Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Bolest při a po excitaci: hlavní příčiny

Lékařský expert článku

Porodník-gynekolog, odborník na plodnost
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Podle WHO každou třetí ženu na světě, dříve či později, zažila bolest, když byla vzrušená. Muži mají často takové problémy. Jaké jsou příčiny bolesti při vzrušení a co s tím dělat?

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7], [8], [9]

Bolest při vzrušení ženou

Vzhledem k tomu, že dámy jsou obvykle předávány dopředu, nejprve považujeme charakteristické znaky bolesti u žen během vzrušení. Okamžitě je nutné provést rezervaci, to znamená nejen břemeno během sexuálního osvědčení nebo jednání - bolesti mohou vyvstat i během masturbace a je to prosté při sexuálním exaltaci. Takže nemnoho nemocí, ve kterých žena trpí bolesti, jakmile se vzruší.

Ovariální cysta

Cysty na vaječnících jsou formace, které se objevují ve formě vaků naplněných tekutinou a mohou prasknout. On je označován jako nádor. Cysta vaječníků se může sama rozpustit ve 2-3 měsících a může vyžadovat rychlou léčbu.

Povaha bolesti

Když pohlavní styk projde, žena může cítit ostrou bolest v pánvi - vlevo nebo vpravo. Stejná bolest, kterou může žena pocítit během menstruace, což, jak víte, dává ženám zvýšenou vzrušivost.

Co mám dělat?

Je povinné podrobit se ultrazvuku pohlavních orgánů, přičemž zvláštní pozornost je věnována vaječníkům. Chcete-li se ujistit, zda máte ovariální cysty, musíte se poradit s gynekologem a podstoupit léčbu.

Z bolesti při rozrušení žena s cystinou vaječníků šetří ibuprofen (až 400 miligramů) asi 1-1,5 hodiny před sexuálním kontaktem. Kromě toho je při sexu žádoucí řídit penetraci penisu do vagíny, protože hluboká penetrace může způsobit více bolesti než obvykle.

Thrush, ona je kandidóza

Toto onemocnění alespoň jednou, ale utrpělo téměř každou první ženu. To znamená, že všechny ženy alespoň jednou prošly těmito bolestmi: bolesti v pochvě, bílé vyrážky na stěnách a dokonce i svědění, dokonce i křik. Toto houbové onemocnění, které nemusí být přenášeno sexuálně - její příčiny mohou být různé. Během močení ve vagině ženy a na jejích stěnách vzniká houba Candida, takže onemocnění se nazývá kandidóza.

Při kandidóze se bolest při pohlavním styku stává silnější u každé čtvrté ženy.

Povaha bolesti

Při vzrušení během sexu se může zvýšit bolest v pochvě a také svědění, mimochodem. Každý dotek na stěny vagíny způsobuje silnou bolest, nepohodlí, podrážděnost. Pokud žena ještě udržuje pohlavní styk, její vagina se ještě zhoršuje, bolest v pochvě se může stát prostě netolerovatelná a dá se do oblasti vaječníků - pak bolest bolestí. Bolest má zpravidla spalující charakter.

Co mám dělat?

Navštivte gynekologa a podstoupte terapii proti drozdům. Je třeba opustit těsnění se silným pachy (ochuceným), těsným spodním prádlem, syntetickými kalhotami, nekontrolovanými léky - všechny tyto prostředky mohou vést k infekcím kromě infekce během sexu. Před nebo po sexu můžete v kompozici použít masti s hormonem kortizolem - čímž se sníží zánět vaginálních stěn a uklidní se bolesti.

Myomii nebo fibroidům dělohy

Tato formace v děloze ve formě nádoru, kterou lékaři považují za benigní. V této formaci se jednalo o děložní myom a jeho fibroidy, tj. Svalové a pojivové tkáně. Toto onemocnění trpí více než třetinou žen po 35 letech. Fibróm může být rozměrován z hrachu (malý) na ovoce jako pomeranč.

Povaha bolesti

U myomu nebo fibroidů dělohy pošle vagina na samém vchodu, jakmile se jí partner dotkne. V kůži se mohou cítit poměrně husté záplaty ve formě hrdliček. Bolest se také může objevit v samotné pochvě, na pohlavních orgánech. Během sexu může bolest získat poměrně silnou povahu.

