Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Fraudest pro těhotenství

Lékařský expert článku

Porodník-gynekolog, odborník na plodnost
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Těhotenské testy jsou velmi populární, protože vám umožňují zjistit zřejmé důvody zpoždění od prvních dnů. Zvažte jeden z nejvíce dostupných a přesných testů - nejhorší.

Zpožděná menstruace - to je první a zřejmý příznak vzniku nástupu těhotenství. Ženy tedy sledují svůj cyklus, někdo čeká na počátek a někdo se bojí. Pokud měsíčník nepřijde a není možné žádat o konzultaci žen, měla by být dostatečná zkouška. Jedná se o jednoduchý, rychlý a cenově dostupný způsob, jak se dozvědět o nástupu koncepce doma. Všechny testy fungují podle stejného principu: stanovení hladiny hCG v moči. Chorionický gonadotropin je vylučován embryem po připojení k stěnám dělohy. Pokud má vysokou úroveň, je to pozitivní výsledek - dva pásy.

Výhodou společnosti Frautest je vysoká citlivost a přijatelná cena. Díky ultrasenzitímu můžete určit těhotenství několik dní před zpožděním měsíce, přesnost testování je 99%. Dalším plusem je, že to může být provedeno na libovolném vhodném místě a kdykoliv v průběhu dne, ale pro spolehlivost je lepší ráno, protože v tomto období je maximální hladina hCG.

Existuje několik typů fraatest:

 • Určit ovulaci

Velmi usnadňuje proces plánování koncepce, eliminuje potřebu neustálého měření bazální teploty. Chcete-li vědět o blížící se ovulaci, stačí sledovat jas druhého proužku po dobu 3-5 dnů uprostřed cyklu. Jakmile se oba pásy stanou stejnými barvami, znamená to plodný den pro koncepci. Takové testy mají několik forem uvolňování: zkušební proužky pěti kusů v balení, kazety se speciálním uzávěrem a testy s kontejnerem pro sběr moči.

 • Pro přítomnost drozdů

Používá se k identifikaci onemocnění, které vám umožňuje vybrat nejúčinnější a nejbezpečnější způsob léčby před vyhledáním lékařské pomoci.

 • Detekovat bakteriálně-vaginální infekce

Test se provádí ve formě denní výplně, která určuje úroveň kyselosti ve vaginálním prostředí. Pokud má žena infekci, je doprovázena hojným výtokem s nepříjemným zápachem, ale může být také asymptomatický. Včasná diagnóza onemocnění zabraňuje další infekci močového měchýře a infekci endometria.

 • Těhotenství

Umožňuje vám získat rychlý a přesný výsledek, když nebude možné kontaktovat konzultaci žen. Má několik forem uvolňování, které se liší hodnotou. Z nevýhod lze identifikovat pouze pravděpodobnost nepravdivého výsledku v důsledku individuálních charakteristik ženského těla.

 • Frautest express - jedna zkouška v balíčku.
 • Fraudest double control - dvou testovací proužek v balení.
 • Nejslabší komfort je jeden test, který nevyžaduje samostatné odběr vzorků moči.
 • Fraudest expert - test kazety, jedno použití.
 • Nejkrásnější výhradní - má vysokou citlivost, nevyžaduje sběr moči.

trusted-source[1]

Indikace pro použití fraatestu

Existuje mnoho typů testů pro detekci těhotenství a všichni pracují na stejném principu. Při použití některých je nutná sběr moči v kontejneru, jiní předpokládají zavedení testovacího proužku na určitou úroveň v moči, a třetí, je nutné propadnout pár kapek moči do speciálního okna. Doba čekání na výsledky je odlišná, ale obvykle od 30 sekund do 3 minut.

Hlavním důkazem užívání přípravku Frautestus je podezření na těhotenství, tj. Zpoždění v menstruaci. Různé testy zobrazují výsledky různými způsoby. Frautest má dva ukazatele:

 • První pás nebo kontrolka indikují vhodnost pro použití.
 • Druhý proužek, tj. Ukazatel těhotenství, naznačuje jeho přítomnost (pás se projevuje) nebo nepřítomnost (pruh není přítomen).

Současně nezáleží na intenzitě barvy dutiny, to znamená, že i bledý indikátor indikuje koncepci. Mnoho výrobců doporučuje opakovat postup několik dní po prvním výsledku. Přesnost takové analýzy závisí na správnosti a aktuálnosti její aplikace.

