^

Co je polygamie?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pojem "polygamie" pochází z řeckého výrazu πολύς - "početné" a "manželství" - "manželství", což v překladu znamená "mnoho manželství". Polygamie znamená, že manželství může být uzavřeno se dvěma nebo více partnery. Polygamie je opačný pojem monogamie, kdy manželství sestává pouze z jednoho partnera.

Co je polygamie?

Historické fakty o polygamii

Polygamy jako velmi starodávný zvyk, který praktikuje mnoho lidí v různých částech světa. Polygamie se dnes praktikuje v Americe, Melanesii, v Africe. Islám a buddhismus jsou náboženství, která schvaluje polygamní sňatky. S jediným pozměňovacím návrhem: manžel by měl být plně zodpovědný za všechny manželky, které jsou s ním vdaná. Polygamie není způsob života pro celý lid v žádném náboženství, protože by pak bylo nutné mít dvakrát více žen než muži.

Křesťanství, na rozdíl od islámu nebo islámu, neukládá mnohojazyčné sňatky, i když mnoho křesťanských svatých vlastnilo manželky a konkubíny. Pokud jde o staré patriarchy, král Šalamoun měl 700 žen a 300 konkubínů. Ženy v harému měly zásadu seniority - zvyky jsou takové, že starší manželka řídila ostatní manžele. Totéž platí pro manželství. Při prvním manželství se hrála bohatá svatba a následné sňatky nezahrnovaly žádné zvláštní oslavy.

Příčiny polygamie

Dívky a chlapci se v průměru narodí v poměru 49:51 nebo 51:49. Historicky, kvůli válkám žen po staletí, víc než muži. Obzvláště snížil počet mužů ve starověku a středověku - kvůli neustálým válečným konfliktům.

Pokud společnost není příliš civilizovaná, polygamie se používá jako odměna pro silné. To znamená, že většina z nejlepších žen se nedostává k velkému počtu mužů. Ale tito muži - alfa muži - jsou nejsilnější, zdravější a agresivní rodu. Pokud si vzpomenete na historické skutečnosti, během Století války i křesťané měli dovoleno mít více než jednu manželku, protože bylo zabito mnoho mužů a bylo nutné pokračovat v rodině.

trusted-source[1], [2], [3]

O polygamii

Pojem "polygamie" často zaměňuje lidi a chápe význam tohoto pojmu jako bigamie, kde člověk může mít dvě různé, ale oddělené manželství. Ale polygamie vlastně znamená několik partnerů, kteří žijí ve stejném domě.

Polygamie je přítomna převážně v těchto třech různých formách: polygamie, skupinové manželství, polyandry.

Polygamie je, když muž může mít několik žen současně. Polyandry - tento termín je používán pro stejné, s tím rozdílem, že v polygamii může žena mít více než jednoho manžela současně

Skupinové manželství - jsou rodinou, kde je několik manželů a manželky.

Polygamie má dvě formy - polyandry a polygyny. Polyandry je přesně to samé jako polygamie, až na to, že se týká žen. To znamená, že žena má několik manželů ve stejnou dobu.

Polygyny je jednou z forem polygamního manželství, když je muž ženatý s několika ženami současně, ale tyto manželství jsou vyzdobeny samostatně.

Zástupci islámu mají právo vzít si 4 ženy najednou, to je praktikující polygamie. Ale v Rusku a na Ukrajině - ne, je povoleno pouze monogamní manželství.

trusted-source[4], [5]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.