^

Účinné ošetření jizev a jizev pomocí gelů a krémů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Jizvy a jizvy nejsou ty ornamenty, které dělají ženu hezké a atraktivní. Ano, ale pro muže ne všechny jizvy do obličeje. Ale bez ohledu na to, co zanechalo neestetické znamení na lidském těle, může být vždy provedeno, aby se stalo méně zřetelným nebo dokonce úplně zmizelo. Jen proto, aby se tento problém vyřešil a včas se vyvinul krém z jizev a jizev.

Gone jsou časy, kdy se daleko od atraktivní nerovnosti na kůži ukryla pod šaty nebo maskovaná velkou vrstvou kosmetiky, což nebylo vždy účinné. V moderním světě k našim službám patří různé metody plastické chirurgie a kosmetologie hardwaru. A dávají mnohem lepší výsledky než jednoduché maskování.

Tyto postupy však mají své nevýhody. Za prvé, kvůli vysokým nákladům, nejsou k dispozici všem. Za druhé, různé metody mají své riziko, kontraindikace užívání a vedlejší účinky, které nelze vždy vypočítat. Navíc poměrně dlouhá doba rehabilitace způsobuje určité potíže u pacientů z kosmetických klinik.

Další věc je krémy a jizvy. Snad výsledek jejich aplikace bude znatelný a ne tak rychlý jako v případě chirurgického zákroku, ale jsou k dispozici jak při nákladové, tak při srovnávací bezpečnosti pro vzhled a zdraví pacienta.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Když potřebujete krém z jizev a jizev?

Řekněme přímo, v některých případech s malými kožními lézemi (řezy, hluboké škrábance, propíchnutí), je snadnější zabránit vzniku jizev, než léčit později. K tomu mají speciální antibakteriální látky, které mají regenerační (obnovující) účinek na pokožku. Tímto způsobem je možné nosit masti "Levomekol", levnější analog "Levometil", "Netran", "Solkoseril" a všechny známé "Záchranář".

Všechny tyto masti jsou bezpečné pro zdraví. Kontraindikace k jejich použití jsou omezeny na přecitlivělost na složky masti. S tím souvisejí i vedlejší účinky ve formě alergických projevů (vyrážka, svědění, lokální zčervenání kůže).

Farmakodynamika. Masti pro prevenci tvorby jizev mají protizánětlivý a antimikrobiální účinek na kůži v místě poranění. Kromě toho se aktivně stimuluje regenerační procesy v kůži, který podporuje rychlé hojení ran bez hnisavých procesů, a proto příznaky poškození kůže pak bude méně viditelné a nakonec zmizí úplně.

Pokud se i rána vyvinou purulentním procesem, zůstávají masti aktivní a mají potřebný antibakteriální účinek.

Farmakokinetika. Antibakteriální masti jsou navrženy tak, aby byly schopny snadno proniknout do nejhlubších tkání a obnovit je zevnitř. V tomto případě je v tabulce v krvi přítomno malé množství účinné látky, které nemůže poškodit zdraví člověka.

Způsob použití krémů používaných jako profylaxe proti výskytu jizev je velmi jednoduchý. V mělkých ranách se malé množství masti lehce aplikuje na místo léze. V případě potřeby může být rána volně pokryta. Pokud je rána dostatečně hluboká a v ní se vyvinou patologické procesy, na místo poškození tkáně se volně aplikuje sterilní ubrousek nebo bandáž. Změňte obvazy každý den. Léčba pokračuje, dokud není rána prodloužena.

Některé antibakteriální masti mohou být skladovány při pokojové teplotě, zatímco jiné (například Levomikol) vyžadují nižší skladovací teploty. Aby lék mohl zůstat účinný po celou dobu trvanlivosti, je třeba vzít v úvahu podmínky skladování, informace o něm jsou vždy přítomny na balení léku.

