^

Vitamin E při plánování těhotenství pro ženy a muže: norma, jak pít, schéma příjmu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 10.08.2022
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dokonce i ve 20. Letech minulého století studie provedené na potkanech ukázaly, že vyloučení některých potravin z výživy vedlo k neplodnosti. Přidáním listů salátu a oleje z pšeničných klíčků do jídla se obnovila reprodukční funkce. Tak byl objeven vitamín E a později byla popsána biologicky aktivní látka vitaminu α-tokoferolu, což v řečtině znamená "potomstvo, porod dítěte". Toto umožnilo v roce 1938 popsat chemický vzorec tokoferolu a syntetizovat ho. Od té doby je široce používán jako silný antioxidant a nástroj, který zvyšuje funkci mužských a ženských orgánů produkujících produkci pohlavních buněk. Proto je úloha vitaminu E v plánování těhotenství nepochybná a důležitá, a to jak pro ženy, tak pro muže, kteří se připravují na rodiče.

Vitamin E pro muže při plánování těhotenství

Příprava těla pro budoucí koncepci je nezbytná nejen pro ženy, ale i pro muže. 3-4 měsíce před plánovaným uskutečněním posílení reprodukční funkce, snížení negativních vlivů na životní prostředí, zlepšení ochranných vlastností imunity se doporučuje začít užívat řadu vitamínů, včetně vitaminu E a vitamín E pro muže při plánování těhotenství nedošlo k poškození buněčné struktury reprodukční orgány a zajistí vysokou pohyblivost a vitalitu spermií.

Vitamin E pro ženy v plánování těhotenství

Vitamin E pro ženy při plánování těhotenství je velmi důležitý, protože. Bude pomáhat při přípravě vaječníky rozvíjet plný vajec, a po úspěšné početí snižuje riziko potratu, blednutí plodu, placenta posílí, pomoc pro tolik jako 40 týdnů těhotenství se cítit dobře a dodat ovoce potřebné pro její rozvoj agentů. Další pozitivní aspekty úlohy vitaminu E zahrnují:

  • hormonální rovnováha;
  • zlepšení mikrocirkulace krve;
  • stabilizace tlaku;
  • zvýšená pružnost a pevnost svalové tkáně dělohy;
  • snížení hladiny cukru, což je pro diabetiky velmi důležité;
  • posilování odolnosti proti pronikání infekcí do reprodukčního systému.

Norma vitaminu E při plánování těhotenství

Pro stanovení norem vitaminu E při plánování těhotenství je nutné porozumět jednotkám jeho měření, tk. U některých balení je uvedena zkratka ME a u ostatních - jasná na všechny mg (miligramy). ME znamená měření látky v mezinárodních jednotkách. Chcete-li překládat, je-li to nutné z jedné jednotky do druhé, musíte použít následující vzorec:

1 mg vitaminu E = 1,21 ME

Denní příjem vitaminu E pro ženy a muže je odlišný, avšak v průměru činí 10-20 IU. Při plánování těhotenství, odborníci doporučují zvýšit na 200-400 IU, ale rozhodnutí musí být lékařem, s přihlédnutím k individuální parametry zdraví a lidské stravy. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že s produkty vitamín také vstupuje do těla. Tak, většina z nich se nachází v maticemi (100 g v různých druzích ořechů od 5 g do 25 g vitamin E) v sušených meruněk (5 g), špenát, pes růže, z pšeničných klíčků (2,5-3,8g), oliheň, Kalina (2- 2,2 g), losos (1,8 g) a další.

Indikace Vitaminu E při plánování těhotenství

Nejdůležitějším indikátorem pro použití vitaminu E při plánování těhotenství je jeho příznivý účinek na reprodukční orgány. Navíc tokoferol zvyšuje:

  • Imunita, ochrana těla před různými infekcemi;
  • elasticita a propustnost krevních cév;
  • regenerace tkáně.

