^

Zdraví

Bílé zuby se sodou

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Bílé zuby se sodou jsou skvělou volbou pro ty, kteří chtějí mít sněhobílý úsměv a nestanou se častými hosty zubních kliniky. A bez krásného bílého zubního úsměvu. Smile - je to jakási vizitka, která nám musí doprovázet vždy - v zaměstnání, při jednání se zaměstnanci, partnery, zákazníky, a to i doma - bez úsměvu nemůže dělat, nebo členy domácnosti budou myslet, že jste na něco urazil nebo mají problémy . Ale co dělat, pokud váš úsměv není zdaleka ideální a ukázat světlo zuby s nádechem je nějakým způsobem není příliš krásné?

Samozřejmě můžete navštívit řadu zubních kliniky a strávit nejen hodně času, ale i spoustu peněz na bělení zubů. A je možné, a doma, aby váš úsměv bez sněhu bez obrovských finančních nákladů. Vypořádat se s takovým problémem pomůže běžnou sódu na pečení, která je v kuchyni pro každou milenku.

Kdo kontaktovat?

Soda na pečení pro bělení zubů

Bělení zubů je poměrně jednoduchý proces, který nevyžaduje mnoho času a úsilí. A to, co je zvláště oblíbené u žen v domácnosti, je, že tato metoda ušetří rodinný rozpočet, protože soda nejen stojí za penny, ale i v každé kuchyni. A pokud po procedurách zůstanou soda balení téměř kompletní - může být vždy použita v domě.

Zuby bělí tento produkt díky svým abrazivním vlastnostem. Mnoho odborníků v tomto bělení poradit před zahájením procedury, správně připravit smalt, aby nedošlo k jeho poškození během bělení. Chcete-li to provést, revidujte svou dietu, připravte si nabídku dalších produktů obsahujících vápník nebo si kupte hotové vitaminové komplexy pro zuby.

Na začátku je možné strávit šetrný bělení zubů sodou. K tomu se sodík zředí vodou a tento roztok se pomocí kusu bavlněného nebo bavlněného tamponu ošetří zuby, které potřebují bělení. Toto řešení udržujte trochu na zubech a důkladně opláchněte ústa. Mimochodem, roztok sodíku může být použit pro jiné účely. Dokonale "uklidňuje" dásně a osvěžuje dech.

Agresivnější metoda bělení zubů s pečící sódu je také velmi jednoduchá. Soda by měla být aplikována na zubní kartáček nebo smíšená s zubní pastou a jednoduše vyčistit zuby tímto způsobem. A váš úsměv bude svítit s bělostí a čerstvostí!

Mimochodem, stojí za to objasnit, že postup bělení zubů není vhodný pro všechny. Tento způsob bělení je vhodný pro ty, kteří nemají onemocnění dutiny ústní, stejně jako problémy se zuby. Proto, pokud máte obtěžování krvácejícími dásněmi, ranami v ústech nebo obvyklým kazem, je lepší tyto postupy odmítnout nebo prostě konzultovat s lékařem.

trusted-source[1], [2], [3]

Recepty zubů bělení zubů

Bílé zuby se sodou jsou tak jednoduché, že pro tento postup neexistují žádné speciální recepty. Soda může být také použita jako samostatný produkt pro bělení a v kombinaci s jinými bělicími prostředky.

Soda může být například smíchána s peroxidem vodíku, jahodami, jahodami, drceným aktivním uhlím a jinými bělícími prostředky. Mimochodem, v bobulích můžete použít nejen ovoce, ale i listy. Vývar z listů jahod a jahod dokonale obnoví dech a pomůže posílit dásně.

Bělení zubů se nejlépe provádí častěji než jednou týdně. Ale můžete si připravit speciální řešení, které můžete každý den zubat. Chcete-li to provést, smíchejte zubní prášek s malým množstvím sody a soli. Pravda a tento nástroj by neměly být uneseny.

Mimochodem, že jsou zuby bílé, je nutné nejen bělit je, ale i pečlivě sledovat hygienu ústní dutiny. Bělení může pouze zdravé zuby, ale různé nemoci ústní mohou ovlivnit barvu zubů a vyvolat vzhled plaku.

Bílé zuby se sodou a peroxidem

Zdá se, že peroxid vodíku a zuby jsou neslučitelné věci. Ale to je daleko od případu. Dokonce i když jsme zvyklí používat tento léčivý přípravek pouze na mytí ran, ale ve skutečnosti rozsah jeho užívání je poměrně široký. Je to ideální nástroj pro odstranění mnoha typů skvrn, stejně jako pro bělení zubů.