Jsou pulzující, prodloužená, nesmí po sexu projít po několik hodin. Žena se těmito bolestmi tak obává, zvláště pokud příčina není jasná! Může se dokonce dostat do deprese, pokud nepůjde s lékařem na diagnózu včas.

Bolest při vzrušení ženou

Co mám dělat?

Řešit gynekologa specifikaci diagnózy a také léčbu. Pro přesnější obraz onemocnění bude třeba ultrazvuk. Diagnostika této choroby zpravidla odhaluje abnormality okamžitě. Jako léčebná komplexní terapie je možné operaci.

Vulvodina

Je to zánět nervů, jejich kořeny, které se nacházejí v vulvě. Příčiny jsou infekce, které postihují sliznice vagíny, stejně jako časté nemoci ženské pohlavních orgánů. Zvláště houba, například kandidóza.

Povaha bolesti

S vulvodynia může žena zažít bolesti v dolní části břicha během sexu nebo vzrušení. Bolest se zesílí, i když je žena jednoduše v jedné pozici po dlouhou dobu nebo sedí na tvrdém povrchu. Bolest se také zvyšuje během zavádění penisu do vagíny.

Tyto příznaky mohou také doprovázet časté nutkání na močení, bolesti mohou být vráceny, a v období menstruace, ženy mohou mít hojnější vypouštění než dříve.

Co mám dělat?

Navštivte gynekologa a podrobte se důkladné diagnostice. Zvláštností vulvodynie je, že je velmi obtížné ji odlišit od jiných podobných onemocnění. Například houbové nebo pohlavní. Proto je mnohem obtížnější léčit vulvodyni než jiné nemoci ženských pohlavních orgánů, které lze snadno diagnostikovat.

trusted-source[10], [11], [12], [13], [14]

Bartolinitida

Bartholinitida je zánět bartholinských žláz - orgánů, které připomínají hrach ve velikosti i tvaru. Jsou na rtech vagíny - jeden hrášek na každé sexuální houbě. Příčina nemoci - kromě zánětu žláz, také jejich zablokování v důsledku přetížení toxinů a špatný průtok krve. To je předpokládaný důvod, protože lékařští vědci nenalezli pravé příčiny bartholinitidy. Podle jejich předpokladů mohou být patogenní infekce, jako jsou stafylokoky, streptokoky a další škodlivé mikroby.

Povaha bolesti

Když Bartolini stydké ženy rostou, bobtnají, dochází k zánětu, a, samozřejmě, žena pociťuje bolest při pohlavním styku a do 5-6 hodin po. Je obtížné udržet, proto ženy užívají léky proti bolesti nebo zavolávají sanitku. Bolest má pulzující povahu. Navíc, když se partner nebo žena dotýká vaginální klenby, mohou cítit těsné oblasti těla pod prsty.

Co mám dělat?

Zavolejte gynekologa k vyšetření a léčbě. Je-li fáze onemocnění již zahájena, bude s největší pravděpodobností pacient nabídnuta chirurgie, budete muset odstranit jednu z žláz - pachatele bolesti. Nebo obojí.

trusted-source[15], [16], [17], [18], [19]

Endometrióza

Toto je klíčení tkáně děložní membrány (endometria) v těch oblastech těla, kde by neměla být. Z proliferace endometria, močového měchýře, vajíčků, vaječníků, děložní stěny, konečníku může trpět. Ano, nikdy nevíte, které orgány mohou klíčit endometrium!

Výsledkem je jedna - bolest při vzrušené, nízkokvalitní sexuální životě ženy. Její menstruace může přijít a odcházet, když chtějí, s jakoukoliv frekvencí. To znamená, že tato nemoc může být zhoršena krvácením z dělohy. Myslet - endometrióza je diagnostikována u více než třetiny žen po celém světě! Toto onemocnění je jednou z vážných příčin neplodnosti.

