^

Čištění tváře aspirinem doma: recepty, masky, recenze

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Aspirinový peeling čistí obličej díky aktivní látce acidum acetylsalicylicum. Kyselina acetylsalicylová, která tvoří její základ, má poměrně širokou škálu aplikací v kosmetologii. Aspirin může být použit, pokud je to nutné, čistí pokožku odumřelých kožních buněk, snížit zánět a normalizují sekreci mazových žláz k léčbě akné, odstranění černé tečky, a úzké póry.

Systematické čištění obličeje kyseliny acetylsalicylové vede ke snížení nebo zmizení různých typů olupování, zlepšuje se odstín a pružnost pokožky. Aspirinový peeling se doporučuje zejména těm, kteří mají mastnou pleť, která je nejčastěji náchylná k akné a zánětu jiné povahy. Aspirin zabraňuje šíření infekce do hlubších vrstev kůže na obličeji a zabraňuje vzniku nových vyrážky se zánětem a otokem.

Kyselina acetylsalicylová má hydratační vlastnosti a pomáhá udržovat normální rovnováhu vlhkosti v pokožce, která jí dává pevnost.

Výhody a nevýhody čisticí plochy s aspirinem

Od správného používání a přípravy kosmetiky s kyselinou acetylsalicylovou závisí na dosažení očekávaného účinku a přínosu. Doba expozice masky aspirinu by neměla překročit dvacet minut. Pokud se objeví svědění a pálení, postup je naléhavě přerušený a opláchneme obličej s vařenou vodou s komfortní teplotou. Jemnější jsou čističe obličeje s aspirinem s medem nebo jojobovým olejem, protože tyto složky změkčují a vyživují pokožku. Kyselina acetylsalicylová neprojevuje agresivní chemické reakce se složkami používanými k odlupování. To je výhoda použití aspirinu v kosmetologii.

trusted-source[1], [2]

Indikace postupu

Čištění obličeje aspirinem přináší pozitivní výsledek, pokud přesně dodržujete pokyny pro použití a správnost loupání.

Čisticí maska s aspirinem se používá, když kůže s aktivním vylučováním mazových žláz má tendenci tvořit pustulární záněty. Po použití se stávají méně nápadné nebo úplně zmizí. Nerovná a lesklá kůže se stává matnou a sametovou.

Protože aspirin podporuje zadržení vlhkosti a vlhkosti v horních vrstvách epidermis.

Použití loupání se doporučuje pro zralou pokožku. Výsledkem tohoto působení jsou malé mimické vrásky na obličeji, vyhlazené a pružnost se vrací k pokožce.

Je třeba si uvědomit, že loupací maska obsahuje léčivý přípravek, jehož neúmyslné použití může vést k nepředvídatelnému výsledku.

trusted-source[3]

Příprava

Aspirinový peeling předchází 2 kroky.

Čištění. Kůži by měla být důkladně vyčištěna pomocí mycího prostředku (pěna, gel, prostě nedotýkejte se, aby nedošlo k mikrotumu na povrch pokožky). Jemně omyjte velkým množstvím vody, namočte utěrkou nebo papírovými ubrousky.

Vydávání. Chcete-li maximalizovat otevření pórů na kůži, musíte použít parní lázeň na obličej z léčivých bylin (šňůry, heřmánek, šalvěj atd.). Doba trvání procedury je 10 minut.

trusted-source[4]

Technika čištění obličeje aspirinem

Na konci procedury oplachování párou, pokoušející se co možná nejvíce pokrýt problematické oblasti, masážní směs obsahující kyselinu acetylsalicylovou se aplikuje přes masážní linky. Je zakázáno používat v oblasti nasolabického trojúhelníku a kolem očí. Výrobek je po uplynutí hodiny v obličeji po dobu čtvrthodiny, umyjte si obličej pohodlnou teplou vodou a opatrně jej položte čistým ručníkem.

Domácí čištění obličeje s přípravou kyseliny akitinosalicylové se doporučuje provádět jednou týdně.

Účinnost masky kyselinou acetylsalicylovou se nezobrazuje okamžitě. Je nezbytné provést průběh takových postupů na řádku 10 a výsledek bude výborný. Díky vyčištění obličeje aspirinem se malé mimické vrásky stávají méně nápadné a pokožka bude jemná a sametová. Při boji s pihami se tento postup trochu zesvětlí.

Masky a obličejové křupky s kyselinou acetylsalicylovou se s výhodou používají ve večerních hodinách. Po postupu v následujících několika hodinách nevystavujte pokožku ultrafialovým paprskům. Pokud potřebujete venku venku v denní době, použijte opalovací krém.

Čištění tváře aspirinem doma

Aspirin lze čistit v kosmetickém salónu nebo doma.

Pomocí čistého aspirinu doma můžete připravit směs pro čištění obličeje. Kyselina obsažená v ní může pomoci s mastnou, porézní a také zralou a blednou pokožkou. Při čištění obličeje aspirinem budou zapotřebí následující složky: tablety bez acetylsalicylové kyseliny (3 ks) Mash do prášku a prosévat sítem; pro mastnou pleť potřebujete trochu vody - 0,5 čajové lžičky; pro suchou pokožku je třeba přidat 0,5 čajové lžičky jojobového oleje; 1 lžíce medu.

Složky masky lze dobře promísit, dokud se nezískají homogenní hmota. Vložte do vodní lázně.

Výsledná směs by měla být krémová, aby mohla být snadno aplikována na ošetřené oblasti, aniž by se strach z šíření.

