^

Čisticí obličej s chloridem vápenatým

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Čištění obličeje roztoky obsahujícími soli, alkálie nebo kyselinu se nazývá chemický peeling. Metoda je založena na aktivaci čištění z horních šupin epidermis chemickou sloučeninou. Je skutečně efektivní vyčištění obličeje chloridem vápenatým, založené na reakci interakce soli a alkálie. Pro tento postup není nutné navštěvovat kosmetické salony a kliniky. Tento typ peelingu lze provést v domácím prostředí, což šetří váš čas a peníze. Náklady na všechny složky nezbytné pro tento postup jsou minimální. Výsledek se projeví od prvního dne provedení.

Výhody a nevýhody chloridu vápenatého

Výhody čisticí plochy s chloridem vápenatým zahrnují:

 • Aplikace pro jakýkoli druh pokožky (vyjma výrazně suchého);
 • Vyhlazení malých vrásek;
 • Normalizace sekrece mazových žláz;
 • Zvlněná kůže se stává pružnější;
 • Vyvolávání bělícího účinku na pokožku;
 • Purifikace pórů na kůži obličeje.

Nevýhody chloridu vápenatého:

 • Malá suchá pokožka, která způsobuje pocit těsnosti pokožky;
 • Možný vzhled věkových skvrn;
 • Kontraindikace - těhotenství, laktace, alergické stavy, užívání léčivých přípravků obsahujících fotosenzibilizující látky.

trusted-source[1]

Indikace postupu

Peeling chloridem vápenatým je použitelný, pokud máte nadměrně mastnou pleť. V kombinované kůži lze tuto metodu použít v oblasti zóny tvaru T. Při chemickém olupování je pokožka mírně vysušená, získává matný odstín a stává se lehčí, póry se zužují a epidermis se obnovuje. Povinnou podmínkou pro léčbu je nepřítomnost čerstvých vyrážek na povrchu pokožky a oblastí se zřetelnými známkami intenzivního zánětu.

trusted-source[2], [3]

Příprava

Pro čištění obličeje chloridem vápenatým budete potřebovat: houbu z bavlněné vlny, roztoku chloridu vápenatého 5-10% a dětského mýdla. Příprava chloridu vápenatého se prodává v lékárnách bez lékařského předpisu. Jeden postup vyžaduje 10 ml roztoku. Mýdlo by mělo být také zakoupeno v řetězci lékáren nebo ve specializovaných prodejnách, ale nemělo by obsahovat syntetické přísady, vonné látky a mělo by se nazývat výhradně "dětská". Při použití jiných typů mýdla mohou vzniknout nepředvídatelné problémy, stejně jako částečný nedostatek požadovaného účinku.

Před zahájením procedury: kůže na obličeji je důkladně vyčištěna a vysušena hygroskopickými ubrousky s uklidňujícími pohyby. Všechny manipulace by měly být prováděny čistými rukama nebo pomocí sterilních rukavic.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Technika čisticí obličej s chloridem vápenatým

Před provedením čištění obličeje chloridem vápenatým by měla být provedena zkouška citlivosti na účinnou látku. Vezměte kapku léku, aplikujte na kůži střední třetiny vnitřní části předloktí a počkejte 10-15 minut po dobu. Pokud nedošlo k zarudnutí nebo svědění, můžete bezpečně pokračovat v peelingu.

Použijte bavlněnou houbu na obličej, aplikujte chlorid vápenatý, počkejte, až vysuší. Postup opakujte třikrát. Kůže kolem očí a nasolabiální trojúhelník není ovlivněna.

Vezměte si další houbičku z bavlněné vlny, trochu navlhčete vodou a troubte s dětským mýdlem. Aplikujte mýdlový roztok s jemnými pohyby na masážních linkách. Chlorid vápenatý a mýdlo budou reagovat. Počkejte 1-2 minuty. Po uplynutí určitého časového období opatrně jemně masíte tvář, dokud se neobjeví z loupaných šupin pokožky, které se potom snadno odmyjí vodou.

Pokud dojde k závažnému spálení, postup se okamžitě zastaví. Po uplynutí určitého okamžiku se pokus může opakovat, což snižuje koncentraci chloridu vápenatého ředěním. K tomu se používá destilovaná voda pro injekci nebo vařenou vodu při pokojové teplotě. Doba peelingu je 20-30 minut. Na konci procedury může dojít k pocitu suchosti a ztuhlosti kůže. Chcete-li jej snížit, doporučuje se vytvořit masku banánu nebo otřít tvář odtučněním z heřmánku, šalvěje a pak vždy aplikujte hydratační krém. Trvá dalších 30 minut, než se kůže vrátila do normálu, uklidnila se. Než vyjdete na ulici, kdykoli během roku, doporučuje se používat opalovací krém, který zabraňuje pigmentaci na kůži.

Hollywoodské vyčištění tváře chloridem vápenatým

Hollywoodské vyčištění obličeje odstraňuje kůži z keratinizovaných stupnic epidermis, stimuluje proces obnovy pokožky, uvolňuje komedony a zúží póry.