Pokud se však zabránilo vzniku jizev není možné, to nebylo možné přijmout preventivní opatření v době, léčba byla neúčinná v tomto ohledu a rána byla příliš velká pro pomoc pocházíš speciálním krémem jizev. Neovlivní to příčinu vzniku nepravidelností na kůži, ale na nerovnosti, což je méně zřetelné.

Vzhledem k tomu, že příčiny výskytu neestetických znaků na pokožce jsou známé svou rozmanitostí, mohou být náznaky použití krémů z jizvy a jizev velmi různorodé:

  • Obvyklé jizvy z řezů a popálenin, tvořené na místě rány. Obvykle jsou mírně lehčí než okolní pokožka a časem se mohou sama zmenšit.
  • Jizvy po závažných mechanických úrazech pokožky a tkání pod ní, operace, těžké nebo rozsáhlé popáleniny (například pára, horká voda nebo chemikálie). Stopy těchto účinků na kůži obvykle za čas zaujímají prostor větší než původní velikost rány a dokonce se zvedají nad povrchem kůže.
  • Takzvané "strihy" na kůži u žen, které jsou důsledkem silného protažení pokožky při nosení dítěte. Stejné známky mohou zůstat po ostrém úbytku hmotnosti.
  • Stopy přenesené kuřice, jizvy po akné a akné.
  • Snížení pohyblivosti kloubů způsobené proliferací silné pojivové tkáně v oblasti chrupavkové tkáně (ankylóza).
  • Utahování jizev ve svalech a šlachách, které brání normálnímu fungování kloubů (kontraktů).

Někdy může být krém z jizvy a jizev jmenován ošetřujícím lékařem jako preventivní opatření v pooperačním období. Taková opatření pomáhají výrazně snížit viditelné stopy chirurgického zákroku.

Jak fungují krémy od jizev a jizev?

Různé krémy a masti z jizev mohou mít různé účinky na kůži a podkožní vrstvy lidského těla. Farmakodynamika a farmakokinetika těchto léků závisí na účinných látkách v přípravku a na účinku, který mají na čerstvou nebo již uzdravenou ránu.

Některé krémy jsou určeny k prevenci tvorby jizev a mají antibakteriální a regenerační účinek. Zabraňuji vzniku hnisových a patologických procesů v ráně, zvyšují velikost rány, snižují zánět a bolesti.

Jiné jsou účinné v počátečních stádiích zjizvení (léčení) kůže v místech úrazu. Mají protizánětlivý a regenerační účinek. Účinné látky těchto krémů přispívají k obnově mikrocirkulace v tkáních, stimulují tvorbu elastinu a kolagenu, zabraňují růstu pojivové tkáně a obnovují vodní rovnováhu pokožky.

Přesto ostatní jsou aktivní ve vztahu ke starým posttraumatickým formacím na kůži a tkáních. Mechanismus jejich jednání je ještě komplikovanější.

Avšak všechny jizvy určené pro vnější použití jsou pro zdraví bezpečné. Mohou snadno pronikat do různých vrstev kůže a podkožní tkáně, ale krev se nehromadí koncentraci, což může mít nebezpečné důsledky pro lidské zdraví.

Stejně jako ostatní léky může mít jakýkoliv krém z jizvy a jizev kontraindikace k použití. Nejčastěji je to předispozice k výskytu reakcí přecitlivělosti na léčivo. Je s ní spojena výskyt vedlejších účinků v krémách, které se projevují formou různých alergických projevů. V takových případech může být místo aplikace krému zčervená a bobtna, začne se svědit, pokryje se vyrážkou nebo malými puchýřky. Při takové reakci organismu je nutné přestat užívat krém a nahradit ji maskou jinou složkou.

Krémy na prevenci tvorby jizev mohou být použity na otevřené rány se zánětlivými a purulentními procesy, které nelze říci o krémách, které se zbavují jizev. Takové krémy by neměly být aplikovány na kůži s vředy, progresivními procesy smrti tkání, otevřenými a čerstvými ranami, nádory v oblasti jizvy. Je nepřípustné používat krémy z jizvy na kůži v očích a sliznicích.