Pravdivost výsledků je založena na faktorech, jako jsou:

 • Před testováním zkontrolujte datum vypršení platnosti balení a pečlivě si přečtěte pokyny.
 • Nespěchejte s výkladem výsledků. Podle výzkumu jsou nejpřesnější výsledky dosaženy za 7-10 minut.
 • Testování by mělo být prováděno pouze s ranním močí, protože obsahuje nejvyšší hladinu hCG. Před zahájením postupu nepijte kapalinu po dobu nejméně 2-3 hodin.
 • Každý obal je určen pouze k jednorázovému použití. Pro správnou diagnózu doporučujeme provést alespoň dvě analýzy s intervalem 5 až 7 dní. To je způsobeno kolísáním hladiny hormonů v ženském těle.

Pozitivní výsledek je příležitostí obrátit se na gynekologa a potvrdit váš stav. Ale nezapomeňte, že existují falešně pozitivní a falešně negativní výsledky. Zpravidla se objevují kvůli nesprávnému použití testu, protože fraatest je považován za nejspolehlivější z analogů.

Forma vydání

Existuje několik druhů těhotenských testů, které mají jinou formu uvolnění, citlivost a samozřejmě i náklady. Zvažte hlavní typy těhotenství:

 • Frautest Express

Činidlo namočené na plastovém podkladu. Pro provedení studie by měl být páska ponořena do nádoby s močí po dobu 5 až 10 sekund a po 3-5 minutách k dosažení výsledku. Každé balení obsahuje jeden testovací proužek. Cena: 10-20 UAH.

 • Fraudest Double control

Dvě proužky pro určení početí. To vám umožní ověřit výsledek a minimalizovat psychickou zátěž. Cena: 20-30 GRN.

 • Frautest Expert

Balení obsahuje kazetu s pipetou. Původní návrh testu a způsob jeho provedení zaručují přesnost získaných výsledků. Na kazetě jsou dvě okna, jedna kapka kapky moči pomocí pipety a druhá je výsledkem. Cena: 25-40 UAH.

 • Fraudest Comfort

Výhoda tohoto testu při jeho hygieně a pohodlném používání. Může se provádět kdykoliv během dne a nepotřebujete sbírat moč. Originální design kazety chrání proti porušení výzkumné techniky, která umožňuje získat přesný výsledek. Cena: 35-50 UAH.

 • Fraudest Exclusive

Inkoustový testovací systém s pohodlným a hygienickým designem. Analýzu lze provést kdekoli a kdykoli. Má vysokou citlivost, která slouží jako záruka přesného výsledku. Cena: 60-100 UAH.

trusted-source[2], [3], [4], [5], [6]

Ultrasenzivní těhotenský test

Všechny druhy frautest mají vysokou citlivost. Umožňují vám určit koncepci od prvních dnů zpoždění v menstruaci.

 • Při diagnóze je před zahájením opožděného menstruačního období používán ultrasenzitní těhotenský test na 10-15 mIU / ml. Pro získání spolehlivých výsledků se doporučuje provést další studii s intervalem 5-7 dní.
 • Spolehlivost testovacích systémů s vysokou citlivostí je více než 99%. Analýzu lze provést kdykoliv v průběhu dne, ale nezapomeňte, že maximální koncentrace hCG je pouze v ranním moči. Před testováním je nejlepší vyhnout se použití tekutin nebo diuretik.
 • Citlivost ultrasenzibilního typu je speciální kazeta a pipeta pro sběr moči. V okně kazety je třeba vynechat pár kapek moči a počkat, až se výsledek objeví během 3-5 minut. Všimněte si, že výsledek je považován za spolehlivý do 10 minut po testu, na konci času by se tato data neměla brát v úvahu.

Kontraindikace pro použití

Těhotenské testy, stejně jako jiné diagnostické postupy, mají určitá omezení. Kontraindikace pro použití závisí na druhu testu a na úrovni jeho citlivosti. Domácí studie běžnými proužky se nedoporučuje před začátkem menstruace, ale kazetové systémy mohou být použity od prvních dnů údajného pojetí. Pro důvěru ve výsledek se doporučuje opakovat test o 5-7 dní později.

Během studie je třeba zabránit následujícím chybám:

 • Nedotýkejte se reakční zóny rukama.
 • Nedovolte, aby do pásky pro pásku nebo do kazety pronikly nečistoty nebo vlhkost.
 • Vypršela testy nejsou použity.
 • Ve vzorku by moč neměl spadat do cizích látek.

Existuje několik důvodů, které mohou vést k nepravdivým výsledkům výzkumu:

 • Příliš rychlá diagnóza.
 • Neexistuje test kvality s uplynutím doby platnosti nebo porušováním podmínek teplotního režimu.
 • Včasné vyhodnocení výsledků.
 • Přítomnost onemocnění (onkologie), zvýšení hladiny hCG.

