^

Rybí strava pro hubnutí za 3, 5, 7 dní

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 27.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Tím nabídky pro rybolov na hubnutí uchýlili žádná shoda této zdravé a chutné přírodního produktu obecného vitamíny A, D, E, C, PP, skupiny B, omega-3, aminokyseliny, lipidy, proteiny, mangan, zinek, vápník, jod, fluor, a mnoho dalších komponent potřebných pro život. Mořské a oceánské ryby jsou obzvláště bohaté na ně. Rybí dieta umožňuje tvarovat se, zůstat aktivní, pozorně a bez poškození zdraví.

trusted-source[1], [2], [3]

Indikace

Indikace pro jmenování rybí stravy je nadváha, onemocnění kardiovaskulárního systému a jejich prevence, držení dní vykládky k regeneraci těla.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Obecná informace rybí strava

Podstata rybí stravy při používání ryby jako hlavní součásti. Nejlepší pro tento účel, fit čerstvé, ale na našich regálech je obvykle k dispozici zmrazené. Co můžete jíst a co ne? Losos a růžový losos jsou tučné odrůdy, které lze jen občas spotřebovat. Dává se přednost štikozubce, navagovi, kandidátům, treskám, platýzům, tuňákům. Dokonce i konzervované ryby jsou povoleny. Spolu s rybami používají plody moře: krevety, chobotnice, mušle a různé zeleniny: cuketa, mrkev, dýně, špenát, petržel, kopr, hlávkový salát, papriky, okurky, květák, růžičkovou kapustu. Kromě zeleninových obkladů je rýže povolena. Brambory, rajčata, ředkvičky, houby, lilek jsou nejlepší v partnerství s hlavní složkou není. Sůl je omezená, ale může být nahrazena sójovou omáčkou. Nepoužívejte mouka, cukr, jiné sladkosti, banány, data. Vaření rybích pokrmů by mělo být v páře, vícenásobně, grilované nebo vařené. To vyžaduje hodně tekutiny - nejméně 1,5 litru vody denně, je doporučeno 100 ml denně červeného vína.

Rybí strava pro snížení tělesné hmotnosti o 10 kg

Rybí strava pro snížení hmotnosti o hmotnosti 10 kg je určena na 10 dní. Takový výsledek je dosažen propojením fyzických aktivit v tělocvičně. Jeho zvláštností je, že denní menu se nezmění, ale je opakováno každý den, zatímco jiné mohou být pouze ryba a zelenina. Jedná se o jednoduchou rybí dietu, která nevyžaduje skvělé kulinářské dovednosti a potěšení. Jeho menu vypadá takto:

 • snídaně - dvě vařená vejce, sklenice bezemulzového kysaného mléka, zelený čaj, ovoce z čeho vybírat;
 • druhá snídaně - 50 g ryb, sklenici vody. Za čtvrthodinu dalších 200 g ryb se zeleninou;
 • oběd - 250g ryb nebo mořských plodů, zelenina nebo mořská kala, ostatní řasy;
 • středně ranní občerstvení - malé množství tvarohu nebo jogurtu;
 • večeře je variace oběda.

trusted-source[8], [9], [10], [11], [12]

Rybí strava po dobu 3 dnů

Rybí strava po dobu 3 dnů je umístěna jako detoxikační a expresní strava současně. První definice se týká její schopnosti vyčistit játra toxinů a toxinů, druh "čištění" těla, druhá - kvůli snížení obsahu kalorií v potravinách k dosažení hubnutí. Je to 3 dny, kdy je dostatek času na vyčištění jater a ztráty několika kilo. Doporučuje se provádět takový postup alespoň jednou za šest měsíců. Při použití rybích pokrmů, vařených nebo grilovaných a doplněných ozdobou doporučené zeleniny, nezapomeňte pít dostatečné množství tekutiny. Pokud by taková strava nebyla vnímána jako těžká, dávala výsledek, můžete jít na delší.

trusted-source[13], [14], [15], [16]