Co se týče předávkování krémy z jizev, je snadné se vyhnout, pokud použijete krém pro určený účel, tj. Aplikujte externě a nikoli dovnitř. Nepoužívejte současně více léčiv v jedné účinné látce. Pokud se účinné látky v přípravcích liší, je třeba vzít v úvahu interakci mezi použitými krémy na jizvu a jiná léčiva. Takové informace lze nalézt také v pokynech nebo získané od lékaře.

Nejednoznačným názorem odborníků je používání krémů z jizev během těhotenství. Na jedné straně se každá mladá žena, včetně těhotné ženy, stará o krásu jejího těla a pokožky. Jen během těhotenství a během kojení je vysoká pravděpodobnost, že v oblasti břicha, boků a hrudníku budou mít stahy. Proto mladé matky hledají způsob, jak se zbavit takové pochybné ozdoby.

Na druhé straně účinné látky mnoha krémů, a to i v malých množstvích, mohou proniknout do krevního oběhu a proudit do dítěte krví nebo mlékem. A co je pro dospělé tělo neškodné, může způsobit nenapravitelné poškození nedospělého těla dítěte. Obvykle v pokynech k léčivému přípravku existuje samostatný odstavec nebo indikace o užívání léku v době čekání na dítě nebo kojení. Pokud takové pokyny neexistují, je lepší konzultovat o možnosti použití v tak citlivém období u specializovaného lékaře.

Názvy a účel chemických krémů z jizev

Vzhledem k tomu, že korekce nedostatků pokožky je druh lékařského postupu, farmaceutická věda se nezdržuje od tohoto problému a vyvinula řadu krémů používaných k léčbě jizev a jizev. Takové výrobky lze často vidět na regálech lékáren (stránky internetových lékáren) a nezpůsobují pochybnosti o účinnosti a bezpečnosti.

" Kontraktubeks " - lék speciálně určený k léčbě existujících jizev a jizev různých původů. Patří do kategorie kombinovaných přípravků založených na třech účinných látkách. Produkováno ve formě gelu, umístěné v hliníkových trubkách o objemu 20 a 50 ml.

Farmakodynamika. Díky vlastnostem účinných látek má léčivo schopnost rozpouštět krevní sraženiny v oblasti tvorby jizev. Přítomnost extraktu z cibule v kompozici léčiva způsobuje zřetelný protizánětlivý účinek krému a přítomný heparin v něm zabraňuje tvorbě nových krevních sraženin. Penetrace těchto látek do pokožky je podporována alantoinem, který zmírňuje zesvětlenou hustou vrstvu bachoru a zabíjí v něm škodlivé mikroorganismy zabraňující zánětu.

Farmakokinetika. Při vnější aplikaci drogy, i přes hluboké proniknutí účinných látek do pojivové tkáně dermis, nevstupují do krevního řečiště. Díky tomu je použití krému Kontraktubeks bezpečné pro léčbu dětí, těhotných žen a kojících matek.

Neexistují žádné jiné kontraindikace k použití, s výjimkou individuální nesnášenlivosti složek drogy, přípravek není. To je obecně bezpečné a velmi vzácně způsobuje drobné alergické reakce, které rychle zmizí, pokud je léčba přerušena.

Způsob nanášení krému z jizev "Kontraktubeks" a jeho dávkování závisí na velikosti jizvy nebo jizev. 5 mm gelu určeného k bachoru povrch asi 25 cm 2. Krém se nanáší na povrch jizvy světlem masážními pohyby. To se doporučuje 2-3x denně.

Průběh léčby bude záviset na diagnóze a stáří jizvy. Pokud je jizva čerstvá, stačí 1 měsíc aplikace k dosažení požadovaného výsledku. Starší jizvy vyžadují delší léčbu, která může trvat až šest měsíců. U kontraktů může léčba trvat až 1 rok.

