^
A
A
A

Deset nejlepších doporučení pro péči o kočky

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Kočky potřebují zdravé tlapky k poškrábání, klečení a také k jejich slavným akrobatickým přistáním. Proto je důležité pravidelně kontrolovat a čištění kočičích tlap a také sledovat, zda jsou nějaké rány.

Začněme od začátku - kočky jsou vždy čisté. Nečistoty, toaletní náplně nebo domácí chemikálie by neměly kontaminovat tlapky. Kromě toho, že mohou způsobit bolest, škodlivé látky, které jsou na tlapkách, mohou při mytí skončit na jazyku. Denně, jednou denně, jemně utřete tlapky vlhkým hadříkem. Ujistěte se, že jste otřeli mezi prsty a kolem tlapky. Na podlaze a na jiných površích by neměly být žádné zbytky a chemikálie pro domácnost, pomůže to udržet čisté tlapky koček (a také nábytek).

 • Zvědavost

Kočky jsou průzkumníci přírody, kteří se někdy ocitli na neznámých místech. To je v pořadí věcí pro obyvatele domu a pro pouliční kočky. Proto pravidelně kontrolujte tlapky svého malého tuláka na řezy, vředy, třísky nebo otoky, které mohou vyžadovat léčbu.

 • Carapanie

Kočky musí být oškrábány, aby vyskočily vnější skořápku drápů a aby drápky byly ostré a hladké. Kočka by měla mít několik různých škrábanců, aby ji neobtěžovali a nepoškrábela nábytek. Chcete-li, aby kočka prozkoumala zbytky, uškrtejte je.

 • Claws

Připravte kočku na ořezání drápů, masírujte nohy tak, aby byly zvyklé na skutečnost, že jsou dotčeny. Doporučujeme řezat pouze 1 až 2 drápy na relaci. Když je kočka klidná a uvolněná, postupujte takto:

 • Jemně zatlačte horní část nohy a podložky prstů zespodu - to je přinutit ji uvolnit pazety.
 • Vyrežte bílou špičku každého drápku na místo, kde se ohýbá, pomocí ostré vysoce kvalitní nůžky, které odříznou pazety u koček.
 • Dávejte pozor, abyste se nedotkli cévy uvnitř drápky. Tato růžová náplast je viditelná přes dráp.
 • Pokud stále náhodně připojíte růžovou náplast, může se krvácet, v tomto případě můžeme použít hemostatický prášek.
 • Ujistěte se, že chválíte kočku a dáte jí oblíbenou léčbu pokaždé, když se dotknete jejích tlapků a odříznete drápy.
 • Načechrané nohy

U dlouhosrstých koček mohou vlasy růst mezi prsty. Pokud to dráždí kočku (znáte to v případě, že nadměrně olizuje tento kabát), ozdobte tyto roztomilé svazky vlny malými zaoblenými nůžkami.

 • Zdravé nohy

Pravidelně kontrolujte kočičí tlapky, abyste se ujistili, že nejsou žádné rány a infekce. Opatrně odstraňte třísky nebo štěpky pinzetou a opláchněte všechny řezy. Pokud si všimnete krve, pusu nebo neobvyklého zápachu, vezměte kočku na veterináře, aby zjistil, zda se vyskytly nějaké infekce.

 • Chraňte lavičky

Buďte opatrní s citlivými podložkami kočičích tlap. V horkém a chladném počasí je navlhčete prostředkem, který veterinář doporučuje a snaží se nedotýkat se chladných teras, horkých chodníků a jiných nepohodlných povrchů.

 • Jazyk těla

Pokud si všimnete, že kočka obsedantně omyje tlapky, zaklíní nebo nešlapává na nohu, zkontrolujte je. Veterinář možná potřebuje pomoc.

 • Je to v genech

Většina koček netrpí onemocněním tlapky, ale malé vyšetření, které zjistí, jaké choroby je vaše plemeno kočky náchylné, může hodně pomoci udržet zdraví svých tlap.

 • Amputace drápů

Chirurgická operace, která zahrnuje amputaci prstů kočky a způsobuje značné bolesti během období zotavení. Obavy z pochopení potřeby škrábat kočku, poskytnout jí nehty, pravidelně odříznout drápy a zkoumat další způsoby, jak bojovat proti ničivému poškrábání.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.