Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Umělý orgán se objeví za 2 roky

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

Podle odborníků se po 2 letech objeví umělé pankreaty pro transplantaci u lidí v nouzi, zejména pacientů s diabetem, kteří jsou nuceni pravidelně kontrolovat hladinu cukru v krvi a injekce inzulínu. Umělý orgán se objeví v klinické praxi již od roku 2018 - je to speciální přístroj pro monitorování hladin glukózy v krvi a automatické úpravy hladin inzulínu v těle.

Evropská asociace pro studium autoimunitních onemocnění již informovala o nadcházejících změnách v léčbě diabetu závislého na inzulínu. Umělé pankreas speciálně pro pacienty s diabetem typu 1 se nezávisle stanovení koncentrace cukru v krvi a zavést správné množství inzulínu, podle vývojáře, dávka inzulínu závisí na různých faktorech, zejména na osoby fyzický pohyb, strava a tak dále. Dosud pacienti s diabetes mellitus 1. Typu sami sami kontrolují hladinu cukru v krvi, aby včas napravili hladinu cukru pomocí injekce inzulínu.

Nyní tým výzkumníků pracuje na zdokonalení zařízení, aby vyřešil přesnost své práce a studoval otázky kyberneticko-bezpečnostní bezpečnosti, aby zabránil pokusům o útoky hackerů.

Vědci také poznamenali, že zařízení používaná k regulaci cukru - glukometru a inzulínové pumpy - ve skutečnosti "sbíhají" v jednom zařízení - umělém pankreatu. Podle předkladatelů byly předběžné testy umělého orgánu úspěšné a dobrovolníci vysoce ocenili novou terapii. V první řadě všichni dobrovolníci zaznamenali nedostatek potřeby neustále sledovat jejich stav. Podle vývojářů všichni dobrovolníci hlásili, že s umělým pankreasem se stali opravdu svobodnými a mohli se zapojit do každodenních činností, poprvé po dlouhou dobu, aniž by se obávali o své zdraví.

V každém případě je potřeba inzulinu odlišná. Pacienti kontrolují hladinu cukru, aby se zabránilo vzniku hyperglykémie (nadměrné hladině cukru v krvi) nebo hypoglykémii (kritické snížení hladiny cukru). V obou případech s vysokou i nízkou hladinou cukru hrozí nebezpečí vážného poškození krevních cév, nervových zakončení, což způsobí problémy s cévami a srdcem.

Vedle glyceometru a inzulínové pumpy mohou pacienti s diabetem mellitus 1. Typu zvolit další léčbu, například transplantaci beta buněk nebo pankreatu. Nevýhodou této terapie je potřeba užívat léky, které potlačují činnost imunitního systému. Stejně jako při transplantaci celého orgánu av případě transplantace jednotlivých beta buněk může imunita napadnout cizí buňky a zničit více než 80%. Experti Cambridge poznamenali, že při transplantaci umělého orgánu není potřeba užívat imunosupresiva, transplantační operace je navíc méně traumatické.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.