Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Antifungální léčba obuvi

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

S pomocí zařízení pro antifungální ošetření obuvi se provádí téměř dokonalá dezinfekce, kompletní destrukce sporových forem hub a bakterií - kvůli škodlivému účinku ultrafialového záření. Některé spotřebiče při chodbě suší boty.

Zařízení pro antifungální ošetření obuvi

Oblíbené modely takových zařízení jsou "Timson" a "Xenlight".

  • Před zapnutím přístroje je třeba si uvědomit, že ultrafialové paprsky jsou pro oči škodlivé. Nejjednodušší ochranou proti nim je obyčejné sklo.

Dezinfekce zařízení "Timson" vyžaduje dlouhodobou expozici: od 6 do 12 hodin. Zařízení je umístěno v obou ponožkách, kde jsou všechny škodlivé mikroorganismy pod vlivem speciálních lamp, které pro ně vyzařují škodlivé ultrafialové záření. Obuv z takového ošetření se nezhoršuje a společně s patogenními mikroorganismy zmizí nepříjemný zápach.

Pokyny k přípravku "Xenelayt" prokazují významně vyšší účinnost proti fungusům: ošetření každé boty nebo boty trvá pouze pět minut. Rychlost se dosahuje pomocí baktericidních výbojek s plynem. Trvá několik hodin, než uschne. "Xenelayt" je vhodná pro domácí domácí obuv, tenisky a tenisky, modelové boty. Zařízení pracuje na bateriích, které stačí po dobu dvou měsíců a celý zdroj je navržen na 5 - 7 let.

trusted-source[1], [2]

Antifungální léčba obuvi a bot

Vyčištěná houbová choroba na nohou se může vrátit, pokud ne zničit mikroorganismy a jejich spóry, skrývat se v obuvi pacienta. Pro dezinfekci používejte chemikálie nebo přístroje, které vyzařují ultrafialové paprsky.

Populární chemikálie pro antifungální ošetření bot a ponožek:

  • Mycostop sprej (účinná látka - kyselina mléčná) je určen k léčbě a prevenci hubových lézí na nohou, ale je také používán pro zpracování obuvi. Rozstřik je stříkán uvnitř bot. Droga je účinná proti všem typům hub.

  • Miramistin je antibakteriální látka bez zápachu. Pro antifungální léčbu obuvi používejte 0,1% látky. Vnitřní povrch musí být ošetřen tamponem a vysušen.

  • Dezavid, zabíjení původců houbových chorob, také zničí bakterie a pachy. Droga necítí, nezanechává žádné stopy, je vhodná pro boty vyrobené z jakéhokoliv materiálu, včetně kůže a semišu. Obuv lze zpracovávat zevnitř sprejem nebo tamponem. Na rozdíl od předchozích lékáren se dezinfekce prodává v odděleních chemie pro domácnost.
  • Laina je antifungální tekutina, kterou lze zakoupit ve veterinárních lékárnách. S tímto lékem musí být boty ošetřeny dvakrát, důkladně otřete vlhkým tamponem. Po chvíli jsou tato místa otřena vodou namočeným tamponem a sušena. Guma a podobné boty jsou ponořeny do kapaliny a poté promyty vodou. S Laine nemůžeme boty zapálit, protože kapalina bude zbarvovat modrou barvu.

Léčba houby vyžaduje trpělivost a pravidelnost. Chcete-li se úplně zbavit houbových lézí nohou a nehtů, musíte začít s časem, léčbou a dezinfekcí bot. To pomůže chránit proti šíření houby do jiných částí těla a chrání zbytek rodiny před nepříjemným onemocněním.

trusted-source[3]


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.