^

Zdraví

Chirurgie na krčku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Pro každou operaci je cervix vystaven v zrcadlech. Vagina a děložní čípka jsou ošetřena jodonátem a ethylalkoholem, děložní hrdlo se odebírá na kleště a redukuje se na oblast vchodu do pochvy. Dlouhé zrcátka jsou nahrazena krátkými širokými, protože nedovolí dostatečně volné spouštění děložního čípku. Jedno krátké široké zrcadlo zasunuto ze strany perineu je dostatečné. Ze stran jsou zavedeny výtahy, které se asistenti zředí stranami a tak poskytují obsluze možnost volně pracovat. V případě potřeby je výtah také zaveden ze strany lůžka. Po přístupnosti děložního čípku pokračujte v operaci.

trusted-source[1], [2], [3]

Plastičnost vaginální části cervixu (operace Emmetta, trachelorrhafie)

Indikace: staré boční ruptury děložního čípku bez deformity a hypertrofie děložního čípku, zvrácení cervikálního kanálu.

Nejběžnější operace za přítomnosti starých krčních bočních trhlin. Technika operace je následující. Vystavit děložního čípku v zrcadlech. Přední a zadní část jejích rtů jsou zachycena kuličkovými kleštěmi. Řez se provádí podél okraje sliznice cervikálního kanálu. Incize by měla být až do hloubky 1 cm, případně s excizí rubínové tkáně. Potom se stehy aplikují tak, že první řada tvoří cervikální kanál a druhá se nachází na děložním čípku děložního hrdla ze strany vagíny. Při dvoustranné přestávce se operace provádí na obou stranách.

Odstranění polyp cervikálního kanálu (polipotomie)

Technika: přední okraj cervixu je zachycen kuličkovými kleštěmi. Je-li velikost polypu velká, protíná se u základny, s malými, je uchopena kleštěmi nebo přerušením a odšroubováním otáčením přístroje jedním směrem. Následné škrábání sliznice cervikálního kanálu a lůžka polyp se kyretou je povinné.

Amputace cervixu (amputace coli uteri)

Indikace: ektropium, cervikální deformace, chronické cervicitida krční hypertrofie, chronického cervicitida s přítomností opakujících polypů, leukoplakie, erytroplakie, rekurentní cervikální eroze.

trusted-source[4], [5], [6], [7]

Vaginální amputace vaginální části krčku (Schroederova operace)

Po správné léčbě je cervix vystaven v zrcadlech, přední a zadní rty jsou uchopeny kuličkovými kleštěmi a krk je spuštěn na vstup do vagíny. Před svrhnout dlouhý krk zpět zrcátko nahrazuje krátký, jak dlouho tlačí čípek hluboko do pochvy, což zabraňuje manipulaci s chirurgem.

Změřte délku děložní dutiny sondy a plánovaným části děložního hrdla, který má být odstraněn. Skalpel rozebrat symetricky přes vaginální části děložního čípku. Incize je provedena z cervikálního kanálu v obou směrech venku až do bočních oblouků. Vaginální část děložního čípku je rozdělena na dvě části. Přední polovina odříznut od klínovitého krku tak, že naříznutí cervikálního kanálu sliznice se 1,5-2 mm hlubší než vnější části klínu, a několik otseparovyvayut vaginální sliznice nahoru. Díky tomu se vnější krk snadno tvoří a v budoucnu se nevytváří ektropion.

Po klínovitém úseku předního okraje děložního čípku pomocí tří oddělených stehů absorbovatelným materiálem stehu se cervikální tkáň šití do oblasti vnitřního hltanu. První sutura se aplikuje podél prostřední linie, šitím jehly ze strany sliznice vaginálního fornixu a propíchnutí přes sliznici cervikálního kanálu. Švy nejsou svázány, ale jsou přitahovány ke svorce. Použitím tohoto švu jako držáku se na jeho strany trochu radiálně aplikují dva švy, přičemž jehlu vkládáme ze strany sliznice vaginální klenby.

Pak je zadní okraj klínovitý. Krvácení je zastaveno. Stehy se aplikují stejným způsobem jako na předním okraji krčku. Po vsazení všech švů je spojují a vezmou je ke svorce. Pak boční boční části řezu. Na vnějším rohu nálevu se aplikuje spona Kochera, která protahuje ránu pomocí této svorky a centrálních švů, natahuje boční švy z jedné strany a druhé.

Ligatura je odříznuta, moč je uvolněna přes katétr a vagina je vyčerpaná.

Kuželová amputace cervixu ve Sturmdorfu

S kuličkovými kleštěmi se cervix zkracuje na vstup do vagíny. Kruhový řez vaginální sliznice se provádí skalpelem 1 cm nad okrajem postižené oblasti. Špičaté vyříznut skalpelem v zúžením směrem k vnitřní části se odstraní a zevu ovlivněn cervix, cervikální sliznice, svalové tkáně a významnou část kanálu děložního krčku.

Vaginální sliznice děložního hrdla otseparovyvayut svalové tkáně se skalpelem přes 1,5-2 cm nebo více na okraj by mohl vytáhnout a spojit se s slizniční hranice kanálu děložního krčku.

První steh se provádí přes přední řezné hrany vaginální části děložního hrdla, v určité vzdálenosti 1 cm. Oba konce vlákna se závitem v oddělených jehel, které jsou vyloupnuté z cervikálního kanálu přes svalovou stěnu tloušťky vytvořené nálevky a směrem ven přes sliznice vaginální straně odrážkách 2-2 , 5 cm od okraje jeho řezu. Pokud je to nutné, močový měchýř otseparovyvayut až na požadovanou vzdálenost. Při vázání steh otseparovannaya vaginální sliznice by měly pokrývat povrch rány, a přední a zadní.

Výhodou amputace kužele ve tvaru kužele je to, že spolu s krční částí se odstraní téměř veškerá sliznice cervikálního kanálu. Po operaci má cervik správný tvar.

trusted-source[8], [9], [10]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.