^

Henna tetování

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

V současné době existuje módní tendence zdobit své tělo originálním designem. Jinými slovy, mnoho lidí je v pokušení získat tetování. Vzhledem k tomu, že módní změny a chutě každé osoby jsou nestálé, pak se ne každý rozhodne pro dlouhodobou "dekoraci" tetování. Proto praktické kosmetické salony nabízejí alternativní řešení problému - dočasné henna tetování. Ale nejprve se podívejme na nějaké nuance spojené s tetováním.

Je třeba poznamenat, že dočasné henna tetování nemají nic společného s reálnými tetováními. Je důležité pochopit některé aspekty. Pokud majitel tvrdí, že toto tetování zdobí tělo po dlouhou dobu ( měsíce a dokonce roky ), musíte se zdržovat od takového salonu. Vše je vysvětleno prostě - takové dočasné tetování neexistují.

Salony také naznačují, že tetování tetování je považováno za dočasné, ale opět to bude dlouhá doba (3-5 let ). Charakteristickým rysem těchto tetování je následující: je malá hloubka vrstvy píchnutí kůže ( méně než 4 mm ) a je omezena v barvách a množství (ne více než 5 cm). Sazba se provádí pomocí nátěrových hmot, které se používají pro trvalý make-up. Hlavní komponenty těchto barev jsou: isopropylalkohol, oxid železitý, oxid titaničitý, destilovaná voda, glycerin nebo ethylenglykol.

Právě tyto barvy jsou "podvodním kamenem" tohoto tetování. Vzhledem k tomu, že složky barev jsou nestabilní sloučeniny, podle zákonů chemie po určité době musí zcela zmizet. Ale ve skutečnosti se děje něco jiného. Obraz se ztratí, nakonec se změní na rozmazanou skvrnu, která na pokožce zůstává navždy.

V důsledku toho existují dvě možnosti, jak tuto situaci napravit - ať už se jedná o skutečné tetování, nebo se obrátit na nákladný laserový excizní postup. Abyste tomu předešli, je lepší vyzdobit vaše tělo dočasným tetováním henna. Takové tetování lze provést jak s pomocí mistra, tak nezávisle. Tetovací henna v zásadě udržuje od 5 dnů do 2 týdnů.

trusted-source[1], [2], [3]

Příprava

 • Zvolte umístění tetování. Zde je důležitý bod - nedělejte tetování na místo předchozího, protože kůži nemá ráda konstantní vnější podněty.
 • Před zahájením procedury ( po dobu 1 dne ) se doporučuje vyhýbat se přímému slunečnímu světlu na místo použití tetování a také zdržet se návštěvy solária.
 • Příprava kůže. Musí být odmaštěn, ošetřen alkoholem nebo důkladně omyt mýdlem. Pokud má kůže hrubou strukturu, je nutné ji vyhlazovat tuhou žínkou nebo peelingem. Čím hladší je kůže, tím větší jistotu, že vzor bude trvat déle.
 • Odstraňte všechny chloupky od zamýšleného místa použití. To je způsobeno skutečností, že na vlasové henně má majetek zůstat déle. Výsledkem je, že vzorek na kůži vypadne a barva chloupků zůstane na chvíli a připomíná bývalou výzdobu.

trusted-source[4], [5], [6]

Technika henna tetování

Různé henna obrazy na těle (mendi, mehendi) se týkají dočasného tetování. Oni se liší tím, že vydrží mnohem déle než jiné dočasné typy tetování (například s barvou). Rozšiřuje se v severní Africe, Indii, Malajsii, arabských zemích, Indonésii.

Mehendi vypadá velmi krásně a rafinovaně v rukou. Pro milovníky přírody a zvířecího světa jsou vhodné obrázky zvířat, ptáků, hmyzu apod. Často v rukou jsou zobrazeny mýtické zvířata (draci). Takové kresby se vyznačují magickým přetečením během pohybu rukou. Tetování zobrazující vegetaci (květiny, květiny, listy) zvýrazní téměř každý obrázek. V případě slavnostních rituálů budou obrazy v podobě elegantních vzorů a krajkových šněrování ideálně vyhovovat.

Dalším originálním typem henna tetování na rukou jsou kmenové tetování. Aplikuje se několika způsoby - jednotné kreslení, kreslení s 3D efektem a kreslení s posunem. Také se vyznačují originálností písemných frází v latinských nebo čínských charakterech. Toto tetování vypadá tajemné a tajemné. Ale při výběru fráze je důležité znát její přesný překlad, aby se zabránilo absurdním situacím.

Tetování henny na těle, v závislosti na zvoleném vzorku, zdůrazňují jak ženskou milost, zdokonalení a sexualitu, tak mužskou moc. Zvláště populární pro použití tetování jsou takové části těla jako předloktí, vnější strana holeně, zadní část, pupoční oblast.