Rybí strava po dobu 5 dnů

Podstata rybího jídla po dobu 5 dnů spočívá v tom, že každý den 3krát denně ve stravě by měly být přítomny ryby. Snídaně začíná vařeným vejcem, šálkem zeleného čaje, sklenicí kvasu nebo kefír. Druhá snídaně obsahuje malý kus vařené ryby všeho druhu, jeden grapefruit (zelené jablko, pomeranč, 2 kiwi apod.) Po nějaké době sklenici hladké nebo ne-uhličité minerální vody. Pro občerstvení 120g 1% tvaroh. Oběd je 200g pro různé druhy a vaření ryb, salát čerstvé zeleniny, večeře ryby s čerstvou nebo pečenou zeleninou. Dva dny po zahájení stravy na večeři, kromě ryb, můžete jíst 100 g vařené rýže. Před vstupem do postele je povolen šálek kefír.

trusted-source[17], [18]

Rybí strava po dobu 7 dní

Rybí strava po dobu 7 dní je založena na stejných zásadách jako pětidenní strava. První čtyři dny opakují pětidenní menu, pak se trochu rozmanitější: na snídani se podává sendviče chleba s otrubami a konzervy, malý tvaroh, čaj. Pro občerstvení můžete použít čerstvé ovoce. Jídla jídla - rybí a zeleninová obloha (dýňová cuketa, vařený květák, brokolice). Večeří může být rýže s rybami na grilu, další mořské plody. Dodržujte toto menu, zbavte se 5-7kg.

trusted-source[19], [20], [21], [22], [23]

Strava na rybí polévce

Rybí polévka pro stravu je dobrá volba, protože takové bujóny jsou lehčí než maso, obsahují bílkoviny a kolagen potřebné pro snížení hmotnosti. Ryba je třeba použít nízkým obsahem tuku odrůd, vaření vývar není příliš koncentrovaný (asi 1 kg ryby 5 litrů vody) s přídavkem ne-škrobnatých zeleniny, obilí může být. Poté, co se chystáte vytáhnout rybu, oddělte maso od kostí a vraťte ji do polévky, kořeněné. Kdy je jídlo? Ráno málokdy někdo jedí polévky, takže jenom jíst vařené vejce, trochu tvaroh a čaj. Snacking může být ovoce, jogurt, nízkotučné kvasnice, pití vody. Ale oblíbeným místem obědů a večeří je rybí polévka. Další možností je strava na rybích vývaru. Bílé odrůdy ryb, různé koření způsobí, že jídlo bude chutné, užitečné a kvůli nedostatku obilovin a brambor účinnější. Po dobu dvou týdnů může být tato strava obnovena na 5 kg hmotnosti.

Rybí a zeleninová strava

Dieta rybích rostlin je účinná kvůli nízkému obsahu kalorií a malému množství sacharidů. Jeho denní energetická kapacita nepřesahuje 1500 kcal. Ryby se konzumují denně po dobu 14 dní v každé ze 4-5 jídel, občas nahrazené mořskými plody. Vaříme to pro pár, gril nebo vařte. Pít v této době, je tolik jako voda, a bylinné odvarky, zelený čaj, kompoty ze sušeného ovoce. Po týdnu výživy se přidá zelenina k jedné rybě, ovoce, postupně se zavádějí dietní bochníky. Cesta ze stravy je postupná s přidáním malého množství vajec s nízkým obsahem tuku, kyselého mléka, zeleniny a másla. Pokud dodržujete pravidla diktování stravy, můžete ztratit až 6 kg hmotnosti.

trusted-source[24], [25], [26], [27]

Rybí maso

Dieta z rybího masa se používá k ateroskleróze, obezitě, včetně těch, které jsou postiženy cukrovkou. Jídla dne takové stravě se skládá z 5 jídel během každé spotřebované 70 g masa nebo ryb, 100 až 150 g různých zeleniny (mrkev, zelí, okurky, papriky, cukety, hlávkový salát a jiných zelených), až 1,5 litrů vody, pár sklenice čaje.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32]

