^
A
A
A

Frigidita

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Frigidita je sexuální dysfunkce, která má spoustu příčin. Zvažte typy této poruchy, její příčiny, metody diagnostiky, léčby a prevence.

Neexistence nebo pokles sexuální touhy se vyskytuje jak u žen, tak u mužů, ale nejčastěji se týká poctivého pohlaví. Existují čtyři typy tohoto onemocnění, v závislosti na příčinách jejich příčiny:

 • Symptomatická forma - vzniká v důsledku porušení citlivosti. To může být způsobeno pravidelnou otravou těžkými kovy nebo omamnými látkami, lézemi míchy nebo centrálním nervovým systémem. Nejčastěji se projevují jako akutní bolestivé pocity během pohlavního styku. Deprese, depresivní stav a pohlavně přenosné nemoci také způsobují problémy v posteli.
 • Retardační forma - je fyziologický stav, který je charakterizován zpožděním libida. Vzhledem k tomu, že tyto procesy jsou individuální pro každou osobu, není možné stanovit přesný věk sexuální přitažlivosti u dívek a chlapců. Tento druh porušení je samo o sobě.
 • Ústavní forma - je vyjádřena jako nedostatečné rozvíjení psychosexuálních vlastností. V tomto případě fungují všechny orgány a systémy normálně, ale nejsou schopny dosáhnout orgasmu v sexuální intimitě.
 • Psychogenní forma - se objevuje kvůli negativnímu vlivu psychologických faktorů. Možná oba odcházejí a přicházejí.

Co znamená slovo frigidity?

Takže v překladu z latiny je to chlad, ale v medicíně se interpretuje jako úplná nebo částečná nepřítomnost intimní přitažlivosti. Podle statistik každá třetí žena v životě nikdy nezažila orgasmus a asi stejný počet žen se necítí přitahován k mužům.

Porucha se projevuje různými způsoby a může změnit příznaky u stejné ženy v průběhu času. Obvykle se jedná o nepohodlí v sexu, když žena odkazuje na intimitu jako povinnost, to znamená, toleruje partnera. Někteří prožívají příjemný pocit, ale nenastává orgasmus, který tvoří rozpad sexuálního života. Frigidita v mnoha ohledech závisí na sexuálním partnerovi, jeho trpělivosti, taktu a pozornosti. Neznalost erogenních zón, špatné podmínky nebo nesprávná situace mohou odrazit touhu intimity, vytvářet způsoby narušení.

Příčiny frigidity

Příčiny frigidity ve většině případů souvisejí s psychologickými faktory. Porucha může být pravdivá a fiktivní. V prvním případě tento nedostatek touhy po intimitě a sexuálních reakcích, které nezávisí na touze pacienta. Nejčastěji existuje imaginární forma poruchy, která se objevuje na pozadí fyziologických a psychologických problémů.

Faktory vyvolávající sexuální chlad:

 • Zneužívání omamných a alkoholických látek.
 • Mentální traumata (znásilnění, zradu, žárlivost).
 • Strach z intimity na pozadí nežádoucího těhotenství.
 • Fyzická averze vůči partnerovi a bolest během sexu.
 • Emocionální oddělení během intimity.
 • Zvýšený důraz na nedostatek orgasmu.
 • Fyzické a duševní přetížení.
 • Depresivní poruchy, neklid, infekční a gynekologické onemocnění.
 • Hormonální a endokrinní poruchy.
 • Vrozené malformace pohlavních orgánů (nedostatek krevních výplní venózních plexů, nedostatečné rozvinutí svalů pánevního dna).

Psychologická frigidita

Objevuje se na pozadí psychogenních faktorů, které brání sexuální aktivitě. Může to být špatné sexuální vzdělání nebo jeho nedostatek, strach z nežádoucího těhotenství, deprese, zkušené násilí, zklamání nebo znechucení pro vyvolené, nadměrné zdrženlivost a strach. V této podobě poruch jsou poruchy v průchodu nervových vzruchů, který po excitaci přechází do mozku a způsobuje požadovanou kontrakci karty svalového systému, tj. Orgasmu.

