^

Zdraví

Sexuální terapeut

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Sexuální terapeut je specialistou, který se zabývá diagnostikou a léčbou sexuálních poruch a poruch, a to jak u mužů, tak u žen. Podívejme se na rysy sexuálního terapeuta, metody, které lékař používá ve své práci a kdy je třeba vyhledat lékařskou pomoc.

Sexuální terapeut pomáhá obnovit sexuální harmonii v rodinách, léčí různé nemoci (impotence, předčasná ejakulace, snížené libido). Dále se lékař zabývá léčbou poruch a porušení sexuální povahy, zvrácenosti, patologie a abnormalit, které způsobují poruchy sexuálního života.

Oblast vědění a výzkumu, ve kterém se specializuje lékař, je sexopatologie, tedy věda sexuálního života. Sexopatologie je oblast klinické medicíny, která se zabývá diagnostikou, léčbou a prevencí sexuální dysfunkce. Sexuální terapeut zkoumá emocionální, osobnostní a funkční aspekty poruch, které vyvolávají sexuální patologie. Lékař zkoumá vzorce vývoje patologických a abnormálních stavů na základě gynekologie, urologie, neuropatologie, psychiatrie, endokrinologie.

trusted-source[1], [2], [3]

Kdo je sexuální terapeut?

Kdo je sexuální terapeut - lékař, který se zabývá diagnostikou a léčbou sexuálních poruch. Lékař diagnostikuje psychologické a jiné abnormality, které ovlivňují sexuální život. Sexuální terapeut radí párům a lidem, kteří právě začínají sexuální vztahy o psycho-hygieně sexuálního života. Lékař provádí komplexní vyšetření pacientů a zkoumá příznaky sexuálních poruch.

Ve své práci používá lékař teorii obecné sexopatologie založené na modelech diferenciace pohlaví a sexuálních potřeb. Sexuální terapeut studuje nemoci, které způsobují sexuální dysfunkci, a vypracuje plán léčby porušení. Lékař také ve své práci používá praktickou sexopatologii, která tvoří vzorky mužské a ženské sexuality a sexuálního života.

Kdy mám jít na sexuálního terapeuta?

Kdy mám jít na sexuálního terapeuta a jaká symptomatika sexuálních poruch vyžaduje intervenci lékaře?

 • Pokud má člověk erektilní dysfunkci, vyžaduje to léčbu. Toto onemocnění může být způsobeno duševními a neurologickými poruchami nebo působit jako symptom onemocnění, jako je impotence.
 • Předčasná ejakulace je další sexuální odchylka, která vyžaduje léčbu. Ejakulace není řízena a stane se ještě před přijetím spokojenosti ze sexuálního styku.
 • Porušení sexuální touhy, tj. Libido, vznikají jak u mužů, tak u žen. Porucha může být dočasná nebo patologická. Ve druhém případě jeden z partnerů zcela postrádá sexuální touhy, fantazie a zájem o sexuální intimitu zmizí. Tato sexuální porucha je spojena s psychologickými problémy a traumatem, takže léčba není jen sexuální terapeut, ale také psychiatr.

Jaké testy musíte předat sexopatologovi?

Pokud jedete k lékaři pro diagnostiku a léčbu problémů a onemocnění sexuální povahy, pak byste měli vědět, jaké testy musíte předat při řešení sexuálního terapeuta. Standardní analýzou je vyšetření rozšířené krve pro biochemii, krevní test prstů a test moči. U žen je povinné stanovit hladinu estrogenu, prolaktinu a ultrazvukové vyšetření vaječníků.

Pokud se člověk obrátí na sexuálního terapeuta, pak kromě krve a moči je nutné předat analýzu k určení hladiny testosteronu a kreatininu. Také sexuální terapeut může dát pokyny k funkčním vyšetřením jater a ultrazvukovému vyšetření štítné žlázy.

Jaké diagnostické metody používá sexuální terapeut?