Také vitamin E stabilizuje hormony, neutralizuje škodlivých faktorů (kouření, alkohol), a normalizuje krevní tlak, napomáhá vstřebávání vitaminu A, který také hraje důležitou roli v těle. Pokud jsou symptomy, jako je apatie, chronické únavy, nepozornosti, zvýšená nervozita, bolesti hlavy, poruchy funkce jater - může být příznakem nedostatku vitaminu E v těle a indikace pro jeho použití. I neúspěšné pokusy otěhotnět nebo porodit dítě - zvony, což ukazuje na potřebu nasycení těla vitamíny, včetně tokoferol.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Vitamin E označuje vitamíny rozpustné v tucích. Forma jeho uvolňování je kapsle a olejový roztok. Obal kapsle je želatinový, uvnitř je světle žlutá olejovitá kapalina. Balení v blistrech a lahvičkách různých dávek: 100, 200 a 400 mg. Olejový injekční roztok je balen v tmavých lahvičkách s různými koncentracemi tokoferolu (5%, 10%, 25%, 30%).

trusted-source[4], [5], [6], [7], [8]

Farmakodynamika

Farmakodynamika vitamínu E je jeho antioxidační vlastnosti, schopnost ovlivnit metabolismus buněk, zlepšení krevního oběhu. To zvyšuje pružnost cév, zabraňuje různých poruch v reprodukčních orgánů mužů a žen, zabraňuje pronikání bakterií a infekcí pohlavních orgánů, se podílí na vývoji gonadotropinu - hormonu, který je vytvořen v placentě během těhotenství a zajišťuje normální vývoj to. Také lék má pozitivní účinek na srdeční činnost, zejména na myokard, krmení a zlepšení kontraktilní aktivity. Vitamin E zabraňuje anémie, která se účastní syntézy krevních enzymů. Hemoglobin, myoglobin, cytochromy, peroxidáza, atd. Stimuluje syntézu bílkovin snižuje produkci cholesterolu v játrech, podporuje absorpci vitamínu A.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Farmakokinetika

Farmakokinetika vitaminu E je následující. Polovina z celé použité dávky léku, vstoupí do gastrointestinálního traktu, je absorbována a dosáhne maximální koncentrace v krvi po 4 hodinách. Během absorpce se váže na lipoproteiny, které nejprve dopravují vitamín do lymfy a pak do krevního oběhu. Soustředí se na nadledviny, tuk a svalovinu, na hypofýzu, játra, varlata. Po všech metabolických procesech se vylučuje žlučí do střeva, kde pokračuje vstřebávání tokoferolu. Vše, co není absorbováno, se vylučuje výkaly. Produkty metabolismu (kyselina tokoferolová a glukuronidy) se vylučují močí.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Dávkování a aplikace

Dávkování a dávku vitamínu E pro plánování těhotenství musí být vypočítána lékařem a jsou určeny k nasycení těla s vitamínem, připravit ženu nesoucí plod dlouhou dobu, a chránit své nenarozené dítě před škodlivým vlivem různých faktorů.

Denní dávky pro budoucí rodiče značně překračují denní požadavky těla a často způsobují strach. Ale otravy jsou možné, když užíváte lék v dávce, která je tisíckrát vyšší než je doporučeno.

Při přípravě na těhotenství, bez porodu žen nebo bez problémů s předchozím ložiskem stačí užít 100-200 IU denně. Pokud došlo k potratům, odloučení placenty, ztrátě plodu, předčasnému porodu nebo gynekologickým chorobám, dávka se zvyšuje na 200-400 IU.

U mužů doporučuje užívat 300 IU denně. Průzkumy těhotných žen svědčí o tom, že nejvýhodnější formou balení léčivého přípravku jsou kapsle, zejména proto, že nejčastěji existují potřebné dávky (100, 200, 300, 400 IU).