Povaha bolesti

Bolest během vzrušení může rušit každou ženu, pokud má endometriózu. Bolest je ostrý, řezání, ostrý charakter - takže je čas zavolat sanitku. Samozřejmě to neumožňuje ženě dostat plný orgasmus, trpí neschopností sexu s potěšením.

Co mám dělat?

Zavolejte gynekologa k vyšetření a pokud je to nutné, jestliže obvyklá komplexní terapie nepomůže, podstoupí operaci. 

Infekce močových cest

Infekce močových cest

... Nebo genitourinární trakt - zkrácený BMI. Infekce močových orgánů často postihují ženy, protože močové trubice a pochvy, které jsou anatomicky umístěn velmi blízko u sebe, takže se infekce velmi rychle přechází z vagíny do močové trubice, i mimo něj - do močového měchýře. Z tohoto pohlaví mohou být pohlavní orgány ženy zapálené a v důsledku toho bolest během vzrušení nebo sexuálního styku.

Povaha bolesti

Žena cítí bolest v dolní části břicha, ale nemůže přesně určit. Kde přesně. Bolest v infekcích může být putování, obskurní, nejistá. Během sexu se tato bolest může zhoršovat, ztuhnout, otupit. V tomto případě může žena neustále vzbuzovat touhu navštívit toaletu.

Co mám dělat?

Nezaměňujte infekci močového traktu s nachlazeními a záněty a nezapojujte se do samoléčby. Pokud máte bolesti v dolní části břicha s pohlavím, musíte navštívit lékaře a podrobit se důkladné diagnostice. Zejména analýza moči bude orientační, je snadné počítat s tím, že žena byla navštívena patogenními viry a bakteriemi.

Nemělo by být zacházeno sami. U tohoto typu onemocnění musíte nezbytně absolvovat léčbu a sexuálního partnera, jejího manžela.

trusted-source[20], [21], [22], [23], [24]

Suchost vagíny

Toto onemocnění, při kterém je vagina příliš malá. Zůstává suchý, takže během sexuálního jednání mu muž podráždí. Během sexu je bolest.

Od sucha vagíny v jakémkoli období života může každá žena trpět. Tento příznak se dotkla víc než čtvrtina žen po celém světě. Důvodem může být nadměrný zájem o hormonální léky, včetně orální antikoncepce. Mezi příčiny vaginální suchosti a bolesti během buzení může být období těhotenství, laktace, období menopauzy.

Povaha bolesti

Nepríjemné, drsné, otravné. Když partnerský partner nebo jeho prsty vstoupí do vagíny během pohlavního styku, může reagovat s ostrými bolestmi. Po sexuálním jednání se tato bolest nemůže opustit žena ani 2-3 hodiny. Samozřejmě, suchost vagíny způsobuje, že sexuální akt je bolestivý, takže nemůžete trpělivě a tiše vydržet tento problém.

Co mám dělat?

Zavolejte gynekologa, aby předepsal nejlepší léčbu. Pokud je vaginální suchost způsobena hormonálními abnormalitami, bude nutné nejdříve upravit hormonální pozadí. Pokud je porucha užívána perorální antikoncepce, je nutné upravit dávkování a účel. Pokud žena sama o sobě není při sexu rychle vzrušena, potřebujete používat mazadla - speciální maziva pro sexuální styk.

Bolest při vzrušení u mužů

Muži mají při sexuálním vzrušení své vlastní zvláštnosti bolesti. A jsou diktována zvláštnostmi mužské anatomie. Když je člověk vzrušen, za 20-40 sekund krev aktivně přiléhá do pánvových orgánů, žíly se zužují a není tam žádný zpětný odtok krve. Z tohoto, penis začíná růst, silnější, zvýšení délky a šířky.

Charakteristické rysy erekce mužů je to, že falus v nich se zvyšuje třikrát. Rovněž roste o 8 cm delší než v klidném stavu. V překladu z latiny "erekce" znamená "zvýšení". V tomto stavu musí být falus vyhozen, nemůže zůstat v této pozici dlouho. Když se falus opírá o stěny vagíny, vzrušení vzrůstá, všechny orgány aktivují svou práci. Pokud během sexuálního vzrušení má člověk něco špatného s genitáliemi, může se u něj vyskytnout silná bolest.