Krém "Kontraktubeks" je účinný také z jizev po kuřecích neštovicích, díky změkčovacím a vyhlazovacím vlastnostem. Pravda o léčbě tohoto onemocnění může trvat až 3 měsíce.

Gel může být také použit pro preventivní účely, avšak v tomto případě musí být rána již zcela utažena a pojivová tkáň v ráně je dostatečně utěsněna.

K dosažení očekávaného účinku by měl být přípravek použit v době trvanlivosti 4 roky, pokud je uchováván v místnosti při pokojové teplotě.

"Zeraderm Ultra" je další poměrně bezpečný a účinný krém na jizvu, který může být bezpečně aplikován na obličej a pro léčbu pooperačních a traumatických jizev u dětí. Je také účinná proti jizvám z kuřecí kočky a akné.

Lék je také vyráběn ve formě gelu, ale jeho účinek je výrazně odlišný od účinku předchozího přípravku.

Farmakodynamika. Vysušení kůže, gel na jeho povrchu je téměř neznatelný oko silikonový film, který chrání proti zranění jizvy, zabraňuje ztrátě vlhkosti pokožky na umístění jizvy, a to zase snižuje zjizvenou tkáň a jeho vyhlazování. Krém je rovněž opatřen koenzym Q10 pro mládež, vitamíny A a E, UV filtr. Taková bohatá kompozice léčiva poskytuje kompletní obnovu pokožky v místě jizvy a výrazné omlazení.

Léčba nemá žádné zvláštní kontraindikace užívání a nežádoucích účinků, s výjimkou těch, které jsou uvedeny výše. Nebyly zaznamenány případy předávkování ani negativní interakce s léčivy. To je považováno za nejlepší způsob, jak bojovat s jizvy na obličeji, protože nebrání použití dekorativní kosmetiky. Jediné nuance: je třeba použít kosmetické přípravky na gel, ale ne pod ním.

Gel je dobře snášen dospělými a dětmi. Nedostatek zápachu je dalším plusem drogy.

Způsob aplikace. Gel musí být aplikován na očištěnou pokožku s malými pohyby, které se tlačí a roztírá se přes tenkou vrstvu. Přebytečný krém by se měl očistit čistou ubrouskou, promaknuv místě, dokud produkt nevysuší. Musíte to udělat dvakrát denně. Doba trvání léčby závisí na mnoha faktorech, ale obvykle očekávaný výsledek přichází v období od 2 týdnů do 6 měsíců.

Smetanu uchovávejte při pokojové teplotě, ale musí být chráněna před vlhkostí a přímými slunečními paprsky.

Dermatix gel je v jistém smyslu obdobný jako Zeraderm Ultra, který také vytváří ochranný film v místě jizev. Používá se jak při léčbě čerstvých jizev, tak i z preventivních důvodů, například při prevenci výskytu strií na kůži během těhotenství. Docela dobré recenze na drogu lze nalézt od lidí, kteří používali tento krém, aby se zbavili starých jizev.

Nemyslete si, že silikonový film vytvoří skleněný efekt na pokožce. Zachovává vlhkost ve vrstvách pokožky, přeskakuje kyslík a umožňuje pokožce dýchat. Film zlepšuje pružnost pokožky a vytváří nezbytné podmínky pro snížení velikosti a sytosti barev (pigmentace) bachoru. Navíc vytváří pohodlné podmínky pro obnovu pokožky a snižuje příznaky hojení jizev (zúžení, svědění).

Stejně jako předchozí lék se přípravek Dermatix doporučuje používat dvakrát denně. Nejlepší možností je ráno a večer. Po nanesení tenké vrstvy gelu na čistou a suchou pokožku musíte počkat, až úplně vysuší. Pokud k tomu nedojde po uplynutí 5 minut, musíte odstranit přebytečný gel, zabránit utěsnění fólie, z pokožky měkkým hadříkem.