Celá pozornost je zaměřena na vlastní myšlenky a obavy, které rozbíjejí nervový impuls a znemožňují získání orgasmu. Absence sexuální přitažlivosti může být vyvolána jednáním partnera. Například lidské chyby ve vztahu k ženě způsobují její příznaky tohoto porušení. To je neochota poslouchat partnera. Jak vidíte, existuje mnoho příčin této nemoci, ale jediná věc, která stojí za to vědět, je, že sexuální problémy nejsou normou a vyžadují lékařskou péči.

Nymfománská frigidita

Je to sexuální chlad, v němž jsou živě vyjádřeny smyslové vztahy vznikající na počátku sexuálního aktu, ale ne končit orgasmem. V tomto kontextu je nespokojenost se sexuálním partnerem a marné hledání vhodnější. Nedostatek orgasmu je spojen se zpožděním puberty a psychosexuálního vývoje. To znamená, že touha po opačném pohlaví je nezralá a může se zastavit v erotické nebo platónské fázi.

Symptomy a trvání poruchy nymfomaniac jsou jasně vyslovovány a skryty. To znamená, že tento pokles jasu pocitů nebo úplný nedostatek přitažlivosti. Nejtěžším případem tohoto onemocnění je zvýšená intimní přitažlivost a neschopnost užívat se i při dlouhodobé stimulaci. Tento typ nemá vliv na reprodukční funkce.

Symptomy frigidity

Symptomy se projevují různými způsoby a závisí na typu poruchy. Ale prvním a zjevným příznakem onemocnění je nedostatek orgasmu a pokles zájmu o intimitu. Symptomatologie je individuální pro každého muže a ženu. V některých je to vyjadřováno jako nepřátelství vůči pohlavnímu styku a postoj k němu jako výkon manželských povinností. Jiní nemohou dostat celou škálu pocitů od partnera nebo nemohou být osvobozeni, aby získali spokojenost. Potlačení, pokusy o přerušení důvěrnosti a vyloučení v nejdůležitějším okamžiku se také týkají projevů sexuálního zneužívání.

Absence orgasmu a další příznaky sexuální tajné dohody negativně ovlivňují zdraví obou partnerů. Zvláště v duševním stavu, vyvolávající časté bolesti hlavy, podrážděnost, nervozitu a dokonce i předčasné stárnutí. Pro muže to je plné impotence a urologických onemocnění. Chcete-li vyřešit tento problém, musíte otevřeně mluvit s vaším partnerem. To vám umožní osvobodit a užít si co nejblíže.

Frigidita ženy

Ženská frigidita má mnoho příčin a faktorů, které vyvolávají její vzhled. V tomto případě je zvláštní pozornost věnována mechanismu onemocnění. Sexuální chlad může mít dva mechanismy - je funkční a organický.

 • Organická se vyskytuje v důsledku poranění a onemocnění intimních orgánů, u nichž je orgasmus jednoduše nemožný, ale takové případy jsou vzácné.
 • Funkční mechanismus je založen na poruchách fungování nervového systému. Zdravý člověk přijímá signály do mozku, které naznačují vliv na erogenní zóny a způsobují snížení svalstva pohlavních orgánů. Ale s funkčním typem je tento mechanismus přerušený. Například pokud má žena nižší hladinu pohlavních hormonů, nemá žádnou touhu po sexuální intimitě. Podobný problém se vyskytují u novorozenců a těhotných žen, protože tělo produkuje hormony, které jsou zodpovědné za udržování funkcí nezbytných pro krmení a porod.

Chcete-li se zbavit sexuální dysfunkce, měli byste se pokusit porozumět svým pocitům sami. Je možné, že nedostatek potěšení je způsoben elementární nevědomostí vlastního těla a jeho schopností. V tomto případě můžete jako pomoc využít služeb sexuálního terapeuta, mluvit s partnerem nebo navštívit sex shop.

Frigidita po porodu

Jedná se o dočasnou reakci těla na stres. Tento problém se vyskytuje téměř u každé mladé matky a ve většině případů nevyžaduje lékařskou pomoc. Poruchy se projevují různými způsoby, může to být nedostatek zájmu o sex nebo neschopnost získat orgasmus. Dítě je zpravidla dočasné, ale pokud to trvá příliš dlouho, vyžaduje léčbu. Věc spočívá v tom, že tělo ženského pohlaví vnímá těhotenství a porod jako obrovský stres a snaží se mu v budoucnosti zabránit, a proto existuje averze k důvěrným kontaktům. To znamená, že se tělo bojí znovu otěhotnět.