Jaké nemoci mohou způsobit bolesti u mužů během vzrušení?

Především jsou to onemocnění virové povahy. Viry a bakterie mohou způsobit záněty pohlavních orgánů, z nichž se stávají slabšími, zranitelnějšími, tkáněmi se nadměrně rozvíjejí a ubližují.

Orhit

Jedná se o zánětlivý proces v mužských varlich. Může se objevit poté, co člověk utrpěl příušnici, u běžných lidí - příušnic. Nejcharakterističtějšími příznaky tohoto onemocnění jsou vysoká tělesná teplota, varlata se zduří, bolestivá.

Povaha bolesti

Bolest v varlata může být silná a pomalá nebo tahá, nudná, která nezmizí po několik hodin nebo dokonce dní - bolest může trvat až týden. Během pohlavního styku nemůže bolest vůbec učinit, protože bolest se může stát nesnesitelnou.

Po týdnu utrpení může bolest ustoupit, ale pak se znovu vrátit. V tuto chvíli se varlat značně snižuje, v tomto stavu zůstává a dokonce může být atrofováno. Až dva měsíce po ukončení onemocnění se bolest může ještě vrátit a zabránit muži mít normální sexuální život. Sperma výrazně snižuje množství - ta, kterou produkuje nemocné varlat.

Co mám dělat?

Nejprve je třeba vyšetřit urolog. Předepíše léčebný postup a muž musí zůstat pod lékařským dohledem alespoň dva měsíce poté, co se bolest během buzení a pohlavní styk přestane obtěžovat.

trusted-source[25], [26], [27], [28]

Epididymitida

Toto je bolestivá onemocnění, při které dochází k zánětu příloh mužských varlat. Šourka se zvětšuje, člověk má horečku až do 38 stupňů a časté nutkání na močení. Příčinou patologie je obvykle virová infekce nebo houbová onemocnění. Příčinou tohoto stavu může být houbové onemocnění nebo běžné nachlazení virové povahy.

Povaha bolesti

Při vzrušení je bolest v varlatach a šourku obzvláště silná. Šourka se stává mnohem větší, varlata se také zvyšují a krev, která nadměrně přichází na pohlavní orgány během vzrušení, činí sexuální akt prostě nesnesitelným. Povaha bolesti je ostrá a ostrá.

Co mám dělat?

Je nutné okamžitě kontaktovat lékaře-urologa a podstoupit léčbu antifungálními antivirovými léky. Komplexní terapie může také zahrnovat protizánětlivé léky. Pokud se nezabudnete a nebudete léčit nemoci v počáteční fázi, může to vést k neplodnosti a nedostatečné sexualitě obecně.

Prostatitida

Je to pohroma mnoha mužů, kterým se bojí ohně. Strašná prostatitida je zánět tkáně prostaty. Příčiny mohou být viry, které byly infikované mužské pohlavní orgány, nachlazení, nepravidelný sexuální život (včetně jeho absence), nedostatek fyzické aktivity, zhoršené močení (například situace, kdy je člověk nucen snášet delší dobu).

Prostatitida způsobuje bolest při pohlavním styku, což vyžaduje vážnou léčbu. Mimochodem: příčinou prostatitidy může být dokonce elementární hypotermie, takže byste se měli vyhnout těmto situacím.

Povaha bolesti

Muž bolí oblast rozkroku a šourku, bolest může být ostrá a velmi silná. Podle typu nože. Mohou být doprovázeny zimnicí, horečkou, zvýšenými varlatami a šourálem. Člověk nemůže běžně močit kvůli bolesti, zvláště když se zhoršuje sexuálním vzrušením.

Co mám dělat?

Chcete-li se obrátit na urologa a odstranit nebo způsobit příčiny prostatitidy, je-li to ve silách lékaře. To znamená, že se zbavit virů a bakterií, které vyvolávají onemocnění, a také se dívat na podchlazení, intenzivní plán fyzické aktivity.

