^

Zdraví

Analýza slin

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Analýza slin je moderní diagnostická metoda, která se používá k identifikaci různých infekcí v těle. Pomocí analýzy slin můžete provést test DNA a zjistit, jak zhubnout. Vezměme v úvahu znaky diagnózy organismu pomocí této studie.

Analýza slin je velmi neobvyklou a dokonce nekonvenční metodou diagnostiky. Ale navzdory tomu získává popularitu. K dnešnímu dni může mnoho lékáren koupit test a provést analýzu doma. Ale jak efektivní je analýza slin a může nahradit krevní test? Pomocí takové analýzy je možné identifikovat dysbakteriózu ústní dutiny, což je jeden z příznaků GI onemocnění. Prchavé mastné kyseliny se hromadí v slinách, které jsou fixovány zkušebním systémem. Je to složení kyselin, které můžete určit příčinu dysbiózy, to je onemocnění a předepsat účinnou léčbu.

Velmi často je analýza slin ve své praxi používána zubními lékaři. Analýza je nezbytná, pokud je zjištěna nerovnováha v mikroflóře, aby se zjistila příčina příznaku. Analýza slin umožňuje předpovědět možnost vzniku kazu a DNA test na sliny vám umožňuje určit otcovství. Tento výzkum se provádí a definice drog, taková diagnostika se zabývá specializovanými laboratořemi. Před tím, než podstoupíte test, nemůžete zuby zubat, jíst, opláchnout ústa nebo žvýkat gumu, musíte také přestat užívat antibiotika a léky.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8]

Kdo kontaktovat?

Analýza DNA na slinách

Analýza DNA slinami umožňuje určit vztah a identifikovat přítomnost různých infekčních agens v těle, které způsobují onemocnění. Analýza DNA slinami se provádí ve specializovaných laboratořích LHC. K provedení této studie, například k určení vztahu, je nutné shromáždit tři vzorky slin pro srovnání. K určení otcovství je tedy nutný vzorek slin matky, otce a dítěte.

Škrábání epitelu by mělo být prováděno s bavlněným tamponem z vnitřního povrchu lícní strany. Poté je nátěr vysušen při pokojové teplotě, ale na tmavém místě, umístěn v papírovém obalu a přenesen do laboratoře pro další vyšetřování. Dodržování pravidel doručení testu zaručuje spolehlivé výsledky studie.

trusted-source[9], [10]

Analýza slin pro úbytek hmotnosti

Analýza slin pro snížení tělesné hmotnosti může určit faktory, které tělu zabraňují ztrátě váhy. Pomocí této studie lze určit hormonální poruchy v těle a problémy ve fungování systémů a orgánů. Stejně jako při analýze krve se na základě výsledků analýzy slin provádí speciální dieta, doporučení pro hubnutí, seznam povolených a zakázaných produktů.

Kromě analýzy slin, ztráta hmotnosti vyžaduje úplnou diagnózu a vyšetření těla. Za tímto účelem se doporučuje předat krevní test pro biochemii. Tato studie odhalí hladinu metabolismu tuků v těle, stejně jako hladinu cholesterolu, inzulínu, leptinu, lipoproteinů a dalších. Veškeré tyto analýzy v komplexu poskytnou úplný obraz o tom, co je překážkou na cestě k harmonii a jak se s ní vyrovnat.

trusted-source[11], [12], [13], [14], [15], [16]

Dieta pro analýzu slin

Dieta pro analýzu slin je založena na výsledcích analýzy. Při sestavování stravy se berou v úvahu možné nemoci a infekce, stejně jako všechny poruchy těla, které byly diagnostikovány během výzkumu slin. Dieta pro analýzu slin je podobná dietě, které jsou založeny na výsledcích krevních testů a krevních skupin.

Proto, vzhledem k výsledkům výzkumu, odborník na výživu individuálně sestaví seznam povolených a zakázaných produktů a obecné doporučení týkající se výživy. To vám umožní sledovat dietu a používat vyvážené menu, které je zaměřeno na snížení hmotnosti nebo boj s některými nemocemi.

trusted-source[17], [18], [19], [20], [21], [22]

Analýza slin na PCR

Analýza slin PCR je analýza polymerázové řetězové reakce, tedy diagnostiky DNA. PCR je zpravidla používána k diagnostice sexuálních infekcí, neboť poskytuje nejpřesnější výsledky. Pro analýzu slin při PCR se odebrání z povrchu sliznice líce. Kromě slin, PCR obsahuje moč, krev a další biologické tekutiny.