Kontraindikace k použití gelu jsou omezeny na alergické reakce na léčivo. Proto jsou vedlejší účinky velmi vzácné. To může být zvýšení pigmentace kůže v místě aplikace, mírné svědění nebo bolest. Neaplikujte gel na jiné přípravky pro péči o pleť, včetně léčivých krémů a masti.

Dermatix lze použít v oblasti obličeje. Neexistují žádné informace, které by mohly ohrozit organismus dítěte, protože jeho působení je omezeno na vrstvy pokožky a látka gelu nevstoupí do krve.

Tekutý krémový gel "Scarguard" obsahující silikon a glukokortikosteroidy lze nalézt v on-line lekárnách, nikoliv v konvenčních lékárnách. Navíc je to nejdražší ze všech výše uvedených, daleko od levných léků. Jedná se o druh jedinečné drogy, která nemá žádné složení účinných látek.

Výrobci kapalného gelu tvrdí, že jejich potomci jsou schopni zvládnout nové a nové příznaky traumatu kůže s velkou účinností a také předcházet vzniku nové tvorby jizev. Vzhledem k tomu, že popularita drogy roste, navzdory vysoké ceně výrobci neklamají.

Tento krém z jizev a jizev byl zpočátku oblíben plastickými chirurgy a pak se rozšířil. Není to krém v doslovném smyslu slova, je to spíše tekutý gel, který se prodává ve skleněné láhvi s kartáčovým uzávěrem, kterým je gel aplikován na kůži.

Farmakodynamika. Silikon, který tvoří ochranný film na pokožce, podporuje zvlhčování tkání a hlubší průnik účinných látek. Glukokortikosteroid hydrokortison je známý pro svůj protizánětlivý účinek, kromě toho zabraňuje proliferaci pojivové tkáně. Odstraní také příznaky podráždění, edém v oblasti vyléčené tkáně, svědění. Zavedení vitaminu E do kompozice léčiva podporuje omlazení buněk a zvyšuje pružnost pokožky. Povrch jizev výrazně změkne a jeho barva se stává méně nasycenou.

Doporučuje se denní dvojnásobné použití gelu. Proces "rekonstrukce" jizvy může trvat od 1 do 6 měsíců.

Kontraindikace. Nedoporučuje se používat gel k léčbě dětí do 12 let kvůli možnosti vzniku vedlejších účinků ve formě endokrinních poruch. Použití těchto krémů z jizev během těhotenství je více než nežádoucí. Nemůžete používat tekutý gel na otevřené rány, zánětlivé a onkologické procesy na kůži, stejně jako přecitlivělost na složky léku.

Velkou popularitu a mnoho pozitivních recenzí získal ještě jeden silikonový gel se zábavným "kočkovým" jménem "Kelo-cote". Jeho účinek je podobný léku "Dermatika" a cena je poměrně vysoká. Přesto tento účinný krém z čerstvých a starých jizev úspěšně udržuje vysoké pozice v hodnocení prodeje online lékáren.

Základem přípravku je polysiloxan a oxid křemičitý. Ten je považován za nejefektivnější lokální lék na léčbu jizev. Vytváří-li tenkou vrstvu pokožky a udržuje vodní rovnováhu pokožky, zdá se, že silikon vyhlazuje kůži, uvolňuje neestetické výklenky a zuby. Bič vytváří mikroklímu, která pomáhá optimalizovat tvorbu kolagenu, který nedovoluje, aby pojivové tkáně pod kůží rostly nekontrolovatelně.

Způsob aplikace. Pro dosažení požadovaného účinku je postačující krém 1 krát denně. V tomto případě je třeba, aby otevřené části těla vyžadovaly jediné použití, ale často se dotýkají oděvu, doporučuje se dvakrát mazat a nepokrývejte oblečení až do úplného vysušení (5 minut).

