^

Hořčík B6 v těhotenství

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hořčík a vitamin B6 jsou velmi důležité prvky, které se aktivně podílejí na mnoha biochemických procesech v lidském těle. Tento komplex jmenuje porodník-gynekologist těm těhotným ženám, jejichž děloha je ve zvýšené míře a existuje nebezpečí potratů.

Proč užívat hořčík B6 během těhotenství?

Hořčík se považuje za jednu z nejdůležitějších makronutrientů v těle těhotné ženy. Podílí se na více než 200 biochemických procesech. Hořčík a vitamin B6 pomáhají řídit proces přenosu genetické paměti dítětem od matky. Hořčík také uvolňuje svaly, snižuje excitabilitu (pokud se zvyšuje), uklidňuje nervový systém. Je třeba mít na paměti, že dítě potřebuje vitamíny a makro alespoň jeho matka, takže během těhotenství často potřebují obohatit svůj jídelníček, přijmout zvláštní vitaminové a minerální doplňky.

Pokud je těhotná žena diagnostikována nedostatek hořčíku a vitamínu B6, má následující příznaky:

 1. Špatný sen.
 2. Nevolnost.
 3. Častá únava.
 4. Nervozita a iracionální podrážděnost.
 5. Zácpa.
 6. Pocit brnění v hrudníku.
 7. Vzhled záchvatů.

V některých případech může gynekolog předepisovat tuto makro-živinu těm ženám, které během těhotenství vykazují tachykardii, hypertenzi a srdeční problémy.

Je B6 hořčík škodlivý během těhotenství?

Navzdory skutečnosti, že hořčík nemá žádné kontraindikace a nemůže významně poškodit zdraví nastávající matky, jestliže jej užíváte podle pokynů, je nejlepší poradit se s lékařem, pokud potřebujete užívat hořčík B6 nebo ne. Faktem je, že je možné stanovit nedostatek hořčíku a vitaminu B6 v krvi těhotné ženy pouze pomocí laboratorního výzkumu. Pokud je přiřazeno těhotenství, je třeba provést speciální rutinní analýzy k určení úrovně těchto látek.

Indikace Hořčíku B6 během těhotenství

Hlavní indikací pro B6 hořčík nastávající matka je nedostatek hořčíku a vitaminu B6 v ženském těle, které se projevuje vývoj lézí kůže a vlasů, změny v svalového tonu, samovolného potratu nebo předčasného porodu.

Proto, jakmile se symptomy začnou objevovat v těhotenství, které byly uvedeny výše, měli byste okamžitě konzultovat s lékařem.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Hořčík B6 Forte

Léky na bázi aktivní složky citrátu hořečnatého a hydrochloridu pyridoxinu pomáhá naplnit nedostatku hořčíku a vitaminu B6 v těle. Jestliže jeden měsíc údaje dostávají pilulky pacient neztratil hlavní příznaky těchto látek deficitu (podrážděnost, únava, nespavost, žaludeční křeče, bušení srdce), léčba je považováno za nevhodné.

Dávkování je stanoveno jednotlivě, přičemž vychází z zjištěné hladiny hořčíku a vitamínu B6 v krvi. Požádá-li těhotná žena byla diagnostikována fenylketonurie, porucha ledvin, alergie na hořčík, nebo pyridoxin, galaktosemie dědičná typu, B6 magnesium Forte braní zakázáno. Nepoužívejte současně s levopodoyem.

Příjem Hořčík B6 Forte může v některých případech způsobit průjem, bolest v břiše, plynatost, nevolnost, alergie.

trusted-source[4], [5], [6]

Magnesium B6 Evalar

Léčivo na bázi aktivních složek hořčíku aspartátu s vitamínem B6. Asparagové hořčík nebo biologicky dostupná organická hořečnatá sůl je dobře tolerována tělem těhotné ženy. Současně nejsou pozorovány žádné vedlejší účinky ze střeva nebo žaludku. Hydrochlorid pyridoxinu (vitamin B6) pomáhá posílit působení hořčíku a zlepšuje jeho absorpci.