Nedostatek zájmu o sex může být založen na bolestivých pocity, protože tělo potřebuje čas na úplné zotavení. Vnitřní genitálie a protažená vagina se vrátí k normálu během 2-3 měsíců po porodu. Po porodu dítěte se žena úplně přepne na péči o něj a tento stav je podpořen hormonálním podkladem.

Abyste se s tímto problémem vypořádali, nemusíte na něj zavěsit. Jakmile se tělo zotaví, zlepší se sexuální život. V tomto případě se doporučuje plný odpočinek a spánek, racionální výživa a upřímnost se sexuálním partnerem. Pokud je porucha prodloužena a pohlaví způsobuje bolest, měli byste vyhledat lékařskou pomoc, neboť dlouhodobá frigidita se může stát chronickou.

Frigidita u mužů

Je to porucha, tedy disharmonie sexuálního chování. Lhostejnost vůči partnerovi vede k úplné absenci sexuálních vztahů. Dlouho se věřilo, že muži takovou nemoc nemají, a že nedostatek touhy po sexuální intimitě se vyskytuje pouze u žen. Ale problém nízké libido charakteru pro mnoho zástupců silné poloviny lidstva. Porušení se nevyskytuje okamžitě, předpokladem pro jeho vývoj je oslabení erekce a situační impotence.

Zvažte hlavní příčiny oslabení mužského libida:

 • Stres a nervové poruchy - mají negativní vliv na sexuální chování a pohodu. Takové jevy způsobují selhání těla a snížení libida. Z tohoto důvodu se pohlavní disk rozpadá a úplně zmizí.
 • Psychologické nemoci - intimní přitažlivost je ovlivněna nejen nervovými zážitky, ale také různými duševními poruchami, například schizofrenií. Navíc, diabetes, deprese, alkoholismus, urologické onemocnění, ateroskleróza a další onemocnění mohou vyvolat lhostejnost k pohlaví.
 • Věk - pokles nebo úplná nepřítomnost přitažlivosti k opačnému pohlaví je spojena s věkem. A to není překvapující, jelikož práce na mužském organismu, stres, chronická únava a další negativní faktory zanechávají svůj dojem.
 • Slabá sexuální energie - libido může klesnout v závislosti na tom, zda je člověk pasivní nebo aktivní z povahy. Je-li pacient pasivní, pak stojí za to obrátit se na sexuálního terapeuta, který pomůže obnovit zdraví a přitažlivost.
 • Dočasné selhání - zpravidla u mužů je to uvedeno v případě, kdy chybí všechny výše popsané faktory. Například zajímavá práce nebo oblíbená věc může zcela zaujmout pozornost člověka a nespokojené sexuální fantazie mají druhé místo. Taková porucha se stane všem.

Pro léčbu a prevenci sexuální impotence a lhostejnosti mužů se doporučuje provést preventivní vyšetření. Hra sportu, jíst zdravé, minimalizovat stres a mít dobrý vztah s partnerem je zárukou zdraví a maskulinity.

Diagnóza frigidity

Diagnóza je prováděna sexologem za přítomnosti příznaků poruchy. Lékař provede vyšetření k odstranění příčin fyziologické povahy. Pro tyto účely je nutné se obrátit na gynekologa nebo urologa, psychologa a endokrinologa. Podle lékařských statistik je asi 20% žen chladno.

K určení přítomnosti tohoto onemocnění s pacientem probíhá konverzace a jsou prováděny testy. Lékař kontroluje stav endokrinních žláz a fungování reprodukčních orgánů. Povinná je obecná analýza krve a analýza moči, která umožňuje identifikovat přítomnost chronických a infekčních onemocnění. Kromě toho existují speciální testy pro určení úrovně sexuálního vzrušení nebo jeho nepřítomnosti.

Na základě výsledků diagnostiky je léčba zvolena. Zpravidla se terapie provádí současně u obou partnerů. Pokud má onemocnění fyziologické příčiny, lékař předepisuje speciální fyzioterapeutické postupy a léky. S psychologickým intimním chladem potřebuje psycholog pomoc

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Jak zjistit frigiditu?