Krém z jizvy "Kelo-cote" se nepoužívá v oblasti sliznic a očí, na čerstvé rány a za přítomnosti reakcí podráždění pokožky. Těhotenství a laktace nejsou kontraindikací k použití krému, nicméně stojí za to diskutovat o bezpečnosti používání tohoto krému proti jizvě během těhotenství a kojení u lékaře.

" Kelofibraza " je vysoce účinný krém proti jizvám a jizvám na bázi močoviny a heparinu sodného. Jeho výhody: dobré výsledky, žádné kontraindikace, dobře zvlhčená kůže bez stopy krému, efektivita nákladů.

Farmakodynamika. Močovina má léčivý účinek na tkáň jizvy. Nejen že dokonale hydratuje a změkčuje povrch jizvy, ale také je pružný, méně nápadný. Heparin zlepšuje metabolismus a cirkulaci jizvy. Díky tomu se eliminuje pocit utažení v oblasti jizev, hladina pokožky hladká a hladká, bez otoků a těsnění. Camphor má analgetický a protizánětlivý účinek, zlepšuje celulární výživu pokožky.

Krém "Kelofibraza" je považován za vynikající preventivní léčbu strií. Může být užíván během těhotenství. Nemá žádné kontraindikace týkající se krému a věku k použití. Současně je její účinnost s ohledem na stripy na kůži a husté atrofické jizvy již nedostatečná.

Způsob aplikace. Abyste získali slušný účinek z použití tohoto krému, doporučuje se používat 2 až 4 krát denně, kombinovat s masáží oblasti bachoru. Takový účinek bude podporovat rychlejší změknutí jizvy. Čím více věku jsou jizvy, tím častěji a aktivněji je nutné provádět masáž a aplikaci krému. V obtížných případech je možné aplikovat krém ve formě nočních obkladů do oblasti bahna.

"Enzym" - neobvyklý smetanový krém, jehož účinnou látkou je komplex 9 kolagenáz, které jsou extrahovány z trávicích orgánů mořského života. Jedná se o netoxický enzymový přípravek, který může zničit přebytečný kolagen v oblasti jizev, zabránit růstu jizvy, snížit velikost jizev a učinit jej méně nápadnou. Také zmírňuje svědění bolesti a nepohodlí v oblasti jizev.

Krém je považován za vynikající preventivní látku, ale je také účinný v případě již vzniklé zjizvení na kůži. Můžete ji aplikovat po 3-4 týdnech po hojení ran. Ve formě roztoku se "Fermenkol" používá při elektroforézních postupech a krém lze jednoduše aplikovat na kůži v okolí bachoru. Musíte to udělat každý den po dobu 1,5-2 týdnů.

"Clear" - přírodní bylinný krém z jizvy a jizev s širokým rozsahem použití. Díky pečujících vlastnosti a bezpečnost léku, se úspěšně používá k odstranění tmavých kruhů a váčků pod očima, kůží stárnutí omlazení, zesvětlení stařeckých skvrn, hydratační suchou pokožku, stejně jako, jak se zbavit strií v těhotenství (od 2. čtvrtletí). Krém je také účinným prostředkem proti akné.

Je to přípravek ájurvédské medicíny, a proto má zvláštní složení. Základem je tráva. Jedná se o složení léčivého přípravku v důsledku jeho kontraindikace k použití popsanému v návodu v podobě přecitlivělosti na jednotlivé bylinky v krému. Krém lze používat jako lék pro děti.

Způsob aplikace drogy je běžný pro anti-křeče krémy. Při každodenní aplikaci krému k čištění pokožky dvakrát denně může léčba trvat 1-1,5 měsíců.

Další jizvy z jizev

Stalo se tak, že efektivní jizvy mohou být zakoupeny nejen v lékárnách, ale i v internetových obchodech a dokonce i v kosmetických salonech.

Krém z jizvy a jizvy "Slad" - kosmetický krém se specifickým terapeutickým účinkem. Přípravek obsahuje pouze přírodní složky: vitamíny, rostlinné výtažky a oleje, kyselinu salicylovou, síru, glukosamin, takže je naprosto bezpečné pro lidské zdraví a pohodu. Výjimkou je případ individuální nesnášenlivosti ke složkám krému.

