^

Operace ke zvětšení prsních žláz

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Struktura těla každé osoby je individuální a případy, kdy je nespokojenost s touto nebo tou částí těla, nejsou neobvyklé. Zvláště často slyšíte stížnosti žen o ošklivé formě nebo malé velikosti prsou.

Již dlouhou dobu velká prsa u žen spojené s mateřstvím a schopnost vychovávat velký počet dětí, dnes velká prsa je považován za standard ženské krásy, a mnoho dívek jsou ochotni udělat jejich podoba více svěží, s cílem přilákat více fanoušků.

Dnes, dokonce podprsenky s účinkem push-up umožňují zvětšit prsa, ale aby se prsa opravdu krásná a objemnější je povoleno pouze plastickou chirurgií - mammoplastikou.

Zvětšení prsou obvykle provádějí ženy, jejichž prsa jsou přirozeně malé nebo asymetrické, po kojení, kdy se prsa ztrácejí, stávají se menší, visí atd.

Zvětšení prsů dochází v důsledku implantátu umístěného v mléčné žláze.

Všechny použité implantáty sestávají ze silikonového plastu. Když vzhled cizorodé tkáně v těle zahájí proces tvorby jizev (tvorba pojivové tkáně), který byl dlouhou dobu problémem plastických chirurgů. Jizva po operaci se časem zesílala, protože to, co se stalo tvrdým a nepřirozeným vzhledem.

První takové operace měly řadu nevýhod, zejména silikonové implantáty, které vedly k tvorbě pojivové tkáně, k vytvrzení a změně tvaru prsu.

Postupně chirurgové začali umisťovat implantáty hlouběji - pod prsní svaly, což významně snižovalo procento tvrdnutí prsu (v 80% případů zůstala prsa měkká a přirozeně vypadající). Navzdory tomu zůstává riziko ztuhnutí a vyžaduje zbytečný čas a úsilí k léčbě.

Silikonový implantát může být hladký nebo strukturovaný, před několika lety odborníci prokázali, že textura implantáty významně snižují riziko ztvrdnutí prsu.

Je naplněn silikonovým gelem, hydrogelu nebo pomocného fyziologického roztoku, a implantát může sestávat ze dvou skořepin - vnitřní silikonový gel venku s fyziologickým roztokem.

K dnešnímu dni odborníci vyvíjejí další typy plniv. Například jeden z odborníků navrhl použití sójového oleje nebo polysacharidů pro vyplnění prsních implantátů. Před zavedením takových implantátů je však potřeba několik let provést klinické testy a poskytnout důkazy o bezpečnosti pro lidské tělo.

Je třeba poznamenat, že takové operace, stejně jako jiné, mají kontraindikace.

Zejména implantáty nejsou vhodné pro ženy, které mají alergii na silikon, protože následky v tomto případě mohou být velmi smutné.

Také mamoplastika není prováděna s duševními chorobami, zánětem mléčných žláz, kůží, diabetes mellitus, sklon k keloidním nebo hypertrofickým jizvám.

Navíc užívání antikoagulancií vyžaduje další vyšetření pacienta před operací.

Pokud se rozhodnete pro mamoplastiku, nemůžete od lékaře skrýt žádné zdravotní problémy, protože tato operace je poměrně vážná a vyžaduje individuální přístup.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Indikace

Operace na zvýšení prsních žláz je zobrazena hlavně ženám, které mají malou velikost prsu, což často vede k nepohodlí, nespokojenosti s sebou, psychickým problémům.

Odborníci doporučují, aby se taková operace prováděla také u žen po úrazu, operacích na prsních žlázách (například po odstranění nádoru).

Také mnoho žen po těhotenství, kojení nebo silné ztrátě váhy poznamenat, že prsa výrazně změnila tvar, se zmenšila nebo klesla. Tento problém také vede k psychologickým problémům, žena se začíná cítit stydlivě na své tělo, mohou se začít s intímními problémy a vyvíjet případy těžké deprese. V tomto případě žena také přijde na záchranu mammoplastiky.

Kdo kontaktovat?

Způsob vedení

Během mammoplastiky se dělají řezy, kterými chirurg zavede implantáty a operace se provádí v celkové anestezii. V závislosti na struktuře těla ženy lékař určuje v každém případě umístění silikonových protéz - pod prsní sval nebo prsní žlázu.

Umístění řezu je individuálně určeno - při současném zvětšení a utahování prsu se oblast pod prsou v záhybech řeže, prakticky nezanechává stopu kolem areola na těle stop.

Operace na zvětšení prsou je možná také s vlastním tukem pacienta, když je tuk extrahovaný z těla ženy (z břicha, boků atd.) Zaveden do mléčných žláz. Tato technika, která dnes zvyšuje poprsí, se používá jen zřídka a je v experimentální fázi, má však velký potenciál.

Zvětšení prsou bez operace

Operace zvyšující mléčné žlázy umožňuje zvýšit velikost prsu o několik velikostí, způsoby chirurgického zvětšení pomáhají jen lehce zvětšit prsa nebo jej učinit pružnějším.