K tomuto problému dochází jak u mužů, tak u žen. A to není překvapující, protože šílená rychlost života, neustálé přetížení, chronická nedostatek spánku a nervové vyčerpání negativně ovlivňují stav sexuálního zdraví. Jedině doktor může určit sexuální poruchu. Ale takové příznaky, jako je nedostatek touhy po intimitě i po prodloužených laskáních a averzi k sexu, by měly vyvolat obavy.

Zpočátku je intimní chlad částečný, to znamená, že je zapotřebí sex, ale zřídka. V tomto případě předběžné laskání způsobují přitažlivost, ale to nestačí k plnohodnotné blízkosti. Žena (muž) se proto shybuje od pohlaví nebo přichází do kontaktu jen proto, aby uspokojila partnera.

Zjistěte, zda došlo k porušení pravomocí, a externími znaky. Mnoho žen se stává střízlivé, podrážděné, ambiciózní. To znamená, že způsoby, kterými můžete diagnostikovat poruchu, není tolik. Nejdůležitější je však určit skutečnou příčinu nemoci a odstranit ji.

Test na frigiditu

Test umožňuje určit přítomnost sexuální dysfunkce a zahájit její léčbu. Existují speciální testy-dotazníky pro muže a ženy, které pomáhají identifikovat problémy v intimním životě. Zvažte nejjednodušší test pro ženy, předáte je třeba odpovědět na následující otázky:

 1. Máte sny o erotickém obsahu, jak často?
 2. Jste vzrušeni z mužských polibků a pohlazení?
 3. Máte erotické fantazie?
 4. Jak se cítíte o sentimentálních filmech a programech?

Pokud máte alespoň jednu otázku, máte pozitivní odpověď, pak nemůžete pochybovat o své normálnosti. Opravdu chladná žena je považována za úplně lhostejnou k sexu, nikdy nezažila sexuální touhu a orgasmus. Všechny ostatní typy sexuálních poruch, tj. Těžko dosažitelný nebo vzácný orgasmus, lze opravit.

Pro muže je také test, pomocí něhož lze identifikovat nedostatečnou sexuální touhu a problémy s erekcí. Podívejme se na hlavní otázky:

 • Trpíte častým depresím vzrušení a sexuální touhy?
 • Chybí vám vitalita a energie?
 • Všimli jste si poklesu vytrvalosti a impotence?
 • Máte nějaké nedávné kolísání hmotnosti ve směru jejího poklesu?
 • Zažijete radost z života?
 • Často trpíte špatnou náladou a podrážděností?
 • Spíte okamžitě po večeři?
 • Zmenšila se vaše pracovní kapacita?
 • Jak často (v posledním měsíci) nedosahujete erekce potřebné pro sex?
 • Jak často (v posledním měsíci) jste nedokázal udržet erekci až do konce intimity?
 • Jak často (v posledním měsíci) nemáte orgasmus?
 • Trpíte komplexem méněcennosti a pochybností o sobě?
 • Nadcházející intimita vás zneklidňuje kvůli možnému selhání?

Pokud máte alespoň dvě pozitivní odpovědi na otázky 1 až 8, pak to znamená snížení mužského pohlavního hormonu. Pozitivní odpovědi na otázky 9 až 13 naznačují závažné problémy sexuálního zdraví a vyžadují lékařskou péči.

Kdo kontaktovat?

Léčba frigidity

Léčba frigidity začíná diagnózou problému a vznikem příčiny, která ji způsobila. Léky jsou zřídka předepsány, protože neexistuje žádný účinný stimulant, který by vám umožnil prožít orgasmus. Existují však prostředky, které dočasně zvyšují excitabilitu a společně s dalšími terapeutickými postupy poskytují pozitivní výsledek. Pokud se porucha týká práce nervového systému, zklidňující a stimulující léky se používají k normalizaci jejího fungování.

Až donedávna byla sexuální chlad léčena hormonálními léky, ale tyto léky nejsou v dnešní době oblíbené kvůli mnoha vedlejším účinkům. Ale použití mužských pohlavních hormonů zvyšuje intimní přitažlivost u žen. Je to proto, že ovlivňují oblasti mozku, které jsou zodpovědné za stimulaci. Nicméně taková léčba by měla provádět lékař, protože zneužívání hormonů může vést k patologickým změnám v těle a vedlejším účinkům.