Použití henna tetování v domácím prostředí

Složky požadované pro postup:

 • henna prášek;
 • citronová šťáva (2 citronové stlačování a napnutí);
 • aromatický olej;
 • běžný cukr;
 • malá mísa z plastu nebo skla;
 • malá lžíce;
 • obal (s výhodou plast);
 • plastová láhev s malou dírou, polyethylenový vak ve tvaru kužele s malou štěrbinou, lékařskou stříkačku s jehlou odstraněnou (volitelně jako aplikátor);
 • široký plochý hůl, párátko nebo kartáč (používá se v závislosti na šířce obrázku);

trusted-source[7], [8], [9]

Příprava těstovin

Je třeba poznamenat, že pasta je připravena den před aplikací. Chcete-li získat 100 gramů těstovin, potřebujete 20 gramů henny. Tato částka je dostačující pro zbarvení z rukou do loktů. V příštím okamžiku - jestliže na vybraném výkresu jsou jemné čáry (jsou aplikovány pomocí lékařské stříkačky), před přípravou je nutné protáhnout prášek henny jemným sítkem.

Takže začneme proces vaření:

 • Na 1 pol. Lžíci s vrcholem prášku henny (20gr) přidejte ¼ šálku citronové šťávy. Míchejte důkladně, až se hrudky úplně rozpustí. V tomto případě by směs měla mít hustou konzistenci (jako bramborová kaše). Pokyny s výsledným složením by měly být zabaleny do plastového sáčku, který je těsně uzavřen (aby se zabránilo kontaktu směsi se vzduchem). Balení položte na teplé místo (teplota by měla být 24-25 stupňů) a nechte půl dne.
 • Po 12 hodinách rozbalte obal a přidejte ke směsi 1h. Lžíci cukru a 1 hodinu. Lžíce aromatického oleje. Cukr se přidává k těsnějšímu styku s pokožkou. Aromatický olej dává tmavší a konzistentní barvě vzoru. Pečlivě promíchejte. Dále by měla být hotová směs dosažena optimální hustotou. K tomu se kompozice postupně přidává do 1 hodiny. Lžíce citrónové šťávy se neustále míchá, dokud připravená směs nedosáhne konzistence husté kysané smetany nebo zubní pasty. Poté jsou nádoby s hotovou směsí opět hermeticky zabaleny do vaku a půl dne se zahřívají. Po uplynutí doby expozice jsou v hotovém stavu těstoviny. Můžete pokračovat v proceduře Mendy.

Jak udělat tetování s hennou. Technika aplikace

V předvečer postupu je žádoucí provést zkoušku odolnosti vůči eukalyptovému oleji. Chcete-li to udělat v noci na lokti, musíte použít kapku pasty, eukalyptového oleje a rostlinného oleje. Ráno zkontrolovat reakci. Pokud nejsou žádné známky alergie (zarudnutí, svědění), můžete bezpečně pokračovat v malování. Dalším důležitým bodem - postup by měl být prováděn v teplých podmínkách.

 1. Pokud poprvé uděláte tetování, bylo by lepší poprvé použít kresbu s kosmetickou tužkou nebo vodní tužkou. Na konci malby se snadno umývají tamponem namočeným v rostlinném oleji.
 2. Naplňte pastu aplikátorem.
 3. Namazte místo budoucího tetování eukalyptovým olejem (nepoužívejte více než 3 kapky). To je důležité. Podstata záležitosti spočívá v tom, že eukalyptový olej má schopnost zvyšovat dobu sušení pasty, čímž zlepšuje její účinnost. Také olej rozšiřuje póry pokožky, což přispívá k urychlení pronikání barvy. Důležité je skutečnost, že eukalyptový olej snižuje barvu barvy.
 4. Naneste barvu na obrysy vzoru a vytlačte jej z aplikátoru tenkou čarou. Ujistěte se, že špička aplikátoru se nedotýká pokožky. Obvykle se pasta aplikuje ve vrstvě 3 mm. Důležitým nuancí je začít s lepším lakováním jemnými čarami, pak jít do přímky a dokončit práci se zaoblenými detaily výkresu. Je také důležité si uvědomit, že henna se rychle vstřebává do pokožky, takže s jakoukoliv chybou je nutné velmi rychle otřít barvu pomocí bavlněného tampónu. Během provozu musí být výkres neustále navlhčen citrónovou šťávou.
 5. Při malování velmi tenkých čar můžete použít špičku nebo tenkou tyčinku a ponořit je do barvy. A naopak - široké linie jsou natřeny pomocí široké tyče (jako hůl na zmrzlinu).
 6. Chcete-li získat lehčí tón vzorku, je třeba rozmazat pastu tenkou vrstvou s širokou hůlkou. Chcete-li získat tmavší tón, vrstva pasty se ztuhne. Také v takových případech můžete použít basma. Za tímto účelem se Basma rozmíchá s malým množstvím pasty pomocí obyčejné horké vody. V důsledku toho bude barva hnědá než oranžová.
 7. V podstatě je vzorek ručně, ale pokud pochybujete o svých uměleckých schopnostech, je lepší použít speciální šablonu (šablona). Nebo udělejte šablonu s vlastními rukama, což je velmi snadné. Nejjednodušší možností je použití lepicího filmu. Za prvé, na filmu je požadovaná ozdoba vystřižena, pak je film pevně přilnut k místu tetování a barva je aplikována shora. Jak můžete vidět, je možné udělat tetování s hennou sami.

