^
A
A
A

Spát společně nebo samostatně?

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Po nějaké době soužití se pár začíná cítit ve vztahu. Vytvoření formuláře, že manželství neexistuje, můžete trochu zahřát své pocity. Sen na různých postelích může v některých případech dokonce zachránit manželský pár.

Téměř každý čtvrtý pár spí samostatně. Američtí odborníci v oblasti spánku dospěli k takovým závěrům. Vzhledem k tomu, že studie byly považovány pouze případy, kdy jeden partner nepříjemné spát vedle sebe (chrápání, mluví ze spaní, neklidný spánek), a lidé spí v různých místnostech a to z důvodu odlišných okolností života (pracovní doba, chladný nebo teplo v místnosti atd.) nebyly vzaty v úvahu, pak můžeme konstatovat, že skutečný počet takových případů je mnohem vyšší.

Spát od sebe je podporovat silné manželství. Také ukázal průzkum, který byl veden v jednom z populárních amerických novin. Požádali lékaře, kněze, obyčejné manžele. Důvodem pro to - potřeba lidského těla v 7-9 hodin zdravého a klidného spánku. Sněk vedle jiné osoby klesá přibližně o jednu hodinu. Takže, když jsme odložili spánek o 8 hodin, ráno jsme se cítili ospalí a podrážděni, přesně proto, že jsme dokázali spát jen sedm. Proto hádky, špatná nálada, nervózní chování.

Romantismus je dalším důvodem, proč páry zvolí různé postele. Během celého pracovního týdne spí samostatně a na víkend se unaví společnou večeří a hladce prochází do společné postele. Odstranění zhoršuje touhu a mnozí věří, že takový sex je mnohem citovější. Ale pokud taková možnost nevyhovuje jednomu z manželů, je lepší opustit experimenty tohoto druhu.

Ministři církví, s nimiž se o tomto tématu podařilo korespondentům novin, nepovažují takové případy za odsouzení. Podle jejich názoru je hlavním úkolem zachovat duchovní jednotu v rodině a sexuální vztahy jsou nedílnou součástí rozmnožování.

A přesto existuje nebezpečí, že by strávili noci pod různými přikrývkami. To je v psychologické vzdálenosti od sebe. Jednou v posteli se pár může cítit blízko cizince, prožívá nějaké nepohodlí, neobvyklý novinkou.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.