^
A
A
A

Proč dítě kousne prsu a co dělat?

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dítě uhryzne prsa - je to běžný důvod, proč se může stát lékařem, což způsobuje, že mnoho matek přemýšlí o zastavení kojení. Ovšem ve skutečnosti jsou přínosy mateřského mléka velmi vysoké a tento problém není tak velký, aby přestal kojit. Nejprve musíte pochopit důvody a způsoby, jak tomuto problému zabránit.

Proč dítě kousne prsa?

Dítě si kousne prsa, když ji krmí matka během prvního zubů. Mnoho matek si myslí, že to bylo v tomto období, že je čas, aby dítě ztratilo od prsou. Ale to není zcela pravda. Koneckonců, přínosy kojení jsou nepopiratelné a dítě by mělo být kojeno po dobu až jednoho roku a podle některých doporučení může být až dva roky. Proto nemůžete dítě okamžitě odstavit z prsu, ale musíte se nejprve ujistit, proč k tomu dojde.

Proč dítě kousne prsa při krmení? Hlavním důvodem je vzhled prvních mléčných zubů, které během tohoto období vedou k vážnému svědění dásní. Často se začíná projevovat, když se dítě stane šest měsíců a chce poškrábat místo, kde se objeví jeho první zuby. Pokud dítě jede správně a efektivně, když zcela uchopí bradavku a správně ji umístí do úst dítěte, nesmí kousnout prsa. Je zároveň fyzicky nemožné, aby dítě kojilo mléko a současně kousalo zároveň, protože v té chvíli velký jazyk zavírá zuby dítěte a neumožňuje další pohyb čelistí. Vzhledem k tomu, že fyzicky v procesu sání dítěte nelze dítě kousnout, již se to stane po jídle. To byste měli vzít v úvahu, když začnete dítě zbavit tohoto špatného zvyku. Ale často se stane, že dítě v 7, 8, 9, 10 měsíců těžce kousne prsa. Proč se to děje? Každá matka ve výchově dítěte začíná formovat svou postavu již od útlého věku. To se děje v tomto případě. Když dítě začne kousnout po krmení, pak v tomto okamžiku musíte začít odtáhnout z něj. Pokud to matka dovolí dětem, tak to bude pokračovat až do dosažení roku.

Často děti začnou kousat na konci krmení, když začnou usnout. Dávejte pozor na to, kdy se pohyby čelisti pomalu a uvolňují, a pak můžete přestat krmit, dokud dítě nenapadne.

Časté obtížné nasální dýchání, zánět nachlazení nebo ucha způsobuje, že krmení je obtížné a může být předpokladem pro různé poruchy krmení. Snažte se dítě udržet v pohodlné poloze a pravidelně mu dáváte čas, abyste se dostali do dechu, abyste získali vzduch.

Hlavním důvodem, proč dítě začne kousat prsa, je kousnutí, ale to není nutnost, ale spíše špatný zvyk, ze kterého může být dítě okamžitě odstaveno.

Jak zakázat dítě kousat prsu?

Mnoho matek čelilo tomuto problému a nadále dávalo svým dětem skvělé přínosy kojení již několik týdnů, měsíců a dokonce i let.

Všechny děti jsou jiné, takže možná budete potřebovat několik různých přístupů, které budou s vaším dítětem účinné. To, co pomůže dítě ztratit, aby uškrtí prsa, bude přímo záviset na tom, jakou výchovu jste s ním vytvořil až do tohoto okamžiku. Koneckonců, vaše slova a odkazy na dítě by měly být jasné, aby pochopil vážnost vašeho tónu.

Dítě často kousne prstem na konci krmení, což jasně ukazuje, že už je plný a právě začíná hrát s matkou a požaduje její pozornost. Protože jste to několikrát v řadě, můžete vzít dítě z prsu najednou, protože jedl a ještě neměl čas kousnout. Další metodou je dát dítěti před každým krmením speciální chladící hračku, která pomáhá při hubení. Tím se uvolní otok a dítě bude schopno jíst normálně.

Přečtěte si také článek o tom, co dělat, když jsou zuby dítěte nasekané.

Pokud dítě kousne, neříkejte. Někdy, přirozeně, není možné vykřikovat z bolesti. Někdy křik říká dítěti, že je to špatné, ale některé děti si myslí, že je to tak legrační, že nezastaví tuto aktivitu.

Použijte chválu po každém úspěšném krmení. Dokonce i ty nejmladší děti se mohou naučit správně kojit, když je jejich matka povzbuzuje.

Co když dítě kousne prsa? Velmi účinným prostředkem je klidné zastavení krmení, které dítěti umožní, aby pochopil, že nemůže být tak jíst.

Během několika minut můžete opakovat pokus o podávání a sledovat reakci dítěte. Pokud se znovu pokusí uškrtit, pak mu musíte znovu oznámit, že to není způsob krmení. Pokud vaše dítě nadále kousne, položte ho na podlahu na krátkou dobu hned po jeho kousnutí jako trest.

Když dítě kousne velmi tvrdě, a nemůžete ho přinutit, aby se pustil, pak v žádném případě nemůže táhnout, protože to zvýší bolest. V tuto chvíli můžete dát prst do úst, abyste si mohli vzít hruď bez velké bolesti. Pokud tato metoda nepomůže, můžete si snadno zakrýt nos a nechat si prsty na normální dýchání.

Hlavní věc je vytvořit dítě v pojetí, které musí pochopit, protože to bolí mé matce. Nemůžeš ho křičet ani posmívat. Koneckonců, toto je vaše dítě, které dokáže pochopit všechno v jakémkoli věku, pouze pokud je správně vysvětleno.

Když dítě začne kousat prsa během klouzání, často způsobuje v matce spoustu nepříjemných pocitů. Hlavním důvodem je svědění a bolest dásní, které je třeba vzít v úvahu a poskytnout dítěti vhodné chladící hračky pro dásně. Je třeba dítě uvolnit z tohoto zvyku okamžitě po jeho projevení, pak vytvoříte koncept pro dítě, že to nemůže být provedeno tímto způsobem.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.