Vezměte hořčík B6 Evalard se doporučuje pro jednu tabletu v procesu jíst, stlačený dostatečným množstvím tekutiny. Léčba trvá přibližně jeden měsíc, ale může pokračovat nebo opakovat, pokud existuje taková potřeba.

Motherwort Forte s hořčíkem B6

Léčivo je založeno na aktivních složkách extraktu z mateřského mléka, uhličitanu hořečnatého a vitamínu B6. To se liší antikonvulsivním, sedativním, diuretickým a kardiotonickým účinkem.

Dávkování je individuální a je stanoveno ošetřujícím lékařem. Zpravidla nepodávávejte více než dvě tablety denně během jídla, stlačené dostatečným množstvím tekutiny. Pacienti, u kterých byla diagnostikována žaludeční vřed, alergie na složky léku, erozivní gastritida v akutní fázi, užívání tohoto léku je zakázána.

Farmakodynamika

Vezměme v úvahu farmakodynamiku a farmakokinetiku přípravků na bázi hořčíku B6 během těhotenství s použitím příkladu "Magnesium B6 Forte".

Hořčík je považován za životně důležitý makroekonomický prvek, který se aktivně podílí na fungování buněk a metabolismu.

Například pomáhá regulovat svalovou kontrakci a provádět nervové impulsy k nim. Většina hořčíku v lidském těle je v kostní tkáni. Nedostatek hořčíku během těhotenství je poměrně častým jevem. To je způsobeno nesprávnou stravou, dědičností a skutečností, že plod přebírá určité množství minerálu.

Vitamín B6 nebo hydrochlorid pyridoxinu, který se také nachází v těchto tabletách, se aktivně podílí na zlepšení pronikání hořčíku do buněk.

trusted-source[7], [8], [9]

Farmakokinetika

Hořečnaté soli jsou částečně pasivně absorbovány v gastrointestinálním traktu (úroveň takové absorpce je 50%). Hořčík B6 se vylučuje ledvinami.

trusted-source[10], [11], [12]

Dávkování a aplikace

Hořčík B6 pro dělohu během těhotenství

Hypertenze dělohy během těhotenství je jedním z indikací pro jmenování hořčíku B6. Nejčastěji se tento příznak vyskytuje v prvním trimestru nosení plodu. Hypertonus se vyznačuje tím, že děloha ženy je příliš napjatá, což značně zvyšuje riziko potratu. Hořčík pomáhá snižovat tón dělohy, čímž chrání ženu před nežádoucími následky jeho nedostatku.

Podrážděnost, silná únava, nervozita, stres a deprese silně ovlivňují svalový tonus během těhotenství. Křeče mohou nastat ve všech svalech, včetně dělohy. Ke zlepšení stavu těhotné ženy, gynekologové často doporučují užívat hořčík B6.

trusted-source[22]

Hořčík B6 pro otok během těhotenství

Otoky se často vyskytují během těhotenství, zejména v druhé polovině těhotenství. V tomto případě žena má následující nepříjemné příznaky:

 1. Znepokojenost rukou.
 2. Těžnost nohou.
 3. Prsteny a boty začínají silně sklízet.
 4. Pokud stisknete prsty v oblasti otoku, pak se v tomto okamžiku vytvoří "pit", která trvá dlouhou dobu.
 5. Kůže je bledá a příliš hladká.

Příčiny vzniku otoku během těhotenství jsou mnoho. Nejčastěji je otok na nohou způsoben rychlým růstem dělohy, která začne přitlačovat sousední orgány. Takový edém je považován za fyziologický a nepředstavuje žádné nebezpečí pro ženu nebo její nenarozené dítě.