Před provedením testu se doporučuje nejíst a nečistit zuby, protože to umožní získat přesné výsledky výzkumu s minimem chyb. Výsledky lze získat dva až tři dny po podání. Pokud se testovací systém používá k analýze slin na PCR, testy budou připraveny za pár hodin.

trusted-source[23], [24], [25], [26], [27], [28], [29]

Biochemická analýza slin

Biochemická analýza slin je zaměřena na studium enzymů, které určují stav vnitřních orgánů (játra, ledviny, žlučník a další). Tato studie umožňuje identifikovat dysbakteriózu a příčiny jejího výskytu. Ve studii jsou diagnostikovány ukazatele přítomnosti různých patologií. Patologické procesy mohou nastat kvůli patologickým změnám v mikroflóře, které vedou k této nebo té chorobě.

Biochemická analýza slin postupně vylučuje stejný krevní test. Biochemické parametry při analýze slin jsou stejné jako u studií krve nebo moči. To vše naznačuje, že analýza slin je bezbolestná a přesná studie, která umožňuje diagnostikovat problémy v těle a možné nemoci.

trusted-source[30], [31], [32], [33], [34], [35], [36], [37], [38]

Analýza slin pro infekci

Analýza slin pro infekci může identifikovat patogenní mikroorganismy v lidském těle a předepisovat účinnou léčbu. Bakterioskopie je nátěr na flóru. Pomocí této analýzy lze určit přítomnost faktorů vyvolávajících různé nemoci.

Takže pomocí slin lze identifikovat infekce, které vedou k onemocněním gastrointestinálního traktu a dalších orgánů. Upozorňujeme, že v ústech většiny bakterií, takže pokud máte zájem, v přítomnosti specifického infekce, která je bakteriální mikroorganismy, je lepší použít krevní test nebo dělat biochemický výzkum komplex (krev, moč, sliny) a porovnat výsledky.

trusted-source[39], [40], [41], [42], [43], [44], [45]

Genetická analýza slin

Pro určení vztahu je prováděna genetická analýza slin nebo analýza DNA. Nejčastěji se tato analýza používá k určení otcovství. Tento výzkum se provádí pouze ve specializovaných laboratořích. Materiál pro analýzu tedy prochází několika stupni přípravných postupů pro čištění a extrakci vzorku DNA pro genotypizaci.

Genetická analýza slin je také potřebná k určení genetické predispozice k určitým chorobám. Takže test na sliny dává 99,7% přesný výsledek. Takováto genetická diagnóza pomocí analýzy slin umožňuje zachránit organismus před možnými nemocemi. Kromě toho genetická analýza slin vyhledává příbuzné. Pouze pro analýzu jsou potřebné markery DNA od několika dárců, aby bylo možné porovnat výsledky získané s příbuzností.

Analýza slin pro tuberkulózu

Analýza slin na tuberkulózu by měla být provedena u lidí, u kterých je podezření na plicní onemocnění. Kromě analýzy slin se k diagnostice tuberkulózy používá analýza krevních ELISA a PCR. Studium slin je, že na výsledný nátěr se kapalí pár kapiček činidla, což ukazuje na odpovídající reakci. Pokud se nátěr změnil na barvu, pak to naznačuje přítomnost onemocnění, pokud nedochází ke změně barvy, pak se v těle nevyskytuje žádná infekce vyvolávající tuberkulózu.

Kromě analýzy slin, sputa a pláště se používají k diagnostice tuberkulózy. Krevní test je další účinnou metodou pro určení nemoci. Na rozdíl od výše uvedených testů je však nejsnadnější projít analýzu slin a studie vzorku nevyžaduje hodně času a speciálních laboratorních podmínek. Ale přes to, analýza slin pro tuberkulózu zůstává nejdražší.

Analýza slin je jedinečná metoda výzkumu, pomocí níž můžete diagnostikovat různé nemoci, zjistit přítomnost infekcí a parazitů v těle. Ale nejdůležitější je, že pomocí analýzy slin lze provádět diagnostiku DNA. To vám umožní určit vztah nebo jednoduše diagnostikovat stav těla.

trusted-source[46], [47], [48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55], [56], [57]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.