^

Zdraví

Antifungální léčba obuvi

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

S pomocí zařízení pro antifungální ošetření obuvi se provádí téměř dokonalá dezinfekce, kompletní destrukce sporových forem hub a bakterií - kvůli škodlivému účinku ultrafialového záření. Některé spotřebiče při chodbě suší boty.

Zařízení pro antifungální ošetření obuvi

Oblíbené modely takových zařízení jsou "Timson" a "Xenlight".

  • Před zapnutím přístroje je třeba si uvědomit, že ultrafialové paprsky jsou pro oči škodlivé. Nejjednodušší ochranou proti nim je obyčejné sklo.

Dezinfekce zařízení "Timson" vyžaduje dlouhodobou expozici: od 6 do 12 hodin. Zařízení je umístěno v obou ponožkách, kde jsou všechny škodlivé mikroorganismy pod vlivem speciálních lamp, které pro ně vyzařují škodlivé ultrafialové záření. Obuv z takového ošetření se nezhoršuje a společně s patogenními mikroorganismy zmizí nepříjemný zápach.

Pokyny k přípravku "Xenelayt" prokazují významně vyšší účinnost proti fungusům: ošetření každé boty nebo boty trvá pouze pět minut. Rychlost se dosahuje pomocí baktericidních výbojek s plynem. Trvá několik hodin, než uschne. "Xenelayt" je vhodná pro domácí domácí obuv, tenisky a tenisky, modelové boty. Zařízení pracuje na bateriích, které stačí po dobu dvou měsíců a celý zdroj je navržen na 5 - 7 let.

trusted-source[1], [2]

Antifungální léčba obuvi a bot

Vyčištěná houbová choroba na nohou se může vrátit, pokud ne zničit mikroorganismy a jejich spóry, skrývat se v obuvi pacienta. Pro dezinfekci používejte chemikálie nebo přístroje, které vyzařují ultrafialové paprsky.

Populární chemikálie pro antifungální ošetření bot a ponožek:

  • Mycostop sprej (účinná látka - kyselina mléčná) je určen k léčbě a prevenci hubových lézí na nohou, ale je také používán pro zpracování obuvi. Rozstřik je stříkán uvnitř bot. Droga je účinná proti všem typům hub.

  • Miramistin je antibakteriální látka bez zápachu. Pro antifungální léčbu obuvi používejte 0,1% látky. Vnitřní povrch musí být ošetřen tamponem a vysušen.

  • Dezavid, zabíjení původců houbových chorob, také zničí bakterie a pachy. Droga necítí, nezanechává žádné stopy, je vhodná pro boty vyrobené z jakéhokoliv materiálu, včetně kůže a semišu. Obuv lze zpracovávat zevnitř sprejem nebo tamponem. Na rozdíl od předchozích lékáren se dezinfekce prodává v odděleních chemie pro domácnost.
  • Laina je antifungální tekutina, kterou lze zakoupit ve veterinárních lékárnách. S tímto lékem musí být boty ošetřeny dvakrát, důkladně otřete vlhkým tamponem. Po chvíli jsou tato místa otřena vodou namočeným tamponem a sušena. Guma a podobné boty jsou ponořeny do kapaliny a poté promyty vodou. S Laine nemůžeme boty zapálit, protože kapalina bude zbarvovat modrou barvu.

Léčba houby vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Chcete-li se úplně zbavit houbových lézí nohou a nehtů, musíte začít s časem, léčbou a dezinfekcí bot. To pomůže chránit proti šíření houby do jiných částí těla a chrání zbytek rodiny před nepříjemným onemocněním.

trusted-source[3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.