Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Znečištění hněvu? Připravte se na ošetření záda

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.05.2018

Tým odborníků z národní výzkumné univerzitě v USA (Kalifornie) a vlastní výzkum American University (Illinois), bylo zjištěno, že lidská reakce na hádky pomůže určit, jaké onemocnění se může vyvinout v 15-20 let, a podle vědců je pravděpodobnost takové " předpovědi "je poměrně vysoká.

Odborníci zdůrazňují, že emocionální lidé, jež dává průchod svým pocitům a hněvu v budoucnu mohou trpět srdečními problémy a vysokým krevním tlakem, a lidé, kteří ohrožují sebe, potlačují negativní emoce - od problémů se zády.

Tyto závěry provedli odborníci v důsledku experimentu, který se zúčastnil 156 normálních rodin. Vědci po dobu 20 let monitorují zdraví svých manželů a manželky a všichni účastníci studie pravidelně reagují na otázky odborníků o jejich životě. Byl vzat v úvahu věk testovaných subjektů v době experimentu (někteří účastníci v době ukončení studie byli starší 90 let), sportovní trénink, úroveň vzdělání, přítomnost špatných návyků.

Každých 5 let, účastníci byli za přítomnosti odborníků mluvit mezi sebou o tématech, na kterých každý z manželů má svůj vlastní názor, který je odlišný od jeho druhé poloviny - což učenci vyvolalo spor mezi pár. Výsledkem je, že kyborg konflikt mezi mužem a ženou, výzkumníci sledovali vyjádření emocí předmětů (mimika, hlas hlasitosti tónu), a určila dva typy chování během rodinné hádce.

 U prvního typu chování bylo typické konverzace v zvýšený hlas, hněv (zpřísnění rtů, obočí redukci) pro druhý typ - „svírání“ potlačování emocí, odklon očí.

Další pozorování zdraví subjektů ukázala, že lidé s převážně prvním typem chování začali rozvíjet hypertenzi, srdeční choroby, druhého typu, s častějším vývojem chrbtových a svalových onemocnění.

Podle odborníků je tato studie mimořádně užitečná, protože díky znalosti určitých "markerů", které naznačují možné zdravotní problémy v budoucnosti, lze zabránit řadě nemocí.

Další zajímavá studie ukázala, že psychické zdraví dítěte závisí na počtu rodičovských objíždí a polibků. Takový objev byl učiněn na Michiganské státní univerzitě a experti si jsou jisti, že čím více rodičů políbí a obejme jejich dítě, tím lépe je jeho duševní a fyziologické zdraví. Výsledky byly získány během experimentu, ve kterém se zúčastnily děti a dospívající od 10 do 17 let. Každý účastník musel vést zvláštní denník, ve kterém zaznamenal zdravotní stav a vztahy rodičů jak mezi sebou, tak s ním.

Jako výsledek bylo zjištěno, že rodiny, kde rodiče jsou přátelské, projevit lásku, děti jsou méně náchylné k nemocem a v případě nemoci léčebného procesu je to jednodušší a rychlejší, a zdrženlivost rodičů (jak mezi sebou a ve vztahu k dítěti), nepřispívá ke zlepšení psycho-emocionální zázemí a nezlepšilo tělesné zdraví dítěte. Na základě těchto výsledků, vědci doporučují, aby i po hádce, ukázat své dítě, které jej i další a další rodiče milují, neváhejte projevy náklonnosti.

trusted-source[1], [2], [3]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.