Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tetování během těhotenství: dělat nebo ne?

Lékařský expert článku

Gynekolog, specialista na plodnost
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Tetování během těhotenství způsobuje spoustu kontroverzí a otázek, stejně jako další kosmetické procedury, které spadají do doby nosení dítěte. Těhotenství není onemocnění, ale nejšťastnější období života nějaké ženy, období, ve kterém by se měla podívat na 100%. Podívejme se na otázku tetování a zjistíme, zda těhotné ženy mohou udělat tento postup?

Je tetování nebezpečné během těhotenství, nebo je to jen hloupé varování, které brání budoucím matkám vypadat krásně? Mnoho specialistů a kosmetologů, kteří se zabývají tetováním, požádá těhotné ženy, aby se zdržely tohoto postupu. Důvod zákazu tetování během těhotenství je velmi jednoduchý - používání trvalého make-upu je bolestivý postup. A protože v průběhu těhotenství se žena stane nadměrně citlivou, obvyklé tetování může způsobit předčasný porod nebo krvácení.

Měla by také vzít v úvahu skutečnost, že tetování je aplikováno se speciální maskarou a nejsou k dispozici žádné údaje o jeho účinku na tělo a ještě více na tělo těhotné ženy. Nepoužívejte tetování během těhotenství, a to i v případě, že tyto devět měsíců projde bez nejrůznějších rizik a nebezpečí. Pokud jste se stále rozhodli pro postup tetování, pak se ujistěte, že konzultovat s kosmetikou, mistr, který udělá tetování a gynekologa. A co je nejdůležitější, tetování je přísně zakázáno v prvním trimestru těhotenství, protože jakákoli situace "na volné noze" a nervózní zážitky mohou způsobit potrat.

Oční tetování během těhotenství

Obličejové tetování během těhotenství je nejžádanějším kosmetickým postupem, protože usnadňuje ženský proces péče o sebe. Po tetování nemusíte trávit čas, abyste si obočí zformovali a tvarovali je.

Permanentní make-up nebo kosmetické tetování obočí je invazivní procedura, která vyžaduje práci odborníků schopných předpovědět chování ženského těla po proceduře. Při tetování obočí během těhotenství je kůže zraněna. Aby byl proces hojení kůže rychlejší a úspěšnější, obočí vyžaduje pečlivou péči. A některé maminky, zejména dívky s těžkým těhotenstvím, to prostě nemohou.

Je bolestné dělat tetování obočí během těhotenství?

Tuto otázku požadují jak těhotní, tak i těhotní pacienti. Když mluvíme o pocátech během tetování, obočí jsou nejnebezpečnější povrch, na rozdíl od rtů nebo víček. Během tetování se anestezie nepoužívá, protože hloubka proniknutí jehly s řasenkou je 0,5 mm. Po takovém tetování obočí budete muset provést další postupy k aktualizaci barvy a tvaru obočí.

Pokud hlavní kosmetička provádí hluboké tetování tetování obočí, pak je nutná anestézie. Zvláštní pozornost by měla být věnována skutečnosti, že každá osoba má jinou prahovou citlivost a přecitlivělost na těhotné. Proto netolerujte bolest, vystavujte tělo stresu, pokud každý pán může nabídnout různé léky proti bolesti. Ale zde se objevuje další problém - jak bude anestetikum, injekční nebo krémový gel ovlivňovat těhotné tělo?

Trvalé tetování obočí je úsporné, praktické, praktické a velmi krásné. Tetování obočia, víček nebo rtů umožňuje ženě vždy vypadat krásně. A to je pro každou ženu velmi důležité, protože otázka krásy je pro každou krásnou ženu nejdůležitější. Krásné dobře upravené obočí zlepšují náladu, dávají důvěru a zvyšují sebevědomí. Není divu, že tento postup je zajímavý pro budoucí matky. Vzhledem k tomu, že těhotné ženy také chtějí zachovat svou atraktivitu a krásu a nestrácejí čas péče o vzhled.

Oční tetování během těhotenství a laktace

Doba těhotenství a laktace není žádoucí pro tetování obočí. Během těhotenství dochází k těm ženám při hormonálních změnách a zvýšeném stresu. A kvůli hormonálním změnám, které předpovídají chování barviva, to znamená, že jatečně upravená těla jsou prostě nemožná. Například barva barvy nebude taková, jakou jste naplánovali, nebo barva vypadne mnohem rychleji, než se očekávalo.

Další nuance je zvýšená citlivost těhotných a kojících žen. A pak tetování obočí bez anestézie je velmi obtížné. A všechny léky, zejména anestezie, během těhotenství a kojení jsou kontraindikovány, ledaže samozřejmě to není o naléhavé nutnosti.

Můžu dělat tetování během těhotenství?

Můžu dělat tetování během těhotenství? Kolik těhotných, tolik názorů. Každá žena se sama rozhodne, zda je připravena riskovat kvůli krásným, dobře upraveným obočím nebo může být odloženo.

Skutečný odborník, který se zabývá tetováním obočí, se nikdy nepodrobí tetování těhotné ženy, protože existuje mnoho nuance, které nelze předvídat. Začněte, od takových barevných obočí, až po bolestivé pocity.

Zvažme všechny kontraindikace, které se týkají tetování obočí během těhotenství a laktace.

  • Hypertenze, vysoký krevní tlak. 
  • První trimestr těhotenství. 
  • V 2. A 3. Trimestru těhotenství lze obličej tetování provádět pouze po souhlasu gynekologa. 
  • Během kojení nemůže být tetování obočí provedeno anestezií. 
  • Tetování tetování obočí je zakázáno, pokud je alergie na lék, který bude použit jako kostra. 
  • Obličejové tetování je přísně zakázáno, jestliže na těhotné ženě je akné nebo jakékoliv podráždění nebo rány.

Ať už je možné dělat tetování obočím během těhotenství a zda je třeba udělat tetování během těhotenství je na vás. Nezapomeňte však, že veškerá odpovědnost za výsledek postupu a možné následky spočívá pouze na vás. Nechte se řídit nejen vašimi zájmy a touhami, ale také tím, co bude lépe pro dítě, které si vychováváte. Neohrožujte budoucí štěstí a zdraví.

Buďte zdraví!

trusted-source[1], [2]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.