^
A
A
A

Stále více dětí trpí obezitou

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

17 May 2016, 09:30

Američtí vědci uvádějí, že dětská obezita v zemi, se stal na denním pořádku, a to navzdory skutečnosti, že v posledním desetiletí aktivně bojovat proti obezitě. Clinical Institute Duke tým odborníků analyzuje údaje o zdraví a výživy obyvatelstva, včetně dětí, jako výsledek, vědci k závěru, že procento dětí a dospívajících s nadváhou nebo obezitou v období od roku 2013 do roku 2014 zvýšil o více než 3 krát ,

Současně se data za předchozí účetní období (do roku 2013) nelišily od posledního. Vedle toho vědci zaznamenali, že až do roku 1999 nedošlo k nárůstu počtu dětí s nadváhou.

V období od roku 2012 do roku 2014 byla obezita druhého stupně zaznamenána u 6,3% dětí, třetího stupně u 2,4%. Několik let předtím mělo 5.9% dětí obezitu 2. Stupně a třetí stupeň - 2.1%, došlo k nárůstu ukazatelů.

Podle některých zpráv více než 4,5 milionu dětí a dospívajících trpí závažnými formami obezity, takže je třeba vyvinout velké úsilí, aby děti byly zdravější.

Obezita je diagnostikována po stanovení indexu tělesné hmotnosti (BMI), který je určen poměrem hmotnosti k výšce (kilogramy na metry). Norma BMI je považována za ukazatel 18,5 - 24,99, pokud je BMI pod normou, říkají, že je zde nedostatek tělesné hmotnosti, nad - o dalších kilogramech. 

Během posledních několika let se problém obezity ve Spojených státech stane stále více akutní. Navzdory skutečnosti, že jsou aktivně přijímány různé programy, podporuje zdravý životní styl a výživu, lékaři nebyli schopni dosáhnout pozitivního účinku - počet lidí s nadváhou stále roste každým rokem.

Air Force provedla vlastní analýzu a zjistil, že nejvyšší počet obézních lidí, kteří žijí v Mississippi - více než 30% z celkového počtu obyvatel, žije největší počet tlustých dětí a dospívajících (10-17 let) - více než 40%. Po Mississippi pokračují státy Alabamy, Západní Virginie, Tennessee.

Podle vědců je obezita nejen důsledkem podvýživy. Na univerzitě v Iowě skupina odborníků tvrdí, že nadměrná závažnost, výkřiky a zneužívání mohou přispět k tomu, že dítě bude mít v budoucnu další kilo. Výzkumníci poznamenávají, že takové vzdělávání zvyšuje pravděpodobnost vývoje obezity a takové děti, které jsou již dospělé, nemají dobré zdraví. Podle vědců nejsou procesy, které se vyskytují v těle dítěte, reverzibilní a rodiče by si měli pamatovat, že hrubá výchova vede ke zdravotním problémům.

Pro vyhodnocení chování rodičů, vědci analyzovali záznamy, na kterých byly zaznamenány interakce různých rodin (výzkumníci se podíval na 450 rodin), odborníci vyhodnotili zdravotní stav dětského a jako výsledek zjistili, o několik let, a to i s mírnou fyzickou agresi v ohrožení dítěte obezity výrazně zvýšil. V dospívání nebyly fyzické a tělesné zdravotní poruchy významné, ale v mladém věku, kdy děti již začínaly své nezávislé životy, projevovaly se stále více a více.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11], [12]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.