Účinek krému je založen na aktivaci intracelulárního metabolismu a regulaci procesu koagulace v oblasti jizev. Penetrace krému hluboko do kůže a podkožních vrstev pro terapeutické účinky je způsobena speciální mikroenkapsulační technologií.

Může být aplikován 2 až 3krát denně, dokud nebude dosažen požadovaný účinek. Tento krém pomáhá nejen dělat jizvy méně zřetelné a vyjádřené, ale také eliminuje jiné kožní nepravidelnosti, jako je akné, akné a neštovice.

Krém s neobvyklým názvem školy " Eraser " je dalším produktem ayurvedické medicíny. Prevence a léčba jizev a strií je jen jedním ze směrů jeho činnosti. Ve skutečnosti je to nádherný krém na péči o pleť s mnoha příznivými účinky, které poskytují četné výtažky a bylinný olej z Indie a zemí východu. Je také pozoruhodné, že se všemi bohatstvím kompozice a hmotností pozitivní zpětné vazby může cena smetany potěšit pouze zákazníky. Jedná se o jednu z nejlevnějších léků na jizvy.

Krém má tedy hydratační, změkčující, tonizující, protizánětlivé, baktericidní, omlazující účinky. Obsahuje také bělící, antifungální a ochranné komponenty, které chrání kůži před negativními účinky environmentálních a klimatických faktorů. Krém účinně odstraňuje svědění a otoky, reguluje metabolické procesy v kůži, vč. Produkce podkožního tuku stimuluje proces regenerace (regenerace) buněk, který je zodpovědný za jeho pozitivní transformační a uklidňující účinek na tkáň jizvy.

Vzhledem k tomu, že krém je bohatý na rostlinné složky, kontraindikace jejího použití jsou spojeny s reakcí imunitního systému, projevující se jako alergické reakce na jednotlivé složky krému.

Obecně je krém bezpečný a může být používán jako terapeutický a profylaktický prostředek k odstranění nedokonalosti kůže u dětí a dospívajících, stejně jako u žen během těhotenství a laktace. Nicméně v takových situacích vždy existuje potřeba dalšího doporučení odborného lékaře.

Test na alergie lze provést samostatně, na malém množství krému na zápěstí a sledovat reakci po dobu 1-2 dnů. Malé zpoždění léčby nepoškodí, ale pomáhá předejít nepříjemným následkům.

Ayurvédské léky jsou poměrně populární v terapii proti tyfu. To potvrzuje krém Bora Karla Loren. Zpočátku byla umístěna jako protizánětlivá, sušicí a baktericidní proti akné a akné. Krém nejen účinně bojuje proti akné, ale také zabraňuje jejímu vzhledu.

Tyto vlastnosti krému se osvědčily při hojení čerstvých jizev, zejména po operaci. V tomto případě je jeho účinek relevantní jak na čerstvé rány (dokonce suppurating), řezy, popáleniny a kousnutí, a na uzdravené tkáni. Krém účinně odstraňuje otoky a záněty, anestetizuje, odstraňuje svědění a zúžení v místě hojení ran, podporuje regeneraci pokožky a zesvětluje pigmentaci v místě jizev.

Krém je tak neškodný, že se doporučuje používat jako změkčovadlo a uklidňující pokožku pro kojence a také jako protizánětlivý přípravek po holení.

"Nuobisong" - čínský krém z jizvy a jizvy na základě přírodních složek opět potvrzuje, že slovo "Číňan" neznamená "špatné", pokud samozřejmě to není levné padělání. Navíc technologie krému není čínská, ale švýcarská. Mimochodem, originální čínské výrobky jsou oceňovány po celém světě pro kvalitu a použití přírodních, nejčastěji zeleninových komponent.

