^

Proč se vyskytuje sexuální neslučitelnost?

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Sexuální neslučitelnost je druhou nejčastější příčinou rozpadu. V první řadě - plná emocionální neslučitelnost. Proč existuje sexuální nedorozumění a co s tím dělat?

Co je sexuální neslučitelnost?

Vědci stále tvrdí, zda existuje sexuální neslučitelnost, nebo je prostě výsledkem negramotnosti sexuálně a emocionálně. Skutečná sexuální nesnášenlivost lékařů považuje zjevné odchylky od normy, například impotenci nebo frigiditu, která se může vyskytnout pouze ve 2% případů.

Odborníci v oblasti sexologie věří, že v její čisté podobě je biologická neslučitelnost mezi párem extrémně vzácná. V 80% případů je jeho příčina vyvinuta a může (ne říct, což je snadné), ale vyloučeno. Stačí jen stát se více osvíceným v oblasti sexuálních vztahů. Existuje spousta způsobů: speciální literatura, komunikace s lékařem-sexuálním terapeutem, internetové zdroje.

Příčiny biologické neslučitelnosti

Podle dvojice to může být:

  • Různé temperamenty
  • Různý denní režim
  • Různá koncepce sexu
  • Různé biorytmy

Tyto důvody ve většině případů nejsou pod zemí, podle mnoha sexuologů. Od samého začátku by tyto konflikty mohly být nuceny, pokud by muž a žena věděli více o sobě sexuálně (nemluvě o partnerech). Ale v praxi se často stává, že nepřirozený biologický neslučitelnost bobtná a obrovské velikosti, a pak budou muset opravit i ty vztahy, které jsou napjaté kvůli urážkám, urážky a vzájemné nedůvěry. Vyšetřování se stává větší překážkou ve vztahu než příčinou.

Proto, čím dřív přijde pár konzultace sexuologa, tím rychleji dokáží vytvořit vztahy - sexuální i psychologické. Pár by měl přijít na recepci spolu, individuální konzultace jsou také možné. Nejlepší pomoc pro sexuologa je s kombinovanou technikou, kdy jednotlivé sezení střídají s párovými.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9], [10]

Když sexuální styk přináší potěšení

Sexuální instinkt je jedním z nejsilnějších v divočině. Jenže člověk tráví pohlavní styk nejen kvůli pokračování rodiny, ale kvůli potěšení. Nízká sexuální kultura může být překážkou pro získání potěšení z pohlavního styku. Například pár (nebo jeden z párů) si může myslet, že potěšení z pohlaví ho může dostat a bez pocitu partnerovi. Ale to je daleko od případu. Není-li pocit, sexuální styk se změní na koitus (kopulace). Takový akt s čistě biologickým obsahem je mnohem méně pravděpodobný, že bude úspěšný než blízkost, ve které oba mají zkušenost s reciprocitou.

Ale stačí k plnohodnotnému pohlavnímu styku pouze láska (soucit mezi sebou)? Samozřejmě že ne. Pár by měl mít alespoň minimální znalosti o sexuálních vztazích.

Sexualita člověka

Muž má obvykle silnější sexuální temperament než žena. Takže je v přírodě - je rychlejší a více aktivní v intimii. Iniciativa pro sexuální vztahy obvykle pochází z člověka (biologicky ospravedlňuje svou roli muže).

Pokud člověk sleduje pouze své instinkty, ale je sexuálně negramotný, normální vztahy mohou selhat. Pokud se člověk jen podaří iniciativu, silně požadovat sex, je rychle vzrušen a neví, jak ovládat jeho erekci, potřebuje buď zkušeného pacienta nebo zkušeného sexuologa, který napraví své sexuální chování.

Agresivní sexuální čin, ve kterém člověk bere v úvahu pouze jeho emoce a nezohledňuje pocity partnera, vyžaduje obrovský fyzický i emoční stres. V této lásce je téměř nepřítomná, sexuální akt je rychlý a agresivní a orgasmické pocity mohou nastat pouze u mužů, ale trvají dlouho. Když je plný styk předehra může trvat 10 až 15 minut, pak přijde samo koitus (páření), orgasmu fáze obě mohou trvat déle a je pomalý pokles požitek, zábava protáhl v čase.

Konflikt zájmů v případě nesprávného sexuálního styku

S agresivním sexuálním stykem bez ženské touhy nemůže zažít orgasmus obecně. Během samotného činu může žena zůstat chladná a lhostejná, a nakonec se nezasloužila. A pak může docházet ke střetu zájmů: muž, který je pohlavně špatně chován, nerozumí tomu, co se děje, protože se snažil tak tvrdě. Má podezření na svého partnera, tvrdí, že má chlad, a myslí si, že si užívá někoho jiného. Zkušený sexolog vám pomůže vyřešit tento problém, potřebujete jen touhu obou.

Při řádném sexuálním styku se člověk musí naučit ovládat své emoce a biologické instinkty. Je žádoucí, aby se jeho orgasmus časově shodoval s orgasmem partnera. To znamená, že se člověk musí naučit omezovat vzrušení, být schopen stimulovat partnera, a to tak, že až do konce sexuálního jednání vzrušení oba dosáhlo stejné intenzity. Pak není otázka sexuální neslučitelnosti.

trusted-source[11], [12], [13]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.