^

Hrozny na gastritidu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Výhody hroznů jsou nepochybné. Koncem léta, na začátku podzimu, se ohlásí hory melounů, melouny na regálech obchodů a trhů, stejně jako množství táců se zelenými, modrými, růžovými, chutnými hrozny. S prvními mrazy zmizí, zůstávají jen drahé dovezené odrůdy. Na krátkou dobu se lidé snaží dostat dostatek svých oblíbených plodů, doplňují zásoby živin. Ale může je každý jíst a není to škodlivé, pokud je gastritida hroznová?

Jaké druhy ovoce mohou být při gastritidě a pankreatitidě?

Gastritis ukládá určitá omezení na jídlo, protože zánět sliznice vyžaduje jemný přístup k výběru výrobků, způsobu vaření, konzistenci pokrmů a teplotě. Ty, které vyvolávají zvýšení syntézy žaludeční šťávy, přispívají ke zhoršení zánětu, zhoršují patologický stav. Totéž se děje s pankreatitidou pankreatitidy.

Složení ovoce a bobulí obsahuje organické kyseliny, takže ne všechny jsou vhodné pro gastritidu, zejména hyperaktivní, stejně jako pankreatitidu.

Seznam povolených položek zahrnuje:

Je možné na vinné hrozny během gastritidy?

Existuje místo pro vinné hrozny během gastritidy? Existuje tolik prvků v seznamu chemického složení bobule, které potřebujete celou stránku. Jedná se o řadu vitamínů: A, beta-karoten, E, skupiny B, PP, C, H; velký seznam mikro a makroekonomických prvků: hodně draslíku, vápníku, sodíku, fosforu, železa, hliníku, boru a dalších; různé organické a aminokyseliny, flavonoidy, antokyany.

Taková úžasná kompozice by mohla posílit imunitní systém, kardiovaskulární systém, snížit hladinu cholesterolu, zlepšit krevní složení, vyrovnat se se stresem, zlepšit metabolismus, posílit mozkovou činnost, pokud ne pro zánět žaludeční sliznice.

Kůže z bobulí obsahují steroly, alkoholy, glyceridy mastných kyselin, ve svých jamách - pevný mastný olej, taniny, které mají výrazný kyselý charakter, což vede k podráždění vnitřní membrány orgánu.

Hrozny pro gastritidu s vysokou kyselostí

Léčba gastritidy s vysokou kyselostí je zaměřena na neutralizaci kyseliny chlorovodíkové a produkty, které vyvolávají opačný účinek, by měly být z výživy vyloučeny.

Když hyperaktivní gastritida jedou banda hroznů může způsobit zhoršení, negovat všechny snahy o dosažení stabilní remise. Berry je špatně tráven, způsobuje fermentační procesy a v důsledku toho nadýmání, plynatost, břišní nepohodlí.

V případě gastritidy s vysokou kyselostí by hrozny neměly být konzumovány ani při relativní stabilitě. Jeho snížená úroveň umožňuje bobuloviny v malých množstvích.

Hrozny pro erozivní gastritidu

Erozivní gastritida není jen zánět sliznice, ale také vzhled rány na povrchu v důsledku ztráty ochranných funkcí. Takový produkt, který se těžko asimiluje, stimuluje sekreci sekrece zažívacího traktu a je schopen způsobit ještě větší poškození až po vnitřní krvácení.

Zákaz hroznů je ještě důležitější pro gastritidu a vřed, což je nebezpečnější než eroze, neboť ovlivňuje hlubší vrstvy žaludku - svalové tkáně.

Absolutně nepřijatelné hrozny s exacerbací. Patologie trávicího traktu se po léčení léčí nejen léky, ale i dodržováním dietních standardů vše, co se dostane do žaludku, je schopné poškodit, zhoršit stav a vyléčit ho.

Rostliny Kissel pro gastritidu

Takže skutečně takový sklad užitečných přísad není k dispozici pro pacienty s gastritidou, protože tělo je již zbaveno potřebných látek kvůli porušení jejich vstřebávání? Výstupem může být želé z hroznů, které je díky konzistenci sliznice nejdůležitějším místem pro gastritidu.

Obklopuje žaludek, zvyšuje ochranu sliznice, dodává vitaminy a minerály, dobře uspokojuje hlad, snižuje intenzitu výroby kyseliny chlorovodíkové. Připravuje se takto: bobule se nalijí vodou a vaří se 10 až 15 minut, poté se zfiltrují. Samotný škrob se zředí studenou vodou (poměry závisí na požadované konzistenci) a zavádějí se do stálého proudu do sirupu nad ohněm za stálého míchání. Nejlepší je vařit je bez přidání cukru ze sladkého hroznu, protože nadměrná sladkost vede k uvolnění žaludeční šťávy.

Tlusté želé pít při exacerbacích, v jiných případech může být tenčí a jsou také škodlivé horké.

Švestky a hrozny během gastritidy

Šťavnaté a zralé švestky jsou velmi dobré pro žaludek a střeva. Zlepšují jejich peristaltiku a přispívají k jejich mírnému čištění. Složení slivky snižuje tlak, snižuje ukládání cholesterolu na stěnách cév, saturuje tělo potřebnými látkami, kumariny v něm zabraňují tvorbě krevních sraženin.

Ale švestka a hrozny s gastritidou mají stejnou překážku - jejich kůži. Vzhledem k tomu, že slivovice je mnohem větší než hrozny, je velmi snadné ho olupovat před použitím. A můžete také vařit lahodné kompoty a želé. Nezralé pevné a kysané, s tlustou pleťou švestky nemůže být.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.