Rybí bílkovina

Jakákoli strava bílkovin je založena na prevalenci proteinových potravin a na omezení nebo eliminaci tuků a sacharidů. Během pobytu na takové stravě nemá tělo dostatečný zdroj energie a začne konzumovat své zásoby. Protein se nachází v mnoha rostlinných a živočišných produktech, stejně jako u ryb. Ryby protein dieta navrhuje jako hlavní použití výrobku z ryb, a mohou být také doplněny malým množstvím vařeným kuřecím masem, tvarohem vzhledem k tomu, že tyto produkty jsou nejen bohaté na bílkoviny, ale stále více a snadno stravitelné. Neměnné pravidlo je požadavek, pít hodně vody a jiných neslazené nápoje, dodržovat stejné hodiny jídle, ne přestavět na základě své volby v menu, odkládací produkty pro snídaně, obědy a vice versa.

trusted-source[33], [34], [35], [36], [37], [38]

Tvarohový a rybí výživa

Tvarohový sýr a rybí výživa jsou další variantou bílkovinné stravy. Kombinace dvou užitečných produktů vám nejen umožní zhubnout bez poškození těla, ale také diverzifikovat nabídku, zejména pro milovníky tvarohu. Měl by být konzumován 200-300g denně, ale ne mastný. Ryby (treska, navaga, pollock, merlúza) vařené, pečené 200g. Můžete mít snídani s ovesnou kaší na vodě s přídavkem ovoce, večeře s rybami s malým množstvím surové nebo vařené zeleniny, pro dezertní tvaroh s lžící medu. Na večeři, salát z tvarohu, čerstvé okurky a zeleniny. Obiloviny, cukr, brambory, chléb a cukrovinky jsou vyloučeny. Hodně tekutiny.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43]

Strava na konzervovaných rybách

Strava na konzervovaných rybách existuje, a pokud není možnost koupit ryby, může to nahradit. Hlavním požadavkem je dostupnost konzervovaného zboží z nízkotučných odrůd ryb, nejlépe ve vlastní šťávě. V každém případě musí být odstraněna z plechovky, umístěna na papírovém utěrku, aby se zbavil tuku, a pak se do stravy v souladu s předpisem. Z konzervovaného jídla si můžete připravit lahodnou rybí polévku, která se bude lišit od rybího vývaru, takže bude mít různorodou stravu.

trusted-source[44]

Denní menu rybích diet

Menu pro týden ve dnech stravování ryby může být následující.

Pondělí.

 • Snídaně: 150 g vařených ryb, salát s čerstvým zelím a mrkví, ochucený několika kapkami olivového oleje, 100 g nízkotučného tvarohu, zeleným čajem.
 • Druhá snídaně: sklenice jogurtu, jablko.
 • Oběd: rybí polévka s mrkví a cibulí, vařené zelené fazole, kompot ze sušeného ovoce.
 • Odpolední svačina: 1 ovoce povoleno.
 • Večeře: pečené ryby s dýní.

Úterý.

 • Ovesná kaše na vodě s jablkem, trochou medu, vývaru dogrose.
 • Druhá snídaně: 50 g ryb za pár, čerstvá okurka.
 • Oběd: vařený květák, ryby, tvaroh.
 • Svačina: jogurt.
 • Večeře: 150g vařené kuře, salát s čerstvými okurkami, zelím a paprikou.

Středa.

 • Snídaně: vařené vejce, mořská kapusta, čaj.
 • Druhá snídaně: kiwi, oranžová.
 • Oběd: polévka s rybami, vařená chobotnice, listy hlávkového salátu.
 • Odpolední svačina: šálek kvasu.
 • Večeře: malé množství rýže, krevety.

Čtvrtek.

 • Snídaně: ryby a cukety na grilu, dietní chléb, čaj.
 • Druhá snídaně: tvaroh, bylinková odvar.
 • Oběd: ucho, salát čerstvé zeleniny, kuřecí steak.
 • Odpolední svačina: kefír.
 • Večeře: dušená zeleninová guláš, vařené ryby.

Pátek.

 • Snídaně: rybí kotleta, salát "Vitamin" z čerstvého zelí, mrkev, jablka, řepa. Čaj, žitný chléb.
 • Druhá snídaně: granátová jablka.
 • Oběd: vegetariánská polévka, bramborová kaše, králičí masové kuličky, kompot.
 • Odpolední svačina: hruška.
 • Večeře: mořská kale, slávky.

Sobota.