Komplexní léčba by měla zahrnovat fyzioterapeutické postupy, které zvyšují tok krve do genitálií. Jedná se o bláto, zavlažování intimních orgánů se speciálními řešeními, sedavé koupele a další. Tento typ terapie by se však měl provádět pouze po povolení lékaře. Pokud tedy žena má cysty, nádory nebo změny ve velikosti dělohy, je fyzioterapie kontraindikována. K normalizaci vzrušení a eliminaci frigidity se často používají speciální fyzické cvičení zaměřené na posilování břišních a pánevních svalů. Masáž chodidel, vodní procedury a jakýkoli jiný druh relaxace mají také pozitivní vliv na intimní zdraví.

Podívejme se na některé metody, které umožňují odstranit sexuální dysfunkci:

 • Aromaterapie - éterické oleje mají příznivý účinek na všechny tělové systémy, nezáleží na tom, v jaké formě se používají. Může se jednat o masáž s oleji nebo teplou lázní. Nejlepší je použít citronový pepřový olej, šalvěj, neroli, levandule, bergamot. Dobrý efekt mají studené zábaly s látkou namočenou v aromatických olejích. Zlepšuje náladu, zvyšuje tón a vzrušení.
 • Autotraining nebo self-hypnóza, také odkazuje na metody, které vám umožní zbavit se sexuálního chladu. Chcete-li to udělat, musíte se úplně uvolnit, na chvíli zapomenout na problémy a zaměřit se na vaše tělo. Můžete si představit, že ležíte na pláži pod horkým sluncem na teplém písku.
 • Správná výživa - sexuální přitažlivost pomáhá obnovit přirozené rostlinné afrodiziakum. Jsou to ženšen, královská želé, damian, pyl, mořské plody, ořechy, koření, čokoláda, jahody, avokádo a další. Tyto výrobky jsou vynikající antidepresiva a obsahují hormony nezbytné pro intimní život.

Léčba frigidity v domácnosti

Léčba doma může být provedena metodami alternativní medicíny. Zvažte nejpopulárnější a nejúčinnější recepty:

 • Smíchejte 100 ml teplé vody s kapkami alkoholové tinktury růže růže (15 kapek). Řešení by mělo být užíváno 3-4krát denně, 30 minut před jídlem po dobu 2-3 měsíců. Podobné vlastnosti mají tinkturu extraktu z eleutherococcus, tinktury ženšenu, aralia a měsíčku.
 • Nalijte pár lžiček suchých rybích listů s 1,5 litrem vroucí vody. Směs trvá 3-4 hodiny, po které musí být přefiltrována a před každým jídlem ½ šálku. Chcete-li zlepšit chuť v infuzi, můžete přidat trochu medu.
 • 4 lžíce suché trávy noční fialové doplňte 500 ml kahorů a vložte do dobře uzavřené skleněné misky po dobu 14 dnů. Agent musí být otřesen denně. Jakmile je sloučenina podána do infuze, musí být zfiltrována a 1 polévková lžíce 30 minut před jídlem. Doba léčby je od 5 do 8 měsíců.
 • Smíchejte v rovnoměrném poměru kopřivy, heřmánku, třezalky a boky. Vegetativní sběr důkladně nakrájejte a nalijte 250 ml vody a nechte 2-3 hodiny vylupovat. Poté se musí lék odfiltrovat a užít ½ šálku 3-4krát denně po dobu 1-2 měsíců.

Jak se zbavit frigidity?

Takže dlouhá absence intimního vzrušení, neschopnost získat orgasmus a averzi k sexu lze považovat za velmi vážnou. Existuje mnoho příčin této nemoci. Mohou to být různé negativní psychologické faktory, nervové poruchy nebo problémy na úrovni fyziologie. Proto, aby se odstranila averze k intimitě, je nutné zjistit příčinu, která ji způsobila. Pro tyto účely je nutné absolvovat vyšetření u gynekologa, endokrinologa, psychiatra a sexuálního terapeuta.