To je stejné krém širokospektrální s významným terapeutickým účinkem, při boji s různým kožních defektů, jako je sucho, nedbalostí, akné, podráždění a olupování kůže, stařeckých skvrn, jizev a jizev.

Vzhledem k tomu, že toto není specializovaný ošetřující krém pro jizvy a jizvy, je jeho účinnost přímo závislá na věku jizev. Vzhledem k malým čerstvým jizvám má krém dostatečnou účinnost, což je činí téměř neviditelnými, ale s touto drogou je obtížnější opravovat stáří a větší jizvy.

Značný terapeutický a kosmetický účinek je dosažen, pokud používáte krém 2 až 4 krát denně. Chcete-li získat rychlý a dobrý výsledek, kombinujte aplikaci krému masáží pokožky v oblasti jizev. Krém po vysušení vytváří na pokožce ochranný film, který jej umožňuje chránit pokožku za chladného, větrného počasí.

Vzhledem k tomu, že krém je složením přírodních látek, nemá prakticky žádné kontraindikace k použití. Alergické reakce na léčivo jsou extrémně vzácné. Krém má dobrý baktericidní a sušicí účinek, takže může být aplikován jako preventivní prostředek i pro malé rány a řezy.

Vysoká účinnost, vysoce kvalitní péče o pokožku, úsporné výdaje, nízká cena a příjemný zápach jsou důvody, proč byste měli ještě zkusit čínský krém od jizev Nuobisong.

Krém "Pasjel Precious Skin" vyrobený v Thajsku obsahuje kolagen, vitamíny a další přírodní složky (oleje, výtažky ze semen, rostlinné výtažky) podle informací výrobce. Je umístěn jako jedinečný nástroj pro prevenci a léčbu strií na kůži, který účinně bojuje proti jiným typům jizev a jizev. Přesto jsme nebyli schopni nalézt žádné relevantní certifikáty nebo skutečné odpovědi na drogu. Proto je lepší konzultovat s odborníky o možnosti a účelnosti použití této krému. A ještě více, pokud jsou příznaky způsobené nosením dítěte.

Přívrženci levných, ale efektivních domácích výrobků stojí za to věnovat pozornost krému z jizev a jizev ze série 911 - "Balm 911 No Scars". Jedná se také o velmi účinný přírodní přípravek založený na rostlinných surovinách. Jeho jedinou nevýhodou je neschopnost užívat během těhotenství kvůli přítomnosti mléka bodláka.

Když už mluvíme o protivorubtsovyh krémů zastavit a na jiných populárních prostředků tímto směrem - olej «Bio-Oil» od švédské firmy Cederroth, který i přes velmi smíšené recenze, ale je považován za jeden z nejlepších nástrojů pro opravu kožních defektů.

V jejím složení najdete potřebné vitamíny pro pokožku, minerální a rostlinné oleje, které mají hojivé, protipálené, protizánětlivé, zklidňující a regenerační vlastnosti.

Olej "Bio-Oil" je schopen úplně vytvrzet od striže a významně napravit vzhled jizev. Kromě toho produkt dokonale zjemňuje, zvlhčuje a omlazuje pokožku, vyhlazuje tón pleti a odstraňuje nadměrnou pigmentaci.

Olej účinně působí jak na čerstvé jizvy, tak na již kalené. Efektivní pro prevenci a léčbu strií u těhotných žen (od 4 měsíců) a po prudké změně hmotnosti.

Olej "Bio-Oil", stejně jako jakýkoliv krém z jizvy a jizev, vyžaduje dlouhou aplikaci. Výsledkem použití oleje je 4 měsíce denního používání (při použití 2krát denně). Tato skutečnost v kombinaci s vysokou cenou je důvodem pro většinu negativní zpětné vazby. Krása nicméně vyžaduje obětování, takže i přes vše je obliba prostředků stále ukazatelem její účinnosti.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Účinné ošetření jizev a jizev pomocí gelů a krémů" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.