^

Zdraví

Bílé pásky pro zuby

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Krásný sněh bílý úsměv byl populární kdykoliv, ale pokud dříve bylo nutné utrácet obrovské částky peněz a navštívit zubaře, aby si zbělil zuby, je nyní reálné dělat doma. Dnes lze bílé zuby provádět pomocí speciálních bělicích proužků pro zuby.

Bělicí proužky pro zuby jsou tenké filmy s gelem. Jsou velmi jednoduché k použití: jen na chvíli vložené - a to je ono. Není třeba navštěvovat zubaře a tolerovat různé nepříjemné procedury, pásky bílé zuby 3-4 krát tón, struktura skloviny není poškozena, výsledek se stává znatelnější třetí den. Kromě toho bělící pásky pro zuby mají trvalý účinek.

Bělení zubní kliniky není levná. S pomocí bělicích pásů, jak to ujišťují výrobci, bude postup nejen mnohem levnější, ale také méně účinný. Také tyto pásky jsou pro zubní sklovinu naprosto bezpečné a jsou schváleny zubními lékaři.

Složení pásku je velmi podobné běžným bělícím prostředkům, s jednou výjimkou: mají mírnější účinek na bělení. Běh bělení s bělicími proužky závisí na stavu zubní skloviny v každém případě (asi týden). Pásky jsou pokryty speciálním gelem, který při styku se zuby poskytuje bělící efekt. Proces bělení je způsoben účinnou látkou, která je součástí gelu v šetrné koncentraci. Při kontaktu s zubní sklovinou gel aktivuje a tlumí tmavý povlak z vnitřní tkaniny zubní skloviny (z čaje, kávy, cigaret atd.). Srdcem gelu je peroxid vodíku, který chemicky reaguje s zubní sklovinou: atomy kyslíku pronikají do skloviny a štěpí barviva. Bělící pásky pro zuby mění reflexní vlastnosti skloviny a v důsledku toho dochází k osvětlení několika tónů.

Kdo kontaktovat?

Výhody bělicích pásů na zuby

Bělící pásky pro zuby, navzdory relativně krátké existenci, již získaly popularitu. Hlavní výhodou těchto pásů je účinnost a možnost nezávislého použití (bez návštěvy zubaře). Použití pásů je velmi výhodné: v průměru trvá jedna procedura asi půl hodiny, jsou zapotřebí dva postupy denně (ráno a večer). Bleach můžete jak horní, tak i spodní zuby (kromě boku), což činí úsměv přirozenější. Kromě toho jsou pásky tak tenké, že během bělení můžete volně mluvit a dělat běžné věci bez velkého nepříjemného pocitu. Také si zapamatujte rychlost: výsledek bude viditelný pro vás a ostatní za tři dny a po úplném bělení bude zuby zůstat po dlouhou dobu. Výhody této metody zahrnují úžasný konečný výsledek - zuby se lehčí o 3-4 odstíny!

Nepochybnou výhodou je bezpečnost: zubní sklovina není vystavena žádným negativním vlivům a zůstává nedotčena.

trusted-source[1]

Nevýhody bělicích pásů pro zuby

Bělící pásky pro zuby, kromě výhod, mají některé nevýhody. Za prvé, je to jejich nespolehlivé připojení k zubům, což způsobuje sklouznutí a nerovnoměrné bělení. Použijte tuto možnost, bělení může být výhradně na zdravých zubech a dásních.

Lidé, kteří mají transparentní sklovinu a vystavený dentin, jsou tmavnutí zubů, zubního kazu a dalších vad, používat bělící proužky může být pouze po konzultaci se svým zubním lékařem (ale s největší pravděpodobností lékař zakáže určité chování vůbec bělící procedury). Je třeba poznamenat, že výplně nejsou běleny, ale jen mírně odlehčené, takže pokud máte plomby na předních zubech, bude tento proces bělení bude nerovnoměrné. Bělící proužky nepoužívejte během těhotenství a kojení, stejně jako u malých dětí do 12 let.