 • Snídaně: tvaroh s bylinkami, okurkou, chlebem, jogurtem.
 • Druhá snídaně: ovoce sherbet.
 • Oběd: rybí polévka, kotleta, rýže, čerstvá okurka.
 • Snack. Grapefruit.
 • Večeře: salát s vařenou řepou, "Adygei sýr", švestky, čaj.

Neděle.

 • Snídaně: kuřecí prsa, listy hlávkového salátu, plátek ražného chleba, čaj.
 • Druhá snídaně: tvaroh.
 • Oběd: vegetariánská boršč, smažené ryby, okurka, kompot.
 • Svačina: jogurt.
 • Večeře: chobotnice, pečená cuketa, kefír.

Recepty rybích pokrmů s dietou

Recepty jednotlivých rybích pokrmů s dietou:

 • salát z chobotnice: vaříme několik minut ve vařící vodě chobotnice, okamžitě opláchněte studenou vodou, odlupujte a nakrájíme na proužky. Stejným způsobem nakrájejte vařené tvrdé vajíčko a nakládanou cibuli, spojte je a naplňte polévkou nízkotučné smetany;
 • rybí vývar: nakrájení šťávy na kousky, nalijte vodu a vařte na pomalém ohni. Odstraňte pěnu, cibuli, mrkev, několik pepřových koktejlů, bobkový list a vařte, dokud nebude ryba připravena, pak ji vyndejte z vývaru, rozmontujte a vraťte;
 • dušené ryby: všechny nemastné mořské nebo říční ryby by měly být vyčištěny, vykuchány, vymyty a nakrájeny na kusy. Cibule, mrkev, řepa rozřezaná na prsteny. Položte na nádobí ve vrstvách tak, aby na dně a na horní straně byla zelenina, přidávejte koření podle chuti. Opečte na nízké teplotě po dobu nejméně jedné hodiny;
 • Pečený ryby: vyložit na plech a fólie ryb, kartáč s jogurtem, dát cibulové kroužky, rajčata, cukety, pritrusit provensálské koření, pepř, přikryjeme alobalem a pečeme 40 minut.

Výhody

Dietníci preferují rybí dietu před masem kvůli výhodám samotné ryby. Díky polynenasyceným tukům zabraňuje tvorbě aterosklerotických plátů na stěnách cév, posiluje imunitní systém, kostní tkáně, zlepšuje stav vlasů, nehtů a kůže. Kromě toho je rybí bielkovina téměř rozložena trávicími orgány, na rozdíl od masa.

trusted-source[45], [46]

Kontraindikace

I přes užitečnost produktu má rybí dieta také kontraindikace. Nemůže ji používat lidé s nesnášenlivostí. Nedoporučuje se těhotným ženám kvůli pravděpodobnosti přítomnosti rtuti, což může negativně ovlivnit vývoj plodu. Onemocnění jater, ledvin, gastrointestinálního traktu jsou také překážkou jeho použití.

trusted-source[47], [48], [49], [50], [51]

Možná rizika

Největší rizika jsou vždy spojena s dlouhou a monodi stravou. V tomto případě nerovnováha ve výživě vede k různým poruchám těla. Omezením tuků a sacharidů stravu ryb je schopen zhorší zdravotní stav, příčiny únavy a vyčerpání, a velký příjem bílkovin přispívá k tvorbě krevních sraženin v cévách, což je důvod, proč ignorovat doporučení pít hodně vody není nutné. Možné komplikace jsou také spojeny s činností trávicího traktu, ledvin, endokrinního systému.

trusted-source[52], [53]

Recenze a výsledky

Nejpozitívnější zpětnou vazbu od fanoušků tohoto produktu. Jaký lepší způsob, jak zabít dva ptáky jedním kamenem? Nejčastěji existují pozitivní komentáře od lidí, kteří používají třídenní dietu. Výsledkem je vzrůstající stav pohodlí, zbavení se několika kilogramů hmotnosti, snadné vaření, relativní levost. Tam jsou recenze lidí, kteří trvali dvoutýdenní stravu a tvrdí, že dieta "pracuje", ale jsou skeptici. Jednotlivě je to třeba vyzkoušet.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.