^
A
A
A

Proč táhne spodní břicho po 36 týdnech těhotenství a co mám dělat?

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

S příchodem 36. Týdne těhotné ženy mohou mít jasný nebo poloprůhledný výtok, těžkou zátěž v dolní části zad a bolesti břicha, které mají charakter tažení.

Příčiny pocity břicha v 36 týdnech těhotenství

Měla by okamžitě upozornit těhotné ženy na skutečnost, že bolestivost, která se může objevit až v pozdním těhotenství, je poměrně častá. Takže se nebojte hned.

Může to být důsledek zvýšení velikosti dělohy a tím se zvyšuje tlak na vnitřní orgány, které se nacházejí vedle. Břicho postupně roste, což znamená, že těžiště se změní, jako pozadí ženských hormonů, klouby se uvolňují. Toto vše se stává příčinou nepříjemné bolesti tahového charakteru v pubech, boků, břichu a pasu.

Od 35 týdnů těhotenství může žena vyvine nebo zhoršit hemoroidy, které mohou způsobit takové nepříjemné pocity.

Někdy se taková bolest může objevit po takzvaných "tréninkových bojích". V tomto případě je bolest náhlá a krátkodobá.

Pokud se bolest neustále zvyšuje nebo se objeví další doprovodné symptomy, je nejlepší kontaktovat svého ošetřujícího gynekologa.

trusted-source[1], [2], [3]

Symptomy pocity břicha v 36 týdnech těhotenství

Nejčastějším příznakem, který se vyskytuje u těhotných žen na konci období nesení dítěte, je bolest, která se silně podobá nepříjemnému pocitu před menstruací. Nebojte se, pokud je bolest přijatelná a nemáte krvácení. Skutečnost, že dítě roste, během tohoto období je jeho hlava na dně, takže žena má pocit přetečení žaludku.

Někdy tahová bolest v dolní části břicha také vyzařuje do dolní části zad, nevypadá ani po spánku nebo odpočinku v poloze nahoře, trvající několik dní za sebou. V tomto případě je nejlepší konzultovat lékaře, protože to může znamenat nedostatek vody a pokud je vaginální výtok připojen, předčasné porod.

Bolestné pocity se mohou objevit náhle a projít stejně rychle, ale zůstávají dostatečně přijatelné. Lumbální oblast, pánevní oblast, pubiční oblast mohou být také bolestivé.

Vytáhne pas a břicho po 36. Týdnu těhotenství

Vedle spodního břicha se může bolest objevit také v dolní části zad. Je velice důležité, aby těhotná žena v tomto případě paniku nepronikla, jelikož nervózní nadměrná zátěž může mít špatný vliv na zdraví. Tato bolest je přímo spojena se všemi změnami, ke kterým dochází v těle ženy. Kromě toho lze mezi nejčastější příčiny těchto bolestí identifikovat následující:

  1. Studená nebo jiná infekční onemocnění. Obzvláště často bederně bolesti v případě, že to vyhodilo.
  2. Hormonální reorganizace během těhotenství může způsobit nepříjemné pocity.
  3. Zvýšení tělesné hmotnosti zvyšuje zátěž na zadní straně.
  4. Pokud těhotná žena chodí hodně nebo je dlouhá, může to vést k bolesti.
  5. Pokud jste již měli problémy s dolní části zad, po třicátém šestém týdnu těhotenství se mohou zhoršit.

Komplikace a důsledky

Někdy může bolest v dolní části břicha způsobit vážnější problémy. Například, v případě, že děloha je v dobrém stavu, což je nežádoucí pro pozdních fázích těhotenství, jako je kyslík hladovění plodu, což může mít za následek zpoždění v těle matky.

Zvýšený tonus dělohy může také způsobit předčasné porod. Pokud je bolest doprovázena rozmazáním krve, může to znamenat oddělení placenty, což může být pro dítě nedostatečné.

trusted-source[4], [5], [6]

Léčba pocity břicha v 36 týdnech těhotenství

Tažná bolest v dolní části břicha po třicátém pátém týdnu těhotenství může být způsobena různými důvody, proto by mělo být podávání těhotenství v tomto okamžiku prováděno pod přísným dozorem ošetřovatelky-gynekologa. Pokud pocítíte rostoucí bolest, je nejlepší, abyste si lehla a odpočinula si trochu. Nejčastěji po odpočinku dochází k nepříjemným pocitům. Pokud to nepomůže, musíte navštívit svého gynekologa nebo zavolat sanitku.

Léky

V pozdním těhotenství (počínaje 36. Týdnem) může žena užívat určité léky. Kreslení bolesti v dolní části břicha může být zmírněno pomocí no-shpa.

But-shpa je léčivý přípravek ze skupiny antispazmodiků založených na účinné látce drotaverina hydrochloridum. Je zakázáno užívat jaterní selhání, srdeční selhání, těžké selhání ledvin, intoleranci laktózy, nesnášenlivost komponentů léku.

Vezměte 120 až 240 mg léku dvakrát nebo třikrát za 24 hodin. V době, kdy můžete vypít ne více než 80 mg drogy. Může způsobit bušení srdce, bolesti hlavy, nevolnost, nespavost, zácpa, alergické reakce.

Prevence

Běžné bolesti v dolní části břicha se typicky objevují u všech těhotných žen na konci termínu. To znamená, že dodání bude brzy zahájeno. Proto by se takový stát neměl bát. Chcete-li snížit bolesti, můžete se poradit se svým lékařem. Obvykle jsou ženy zapojeny do speciálních lehkých fyzických cvičení, jíst správně, chodit nebo užívat předepsané gynekologické léky.

trusted-source[7], [8], [9]

Předpověď

Ve většině případů je prognóza příznivá, neboť tažná bolest se objevuje v důsledku zvýšení dělohy a vývoje plodu. Přesto je však třeba se obrátit na lékaře, aby vyloučil příležitost k časným druhům.

trusted-source[10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.