^

Zdraví

A
A
A

Akutní jednoduchá adenoiditida

 
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
 
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Akutní jednoduchá adenoiditida nebo retinasální angina je zánět adenoidní vegetace, který se vyskytuje nejčastěji v raném dětství av prvních letech života. Výskyt této nemoci v raném dětství (až do 1 roku života) av pozdějších věkových kategoriích je odlišný. Existuje také akutní nebo subakutní rekurentní a prodloužená adenoiditida.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Symptomy akutní jednoduché adenoiditidy

Akutní jednoduché adenoiditis děti náhle začíná zvýšení tělesné teploty na 40-41 ° C, často doprovázené křečovité syndrom, laryngeální spasmus, zrychlené dýchání, tachykardie a arytmie. Nemocné dítě odmítá prs kvůli neschopnosti sát (nedostatek dýchání nosem), který rychle vede ke snížení tělesné hmotnosti dítěte. Když pharyngoscope určena vypouštění hnis, ale na zadní straně krku, který dítě spolkne. Poduglochelyustnye lymfatické uzliny jsou zvětšené a bolestivé na pohmat. Když se převážně jednostranné léze nosohltanu mandlí jsou zvětšeny na jedné straně zabránit lymfatické uzliny funkce hrudní-klavikulární-bradavkového svalů, což je důvod, proč je nucená poloha hlavy, která je mírně obrátila na postižené straně a sklopené. Pomocí otoskopie lze definovat tympanickou membránu. Zvýšení tělesné teploty může trvat 3 až 5 dní. Komplikace mohou nastat při akutním jednoduché adenoiditis patří akutní zánět horních cest dýchacích (laryngotracheitidy), zápal plic, akutní zánět středního ucha, parafaringealnye abscesy a celulitidu, což predikce zvýšené opatrnosti.

Akutní jednoduchá adenoiditida v dětství má také akutní nástup a je často doprovázena streridorózní laryngitidou, otalgií, meningismem, hypoxií. Absence nazálního dýchání je kompenzována dýcháním úst. Tam je uzavřený nos.

Když se přední a zadní rinoskopii detekován prudce zvýšil, hyperemická nebo potažené psevdoplenkoy adenoidní porosty pokrývající choanae (na zadním rinoskopii) a prolapsy v posterolaterální horních částech nosní dutiny (na přední rinoskopii). Na zadní straně vypouštěcího hrdla hnis, a které jsou definovány v nosní dutině. Obvykle existuje také asociovaný palmitin amygdalit.

Opakovaná adenoiditida u dětí, která se obvykle vyskytuje během chladné sezóny, je značně častá. Tato forma akutní jednoduché adenoiditis, od raného dětství, způsobí každou novou recidivu na zvyšující se hypertrofie adenoidní tkáně, který je doprovázen poruchami obličejových lebky deformit kousat a jiných nežádoucích důsledků ve vývoji dítěte.

Komplikace s touto formou akutní jednoduché adenoiditidy jsou četné (otitis, sinusitida, adeflegmony, nemoci dolních cest dýchacích atd.). Takové dítě ostře zaostává ve vývoji od svých vrstevníků.

Akutní prodloužená adenoiditida se liší od akutní jednoduché adenoiditidy delším vývojem a klinickým průběhem (několik týdnů). Mezi zvýšenou tělesnou teplotou a poměrně uspokojivým stavem dítěte existuje určitý nesoulad. Nasální dýchání může být uspokojivé, kojení dítěte nezpůsobuje žádné zvláštní "potíže. Endoskopické příznaky onemocnění jsou méně výrazné než u akutní jednoduché adenoiditidy.

Jak je známo akutní akutní adenoiditida?

Diagnóza akutní jednoduché adenoiditidy je stanovena na základě klinického obrazu a zánětlivých změn v nazofaryngeálním mandlí. Ve všech případech by měla být tato forma adenoiditidy diferencována od záškrtu bakteriologickým vyšetřením nátěru z nosohltanu a palatinových mandlí.

Co je třeba zkoumat?

Jak zkoušet?

Kdo kontaktovat?

Léčba akutní jednoduché adenoiditidy

Léčba akutní jednoduché adenoiditidy u kojenců by měla být zaměřena především na obnovu nazálního dýchání, přinejmenším po dobu krmení. Ve zbytku se léčba provádí stejně jako u folikulární anginy se jmenováním antibiotik a pod dohledem pediatra. Když prodloužený akutní adenoiditis evropské Otorhinolaryngologists adenotomie produkovat „teplý“ období, následuje intenzivní penicilin. Doporučuje se také odstranění adenoidů v případě toxického syndromu nebo v neúčinném průběhu komplikací uší. V případě, že dítě alespoň jednou trpěl akutní nosní mandle, je vhodné provést adenotomie, protože drtivá většina případů akutní jednoduché adenoiditis nevyhnutelně stává chronickou nosní mandle projevů fokální syndromu infekce.

Více informací o léčbě

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.