^

Užitečné a škodlivé produkty pro zrak

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 16.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Technický pokrok, který má spoustu výhod, má zadní stranu mince. Na příkladu zraku je to velmi patrné. TV, počítač, tablet může představovat "překvapení", zkazit váš zrak. Negativně ovlivňuje prostředí, které je již dlouhou dobu globálním problémem. Škodlivé zraku, dlouhé vystavení slunci bez brýlí. Ovlivňuje nedostatek spánku a poruchy spánku. Může dojít čas, kdy si nemůžete všimnout, že snížení ostrosti zraku již není možné. Léčba je nutná, často složitá a kardinální. Ačkoli bylo možné jednoduše sledovat oční zdraví, neukládejte užitečné výrobky na zrak a nezapomeňte je představit ve stravě.

Užitečné produkty pro zrak

Aby se zabránilo poklesu ostrosti zraku, odstranění glaukomu, katarakta a dystrofie žluté skvrny pomohou užitečným produktům pro zrak. Jsou k dispozici všem: ne exotické a levné.

Před několika lety by hodnocení těchto produktů mělo být nutně borůvek. I dnes není vyloučena ze seznamu: jeho účinek zůstává nezměněn. Ale výzkum ukázal, že borůvky jsou nižší než zelenina a ovoce zelené a žluté barvy. Obsahují velké množství karotenu, zeaxantinu a luteinu, pigmenty, které aktivně podporují zdraví očí.

V domácnosti mohou být výrobky potřebné pro vidění konzumovány syrově a po tepelném ošetření. V prvním případě, vitamíny a ovoce, vitamíny jsou zachovány co nejvíce. A ve zpracované podobě je snadnější trávit.

Při výběru těchto nebo jiných produktů musíte znát zdroj přesně o tom, jaké vitamíny dosahují. Pro zachování dobrého vidění jsou potřebné vitaminy C, B, D, E a stopové prvky, jako je vápník, draslík, fosfor, sodík, fluor, fosfor, měď, zinek a železo.

Produkty pro zlepšení vidění

Pokud se práce týká práce s deformací očí, a proto s jejich únavou se doporučuje zlepšit vidění a uvolnit napětí. V první řadě - šťáva z petrželky s mrkví. Doporučený měsíční kurz: ráno, na prázdný žaludek, musíte vypít sklenici čerstvého džusu. Utrpení krátkozrakosti patří do diety dýně a hloh. Chcete-li zachovat sílu a pružnost očních nádob, používejte šípy a meruňky v jakékoli formě - od šťávy po sušené ovoce. Glaukom a katarakta po dlouhou dobu "brzdí" jednu lžíci petrželové šťávy denně.

Dýně si zaslouží pozornost: je to štědré v karotenu. Polévky, obiloviny a bramborová kaše jsou vyrobeny z toho. Vyrábí vynikající dýňovou kaši, polévku a bramborovou kaší. A surová dýně přidaná do salátu dá pokrmu zvláštní chuť, navíc chutnou chuť.

Produkty pro zrakovou ostrost

Prakticky všechny druhy zeleniny a ovoce jsou užitečné. Existují však produkty pro zrakovou ostrost, jejichž důkaz je přesvědčivě dokázán. Cibule a česnek, které jsou nejčastěji přidávány do salátů, první a druhé kursy, podporují zrakovou ostrost, obnovují jasnost: zajišťuje to síra obsažená v nich.

Mrkev, ve kterém mnoho vitamínů, včetně vitamínu A a beta-karotenu, také zlepšuje zrakovou ostrost. Mrkev může být použita v každodenní stravě tím, že mění nádobí. Velmi užitečný salát z toho, oblečený se zakysanou smetanou. Nebo dušená mrkev s krémem: zlepšuje rozpustnost karotenu v tuku.

Borůvka, která již byla zmíněna, přispívá také ke zrakové ostrosti a snižuje únavu očí. Existuje mnoho vitaminů B1 a C, je pigment luteinu. Borůvky jsou univerzální a v tomto ohledu: je užitečné v džemu a džemu, čerstvé a zmrzlé.

Produkty užitečné pro vidění dítěte

K ochraně dítěte před očním onemocněním by měla být výživa co nejúčinnější. Nejprve je obohacen o vitamíny. Většina z nich je v zelenině a ovoci. A není nutné, aby byly importovány. Je mnohem důležitější, aby výrobky, které jsou užitečné pro vizi dítěte, byly šetrné k životnímu prostředí. Musí být konzumovány čerstvé, vařené, pečené, jako sušené ovoce.