Čištění obličeje s aspirinem a medem

Tato maska s aspirinem a medem je vhodná pro hluboké čištění tváře doma. Med, který je součástí masky, má nutriční a saturační účinek na vlhkost, zejména při pronikání hlubokých vrstev kůže. Zde je několik receptů masky:

 1. 4 tablety kyseliny acetylsalicylové bez skořápky se přidávají do vody (1 čajová lžička) a pak několik kapek kapalného medu. Při přítomnosti alergických reakcí spojených s příjmem api produktů je povoleno nahradit med rostlinnými oleji (například olivovým olejem).
 2. Tuk aspirin v tabletách bez skořápky (3 ks). Rozpusťte ve vodě (0,5 čajové lžičky) a přidejte jojobový olej (0,5 čajové lžičky) a 1 čajovou lžičku medu.
 • Maska pro čištění obličeje aspirinem. Dobrý antiseptický roztok se získá zředěním aspirinu vroucí vodou nebo vodou pro injekci. Při výrobě kosmetických přípravků obsahujících kyselinu aspirin je vhodné používat různé přísady (oleje z různých rostlin, jablečný jablečný ocet nebo med) a vybírat je v závislosti na typu pokožky.
 • S lotionem. Do čisticího mléka se přidávají 3 rafinované nepovlečené tablety.
 • Kosmetická maska. Několik kapek vody se přidává k 2 drceným tabletám aspirinu a kombinuje se s běžně používanou kosmetickou maskou.
 • S ovesnými vločkami. 4 prášek bez prášků aspirinu, rozpusťte v 1 čajové lžičce vody a promíchejte 1 lžící nakrájené ovesné vločky.
 • Klasické. Tabletovaný aspirin (3-4 kusy) Bez skořápky je mletý, přiveden do práškového stavu. Přidejte vařenou vodu nebo vodu pro injekci a promíchejte do stavu kaše.
 • S citrónovou šťávou. Tabletový aspirin rozemlejte do malty v množství 6 kusů do práškového stavu, přidejte citronovou šťávu a výslednou směs upravte pokožku obličeje.
 • S jogurtem. Aspirin v tabletách (2 ks) Navlhčete několik kapek vody a rmutujte a mlejte, až hladce přidáte mléko jogurt (1 polévková lžíce). Expoziční maska na tváři 15-20 minut.

Popisované masky mají dvojí účinek:

 1. Mějte exfoliační efekt.
 2. Jsou to masky, protože zvlhčují, obnovují pokožku, normalizují práci mazových žláz se zvýšenou sekreční aktivitou.

V maskách se navíc mohou používat různé složky: mořská sůl, kosmetická hlína, kefír, zakysaná smetana, rostlinné oleje a ovocné šťávy.

Kontraindikace k postupu

Stejně jako u většiny léků má vedlejší účinky. Acidum acetylsalicylicum není výjimkou. Z postupů používajících salicyláty je lepší se zdržovat během těhotenství a laktace s přecitlivělostí na základní složku ve fázi exacerbace chronického somatického onemocnění bez ohledu na genezi. Při projevování pohlavních nebo dermatologických onemocnění je třeba se zdržet. Porušení integrity kůže (přítomnost malých škrábanců, odřeniny, rány) je důvodem odmítnutí chemického peelingu. Je třeba počkat na úplné uzdravení a obnovu. Před prvním použitím očisty obličeje aspirinem doma je nutné provést test citlivosti tohoto léčiva. Je nutné vzít malé množství (několik kapek) vařené aspirinové kůry, položené na zápěstí. Pokud po ošetření 15-20 minut na kůži není svědění, pálení nebo zarudnutí, pak můžete začít peeling.

trusted-source[5], [6], [7], [8], [9], [10]

Důsledky po postupu

Stejně jako většina kosmetických postupů má čistící obličej kyselinou acetylsalicylovou své pozitivní i negativní vlastnosti. Vždy je nutné dodržovat přiměřená omezení. Nezapomínejte na rady a pokyny, jak používat a provádět procedury. Je nutné dodržet dobu expozice uvedenou v instrukci, odstranit peníze z osoby včas a v případě nepříjemných pocitů okamžitě ukončete léčbu. Použitím křovin není potřeba vyčistit tvář. Pohyby by měly být čisté a měkké.

Pokud se chemická kůra aplikuje příliš často, může se vyskytnout kupperóza. Je třeba střídat čištění aspirinu pomocí masky na obličej. Dlouhodobé vystavení masce na obličeji může vést k suché kůži a loupání. Doporučujeme provádět čištění ve večerních hodinách. Pokud byl tento postup proveden v den, pak po jeho ukončení nechte nějakou dobu obnovit pokožku. Před opuštěním ulice bezprostředně po loupání je nutné aplikovat opalovací krém, zejména v létě - s velkým množstvím UV záření.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15]

Péče o proceduru

Po čištění obličeje aspirinem by se měla pokožka uklidnit a zotavit se. Chcete-li to provést, musíte dodržovat určitá pravidla péče o obličej. Po chemické slupce nejdou ven na chvíli.

Během rehabilitačních aktivit můžete použít uklidňující masky, používat hydratační a vyživující krémy. Všechny tyto postupy pomohou chránit pokožku před možným vysušením a odlupováním.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Recenze

O aspirinových maskách, křovinách, pleťových mlécích se nechávají různé recenze: od úplně nadšeného až po hluboké zklamání. Tento efekt do značné míry závisí na individuálních charakteristikách a přesnosti pokynu.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.