Každý lékař ve své lékařské praxi používá určité techniky a metody, které pomáhají při diagnostice onemocnění, poruch a poruch. Zvažme, jaké diagnostické metody používá sexuální terapeut v jeho práci.

Především je to první vyšetření a konzultace - lékař jedná s pacientem, aby zjistil důvod léčby a studie symptomů sexuální poruchy. Poté lékař předepíše testy na podání a vypracuje plán plné léčby. Během vyšetření pacienta může sexuální terapeut poskytnout pokyny pro doručení testů, které pomohou diagnostikovat poruchu, zjistí příčinu jejího vzhledu a vyléčí ji. Někdy sexopatologové předepisují svým pacientům průzkum psychiatra, gynekologa, endokrinologa a androloga.

Co dělá sexuální terapeut?

Co dělá sexuální terapeut - lékař provádí studie abnormalit, tedy zvrácenosti, které jsou spojeny se sexuálními nemocemi a změnami těla. Hlavním úkolem sexuálního terapeuta je včasné odhalení poruch a abnormalit sexuálních vztahů a jejich efektivní léčby.

Lékař radí manželům v otázkách sexuálního života, pomáhá porozumět problémům sexuálních a mezilidských vztahů. Také sexuální terapeut provádí preventivní rozhovory s novomanželkami o psychologických a hygienických aspektech sexuálního života v manželství.

Jaké nemoci jsou léčeny sexuálním terapeutem?

Pokud máte obavy z problémů sexuální povahy, měli byste vědět o tom, jaké nemoci ošetřuje sexuální terapeut. Lékařská práce souvisí s léčbou, diagnostikou a prevencí těchto onemocnění a abnormalit:

 • Snížil zájem o sex a sexuální vztahy s jedním z partnerů.
 • Rychlá ejakulace, problémy se schopností a sníženým libido.
 • Vaginismus je onemocnění ženy, která způsobuje záchvaty pochvy a neguje sexuální život. Obvykle se vyskytuje na pozadí duševních poruch.
 • Anorgasmia.
 • Frigidita je nepřítomnost vzrušení a sexuálních pocitů.

Před vypracováním plánu léčby provede sexuální terapeutka úplnou diagnózu pacientů, vyšetří příznaky a hledá příčiny, které způsobily onemocnění.

Tipy sexopatologa

Tipy sexopatolog - doporučení, které vám umožní udržet zdraví a užitečnost sexuálního života. Podívejme se na základní rady sexuálního terapeuta.

 • Klidná romantická atmosféra a předběžné laskání - to je záruka maximální emancipace partnerů. Chcete-li se přizpůsobit intimní vlně, zapomeňte na všechny problémy na chvíli, snažte se relaxovat, doručovat a užívat si.
 • Neváhejte říci, že problémy v intimním životě mnoha párů jsou spojeny s nedorozuměním, které vyplývá z omezení, tajemství a dokonce skromnosti. Kdo, jak neznáte své tělo lépe. Pomozte svému partnerovi, abyste se cítili dobře, řekněte nám, co se vám líbí a co byste chtěli. To pomůže nejen relaxovat, ale zbavit se předsudků.
 • Nebojte se experimentovat a vyvíjet se - jestli vás nudí váš sexuální život, zdá se vám to únavné a sex je únavný, zkuste něco nového. Diversify sex s sexuální hračky (krásné erotické prádlo, vibrátory, dilda a další příslušenství).
 • Nezapomeňte, že mezi milujícími lidmi by neměly existovat žádné tajemství a zákazy, a to jak v mezilidských vztazích, tak v intimním vztahu. Plná důvěra je zárukou skutečné harmonie.

Sexuální terapeut je specialistou, který se zabývá diagnostikou a léčbou různých patologií a poruch sexuálního života. Lékař pomáhá vypořádat se s komplexy a léčí nemoci, které způsobují frustraci a nepohodlí sexuálních vztahů mezi partnery.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.