Nejběžnější způsob nechirurgického zvětšení prsou je považován za podávání hormonů, například vedlejší účinek perorální antikoncepce je zvětšení prsou, že u žen je pozitivní věc, kromě nechtěného těhotenství. Kromě toho odborníci ujišťují, že užívání hormonálních léků obecně pozitivně ovlivňuje zdraví žen.

Jedna z nevýhod této metody může být považována za ne dlouhodobou, protože po ukončení hormonů prsa postupně získává svou původní podobu.

Je také důležité poznamenat, že nesprávně vybrané hormony mohou způsobit vážné poškození zdraví, takže před zahájením recepce byste měli v případě potřeby konzultovat s gynekologem nebo mammologem, abyste podstoupili průzkum.

Příjem hormonů může také vést k přírůstku hmotnosti, stojí za to poznamenat, že každý extra kilogram zvyšuje prsu o 20 g, a proto při ztrátě hmotnosti s každým kilogramem odešel prsa 20 g.

Výživa hraje významnou roli v našem životě, naše zdraví závisí na jeho kvalitě. Existují také rady "babičky", podle kterých zelí, kvasnice, šišky chmele atd. Pomohou zvětšit prsa. To vše je však jen mýtus a nemá žádné praktické potvrzení. Navíc kvasnice a chmel mohou narušit ženskou hormonální rovnováhu, což povede ke zdravotním problémům.

Podle odborníků, výrobky prakticky neovlivní objem mléčné žlázy, luštěniny, zrna, vlašské ořechy, med pomůže zvýšit prsa trochu.

Mezi jižními krásami je kurkuma velmi oblíbená, která musí být třikrát denně a omývána mlékem.

Také mnoho žen si všimne, že jíst kuře nebo ryby s citrónovou šťávou pomáhá učinit prsa pružnější a mírně zvyšovat hlasitost.

Nejbezpečnějším způsobem, jak chirurgicky zvýšit poprsí (bez rizika nadváhy nebo narušení hormonální rovnováhy) je masáž prsu, která zlepšuje průtok krve a tóny svalů.

Během masáže můžete používat speciální bylinné přípravky, oleje, balzámy. Mnoho žen po masážním kurzu upozorňuje, že prsa se skutečně zvýšila a stala se pružnější a krásnější.

Ale v každém případě masáž pozitivně ovlivňuje nejen tvar a elasticitu prsu, ale také kůži.

Cvičení na prsní svaly pomáhají lehce zvětšit hrudník, ale navíc tyto cvičení učiní bustu pružnou a krásnou.

Mezi těmito cvičeními je možné zaznamenat push-ups, zvedání činky (každý 1 kg), stlačení rukou ohnuté v loktech (dlaně na dlani).

U žen je široce používána metoda augmentace prsou pomocí speciálního prádla. Podprsenky s účinkem "push-up", nicméně stojí za zmínku, že tyto podprsenky jsou kontraindikovány pro každodenní nošení, protože narušují krevní oběh v mléčných žlázách.

Chirurgie ke zvýšení prsních žláz je považována za nejúčinnější způsob, jak dosáhnout požadované velikosti a tvaru prsu. Přístup k takové operaci je zodpovědný, konzultuje s odborníky (mamolog, gynekolog, plastický chirurg) a podrobuje se úplnému vyšetření.

Pokud existují kontraindikace k provedení takové operace, je nejlepší opustit tuto myšlenku a ne riskovat, protože vaše vlastní zdraví je mnohem důležitější než forma prsu.

trusted-source[9], [10], [11], [12], [13]

Komplikace po operaci zvětšení prsou

Operace na zvětšení mléčných žláz je poměrně závažným zásahem do těla ženy, po níž jsou možné některé komplikace. Za prvé, stojí za zmínku pravděpodobnost ztuhnutí prsu. Moderní plastická chirurgie je na vysoké úrovni a ztuhnutí se rozvíjí pouze ve 3% případů, ale stále probíhá a vyžaduje další chirurgickou léčbu.

Také mamoplastika může vést k:

  • snížení citlivosti vsuvka areolární (obvykle komplikace nastane, pokud byl proveden řez v oblasti dvorce a natahování jemné síto opatřena nervová zakončení v průběhu výroby pro vstup kapsy implantátu)
  • hnisavé rány kolem implantátu (obvykle dochází, když lékařský personál zanedbávání - provoz vyžaduje přiřazení širokospektrých antibiotik, antiseptický výplach hrudní dutinu během chirurgického zákroku), serom (riziko infekce v průběhu každé operace existuje)
  • nahromadění serózní tekutiny (vyvíjí-li lékař je příliš velká dutina vytvořená pro implantát je rozdrcená nebo odvodnění v tomto případě důležitá pooperační pacient přilnavost - mírné cvičení nosit speciální podprsenku, atd.).
  • hematom (může se vyskytnout, pokud by nebyla zohledněna míra koagulability krve)
  • nekróza tkání (obvykle po infekčních nemocech, steroidy, kouření, rádio, chemoterapie nebo studená terapie).

trusted-source[14], [15], [16]

Náklady na operaci na zvýšení prsních žláz

Operace na zvýšení prsních žláz zahrnuje náklady na implantáty (1000 - 1700 dolarů) a přímo náklady na práci chirurga a pooperační péči (800 - 1800 dolarů).

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.