^

Zdraví

Sexolog

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Sexologie zaujímá významné místo mezi vědami zabývajícími se vztahem mezi opačnými pohlavími. Mezi oblastmi, se kterými se sexologie zabývá, je třeba přiřadit nejen porušení v "normálním" sexuálním životě, ale také v sexuálních odchylkách. Zástupcem této vědecké disciplíny je sexolog. Sexolog je lékař, který bojuje se sexuálními poruchami lidí a snaží se je zachránit před mnoha problémy.

Sexologie je disciplína, která může charakterizovat normální sexuální život člověka, stejně jako studovat sexuální návyky. Ve skutečnosti sexolog může pochopit nejen problémy sexuální povahy, ale také pomáhat lidem cítit chuť života.

Za účelem získání dobrého odborníka v této věci bychom měli věnovat pozornost takovým příbuzných oborů jako biologie, pedagogiky, statistiky, sociologie, psychologie, a v některých případech se uchýlit k forenzní vědy.

Sexolog má znalosti o vztahu muže a ženy, jejich sexualitě a intimním životě. Kromě toho musí být dobře orientován v sexuální patologii, která se může projevit jako posedlost sexu, přitažlivost k osobám stejného pohlaví či obtěžování dětí.

Je povinností a úkolem sexuologa neukládat určité stereotypy nebo normy, ale najít příčinu vzniku odchylek v lidském chování. V budoucnu je nutné vypracovat plán na opravu sexuální patologie a postupně odstranit osobu z patologického stavu.

trusted-source[1], [2], [3]

Kdo je sexolog?

Víš, kdo je takový sexuolog? Jedná se o odborníka, který se zabývá léčbou nemocí z pohlavní oblasti. Kromě toho opravuje sexuální chování a snaží se také řešit mnoho základních problémů. Sexuální výchova je tedy důležitou součástí života každého člověka. Pokud jsou v tomto problému problémy, musíte je opravit. Tento problém řeší i zkušený sexuolog. Stává se, že lidé mají problémy s vztahem pohlaví. A to vše se děje na psychologické úrovni. Přirozeně to přináší řadu nepříjemných důsledků, s nimiž je třeba bojovat. Se všemi těmito otázkami a hledat pomoc od sexologa. On zase se pokouší určit příčinu tohoto chování nebo jevu a pak určit "léčbu".

Sexolog může být považován za psychologa, ale jen za určitou otázku. Obecně platí, že věda sexologie je velmi široká a každý rok postupně zahrnuje nové koncepty a směry. Sexolog se podle všeho snaží toto všechno řešit a pomáhat lidem, aby dosáhli harmonie v sexuálním životě.

Pro zajištění plnohodnotné pomoci používají nejen principy sexologie, ale i jiné vědy, které pomáhají při pohledu na problém z různých úhlů. Mezi ně patří sociologie, sexopatologie, psychoterapie, psychoanalýza, psychosomatika, rodinná psychologie a psychologická korekce.

Před stanovením výše potřebné péče musí sexuolog zjistit směr práce. To může být normální sexologie, lékařská, etnokulturní a dokonce i zločinecká.

Normální sexologie přináší požadovaný výsledek v nepřítomnosti patologických abnormalit u lidí z lékařského hlediska. Lékařské nebo klinické - je schopen identifikovat porušení, které vyvolávají problémy v sexuálním zdraví obou pohlaví, a také s nimi bojuje a snaží se zabránit jejich opětovnému vzniku.

Etnokulturní sexologie zkoumá historicky vzdělané kulturní rozdíly mezi muži a ženami. Pokud jde o sexuální sexuální orientaci, sexologistka pomáhá vyšetřování zločinu nebo dokonce je schopen zabránit sexuálnímu násilí.

Kdy mám jít na sexuologa?

Uvědomujete si, kdy půjdete sexologovi a potřebujete to? Takže je třeba si uvědomit, že tento odborník se zabývá řadou otázek týkajících se sexuálního života lidí. Je schopen řešit mnoho otázek týkajících se psychologie i medicíny. Ve skutečnosti je to specialist širšího profilu. Takže, kdy ho potřebujete kontaktovat?

Ve skutečnosti mohou být jeho důvody přijet na recepci hodně. První otázka se týká zmizení sexuální touhy, v tomto případě se odborník snaží zjistit důvod a na základě toho se zabývá problémem. Kromě toho nejsou teenageři vzácnými hosty sexuologa. Koneckonců, mladá generace musí inteligentně vysvětlit všechny jemnosti sexuality života, takže v budoucnu by nebyly žádné problémy.