Není-li zjištěno žádné onemocnění, nejpravděpodobnější sexuální dysfunkce je spojena s neschopností relaxovat a důvěřovat partnerovi. Pro tyto účely stojí za to mluvit upřímně se svou duševním partnerem a vytváří romantickou a vzrušující atmosféru. Zvláštní pozornost by měla být věnována předběžným lakům, protože umožní maximální vzrušení a plné uspokojení z pohlaví.

Spiknutí z frigidity

Spiknutí odkazuje na alternativní medicínu. Nemůže ublížit tělu, ale když věří v léčebné vlastnosti slova a dodržuje pravidla výslovnosti spiknutí, je možné obnovit intimní zdraví.

 1. Toto spiknutí se čte při koupání: "Matka porodila ženu, žena přijala ženu, modlím se k ženě, uvidím ženu Bohu. Manželovi s potěšením, sami sebe sladkou. Amen. " Při uzavření vodních procedur stojí za to říct: "Voditsa pryč, moje frigidita odebrala. Přesně! ". Pozemek lze také číst na posteli, narovnat postel a připravit se na postel.
 2. Chcete-li zvýšit emocionální vzrušivost a citlivost, přečtěte si následující slova: "Otevřem kabelku. Najdu tu svou peněženku. Vezmu ze své peněženky tři mince. Jedna mince je stará, už se nepoužívá. Toto - mé minulé chyby, datování, moje bolest a láska jsou staré. Dostanu druhou minci, již moderní, ale opotřebenou, špinavou, chůzi po ruce. Tato mince je moje únava, mé zklamání, mé ztráty. Podívám se na to pečlivě, usmívám se na ni a hořce vzdychám. Dostanu třetí minci, minci jiného státu. Tato mince je krásná, slibná, ale pro mě je to zbytečné. Podívám se na to, obdivuji to, připojím ji do pěstí s dalšími mincemi a hodím ho přes levé rameno do pekla! Opustit mě navždy: mou bolestí, mým strachem, mým chladem a mými komplexy! Budu mít peněženku, ve které dám nové mince: moje vášeň, má láska, mé potěšení, potěšení. Pro mě přijde nový svět. Nové způsoby výpočtu budou s nimi, lidmi a světem. "
 3. Před spaním s partnerem kouříte místnost s kadidlem nebo jalovcem a čtete následující slova: "Smoke Dymovich, vezměte mou ženu podvod! A já si přeji a přeji, přeju a miluj mého manžela! Jak kouří kouř, tak bude moje láska spálit! Budu vášnivě milovat a toužit! Žádám, aby se žena stala! Moje konspirační slovo je silné a robustní! Amen! Amen! Amen! ".

trusted-source[10]

Prevence frigidity

Jako preventivní opatření by měla být věnována zvláštní pozornost situaci, která umožní co největšímu uvolnění obou partnerů. Strach z pohledu směšného, strach z nežádoucího těhotenství, nedostatek času nebo spěchu, blokuje sexuální vzrušení. Odstranění výše uvedených faktorů může vytvořit všechny podmínky pro ideální intimitu.

Léčba gynekologických a urologických onemocnění, poruch nervového systému a onemocnění vnitřních orgánů je součástí preventivního komplexu intimního chladu. Vzhledem k tomu, že fyziologické faktory mají negativní dopad na sexualitu a neposkytují příležitost soustředit se na partnera. Masturbace, to je sebe-uspokojení, je další metoda, která se týká prostředků prevence onemocnění.

Prognóza frigidity

Předpověď je obvykle příznivá. Včasné využívání lékařské péče a identifikace příčiny sexuální dysfunkce pomáhají obnovit vzrušivost. Dokonce i ten nejvíce zanedbávaný, tedy chronický sexuální chlad, se dokáže léčit. Pravdou v tomto případě je dlouhodobá léčba obou partnerů, jejichž výsledky odůvodňují vynaložené úsilí.

Frigidita je lékařský termín, který označuje sexuální dysfunkci, tj. Neschopnost dostat spokojenost z intimity. Nedostatek stresu, pravidelné lékařské prohlídky, správná výživa, zdravý životní styl a milující partner jsou hlavním pravidlem nejen šťastného života, ale i zdravého pohlaví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.