^
A
A
A

Koupání koček

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pokud je kočičí kabát špinavý a mastný, nebo pokud se dostal do něčeho lepkavého nebo špinavého, koupele budou pro něj dobré. Používejte mírný šampon, který je bezpečný pro koupání koček, a postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  • Nejprve pečlivě vyčistěte své zvíře, abyste odstranili všechny mrtvé vlasy a klouby.
  • V koupelně nebo dřezu položte gumovou podložku, abyste zajistili stabilní polohu nohou zvířete.
  • Dejte kočku do koupelny nebo do umyvadla, která je naplněna mírně teplou vodou na 8 - 10 centimetrů.
  • Použijte hadici k postřiku, důkladně namočte zvíře, nestříkejte ho přímo do uší, očí a nosu. Pokud nemáte hadici k postřiku, uděláte velký plastový džbán nebo nerozbitný pohár.
  • Jemně šampon šampon od hlavy až po ocas.
  • Šampon důkladně vypláchněte sprejovou hadicí nebo džbánkem, vyvarujte se uší, očí a nosu.
  • Utřete zvíře velkým ručníkem.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.