^
A
A
A

Ořezání klapek

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Většina lidí se nedotýká nohou koček, dokud se jim neříznou drápy a ... Jemně! Některá zvířata mohou být velmi rozrušená kvůli tomuto cizímu pocitu. Proto předtím, než se pokusíte smykat kočičí drápy, je dobré ji naučit, aby se dotkla nohou. Podejte kočkou nohu nahoru a dolů a jemně zatlačte na každý prst. Udělejte to, ujistěte se, že ho chválíte a udělejte to dobroty. Všechna zvířata jsou různá, ale existuje možnost, že za týden nebo dva denní masáže nohou bude kočka vnímat ořezávání drápů s menší nespokojeností. 

Postupujte takto:

  • Jemně zatlačte horní část nohy a podložky prstů zespodu - to je přinutit ji uvolnit pazety.
  • Vyrežte bílou špičku každého drápku na místo, kde se ohýbá, pomocí ostré vysoce kvalitní nůžky, které odříznou pazety u koček.
  • Dávejte pozor, abyste se nedotkli cévy uvnitř drápky. Tato růžová náplast je viditelná přes dráp.
  • Pokud stále náhodně připojíte růžovou náplast, může se krvácet, v tomto případě můžeme použít hemostatický prášek.
Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.