^

Zdraví

Duchování s drozdem

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Drozdev je velmi časté infekční onemocnění, které je způsobeno kvasinkami podobné houbám rodu Candida. Spolu s léčebnou terapií gynekologové často praxi doučují s drozdem: jak ukazuje praxe, je tato metoda velmi účinná v boji proti houbovým infekcím.

O tom, jak a co potřebujete stříkat, promluvme si v tomto článku.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Kdo kontaktovat?

Léčba drozd s doučováním

Léčba drozd s douching - mytí vagíny jistou tekutinou je velmi běžný způsob léčby. Nicméně nemůže být používán všemi.

Nedoporučuje se používat syringing:

 • ženy v menopauze kvůli nadměrné suchosti vaginálních stěn;
 • během těhotenství, protože existuje riziko infekce z budoucí matky na dítě;
 • v období menstruačního krvácení kvůli nebezpečí hlubšího proniknutí mikrobů;
 • první měsíc po potratu nebo narození dítěte (v tomto období jsou pohlavní orgány citlivější na infekci);
 • než půjdete na gynekologa (může to složitě diagnostikovat nemoc).

Než začnete používat doučování, měli byste se poradit s lékařem a diskutovat o své konkrétní nemoci.

Chcete-li se sprchovat, pečlivě si přečtěte pokyny na balíčcích s hotovými řešeními.

Pokud chcete použít samoobslužný alternativní prostředek, okamžitě před sprchováním ochlaďte do teplého stavu (ne horký!).

Samošetření se doučováním představuje určitou část rizika hlubšího šíření infekce, což bude v budoucnu obtížnější.

Nejlepší možností léčby drozdů bude užívání léků předepsaných lékařem ve spojení s technikou sprchování.

Jak udělat syringing s drozdem?

Doporučuje se, abyste začali doučování dvakrát denně (po probuzení a před spaním), poté postupně pojedete jeden den před úplným zamítnutím procedury. Optimální počet procedur je 8-10.

V nemocničních podmínkách se postup provádí pomocí hrnku společnosti Esmarch: toto doučování je efektivnější, ale doma je trochu obtížné používat toto zařízení. Proto buď navštívit gynekologa pro proceduru, nebo ho utratit doma pomocí konvenční stříkačky - pryžové hrušky s odnímatelným hrotem.

Je zakázáno stříkačce používat hrušku, která byla dříve použita pro výrobu klíšťat: pokud nemáte jinou, musíte si koupit novou. Špička injekční stříkačky musí být před použitím dezinfikována: např. Vařit nebo ji ošetřit antiseptikem.

Plníme hrušku s připraveným řešením, nacházíme se v koupelně na zadní straně a položíme nohy na okraje lázně. Postup lze provést a sednout, mírně ohýbat dopředu, ale tato pozice je o něco méně účinná. Špička by měla být vložena tak opatrně, aby nedošlo k ovlivnění sliznice. Relaxujte a začít postupné, neagresivní řešení. Doba trvání jednoho postupu je asi 10 minut. Optimální množství vstřikovaného roztoku je od 200 do 300 ml. Po doučování se doporučuje lehnout po dobu 15-20 minut.

Pokud symptomy kvasinkové infekce nezmizí po 7 dnech od začátku pracích procedur, měli byste se poradit s lékařem. Možná že drozd byla přítomna v pochvě na pozadí nějaké jiné infekce nebo léčba nebyla provedena správně.

Dusení v těhotenství od drozd

Většina lékařů je toho názoru, že doupání v těhotenství od drozdů by nemělo být děláno. Existuje několik důvodů:

 • existuje riziko průniku vzduchu do děložního hrdla během injekčního stříkání;
 • je možný průchod infekce z pochvy do plodu, což ohrožuje poškození plodové membrány;
 • Během postupu může být normální flóra vaginální tekutiny vyplavena, což významně oslabuje lokální vaginální imunitu. V důsledku toho je vývoj sekundární infekce.

Pokud se stále rozhodnete používat douching v těhotenství od drozdů, poraďte se s gynekologem, společně si vyberte efektivní a neškodné řešení pro postupy a pokuste se přesně dodržovat doporučení lékaře. Postup se provádí pomalu as minimálním tlakem na hrušku. Průběh stříkající injekce během těhotenství není delší než 5 dnů.

trusted-source[6]

Prostředky pro injekční stříkačku s drozdem

Zpravidla se pro injekční stříkačku používají astringentní a protizánětlivé roztoky a kapaliny, které se prodávají v lékárnách nebo se připravují nezávisle doma.

Mezi alternativními prostředky zvláštní popularity patří bylinky: heřmánek, třezalka tečkovaná, dubová kůra, šňůra, nealkohol, vejce. Lékárenské produkty také produkují dobrý účinek. Mezi ně patří peroxid vodíku, furatsilin, mangan, kyselina boritá. Z domácích prostředků byly získány dobré recenze ohledně pečení sody, fyziologického roztoku.

Dusit soda s drozd je možná nejvíce obyčejný. Tento postup se používá k dysbakteriozii vagíny, s kandidózou a dokonce i ke zvýšení pravděpodobnosti, že žena bude těhotná. Abychom připravili roztok sódy, vezmeme polovinu lžičky sódy a rozvedeme ji v 200-300 ml vody. Voda pro roztok musí být nutně vařená a teplá, ale ne horká. Procedura se provádí 1-2 krát denně po dobu jednoho týdne, ale ne více, jinak byste mohli způsobit velké poškození vaginální mikroflóry a odstranit přirozenou ochrannou bariéru na sliznici.