Po procesu bělení pomocí pásů je zubní sklovina po dobu 48 hodin velmi citlivá na barvivo. Proto je nutné přísně dodržovat zvláštní dietu, která vylučuje z jídelníčku čaj, kávu, řepu, víno, čokoládu, karamel, tmavé bobule, omáčky a světlé nápoje sýtené oxidem uhličitým. Doporučujeme žvýkací gumu žvýkat 10-15 minut po jídle, což také pomůže zbavit se zbývajících potravin.

Pravděpodobně jednou z hlavních nedostatků bělicích proužků je zvýšení citlivosti zubů, což je zvláště patrné u těch, kteří jsou na tento problém závislý.

Je třeba mít na paměti, že bělící gel může způsobit některé nežádoucí účinky ve vztahu k ústní dutině. Bělicí gel agresivní povahy, tak nekontrolované aplikace (ne manuální) může způsobit různé komplikace popálenin, poškození sliznice skloviny a tak dále. Také v bělicí gel, je látka, která může způsobit alergické reakce. Proto před použitím je třeba pečlivě studovat složení bělícího gelu nebude zbytečná rada zubař.

trusted-source[2]

Jak používat bělicí proužky pro zuby?

Před použitím bělicích pásů pro zuby je důležité si přečíst pravidla použití. Je důležité si uvědomit, že perederzhivat proužky na zuby delší než stanovené období se nedoporučuje, protože agresivní bělicí gel medium může způsobit přecitlivělost zubů při používání teplé, studené, sladké nebo kyselé. Při bělení je zakázáno kouřit, pít nebo jíst pomocí gelových proužků (protože můžete polykat proužky). Dávejte pozor, aby se bílý gel nedostal na vaše oblečení.

Jak používat bělicí proužky pro zuby?

Při prvním použití může být zvýšená citlivost zubů a podráždění sliznice. Není nijak znepokojující, je to dočasný jev a pokud budou dodržena všechna pravidla, brzy zmizí.

Je třeba si uvědomit, že bělicí pásky pro zuby jsou určeny pouze pro přírodní smaltu, nemohou bělit korunky ani dýhy. Pokud nosíte příchytky, neměli byste používat bělicí proužky pro zuby, protože to vede k nerovnoměrnému bělicímu efektu.

Použití bělicích proužků je poměrně jednoduché. Nejdříve je ochranná fólie odstraněna a pás je nalepen na straně zubu gelovou stranou. Poté je nutné ohnout pás na zadní straně zubů a zatlačit po celé délce tak, aby gel rovnoměrně pronikl do všech trhlin mezi zuby. Poté po uplynutí stanovené doby v instrukci (od 30 minut do 2 hodin) se pásy odstraní spolu se zbytkem gelu, ústní dutina se opláchne teplou vodou. Opakování postupu může být každý den nebo každý druhý den, průběh bělení je od 7 do 20 procedur (v závislosti na výrobci). Před nanesením pásů se nedoporučuje provádět čištění zubů nebo provádět nejméně 20 minut po čištění.

Bílé pásky pro zuby hřeben

Bílé proužky pro zuby Crest, dnes je asi nejlepší systém bělení doma. Na proužcích se aplikuje speciální gel s blednutím, který bezpečně zbarví zubní sklovinu. Během používání pásů můžete volně mluvit, vypít a vypůjčit si něco. Speciálně vytvořený gel, odstraňuje skvrny z smaltu zubů. Bělení probíhá v důsledku hlavní účinné látky - peroxidu vodíku. Páska pro bělení nižších zubů je delší a umožňuje více bělení zubů. Přiložením proužků na 30 minut denně, třetího dne uvidíte nápadný efekt a po úplném bělení běhu, který je 20 dní - s úsměvem sněhem vás potěší po celý rok.

Aby bělící efekt byl maximální, je nutné dodržovat určitá pravidla při používání pásů. Nejprve nepřehánějte proužky déle, než je termín, může vyvolat mukozitidu nebo zvýšenou citlivost zubů.

Navzdory skutečnosti, že bělení postup je poměrně jednoduchý, bude bílý úsměv zdobit váš obličej v týdnu, a opravit a udržovat výsledek delší dobu, doporučuje se používat zubní pastu s bělící efekt Crest.