Klasický hollywoodský peeling se s výhodou provádí večer s 5% roztokem chloridu vápenatého. Tato metoda se používá, když je nutné provést plánované čištění obličeje. Chcete-li pracovat na hlubších vrstvách kůže, použijte hollywoodský peeling s použitím kyselých sloučenin.

Metodika kůry se skládá z následujících fází: předčištěný kůže v obličeji se zpracuje třikrát roztokem chloridu vápenatého, po úplném zaschnutí roztoku použita pěna za použití citlivého mýdlo bez zápachu. Nechte látky reagovat (1-2 minuty). Pomocí jemných a přesných pohybů, přísně na masážních linkách, spusťte válec. Horny buňky jsou exfoliovány chemikáliemi a masážemi. Postup končí mytí. Po vyčištění obličeje chloridem vápenatým nezapomeňte aplikovat masku živin po dobu 20-30 minut. Pokud existuje možnost, pak tentokrát lze využít relaxaci včetně příjemné hudby. Po této době omyjte masku vodou nebo ji odstraňte kosmetickou vložkou. V noci je třeba aplikovat noční regenerační krém na obličej, který odpovídá typu pokožky.

Čistíme obličej s chloridem

Variant hollywoodského peelingu je čištění tváře 10% roztokem chloridu sodného (hypertonický roztok). Postup je jednoduchý, ale dává vynikající výsledek. K tomu je třeba: chlorid sodný, mýdlo "glycerin". Na dříve očisteném obličeji s houbičkou aplikujte mýdlový roztok, aniž byste se dotýkali pokožky kolem očí a nasolabiálního trojúhelníku. Nechte vyschnout. Pokryjte plochy pokryté mýdlem 10% chloridem sodným. Na konci procedury si umyjte obličej studenou vodou a utřete ji suchými pohyby. Aplikujte výživný nebo zvlhčující noční krém, protože postup je přednostně proveden před spaním. Vyčistí kůži, stimuluje obnovu epidermálních buněk, eliminuje záněty, komedony, zúží póry. Počet vyčištění závisí na stupni kontaminace obličeje. Nejprve dvakrát týdně a pak jednou za měsíc. Pravidelnost postupu je důležitá.

trusted-source[8]

Kontraindikace k postupu

Bohužel, čištění obličeje chloridu vápenatého nemůže být provedeno zdaleka ne všechny. Existují určité kontraindikace:

 • suchá, tenká, citlivá pokožka, náchylná k loupání;
 • projevy alergické dermatitidy;
 • onemocnění virové etiologie (herpetické erupce);
 • místa zánětu pokožky s phlegmonous a abscessed akné.

Za přítomnosti takových problémů je použití chloridu vápenatého riskantní a může dokonce způsobit škody, protože mohou dojít k malým nekrotickým změnám v oblastech poškození integrity pokožky. Během těhotenství nebo laktace je tento postup kontraindikován kvůli nebezpečí zhoršení pokožky kvůli změněnému hormonálnímu pozadí.

trusted-source[9], [10], [11]

Důsledky po postupu

Při zohlednění všech kontraindikací a správnosti chemického peelingu chloridem sodným nebo chloridem vápenatým jsou všechny negativní výsledky minimalizovány. Důsledky při použití chloridů pro čištění obličeje:

 • mělké chemické popáleniny (v důsledku dlouhodobého vystavení chloridu vápenatého nebo sodíku pokožce na obličeji);
 • postmarketingová pigmentace;
 • otoky na obličeji;
 • hyperemie tváří, čelo, brada;
 • kožní peeling;
 • dermatitis;
 • houbové kožní léze mohou nastat při manipulaci se špinavými rukama nebo při hrubém vystavení pokožce vzhledu mikrotrhlin.

trusted-source[12], [13]

Komplikace po postupu

Jako komplikace bych chtěl poznamenat zčervenání, pálení a svědění kůže. V případě těžkého páření zastavte tento postup. Pokud máte zarudnutí, potřebujete správnou péči o pleť. Je žádoucí provést proceduru večer. Po jeho ukončení aplikujte na pokožku uklidňující masku nebo hypoalergenní krém. Během noci má kůže čas, aby se zotavil a odpočinul, a pro ráno zmizely nepříjemné pocity a pokožka se stala hladkou, sametovou s krásným odstínem.

trusted-source[14], [15], [16]

Recenze

Názory na čištění obličeje chloridem vápenatým jsou do značné míry pozitivní. Uživatelé zaznamenali vysokou účinnost produktu: kůže je hladká, světlejší a čerstvější.

Je třeba si uvědomit, že při peelingu doma je nutné dodržovat pokyny. Pokud je porucha sledována nebo pokud jsou ignorovány kontraindikace tohoto postupu, jsou možné negativní důsledky, jako je popálenina pokožky obličeje, zarudnutí nebo otok.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.