Muži by měli věnovat pozornost výskytu některých klinických projevů, které naznačují nástup vývoje porušení sexuální oblasti. Proto, když není touha po pohlavním styku a přitažlivost k opačnému pohlaví, porušují nebo oddálení ejakulace, nepřítomnost nebo emisní letargický vzhled erekce je třeba hledat pomoc u sexuologa.

Navíc je možné během orgasmu dosáhnout orgasmického agedonia, post-koitalní bolesti hlavy nebo dysforie, priapismus nebo nepohodlí během masturbace.

Kdy mám jít se sexologem v ženské části obyvatelstva? Nemohou mít žádné vzrušení nebo potěšení, což je nejčastější u žen, které mají zaostalý reprodukční přístroj po infekčních nemocech v minulosti nebo potratů.

Také nezapomeňte na vrozené patologie, což vede k překážce v genitálním traktu. Křeč vchodu do pochvy, což vyvolává tonikum stahy dělohy při pohlavním styku, škubání vaginální svaly a stehna s doprovodným pocity bolesti může zabránit plné relaxace a uspokojení. Nejčastěji se tento stav vyskytuje v mladém věku za nepřítomnosti sexuální zkušenosti.

Bolestivé pocity může narušovat celém sexuálním styku v přítomnosti akutního nebo chronického zánětlivého patologického stavu přírody v pochvě, děložním krčku, jakož i v nádorových maligními přídavky.

Kromě toho je odborník schopen porozumět problematice sexuálních vztahů mezi mužem a ženou. Frigidita, problémy se schopností, erekce a dokonce i nedostatek orgasmu, to vše dokáže řešit sexuologa. Ve všech těchto případech a poslali o pomoc tomuto specialistovi.

Jaké testy musíte předat sexologovi?

Víte, jaké testy musíte předat při oslovení sexologa a je vůbec nutné? Ve skutečnosti může být sexolog nějakým způsobem považován za psychologa, takže žádné testy, které by si ho vzali, není nutné. Zpravidla na prvním přijetí lékař zkoumá stížnosti člověka, co ho znepokojuje a snaží se všemi možnými způsoby porozumět příčině výskytu tohoto nebo toho fenoménu. Kromě toho je hlavním cílem posoudit celkový emocionální stav člověka. Koneckonců, ve většině případů je všechno v psychickém stavu a na této úrovni vznikají všechny problémy.

Po dokončení rozhovoru poskytne sexolog hlavní doporučení ohledně této nebo té situace. Obvykle se jedná o tipy, jak přizpůsobit způsob života, stejně jako hlavní způsoby, jak vyřešit vzniklý problém. Pokud je problém velice obtížný, občas musíte absolvovat psychologickou pomoc. Není to vůbec složité, ale účinné. V některých případech je provedeno další vyšetření. Za tímto účelem se používají laboratorní a instrumentální metody k diagnostice patologických stavů.

Jaké testy musíte předat sexologovi? K určení celkové úrovně zdraví je nutné provést klinickou analýzu, ve které se zkoumá krev. Pomocí biochemické analýzy je možné určit množství kreatininu, dusíkatých bází, bilirubinu a jaterních enzymů.

Kromě toho by měla být krev vyšetřována bakteriální kulturou, PCR nebo ELISA.

Také moč by měla být analyzována pomocí obecné analýzy. Co se týče hormonálního pozadí, pak pro její diagnózu vyžaduje kvantitativní stanovení hormonů štítné žlázy a pohlavních hormonů (testosteron a estrogeny).

U mužů je třeba analyzovat ejakulát a vylučování prostaty a odřít z močové trubice. Ženy potřebují provést test na rozmazání s vaginální sliznicí.

Jaké diagnostické metody používá sexuolog?

Je třeba pochopit, jaké diagnostické metody používá sexuolog? Je třeba poznamenat, že neexistují žádné speciální diagnostické metody. Především se odborník snaží poslouchat člověka, pochopit pouze příčinu výskytu tohoto jevu, a pak přiděluje způsoby řešení.

