^
A
A
A

Znečištění hněvu? Připravte se na ošetření záda

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

24 June 2016, 09:00

Tým odborníků z národní výzkumné univerzitě v USA (Kalifornie) a vlastní výzkum American University (Illinois), bylo zjištěno, že lidská reakce na hádky pomůže určit, jaké onemocnění se může vyvinout v 15-20 let, a podle vědců je pravděpodobnost takové " předpovědi "je poměrně vysoká.

Odborníci zdůrazňují, že emocionální lidé, jež dává průchod svým pocitům a hněvu v budoucnu mohou trpět srdečními problémy a vysokým krevním tlakem, a lidé, kteří ohrožují sebe, potlačují negativní emoce - od problémů se zády.

Tyto závěry provedli odborníci v důsledku experimentu, který se zúčastnil 156 normálních rodin. Vědci po dobu 20 let monitorují zdraví svých manželů a manželky a všichni účastníci studie pravidelně reagují na otázky odborníků o jejich životě. Byl vzat v úvahu věk testovaných subjektů v době experimentu (někteří účastníci v době ukončení studie byli starší 90 let), sportovní trénink, úroveň vzdělání, přítomnost špatných návyků.

Každých 5 let, účastníci byli za přítomnosti odborníků mluvit mezi sebou o tématech, na kterých každý z manželů má svůj vlastní názor, který je odlišný od jeho druhé poloviny - což učenci vyvolalo spor mezi pár. Výsledkem je, že kyborg konflikt mezi mužem a ženou, výzkumníci sledovali vyjádření emocí předmětů (mimika, hlas hlasitosti tónu), a určila dva typy chování během rodinné hádce.

 U prvního typu chování bylo typické konverzace v zvýšený hlas, hněv (zpřísnění rtů, obočí redukci) pro druhý typ - „svírání“ potlačování emocí, odklon očí.

Další pozorování zdraví subjektů ukázala, že lidé s převážně prvním typem chování začali rozvíjet hypertenzi, srdeční choroby, druhého typu, s častějším vývojem chrbtových a svalových onemocnění.

Podle odborníků je tato studie mimořádně užitečná, protože díky znalosti určitých "markerů", které naznačují možné zdravotní problémy v budoucnosti, lze zabránit řadě nemocí.

Další zajímavá studie ukázala, že psychické zdraví dítěte závisí na počtu rodičovských objíždí a polibků. Takový objev byl učiněn na Michiganské státní univerzitě a experti si jsou jisti, že čím více rodičů políbí a obejme jejich dítě, tím lépe je jeho duševní a fyziologické zdraví. Výsledky byly získány během experimentu, ve kterém se zúčastnily děti a dospívající od 10 do 17 let. Každý účastník musel vést zvláštní denník, ve kterém zaznamenal zdravotní stav a vztahy rodičů jak mezi sebou, tak s ním.

Jako výsledek bylo zjištěno, že rodiny, kde rodiče jsou přátelské, projevit lásku, děti jsou méně náchylné k nemocem a v případě nemoci léčebného procesu je to jednodušší a rychlejší, a zdrženlivost rodičů (jak mezi sebou a ve vztahu k dítěti), nepřispívá ke zlepšení psycho-emocionální zázemí a nezlepšilo tělesné zdraví dítěte. Na základě těchto výsledků, vědci doporučují, aby i po hádce, ukázat své dítě, které jej i další a další rodiče milují, neváhejte projevy náklonnosti.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.