^
A
A
A

Nakreslil se tváří v tvář

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Přirozená kůže na obličeji dnes je poměrně častá a vůbec to nevypadá atraktivně - obvykle je spletitá, má bledý odstín a vrásky vypadají rychleji.

V tomto případě jsou póry často zvětšeny, těžký tuk je pozorován a barva takové kůže je šedá nebo žlutá.

Příčiny pokožka pokožky

Hlavním faktorem výskytu ochabnutí je stárnutí. S věkem se produkce kyseliny hyaluronové snižuje, což způsobuje, že kůže je navlhčena mnohem horší, a proto dochází k dehydrataci jejích buněk. Elastinová a kolagenová vlákna také zpomalují růst, takže kůže ztrácí pružnost.

Existují i další příčiny chabosti - jako jsou expresní diety. Takové extrémní metody výživy dramaticky a rychle snižují váhu a kožní buňky nemají čas přizpůsobit se této rychlosti. Kvůli tomu dochází k chmurnosti, která je nejčastěji viditelná na obličeji, protože se nemůže skrýt pod šaty. Navíc je častěji než jiné části těla, které spadá pod agresivní vliv vnějších podnětů.

Laxita může také nastat v důsledku použití nevhodné kosmetiky nebo vážnějších příčin - onemocnění. Mezi ně patří porušení endokrinního systému, různé chronické nemoci, hormonální nerovnováha. A podobný problém se může objevit i v poměrně mladém věku. Prsty v obličeji po 30 letech jsou často důsledkem těžké únavy, jakékoliv nemoci, prudké ztráty hmotnosti nebo kouření.

trusted-source[1], [2], [3]

Co je třeba zkoumat?

Jak zkoušet?

Léčba pokožka pokožky

Co dělat a jak se zbavit pokrčené kůže na obličeji? Pokud je vaše pokožka prázdná, měli byste zlepšit výměnné procesy v ní. Pro to je nutné stanovit proces jeho výživy a zvlhčování (externí i vnitřní).

Odstranění chlupatosti na obličeji pomáhá při následujících manipulacích:

  • Masáž obličeje;
  • Výuka gymnastiky;
  • Provádění vodních postupů;
  • Použití speciálních masek na obličej.

Musíte však pochopit, že v této situaci nebudou stačit pouze externí postupy. Potřebujeme rovnováhu a plné jídlo, abychom plně dodali pokožce potřebným prvkům. Důležité je také dodržovat vodní režim, aby se zabránilo chabosti, potřebujete dobrou hydrataci pokožky.

Vitamíny

Mělo by také nasytit kůži vitamíny. Pečovat o kožní kryt pomáhají vitaminy A a E. V tomto případě, vitaminy A podpory zdraví pokožky a skupina E vitamíny zabránit jejímu předčasnému stárnutí a úhyn. Je třeba poznamenat, že není nutné kupovat tyto systémy v lékárnách, jako vitaminy nacházejí v mnoha druzích ovoce a zeleniny zelené a špenátu (vitamin A), a kromě toho, ořechy, rostlinné oleje a pšeničná zrna (vitamin E).

Také lidé s proklouzavou kůží se doporučují, aby si užívali vitamín B1, což zvyšuje jejich tón.

Fyzioterapeutická léčba

Štíhlá kůže zcela účinně eliminuje léčbu pomocí speciálních zařízení. Existuje několik různých postupů.

Frakční mezoterapie. Procedura je následující: injekčně v krátkých intervalech do pokožky obličeje vpíšete mezopreparace do kůže (méně než 1,5 mm), které pomáhají regenerovat buněčné tkáně a vytvářet nové. Kolagenová vrstva se vytvoří během 2-8 týdnů.

I když tento postup, pacienti jsou přeneseny bez problémů, stále existují některé kontraindikace: mezoterapie zakázané epileptické ženy během těhotenství, stejně jako ti, kteří jsou nemocní nebo mají nachlazení zánětlivé kožní onemocnění.