V některých případech může odborník vyžadovat některé testy. Takže první věcí je klinický a biochemický krevní test. Na základě toho můžete pochopit, zda je vše v lidském těle normální. Koneckonců ve skutečnosti může nastat mnoho problémů na základě přítomnosti jakékoli nemoci nebo poruchy. Navíc je vyšetřována štítná žláza. Samozřejmě také musíte určit hladinu testosteronu v těle člověka. V ženském těle se kontroluje hladina estrogenu.

Pokud problém nepatří do psychologie, pak je v tomto případě osoba odeslána specializovanému specialistovi. Koneckonců, někdy některé otázky sexologist prostě nemůže vyřešit. Proto musíte kontaktovat příslušného lékaře.

Při identifikaci příčiny poruch, spočívající v přítomnosti chronického zánětlivého zaměření, je nutné použít léčivou léčbu. Pokud jsou poruchy spojené s reprodukčními systémy, doporučuje se použít reflexní terapii, vibrografie nebo intimní plasty.

Na cestě k řešení problému se považuje důvěrný kontakt sexologa a pacienta, stejně jako uvědomění si posledních příčin patologie a touhy porazit ho.

Léčba by se navíc měla týkat obou partnerů, neboť je důležité podporovat blízké a spolupracovat při řešení tohoto problému. To vyžaduje pravidelné návštěvy lékaře a pečlivé provádění jeho rad.

Podrobnější studium příčin onemocnění v intimní oblasti života, sexuální terapeut analyzuje sperma studie pomocí Dopplerovy cévní genitálie, a způsob diagnózy prostaty ultrazvukem prostřednictvím konečníku.

Ultrazvuk orgánů produkujících hormony, analýza úrovně hormonů a mikroskopie rozmazání pomáhají posoudit rozsah tohoto problému.

Co dělá sexuolog?

Je třeba pochopit, co dělá sexuolog a jak se s ním spojit. Hlavním úkolem sexuologa je pomoci těm lidem, kteří se setkávají s nepohodlí nebo změnami v sexuálním životě. Velmi často v praxi jeden lékař přebírá povinnosti sexologa a sexuálního terapeuta.

Ve skutečnosti jsou problémy v obou případech téměř stejné povahy vývoje. Má-li hluboké znalosti ve většině souvisejících věd, je sexolog schopen identifikovat skutečnou příčinu sexuální patologie a postupně se jí zbavit. Problémy se mohou týkat intimního života, rodinných vztahů mezi lidmi a vlivu okolních faktorů na sexuální aktivitu.

Úkolem sexuologa je ošetřit stávající poruchy sexuální sféry, obnovit harmonii a napravit vztahy mezi partnery v intimním a každodenním životě. Také sexuolog hraje pomocnou roli při formování mladého páru jako jednotky společnosti. To platí i pro páry, které se po neúspěšném pokusu v minulosti pokoušejí znovu vytvořit vážný vztah.

Tento odborník se zabývá všemi sexuálními problémy, které mohou vzniknout mezi mužem a ženou. Takže, on přistupuje k některým otázkám ze strany psychologie, konec konců, ve skutečnosti, podobné jevy nevyplývají právě tak. Samozřejmě existují také problémy, které je třeba léčit a nevztahují se na psychologii vůbec. Kromě porozumění problémům by měl být tento odborník schopen kompetentně pomoci lidem. Musí rozumět takovým disciplínám, jako je sociologie, psychologie a dokonce i medicína.

Sexolog je specialistou na širokém poli, mnoho věd by mu mělo poskytnout. Není snadné pomáhat lidem v sexuálním problému. Musí správně diagnostikovat a znát způsoby řešení situace. Koneckonců, díky takovým specialistům můžete dokonce uložit rodinu. Proto musí mít takový doktor veškeré vlastnosti psychologa. Ale kromě řešení psychologických problémů se věnuje řadě dalších otázek, o nichž se bude diskutovat v dalším odstavci.

Jakým onemocněním je sexuolog?

Takže s jakými nemocemi se sexuálně léčí a kdy s ním zacházet? Především se tento odborník věnuje, když zmizí sexuální touha. A může zmizet, pokud jde o svého stálého partnera, a obecně. Tato otázka může řešit sexologa. Kromě toho se specialista oslovuje v otázkách homosexuality, erektilní dysfunkce, nedostatku orgasmu a frigidity. Je to všechno o non-psychologických problémech.