Schéma užívání vitaminu E během plánování těhotenství je následující: požadovaná dávka je rovnoměrně rozdělena na dvě dávky a užíváno ráno a večer. Kolik pít vitamín E při plánování těhotenství, bude definovat nebo určit lékaře s ohledem na všechny parametry. Typicky je minimální doba 1-2 měsíce, ale příjem může pokračovat po dobu půl roku až do koncepce dítěte.

trusted-source[22], [23], [24]

Kyselina listová a vitamin E v plánování těhotenství

Kyselina listová (vitamin B9) a vitamin E při plánování těhotenství - dvou silných agentů schopen připravit ženské tělo na vysoké zatížení v průběhu těhotenství a vytvářet zdravé orgány plodu. Kyselina listová je nezbytná pro vývoj oběhového a imunitního systému, normální tvorbu neurální trubice plodu. U mužů je pro produkci životaschopných spermií potřebný vitamin B9. V přírodních podmínkách vniká kyselina listová do organismu potravinami a také je produkována střevní mikroflórou. Potraviny, které obsahují vitamin patří fazole, játra, kvasnice, tmavý chléb, celozrnné, zelená zelenina, zvláště špenát, šťovík, a je přítomný v medu. Úplně uspokojit potřebu kyseliny listové přes potraviny je narušena skutečností, že v důsledku tepelného zpracování část vitaminu je zničena. Denní příjem kyseliny listové je 400 mkg.

Vlastnosti vitaminu E jsou zmíněny výše, zdůrazňujeme pouze jeho silné antioxidační a imunologické vlastnosti. S pomocí tohoto nástroje se postará nejen o budoucí matku, ale také o papeže.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Kontraindikace

První kontraindikací užívání vitaminu E je přecitlivělost na lék. Takže v každém případě můžete přečíst instrukce. Alergologové tvrdí, že tokoferol samotný nezpůsobuje alergické reakce. Vzhledem k tomu, že je často užíván s vitaminem A (retinol), histamin reakce na retinol není správně připisována vitamínu E. Ať už to bylo, ale odezva těla v podobě nevolnost, zvracení, průjem, vyrážka, svědění, bolest břicha, zřídka - sucho v ústech a krvácení z dásní a je známkou alergií na léčiva. Existují také varuje, u pacientů s hypertyreózou, diabetes mellitus, zánět žlučníku, hemofilie, cirhóza jater, onemocnění ledvin.

trusted-source[19]

Vedlejší efekty Vitaminu E při plánování těhotenství

Nežádoucí účinky vitaminu E při plánování těhotenství mohou nastat s nekontrolovaným příjmem léku. Nejvíce negativní z nich je snížení protrombinu v krvi (hypoprothrombinemie). To se projevuje ve špatné krevní srážlivosti krve, která vede k krvácení dásní, sliznice nosní, pohlavních orgánů. Je také možné zvýšit krevní tlak, exacerbace chronického onemocnění jater, pankreatitidu.

trusted-source[20], [21]

Předávkovat

Předávkování vitamínem E se může vyskytnout při dlouhodobém podávání velkých dávek, které výrazně překračují doporučené dávky. To může vést k bolestem hlavy, poruchám trávicího systému (nevolnost, průjem, bolest břicha), únava, zvýšený krevní tlak.

trusted-source[29], [30], [31], [32]

Interakce s jinými léky

Interakce s jinými přípravky vitaminu E jsou následující: "je přátelé" s vitamínem A, protože chrání ji před oxidací a vitamínem C, který ho chrání před oxidací, spolu se selenem zvyšují vzájemný účinek antioxidantů. Při interakci s léky bylo zjištěno, že léky, jako jsou xenické, cholestraminové, gastální, se současným podáváním snižují míru absorpce vitaminu.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38], [39]

Podmínky skladování

Vitamín E je skladován na suchém, tmavém místě, při teplotě nepřesahující 25 stupňů.

trusted-source[40], [41], [42], [43]

Skladovatelnost

Životnost různých výrobců je odlišná (2 nebo 3 roky). Je nutné se podívat na balení tak, aby se nepoškodilo s rozbitým lékem.

trusted-source[44], [45], [46]

Recenze

Nejvíce pozitivní odpovědi na vitamín E od žen, které měly problémy s pojetím. Jejich šancí stát se matkou se spojují s příjmem této drogy. Ti, kteří ve fázi plánování jej užívali společně s kyselinou listovou a dalšími vitamíny a úspěšně prošli cestou od těhotenství do narození zdravého dítěte, nemohou jednoznačně přičíst svůj úspěch této konkrétní droze.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Vitamin E při plánování těhotenství pro ženy a muže: norma, jak pít, schéma příjmu" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.