^
A
A
A

Zabránit infarktu pomůže simulátorům

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 12.04.2020
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

31 May 2016, 11:00

Podle vědců, s různými onemocněními srdce a krevních cév, cvičení na simulátorech, které pomáhají "vyčerpat" svaly, pomohou snížit riziko úmrtí. V lékařském výzkumném středisku lékařské školy v Kalifornii použil tým specialistů novou techniku, která pomohla přesněji stanovit hustotu tkání. Dříve měřili odpor těla na elektrický proud, nyní vědci použili dual rentgenovou absorpciometrii. Výzkumní pracovníci lékařské školy také analyzovali výsledky výzkumu z období 1999-2004, ve kterých byly zaznamenány změny ve zdraví, výživě více než 6 tisíc osob s kardiovaskulárními chorobami.

Všichni účastníci, vědci byli rozděleni do několika skupin v závislosti na složení těla (libové, plné, nafouknuté a tak dále.), Všichni vědci identifikovali čtyři typy poměr svalů / tuk a jako výsledek bylo zjištěno, že lidé s vysokou úrovní svalové hmoty a malým množstvím tuku méně úmrtí na kardiovaskulární nemoci.  

Je všeobecně uznáváno, že riziko úmrtí v případech neurologického, kardiovaskulárního, diabetes mellitus se zvyšuje s přebytkem BMI, tj. S obezitou, ale v posledních desetiletích vědci zjistili, že v reálném životě v kritických situacích mají plní lidé větší šance na přežití. Tento jev se běžně nazývá "paradoxem obezity", tj. S velkým BMI, riziko úmrtí je výrazně sníženo, oproti obecné víře.

Studie kalifornských odborníků potvrzuje, že pro zdraví je důležitější udržet si svalovou hmotu (cvičení, jít do tělocvičen atd.) A vůbec ne ztrácet další kilo s různou stravou.

V Harvardském výzkumném středisku vědci také studovali faktory ovlivňující životnost a zjistili, že krajina pomáhá prodloužit životnost o 12%. Podle odborníků ve městě lidé mají vyšší úmrtnost na rakovinu a onemocnění dýchacích cest, zatímco lidé žijící mimo město umírají z těchto onemocnění mnohem méně často. Podle vědců vedou venkovští lidé aktivnější životní styl a jsou chráněni před hlukem, který také ovlivňuje očekávanou délku života. Příroda pomáhá předcházet vzniku deprese a zlepšuje duševní pohodu, především je spojena s izolací (ve srovnání s městskými obyvateli jsou venkovští lidé více v kontaktu s přírodou než s lidmi).

Je třeba poznamenat, že daleko od městského hluku, na venkově, v zemi atd. člověk obnovuje nejen fyzický, ale i duševní stav, ale na Harvardě bylo překvapeno, kolik života na přírodě ovlivňuje člověka.

Podle Petra Jamese, jednoho z autorů studie, outdoorová rekreace zlepšuje duševní stav, ale život v "zelených" poměrech pomáhá prodloužit život. Proto je nesmírně důležité věnovat pozornost zahradnictví a vytvářet zdravější místa pro lidské obydlí. Rostliny nejen pomáhají zachytit oxid uhličitý, ale zmírňují účinky změny klimatu a snižují škodlivé účinky odpadních vod.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10], [11]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.