Bělící proužky pro zuby Crest obsahují menší procento peroxidu vodíku ve srovnání s podobnými výrobky, což činí jejich použití bezpečnější pro zubní sklovinu. Pásky mohou být použity v libovolném vhodném čase, kromě toho, že jsou velmi dobře upevněny na zubech, neklouzávají a nehýbejí, což činí bělení dokonce.

Účinná látka bělicích proužků ovlivňuje pouze přirozenou zubní sklovinu, aniž by zničila výplně nebo zubní protézy. Také nezapomeňte, že systém příchytů na zubech způsobí nerovnoměrné bělení, takže před zahájením postupu bude lepší je zasít.

Systém bělení s proužky Crest doslova za pár dní získává krásné bílé zuby a sněhobílý úsměv bude trvat dlouho. Ztmavnutí skloviny je podporováno kouřením, pijáním čaje, kávy, čokolády atd. Proto k udržení bělícího efektu doporučujeme použít další prostředky (zubní pasty, máchání apod.).

Cena bělicích proužků pro zuby

Průměrná cena bělicích proužků pro zuby činí 200-300 UAH. Náklady na profesionální bělení v zubním úřadu začíná od 2000 UAH. Rozdíl je docela hmatatelný, ale účinnost těchto dvou způsobů není v žádném případě horší než každý jiný. Bělidlo v stomatologii bude trvat jen pár hodin a pruhy budou muset strávit pár týdnů. Ale bělící pásky mají jemnější účinek na zubní sklovinu, především díky nižší koncentraci bělícího roztoku, kromě toho, že účinek na sklovinu je časově rozložen. Proces bělení trvá déle, ale zubní sklovina (což je důležité!) Je zachováno.

Pokud jste se již rozhodli pro bělení, a určit, co potřebujete, je bělení proužky na zuby, pak stačí si vybrat, které však výběr je ještě nutné zastavit na výrobci, který není první rok práce a doloží, že jsou účinné v tomto ohledu. Amerika a Evropa upřednostňují Crest, který vyrábí kvalitní orální výrobky již 10 let. Cena bílé pásky je firma v oblasti 300-400 UAH. Ale pokud jde o jejich vlastní zdraví, je lepší nechat se stát. Řekněme, že jste si koupili levný bělicí proužky neznámého výrobce a po použití si všiml výrazné zhoršení v ústech: došlo podráždění, zvýšená citlivost, které nejsou drženy po dlouhou dobu. V tomto případě budete muset vynaložit více na stomatologické služby a léčbu. Celý proces bude zpožděn na dlouhou dobu a přinese mnoho nepříjemností.

Proto před nákupem si přečtěte recenze na lék, přečtěte si o výrobci a jeho výrobcích.

Recenze bílé zuby proužky

K dnešnímu dni, abyste zjistili, že o této nebo oné droze jsou k dispozici recenze, můžete to nejen od souseda nebo přítele. Síť vytvořila obrovské množství fór, stránek, stránek, kde lidé sdílejí své zkušenosti z použití agenta a hodnocení nevěděli lidi, kteří nemají výhody produktů, které kupují na konci, nebo ne. Chcete-li zjistit názor, jednoduše zadejte příslušný dotaz do vyhledávacího pole, například "bělící pásky pro recenze zubů" a získáte několik milionů stránek.

V zásadě jsou recenze o pruzích pozitivní, téměř všichni, kteří používali proužky, byli 100% spokojeni. Jak již bylo zmíněno výše, mnoho vyvinutých podráždění sliznice, zuby se staly citlivější, ale po několika dnech se všechno vrátilo do normálu.

Bělicí pásky pro zuby získávají rostoucí popularitu nejen mezi mladými lidmi, ale i mezi staršími lidmi. Každý už od dětství ví, že úsměv může vytvořit zázrak a krásný úsměv je dvojitý zázrak. Proto stále více a více lidí myslí na bělení zubů, ale měkké, ne zničení zubní skloviny. To je důvod, proč bělicí proužky jsou nejlepší volbou, která pomůže udržet vaše zuby zdravé, aby byly bílé a krásné.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.