Postup frakční RF-zvedání. Tato metoda poměrně efektivně odstraňuje zbytečnou pokožku na obličeji. Zařízení, které pomáhá eliminovat malé vady, působí pod vlivem RF energie. Aplikátor používaný během postupu má špičku, na které je uspořádáno množství elektrod. Je to ten, kdo provádí volumetrické zahřívání pokožky, pronikající do nejhlubších vrstev. Pomáhá obnovit elastin a kolagenová vlákna a urychluje proces metabolismu fibroblastů.

Metoda frakční fotothermolýzy je poměrně populární a efektivní způsob, jak eliminovat oheň na pokožce. Tento postup se provádí tímto způsobem - poškozené oblasti pokožky jsou ovlivněny laserovými paprsky. Jejich vlastnosti zvyšují rychlost tvorby kolagenu v dermis kůže, což má příznivý vliv na stav kůže. Tato metoda je považována za plně kontrolovanou a proto bezpečnou - riziko komplikací po minimální. Odborníci také tvrdí, že výsledek tohoto postupu může být poměrně dlouhý.

Alternativní léčba

Existuje mnoho domácích mask, které pomáhají snížit choulostivost pokožky obličeje. Níže jsou nejjednodušší a zároveň účinné.

Velmi efektivní ve většině z nich jsou masky, vyrobené na základě žloutku - jsou vhodné pro suchou pleť. V takovém případě je třeba broušit surový žloutek, přidat trochu rozdrcenou ovocnou kůru (citrón nebo pomeranč) a pak trvat půl hodiny. V tinktře přidejte citronovou šťávu (2-3 kapky.), Stejně jako jakýkoli rostlinný olej (může být olivový) - 1 polévková lžíce. Výsledná maska by měla být aplikována na čistou tvář, přidržte 15-20 minut a poté opláchněte teplou vodou.

Zapálená, suchá, suchá pokožka je dokonale napomáhána maskou čerstvého ovocného džusu spolu s tvarohem - dodá pokožce jemnost a pružnost. Je třeba vzít 2 ch.lozh. Smažte tvarohový tvaroh a nakrájejte na něj nějakou vybranou šťávou (čerstvě vymačkané), pak přidejte polovinu vaječného žloutku v surové formě spolu s 1 lžičkou. Kafrový olej. Výsledná látka se smíchá a nanáší se na pokožku po dobu 15 minut. Pak opláchněte vodou a opláchněte obličej tinkou heřmánek nebo zeleným čajem a poté aplikujte hydratační krém.

Obnova kůže je podporována výživnými maskami, ve kterých je přidána citronová šťáva. Potřebujete vzít 6-7 g tuku a přidat do něj 0,5 lžičky. Kysanou smetanou a 1 lžičkou. šťáva. Pak smíchejte přísady a aplikujte směs na kůži. Držte masku po dobu 20 minut a odstraňte pomocí špachtle. Poté musíte potřísnit obličej tonizujícím krémem.

Mastný typ kůže je nejvhodnější maska na bázi hořčice. Směs s 1 lžičkou. Vařte vodu tolik hořčice, pak přidejte ke směsi 2 ts.lozh. Slunečnicový olej. Výsledná látka by měla být aplikována na poškozené oblasti a udržována po dobu 5 minut. Demontujte masku, která by měla být nejprve teplá a poté studenou vodou, a pak pomazat pokožku s výživným krémem.

Nejlepší je vyloučit ošklivost kůže vhodných okurek masky. V létě jsou nejvhodnější. Měl by rozemlet 2 malé okurky (vždy čerstvé), nasytit výslednou kaši na kůži a nechat 15 minut. Dále by měla být maska odstraněna vlhkým tamponem a poté pomazána tvář vybraným výživným krémem.

Masky pro pokrývající pokožku

Zvedací masky lze zakoupit ve speciálních skladech (utěsňovací krémy nebo přípravky) nebo vyráběné samostatně. Pravidelná aplikace těchto mastek snižuje tuhost a také zabraňuje předčasnému zničení pokožky.

