^
A
A
A

Umělý orgán se objeví za 2 roky

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

15 July 2016, 11:00

Podle odborníků se po 2 letech objeví umělé pankreaty pro transplantaci u lidí v nouzi, zejména pacientů s diabetem, kteří jsou nuceni pravidelně kontrolovat hladinu cukru v krvi a injekce inzulínu. Umělý orgán se objeví v klinické praxi již od roku 2018 - je to speciální přístroj pro monitorování hladin glukózy v krvi a automatické úpravy hladin inzulínu v těle.

Evropská asociace pro studium autoimunitních onemocnění již informovala o nadcházejících změnách v léčbě diabetu závislého na inzulínu. Umělé pankreas speciálně pro pacienty s diabetem typu 1 se nezávisle stanovení koncentrace cukru v krvi a zavést správné množství inzulínu, podle vývojáře, dávka inzulínu závisí na různých faktorech, zejména na osoby fyzický pohyb, strava a tak dále. Dosud pacienti s diabetes mellitus 1. Typu sami sami kontrolují hladinu cukru v krvi, aby včas napravili hladinu cukru pomocí injekce inzulínu.

Nyní tým výzkumníků pracuje na zdokonalení zařízení, aby vyřešil přesnost své práce a studoval otázky kyberneticko-bezpečnostní bezpečnosti, aby zabránil pokusům o útoky hackerů.

Vědci také poznamenali, že zařízení používaná k regulaci cukru - glukometru a inzulínové pumpy - ve skutečnosti "sbíhají" v jednom zařízení - umělém pankreatu. Podle předkladatelů byly předběžné testy umělého orgánu úspěšné a dobrovolníci vysoce ocenili novou terapii. V první řadě všichni dobrovolníci zaznamenali nedostatek potřeby neustále sledovat jejich stav. Podle vývojářů všichni dobrovolníci hlásili, že s umělým pankreasem se stali opravdu svobodnými a mohli se zapojit do každodenních činností, poprvé po dlouhou dobu, aniž by se obávali o své zdraví.

V každém případě je potřeba inzulinu odlišná. Pacienti kontrolují hladinu cukru, aby se zabránilo vzniku hyperglykémie (nadměrné hladině cukru v krvi) nebo hypoglykémii (kritické snížení hladiny cukru). V obou případech s vysokou i nízkou hladinou cukru hrozí nebezpečí vážného poškození krevních cév, nervových zakončení, což způsobí problémy s cévami a srdcem.

Vedle glyceometru a inzulínové pumpy mohou pacienti s diabetem mellitus 1. Typu zvolit další léčbu, například transplantaci beta buněk nebo pankreatu. Nevýhodou této terapie je potřeba užívat léky, které potlačují činnost imunitního systému. Stejně jako při transplantaci celého orgánu av případě transplantace jednotlivých beta buněk může imunita napadnout cizí buňky a zničit více než 80%. Experti Cambridge poznamenali, že při transplantaci umělého orgánu není potřeba užívat imunosupresiva, transplantační operace je navíc méně traumatické.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.