Avšak v některých případech může dojít k edému z vážnějších důvodů. Například v této kategorii etiologických faktorů lze přičíst nesprávnému fungování ledvin, jater nebo srdce. Důležitou součástí terapie pro tento edém je posilování cévních stěn tepen a žil. Pro tento účel doporučují lékaři použití hořčíku B6.

Používejte Hořčíku B6 během těhotenství během těhotenství

Kolik můžu během těhotenství vypít hořčík B6?

Doba trvání podávání léků na bázi hořčíku a hydrochloridu pyridoxinu může stanovit pouze ošetřující lékař na základě hladiny hořčíku v krvi těhotné ženy, tónu její dělohy, celkového stavu těla. Typicky je magnesium B6 předepsán po dobu dvou týdnů až jednoho měsíce. Pokud je to nutné, může být tato doba prodloužena.

Hořčík B6 pro počáteční těhotenství

V raných stádiích těhotenství je užívání hořčíku B6 důležitým krokem na cestě k normálnímu péči o zdravé dítě. Během tohoto období může nedostatek hořčíku vést k hypertenzi dělohy, což je hlavní příčinný potrat. Hořčík B6 se často předepisuje od prvních týdnů těhotenství, zvláště pokud žena už měla potrat dříve.

Kontraindikace

 1. Alergické reakce na složky léku.
 2. Akutní a chronické onemocnění jater.
 3. Žaludeční vřed.
 4. Fenylketonurie.

trusted-source[13], [14], [15]

Vedlejší efekty Hořčíku B6 během těhotenství

 1. Alergické reakce.
 2. Nevolnost.
 3. Průjem.
 4. Zácpa.
 5. Meteorismy.
 6. Bolest v břiše.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Alergie k hořčíku B6 v těhotenství

Většina lékařů je toho názoru, že alergické reakce na hořčík B6 jsou extrémně vzácné. V některých případech, zvláště pokud pacient převezme koncentrovanou formu tohoto makronutrientu nebo jej injikuje intramuskulárně, mohou se objevit reakce velmi podobné alergickým reakcím.

Hlavní příznaky alergie na hořčík B6 během těhotenství jsou následující:

 1. Nevolnost.
 2. Zvracení.
 3. Vyrážka.
 4. Poruchy střev.

Pokud se kterýkoli z výše uvedených reakcí vyskytne, přestaňte užít lék a poraďte se se svým lékařem.

trusted-source[20], [21]

Interakce s jinými léky

Souběžný příjem hořčíku B6 a levodopy je zcela kontraindikován, protože aktivita druhého je inhibována vitaminem B6.

Také se nedoporučuje užívat hořčík B6 s vápenatými solemi nebo fosfáty, protože snižují absorpci hořčíku.

trusted-source[23], [24], [25]

Podmínky skladování

Je velmi důležité ukládat hořčík B6 na místo, které je pro malé děti zcela nepřístupné. Teplota vzduchu by neměla překročit +25 stupňů.

trusted-source[26], [27], [28]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti - do 3 let. Po uplynutí této doby je zakázáno užívat tablety.

trusted-source[29]

Analogy hořčíku B6 v těhotenství

Hlavním analogem hořčíku B6 je přípravek Magnelis B6. Jejich složení je zcela totožné, takže přípravek Magnelis B6 může být užíván bez obav během těhotenství, pokud lékař prokázal nedostatek hořčíku.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36]

Magne B6 nebo Magnelis během těhotenství?

Obě léky patří do farmakologické skupiny léků, které se skládají z kombinace minerálu a vitamínu B6. Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma léky je jejich cena. Magnelis je ruský preparát, takže cena tohoto léčiva je mnohem nižší.

Jediným rozdílem je rozpustná forma těchto dvou činidel. Rozpustný Magne B6 se skládá ze 100 mg hořčíku a dvakrát tolik vitaminu B6, než v tabletách. Než si však koupíte některou z těchto léků během těhotenství, nejprve se poraďte se svým lékařem.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Hořčík B6 v těhotenství" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.