Deformace a patologie varlat, šourku, penisu frenulum

Nemoci, které způsobují deformity a patologie varlat, mohou při vzrušení vyvolat člověka velmi silnou bolest, nemluvě o sexuálním aktu. Aby netrpěl podřadným sexuálním životem. Musíte vědět, jaká je vaše nemoc a její příznaky. To pomůže k správnému rozhodnutí o léčbě.

trusted-source[29], [30], [31], [32]

Torze torze

Jedná se o vážnou patologii, která deformuje spermatickou šňůru, skrze kterou prochází krev s jejími prospěšnými látkami a která je povolána k přenášení spermatu. Když je semenstrukce zkroucená, spermatická šňůra je stlačena, zkroucená, spermie tím už nemůže proudit a muž trpí bolestí.

Povaha bolesti

Ostré, nesnesitelné, s buzením se značně zvyšuje.

Co mám dělat?

Potřebujete naléhavou operaci, jinak může dojít ke ztrátě varlat v důsledku kapilárního varlat a jeho úplné atrofie.

Varicocele

Na nohou je křečová - je to složitá a bolestivá a vážnější je onemocnění - varikokéla. Při této nemoci rostou v žilách spermatické šňůry, připevňují se ke varlat a dodávají z nich spermie.

Povaha bolesti

Bolest může být velmi silná a buzení se zvyšuje. Přesto, téměř hlavní tepna mužského organismu, která dodává hlavní mužskou pýchu z varlat, je zablokovaná - spermie! Varikotsele jsou nebezpečné, protože mohou člověku zbavit schopnosti produkovat spermie obecně v důsledku atrofie varlat.

Co mám dělat?

Urolog se po výskytu prvních příznaků bolesti objevuje během buzení, během a po pohlavním styku. Otevírání může ohrozit vážnější vývoj varikokély, situaci lze napravit pouze chirurgicky.

Inguinální kýla

Při této nemoci je peritoneum člověka vyklenutý. Není v místě, kde potřebuje být anatomicky, ale v podzemním kanálu. Proto je spermatická šňůra pocházející z varlat vytlačena a v varlatach se vyskytují silné bolesti.

Povaha bolesti

Stává se, že onemocnění běží bez příznaků, bolest může vzrůst se sexuálním vzrušením, když jsou varlata napjatá. Častěji se však v inguinální kýle provází bolesti v oblasti svalů a varlat, bolestivé pocity oslabují a pak silnější. Sexuální pohlavní styk s takovou odchylkou ve zdraví se může odehrávat zcela jinak než muž.

Co mám dělat?

Chcete-li se obrátit na urologa a chirurga ke kontrole. Pokud má člověk porušení tibiální kýly, velmi často jen situaci zachrání chirurgický zákrok. Také může člověka vrátit normální sexuální život.

Jednou z nejčastějších odpovědí na otázku, proč je varlata bolet, je nespokojený sexuální vzrušení. Tento příznak je známý většině mladých mužů. Když se v penisu ve varlatech také nahromadí krev, což vede k jejich otoku. Pokud se ejakulace nevyskytuje po dlouhou dobu, dochází k bolesti v tělesech. Takové pocity dávají hmatatelné nepohodlí, ale nepředstavují významnou hrozbu pro zdraví člověka.

Sráz fallus frenum

Tato anatomická nedokonalost může být skvělým způsobem, jak zasahovat do sexuálního života člověka. Roztrhání frenu, které se nachází na hlavě penisu, může vyvolat silnou bolest. Je to z různých důvodů - trauma, příliš suchá a malá vagína ženy, nešikovný partner, který může zranit člena muže.

Povaha bolesti

Ostré, hořící, někdy obtížné nést. Vyskytuje se během sexuálního napětí, sexuálního styku, masturbace.

Co mám dělat?

Jděte k chirurgovi nebo urologovi. Tato patologie může být korigována protizánětlivou terapií a také pomocí léků proti hojení ran, aniž bychom zapomínali na baktericidní přípravky.

Oba muži a ženy by neměli během sexuálního vzrušení trpět bolestmi, a to ani v případě, že nejsou zpočátku velmi silní. To není případ, kdy "trpělivost a práce budou trvat". Trpělivost může mít za následek velmi dlouhou léčbu, zhoršení aktivního sexuálního života a operaci.

Kdo kontaktovat?


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.