Sexolog se navíc zabývá otázkami souvisejícími s neustálým navíjením situace. Často lidé mají problémy kvůli obavám, že všechno bude špatně. V tomto případě je nutné zvážit problém z psychologického hlediska. Stává se také, že lidé nemohou během těhotenství vést sexuální život. V tomto čísle pomáhá porozumět tomuto specialistovi. Často má člověk problémy na tomto pozadí, takže je moudré vysvětlit člověku celé situaci a ujistit ho, že všechno je normální. Adolescenti navíc vyžadují určité poradenství před tím, než začnou své sexuální životy. Přirozeně je těžké přesvědčit děti, aby navštívily sexologa, ale je to opravdu schopné zbavit se mnoha problémů. Obecně je rozsah práce sexuologa velmi široký.

Mužská a mužská část populace může být pacientem sexuologa kvůli jeho široké oblasti činnosti, která zahrnuje jak psychické poruchy, tak patologii orgánů. Jakým onemocněním je sexuolog?

U žen je často možné pozorovat bolestivé pocity na počátku nebo procesu sexuálního styku, které jsou způsobeny zánětlivými ložisky v orgánech reprodukčního systému v chronické fázi. Je také možné snížit sexuální přitažlivost k opačnému pohlaví kvůli hormonálním změnám v těle.

Jaké nemoci jsou u mužů léčeny sexologem? Z patologie reprodukčních orgánů je třeba rozlišovat zánětlivé procesy prostaty, močové trubice, kolikulitidu, orchitidu a epididymitidu. V důsledku porušení lokálního oběhu se může vyvinout gangréna penisu nebo šourku.

V případě infekce, která je sexuálně přenosná, může být nemoc zjištěna u obou partnerů. Například syfilis, herpes, kapavka, AIDS, trichomoniáza a houbová infekce močových pohlavních orgánů.

V případě dlouhodobých zánětlivých onemocnění mohou být v sexuální oblasti problémy, jako je snížená síla nebo rychlá ejakulace.

Poradenství sexuologa

Jakou radu by měla sexologka mít na paměti a poslouchat. Většina rodinných problémů začíná stejně jako sexuální poruchy. Když začínají hádky, vzájemné nedorozumění a vážnější problémy, měli byste vždy myslet na sexuální život. Koneckonců ve většině případů to vše začíná kvůli tomu.

Pokud se muži nelíbí jeho sexuální život, existují některé problémy s erekcí, ale nejsou žádné bolestivé pocity? V takovém případě je třeba vyhledat pomoc zkušeného sexuologa. Pokud v noci nesnáší časté močení a váš věk tedy nepřekročil 40? Vše je zřejmé, s největší pravděpodobností je to otázka sexuální dysfunkce. Tento problém snadno řeší sexolog. Nezapomeňte tedy návštěvu tohoto specialisty.

Ženy se někdy necítí jisté a kvůli tomu existují problémy sexuální povahy. S tím musíte bojovat, ne nezávisle, ale pod vedením zkušeného sexuologa. Mnoho spravedlivého sexu si neuvědomuje, jak můžete používat svou ženskou krásu, stejně jako přitažlivost. Objevte a cítit vítané a milované pomůže zkušenému specialistovi.

Pokud sexuální život nepřináší tolik potěšení, kolik dřív, pak stojí za to poslouchat následující doporučení: 

  1. Oba partneři by měli co nejvíce relaxovat. Toho lze dosáhnout pomocí určité situace. Kromě toho je třeba, aby muž vzal v úvahu, že připravit ženu na sexuální styk, měl by ji připravit. To vyžaduje pozornost laskavosti a slov, po které bude "naladěno" na správnou vlnu. 
  2. Ženy potřebují milovat své tělo, takže budou uvolněnější a připraveni získat orgasmus. Můžete také použít pro tento účel sexuální hračky, s nimiž může žena relaxovat a pochopit, co potřebuje pro potěšení. 
  3. Poradenství sexuálního lékaře doporučuje věnovat více času sexuální části života, protože častěji než ne, není pro to dost času. Také to je vhodné diverzifikovat to s vaší fantazii, možná výběr jiného pózu bude řešením frigidity. 
  4. Nejdůležitější je poslouchat vaše tělo a promluvit si s vaším partnerem o tématu intimního života. Můžete se tedy dozvědět více o preferencích vaší poloviny a nejenom dát svým partnerům maximální potěšení, ale také sami sebe naučit nové pocity. 

Sexologist - to je doktor, který dokáže odstranit komplexy a znovu dát příležitost těšit si z plného života.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.