Maska bílé hlíny s přídavkem pepře a zázvoru - účinně odstraňuje otoky. Protože složky masky mají dráždivý účinek, pomáhá normalizovat krevní oběh. Zároveň odstraňuje přebytečnou vodu z pokožky. Výhodou této metody je rychlost a účinnost nárazu. Mezi nedostatky - riziko alergie na pepř nebo zázvor.

Hydrogelové masky jsou jednorázové jednorázové desky. Jsou namočené hydratačními a tepelnými prvky, čímž se vytvoří saunový efekt, což vám umožní odstranit přebytečnou tekutinu a odstranit jemné vrásky. Výhodou je, že maska nevyvolává alergie, protože je založena na šťávě z aloe. Nevýhodou je, že tělo zvykne na nucený návrat tekutiny - takže maska překrytí Postup je povoleno pouze na straně 1 / mo, částka se může zvýšit v některých případech až na dva ...

Masáž obličeje pokožky

Masáž obličeje s oloupanou kůží pomáhá účinně působit na svaly a pokožku, čímž se eliminuje choulostivost a uvolnění. Souběžně s tím nemusíte provádět proceduru specialistou - masáž můžete provádět sami. Musí to být prováděno na čisté pokožce.

Postup podporuje zlepšení lymfatického systému i cirkulace a také odstraňuje negativní účinek vyplývající ze stagnačních procesů.

Nejčastěji se masáž skládá z 10-15 zasedání. Znatelné vylepšení se často objevují pouze po 5-6 procedurách. Kůže získá elasticitu, bledost zmizí. Díky zvýšení svalového tonusu se kůže stává hustší a hladší. Vzhledem k tomu, že kůže je účastníkem všech metabolických procesů v organismu, zlepšuje se i pohoda pacienta po procedurách.

trusted-source[4], [5]

Krém na pokožku pokožky

Velmi efektivní a snadno vyrobit krém pro povislá kůže, pomáhá udržet tón blednutí tkanin. To se připraví následujícím způsobem: buď pomocí olivový, mandlový olej a petrolatum speciální kosmetické heřmánku vývaru, med (0,5 ch.lozh.), Mořská sůl (1 ch.lozh.), Jakož i nové (2 ch.lozh). žloutek (polovina). Všechny tyto součásti je třeba smíchat a nechat je zmrazit v chladničce. Poté znovu promíchejte, abyste získali homogenní látku. Použijte tento krém před spaním.

Operační léčba

Pokud je slabost pokožky výrazně silná, měli byste se poradit s plastickým chirurgem a použít proceduru chirurgické plastické hmoty. V těchto případech je metoda vybrána na základě stavu pokožky a také na základě toho, jaký výsledek je pro pacienta nezbytný. Někdy k odstranění chomtivosti stačí provést pouze utažení brady a víček a také odstranit vrásky z čela. Existují však i případy, kdy je nutné provést kruhový facelift. Doba trvání postupu v tomto případě závisí na množství práce. Na tom závisí a jak dlouho trvá regenerační období.

Pro urychlení rehabilitace období, zlepšit účinnost procesu, stejně jako snížení nepříznivých událostí (výskyt otoku a modřin, atd) předtím, než je operace doporučuje projít předběžné rychlost vstřikování a hardwarových postupů.

Prevence

Chcete-li udržet kůži turgor v tónu, měli byste neustále péče o kůži - jak na obličeji, tak na zbytek těla. Kromě toho se ujistěte, že nedošlo k náhlému skákání. Jako preventivní opatření by bylo vhodné, pravidelné cvičení, dobrý odpočinek a spánek, stejně jako pro úpravu vody (je třeba poznamenat, že použití příliš horká voda by neměla být pro mytí - to snnizhaet elasticity kůže). Je také nutné často chodit venku a dodržovat správnou stravu.

trusted-source[6]

Předpověď

Poškozená kůže na obličeji se nezdá dostatečně dlouho, pokud dodržujete správný výživový režim, vedete zdravý životní styl, uděláte speciální gymnastiku a konzumujete vitamíny.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.