  • Na stole by měla být dýně - sklad vitaminů a živin potřebných pro oči. Dýně obsahuje lutein, zeaxantin, zinek a vitamíny B1, B2, C, A.

Čtěte také:

  • Špenát, ve kterém je lutein, úspěšně odolává kataraktu. On je oprávněně považován za účinnou prevenci této nemoci.
  • Každý ví o výhodách cibule a česneku a všichni je aktivně využívají. Pro oči je tato zelenina nenahraditelná: jsou nasyceny sírou, a proto si zachovávají zrakovou ostrost.
  • Brokolice, borůvky a mrkev jsou také velmi užitečné. Mají spoustu vitamínů a luteinu.
  • Výbornou prevencí očních onemocnění jsou broskve, hrozny a pomeranče, jejichž složení je velmi bohaté.
  • Pro zpevnění, ne zničit rohovku je zapotřebí flavonoidů. Jsou v čokoládě.
  • Spolehlivými asistenty v boji proti očním onemocněním jsou tvaroh a ryby. Ve tvarohu je riboflavin - vitamin B2. S jeho pomocí v rohovce oka a jeho objektivu je proces metabolismu.
  • Ryby a rybí tuk jsou zdrojem esenciálních mastných kyselin. S jejich pomocí se vytvoří překážka, která zabrání makulární degeneraci oka. Zvláště je charakteristické pro losos, sardinka a makrely.

Od raného dětství ve stravě dítěte musí být vejce, lépe - křepelka. Pokud nezpůsobují alergie, dítě by mělo jíst vejce jako nezávislé jídlo. Kolikrát týdně, z tohoto důvodu je lepší se poradit s pediatrem.

Výrobky škodlivé pro zrak

Dlouho bylo prokázáno, že ne každé jídlo může být užitečné. Pokud mluvíte o onemocnění očí a jak předcházet onemocnění, musíte vědět, jaké produkty jsou škodlivé pro zrak.

V první řadě chléb. Na Západě vědci obhajují minimální množství chleba v denní stravě. Jejich studie potvrzují, že chléb může vyvolat vývoj myopie. Jedná se o rafinovaný škrob, který je přítomen při pečení. Způsobuje růst inzulínu, který vyvolává krátkozrakost. Současně dochází k poklesu proteinu - negativnímu vlivu na oční bulvy.

Pak - sacharidy, jejichž přebytek v rychlém jídle a podobných produktech. Moderní tempo ve velkých městech, kdy se domácí obřady stávají vzácností, způsobily rozšíření tzv. "Fast food" v megacities. Jedná se o široký prodej rychlého občerstvení, pečiva, koláče, koláče atd. Asijská typická rýže také začala nahradit spolu s těstovinami, zeleninou a ovocem.

Přebytek sacharidů je obzvláště nebezpečný pro ty, kteří překonal hranici 40 let. V tomto věku se přesycení sacharidů stává odrazovým můstkem pro rozvoj slepoty. Je zapotřebí alternativa k sacharidům: konstantní konzumace zelené zeleniny a snížení jejich stravy s moukou a těstovinami.

Zranění alkoholu nelze říci moc: ničí nejen nervový systém, téměř všechny vnitřní orgány, ale také způsobuje oční onemocnění. Oftalmologové mluví o intoxikaci alkoholem, která negativně ovlivňuje vizi: chronické optiky mohou atrofovat optický nerv. To je důsledek otravy nervové tkáně. Mozková kůra je také otrávena.

Katarakta a sůl jsou osvědčeným tandemem. Nadměrná spotřeba soli zabraňuje odstranění vlhkosti z těla, což je pro oko projeveno zvýšením nitroočního tlaku.

Také pro milovníky kávy je potřeba omezení, aby se zabránilo onemocnění očí v budoucnu. Kofein v kávě zvyšuje nitrooční tlak a to je "zelené světlo" glaukomu.

A konečně konzervační látky a stabilizátory. Odpovědní výrobci upřímně označují čipy, krutony, žvýkačky, nápoje a šťávy dlouhodobého skladování se zvláštním kódem "E" a číslem. To je index co je nejlepší jíst nebo dělat to velmi zřídka. Tyto výrobky jsou pro oči škodlivé: jsou schopné změnit normální složení očních tkání.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.