Peroxid může být použit jako samostatné bělidlo a v duetu se sodou. Obecně platí, že sóda bělení zubů je nejefektivnějším způsobem, jak dostat elegantní a bílý ozubený úsměv. A v kombinaci s peroxidem vodíku budou vaše zuby dvakrát bílé. Jediná věc, která by měla být zapamatována, je, že během takových postupů je nutné použít zubní pasty, které obsahují minerály pro smalt. Protože tento postup vede k tomu, že smalt je tenčí. Proto potřebuje podporu ve formě minerálů, zejména fluoru.

Připravte speciální pastu, která pomůže bělit zuby, velmi jednoduché. Za tímto účelem míchat sódu a peroxid. Směs by měla být pastovitá a vůbec ne kapalná. Při použití malého bavlněného tamponu dávkujeme směs na zuby, je velmi důležité, aby pasta neklesla na dásně. Několik minut stačí k tomu, aby se pasty na zuby dělaly. Pak opatrně opláchněte ústa vodou a nezapomeňte ošetřit zuby mineralizujícími zubními pastami. Tento postup není nutné opakovat velmi často. Ovšem tento účinek vás neustále čeká. Doslova po prvním postupu jsou zuby mnohem bílé a krásnější.

Bílé zuby se sodou a citronem

Při hledání nejlepšího receptu na krásu zubů se naši předkové pokoušeli spoustu peněz. Jako výsledek, pokusy a omyly, oni ještě našli hodně peněz, které doma pomáhá zubům najít vyhledávanou sněhově bílou barvu.

O tom, jak běžná soda ovlivňuje barvu zubů, jsme psali dříve. Jeho efekt však může být posílen. K tomu je třeba použít citrónovou šťávu. K přípravě bělící směsi je třeba smíchat ve stejném poměru soda a citronová šťáva. Mimochodem, je důležité, aby šťáva byla čerstvě vymačkaná - takže výsledek bude lepší. Kvůli reakci na kyselinu, tj. Na citronovou šťávu, bude soda pěna, ale nemusíte se obávat. Tato pěna a nanáší na zuby na několik minut, a pak pečlivě opláchněte ústa.

Mimochodem, po takových postupech je lepší nepoužívat žádné barvicí produkty, například mrkev, kurkuma, pomeranče, a současně se vzdát čaje a kávy.

Hlavní věc je, že to nepřehánějte, protože nějaká bělící procedura ovlivňuje smalt a může velmi poškodit.

Bílé zuby s jahodami a soda

Šťavnaté bobule - jahodový, nejen velmi chutný dezert, ale také vynikající nástroj pro váš úsměv doslova lesk. Faktem je, že jahoda obsahuje speciální látky, které mohou bělit zuby. Proto i jíst jahody, automaticky pomáháme úsměvu, aby se stalo sněhově bílým.

Pokud se rozhodnete pracovat opatrněji na úsměvu, musíte jahody dobře protáhnout. Chcete-li tento účinek lépe, nezapomeňte přidat sódu na pečení, neboť je to soda na bílé zuby, která poskytuje nejlepší výsledek. Jahodová buničina je smíchána s pečící sódy a tato směs má zuby. Nezapomeňte po ukončení procedury důkladně opláchnout ústa.

Smíchejte jahody se sodou ve stejných poměrech. Postup by se neměl opakovat víc než jednou týdně, aby nedošlo k poškození skloviny. Mimochodem, pokud zneužíváte tento postup, můžete zuby velmi citliví.

Bělení zubů je nejoblíbenější způsob, jak získat zářivý úsměv a tato metoda se ukázala jako účinná, ale někdy se můžete přestěhovat od standardních receptů a přidávat do běžné sody další bělící přírodní ingredience.

Recenze bílé zuby se sodou

Tento způsob bělení zubů se osvědčil již velmi dlouho. Proto je o něm mnoho recenzí. V podstatě takové postupy provádějí dívky, a proto neexistují prakticky žádné odhady od mužů na internetových fórech.

Ano, špatný tip o bělení zubů je velmi malý. V zásadě takové situace vznikají, když se místo toho, aby se jejich zuby podporovaly, se téměř každý den pokouší bělit je všemi možnými prostředky. Výsledkem je, že smalt se pokaždé ztenčí a může dojít k problémům se zuby. Vzhledem k neopatrnému užívání sodovky někteří zástupci krásné poloviny lidstva stěžují, že dásně začaly krvácet.

Ale mnoho dám, které bělí zuby s obyčejnou sócou, je s výsledkem velice spokojené a doporučuje, abyste zanedbali takový účinný domácí prostředek, aby se váš úsměv otevřel a velmi často se objevil na tváři.

Bělení zubů je účinný způsob, jak se zbavit problémů s bělostí zubů. Několik procedur a váš zářivý úsměv rozbíjí srdce lidí.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.