Několik receptů na henna tetování

 • Recept # 1

Za půl hodiny silného pivovaru se přidává citronová šťáva (poloviční citrón) a 2 polévkové lžíce. Lžíce cukru. Výsledný roztok se důkladně smísí s práškem henny (na konzistenci husté kysané smetany). Trvejte 20 minut. Připojte pastu do aplikátoru. V případě potřeby se tato kompozice uchovává v chladničce po dobu 1 až 2 dnů.

 • Recept # 2

Bude to trvat: prášek z červené henny, pytle z černého čaje, kávy, eukalyptového oleje, oleje s datem, hřebíčkový olej.

Ve 400 ml vody přidejte 2 čajové sáčky, 2 čajové lžičky kávy a 2 čajové lžičky oleje. Směs se vaří po dobu 1 hodiny při nízké teplotě. Chladíme na teplotu 20-22 stupňů (pokojová teplota). Naplňte jemným sítkem. Ve výsledném roztoku se nepřetržitě míchá prášek henny. Smíchejte směs na konzistenci husté pasty a nechte na chladném místě po dobu 3 hodin. Ve výsledné pastě přidejte 5 kapek hřebíčkového oleje a eukalyptu. Důkladně promíchejte.

 • Recept # 3

V jedné šálce silného čaje nebo kávy přidejte 3 čajové lžičky citronové šťávy a 3 kapky olivového oleje. Ve výsledném roztoku se přidá asi 4-5 polévkových lžic prášku henny. Výsledkem by měla být konzistence husté smetany. V případě potřeby může být výsledná pasta uložena v chladničce po dobu až 20 dnů.

 • Recept # 4

Bude to trvat: prášek červené henny, oranžová voda, růžová voda, citronová šťáva (trvala na slunci asi 12 hodin) a černý čaj (noční čaj).

V 1 šálku čaje přidáme 1 čajovou lžičku citrónové šťávy a promícháme. Pak přidejte prášek červené henny do roztoku a důkladně promíchejte.

Předtím je tetování ošetřeno oranžovou a růžovou vodou.

Kontraindikace k postupu

 • akné;
 • dermatitis;
 • dermatóza;
 • neurodermatitida;
 • další kožní onemocnění.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Komplikace po postupu

Komplikace po zákroku (alergická reakce, chemické popáleniny, kontaktní dermatitida) nejčastěji vyplývá ze skutečnosti, že někteří mistři z přírodní henny přidávají škodlivé složky: různé barviva nebo černou henu. Přírodní červená henna má zrezivě červený nádech. Aby se předešlo komplikacím z tetování nemusí být líní zkoumat složení laku, který chcete použít mehndi, stejně jako pro testování tolerance, která byla výše uvedené.

Velmi často se vyskytují komplikace kvůli nepřiměřenému postoji k tetování henna - neustálé uplatnění na místě předchozího tetování. Jako výsledek - ekzém, podráždění sliznice, zbavit se.

Takže, shrňme. Dočasné henna tetování jsou bezpečné a bezbolestné, v některých ohledech dokonce příjemný postup. Mendy je docela možné udělat doma i pro začátečníka. Ale přesto existují určitá pravidla pro malování na těle a je třeba je dodržovat. Je to dodržování všech doporučení, které povedou k tomu, že vaše tělo bude nejen krásné, ale i zdravé.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Péče o proceduru

Suché tetování je nezbytné na teplém místě ( nejlépe na slunci nebo pod infračervenou lampou ). Čím delší henna vysuší, tím jasnější je vzorek. Během sušení by mělo být tetování pravidelně navlhčeno citronovou šťávou a cukrem ( poměr - 2: 1 ). Po vysušení laku může být přebytek škrábaný hůlkou, ale neoplachujte! Po odstranění pasty je vzor ošetřen mandlovým olejem ( aby se dosáhlo jasu a lesku barvy ). Můžete také použít sezamový olej. Následně je žádoucí opakovat tento proces.

Je třeba věnovat pozornost všem vodním postupem. Je lepší vyměnit horkou lázeň s teplou sprchou. Před koupáním by mělo být tetování mazáno rostlinným olejem. K tomuto účelu bude mít každý olej kromě vazelíny a dětského oleje.

Čím více bude nákres navlhčen vodou, tím rychleji klesne. Není žádoucí umýt místo tetování mýdlem, jen málo opláchnout vodou.

Bude nutné se zdržet intenzivního sportu a návštěvy sauny trochu - dočasné henna tetování nemají rádi zvýšené pocení. Také se nedoporučuje oholení nebo odstraňování chloupků na místě použití tetování.

Pokud plně dodržujete tyto tipy pro péči po proceduře natírání henny, pak bude obrázek zachován až 14 dní, nebo dokonce více.

trusted-source[20]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.