^

Analýza výkalů během těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Analýza výkalů během těhotenství je předepsána, aby se ujistilo, že nejsou žádné nemoci gastrointestinálního traktu a aby se vyloučila možnost helminthické invaze. Také pomocí analýzy stolice můžete získat informace o zažívacích potížích, získat informace o metabolismu a také o skrytých onemocněních jiných orgánů a systémů. Kromě toho může dojít k rozboru výskytu stolice, když se vyskytnou těhotné poruchy zažívacího traktu nebo střevní infekce.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Příprava a postup pro podání výkalů během těhotenství

Před uvedením analýzu stolice potřebné opustit drogy a rentgenové kontrastní vyšetření střev, což může změnit fungování trávicího traktu a dát falešný výsledek, a držet se svého jídelníčku po dobu nejméně pěti dnů před datem dodání materiálu pro studium v případě potřeby.

Vzorek výkalů musí být odebrán v laboratoři ve speciální nádobě z plastu nebo skla, které lze zakoupit v lékárně. Pro přesnější výsledky je lepší vzít si vzorek výkalů ráno. Pro přesnost analýzy by měly být vzorky stolice odebírány pomocí lopatky na čtyřech různých místech stolice. Pokud je analýza stolice pro přítomnost Giardia v něm předepsána, atd., Trvá 15-20 minut, než je odevzdá do laboratoře.

Kdo kontaktovat?

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.