Pokud jste provedli několik testů s týdenním intervalem, ale pochybuji o dosažených výsledcích, pak stojí za to obrátit se na gynekologa. Pro srovnání můžete provést jinou analýzu pomocí testu od jiného výrobce. Můžete měřit bazální teplotu (ráno, aniž byste se dostali z postele), pokud je vyšší než 37 stupňů, pak to znamená těhotenství. Navíc se doporučuje darovat krev HCG, podstoupit ultrazvuk a samozřejmě navštívit lékaře.

trusted-source[7], [8], [9], [10]

Citlivost těhotenství

Spolehlivost testu je určena jeho citlivostí. Tento indikátor indikuje minimální množství HCG, na který reaguje test. Typicky se toto číslo pohybuje v rozmezí od 10 mIU / ml do 30 mIU / ml. Citlivost těhotenství frautesta při 10 mIU \ Ml, to znamená, že reaguje na nejnižší úroveň hCG. S jeho pomocí můžete identifikovat těhotenství před zpožděním menstruace. Analýzu lze provést 5-7 dní po pravděpodobném pojetí. Tyto testy jsou velmi citlivé.

Pokud má diagnostický proužek 25 mIU / ml, znamená to průměrnou úroveň citlivosti. To znamená, že takový test nebude poskytovat skutečné výsledky až do očekávaného zpoždění. Je lepší je řídit poté, co se měsíc nedostavil načas. Zvláštní pozornost by měla být věnována skutečnosti, že u některých vzorků nejsou k dispozici údaje o citlivosti, ale o konstrukci testu a jeho obalu lze určit samostatně.

 1. Testovací proužky (pásové testy) jsou oblíbené kvůli jejich nízké ceně, jejich citlivost je 25 nebo více mIU / ml. Jsou související s první generací diagnostických metod koncepce a mohou poskytnout falešné výsledky.
 2. Testovací kazeta (tableta) - abyste získali výsledek ve speciálním okně, musíte kapat několik kapiček moči. Vztahuje se na druhou kategorii testů, citlivost od 10-25 mIU / ml.
 3. Inkoustové trysky - mají vysokou citlivost 10-15 mIU / ml a jsou velmi vhodné pro použití, protože nevyžadují pipetu nebo speciální nádobu pro sběr moči.
 4. Elektronika - druh inkoustu. Vyznačují se vysokou citlivostí a možností opětovného použití. Pozitivní výsledek vypadá jako "+" nebo "těhotná".

Podle provedeného výzkumu jsou oblíbené papírové zkušební proužky Frautest, zkušební kazety Frautest Expert a Frautest Exclusive inkjet.

Dávkování a podávání

K dosažení spolehlivých výsledků má těhotenský test určitý způsob aplikace. Před testem důkladně umyjte ruce a odeberte vzorek ranní moči. Opatrně otevřete obal a vyjměte pásku a vyjměte ji z lakované strany. Spusťte pásek v nádobě s močem na zadanou značku po dobu 7-10 sekund, vyjměte ji na vodorovný povrch a počkejte na výsledek. Pokud máte kazetu, postačí, aby do kulatého okna upustilo pár kapek moči.

Vyhodnocení výsledků je stejné pro všechny typy testů:

 • Negativní - na konci přiděleného času v kontrolní zóně pouze jeden pás.
 • Pozitivní - 5-10 minut po testování, existují dva pásy: diagnostika a kontrola. V tomto případě dokonce i slabý pás v diagnostické zóně naznačuje koncepci.
 • Chybné - pokud došlo k porušení metodiky a pravidel instrukcí, neexistuje jediný pás. To se děje velmi vzácně a zpravidla kvůli nedostatečnému moči nebo nesprávné poloze testu.
 • Falešně pozitivní nebo falešně negativní - se tyto výsledky při testování u žen, které jsou považovány za neplodnost léků s HCG, přítomnost rakoviny, nedávné potrat, patologických stavů kardiovaskulárního systému, ledvin, nebo použití kapalného před analýzou.

trusted-source[11], [12], [13], [14]

Podmínky skladování

Abyste získali spolehlivé výsledky, měl by být nejprve použit v originálním obalu a bez závad. Zvláštní pozornost je věnována podmínkám skladování. Zkouška je zakázána v místech s vysokou vlhkostí nebo při vysokých teplotách.

Datum vypršení platnosti

Fraudest pro těhotenství získala důvěru žen s jejich dostupností, snadným používáním a spolehlivými výsledky. Doba použitelnosti jakékoli formy zkoušky je 36 měsíců od data výroby. Po uplynutí této doby musí být pásky, kazety nebo elektronické testy zlikvidovány. Podle pokynů se Frautest vyrábí pomocí jedinečné latexové technologie, která poskytuje jasný a viditelný výsledek. Každý vzorek lze použít pouze jednou. Použití expirovaných materiálů dává chybné výsledky, které nelze důvěřovat.


Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Fraudest pro těhotenství" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.