Duchování peroxidem vodíku s drozdem není tak běžná, ale ne méně účinná metoda. Peroxid vodíku je silný antioxidant, který ničí téměř všechny známé typy patogenních bakterií včetně virových a houbových infekcí. Takové řešení inhibuje životaschopnost anaerobních mikroorganismů žijících ve vagině, což značně usnadňuje celkový stav onemocnění. Pro přípravu kapaliny pro proceduru mícháme lžíci peroxidu a 0,5 litru vody (teplé a vařené) a stříkáme. Pokud byla houbová infekce bohatá na sekreci, postup pomáhá téměř okamžitě. Pokud si však nejste jisti důvodem propuštění, metoda by neměla být užívána bez předchozí konzultace s gynekologem.

Duchování s chlorhexidinem v drozd může být provedeno pouze s příznaky podráždění sliznice způsobené drozdem, stejně jako s vaginitidou, erozí a některými pohlavními infekčními nemocemi. Ve skutečnosti fungální infekce a viry chlorhexidin nefunguje, takže příčina vaginální kandidózy přímo nepůsobí tento lék. Pro injekční stříkačku se použije 0,02% chlorhexidinu, 200 ml pro jeden postup.

Dusení manganistanu draselného v droždí přináší účinek díky antiseptické (dezinfekční) vlastnosti drogy. Při přípravě roztoku je velmi důležité dodržovat dávkování: příliš koncentrovaný roztok manganistanu draselného může nepříznivě ovlivnit sliznici a vést k nenapravitelným následkům. Totéž platí pro špatně filtrované roztoky se zrnky přípravku. Správně připravené řešení pro injekční stříkačku musí být světle růžové a průhledné, avšak v žádném případě není tmavé. Neodstraňujte příliš často manganistan draselný: můžete vyschnout sliznici.

Duchování s kyselinou boritou pro drozd se nedoporučuje těhotným a kojících ženám, stejně jako těm, kteří mají onemocnění ledvin. Všichni ostatní mohou používat kyselinu boritou dvěma způsoby:

 • koupit v lékárničkové síti speciální vaginální tobolky s roztokem kyseliny borité a aplikovat je podle anotací k léku;
 • připravte roztok ze sklenky vařené vody a 1 čajovou lžičku prášku kyseliny borité. Postup by měl být proveden 1-2 krát denně.

Duchování furasilinomem s drozdem vás nezbaví plísňové infekce, ale zmírní stav, zmírní svědění a dočasně zastaví výtok. Pro přípravu roztoku si vezměte 1-2 tablety furasiliny, rozemlete je do prášku (aby se lépe rozpustil) a přidejte 200 ml teplé vařené vody. Po rozpuštění roztoku furacilinu je žádoucí odfiltrovat a zbavit nerozpuštěných částic. Duchování s roztokem se provádí obvyklým způsobem.

Duchování kefírem v případě drozdů je poměrně riskantní metoda léčby z hlediska úředního lékařství. Z mnoha mýtů, které se skládají o výhodách kefíru pro stříkačku s drozdem, pravdou je pouze to, že kefír obsahuje laktobacily užitečné pro vaginální flóru. Nicméně kromě nich je v chefru přítomno množství dalších mikroorganismů a látek, které nemají pozitivní účinek na sliznici. Nemůžete tedy nejen vyléčit, ale také zhoršit situaci. Pro zlepšení složení mikroflóry se kefír nejlépe používá uvnitř, ale ne jako syringing.

Dusit se solí na drozd může odstranit příznaky zánětu, ale bohužel, sůl nemá vliv na houbovou infekci. Proto je vhodné kombinovat doučování se solí s drozdem s jinými antifungálními látkami, systémovými a topickými. Obvykle si vezměte moře nebo, jako poslední možnost, stolní sůl. Zředěte čajovou lžičku soli do sklenice teplé vařené vody a použijte pro injekční stříkačku. Ujistěte se, že v roztoku nejsou přítomny velké krystaly soli: pokud je nějaká, musí být kapalina odfiltrována. Chcete-li zvýšit účinek v injekční stříkačce, můžete přidávat 0,5 čajové lžičky sodovky do sklenice vody.

Duchování s octem pro drozd pomáhá obnovit přirozenou úroveň vaginálního prostředí. Aby se připravila octová kapalina pro injekční stříkačku, zředíme 2 lžíce octa (nejlépe jablka) v 1 litru vařené vody při pokojové teplotě. Ve skutečnosti toto řešení tyto huby nezničí, nicméně jejich vývoj bude trochu zpomalen.

Duchování s chlorofyllipem pro drogy je skvělý způsob, jak zmírnit zánět a vyrovnat se s cizími bakteriemi. Pro tento účel použijte alkoholový roztok chlorofyliptu, který lze zakoupit v lékárně. Pro přípravu čisticí tekutiny vezměte 1 lžíci drogy a promíchejte 1 litrem vařené vody. Použijte tuto tekutinu nejen pro sprchování, ale i pro ošetření vnějších genitálií.

Injekční sérum s drozdem se provádí tak, aby odolalo vzniku příznaků onemocnění. Pro postupy používáme čerstvě připravené sérum z kozího mléka. Půl litru čerstvého (!) Séra je přivedeno k varu (nevarujte) a vychladnout do teplého stavu. Duchování se provádí ráno a večer po dobu 10 dnů. Před každým postupem připravte čerstvou část syrovátky. Syringing se sérem obnovuje a obnovuje mikroflóru vagíny, eliminuje proces rozpadu. Před použitím tohoto postupu byste měli konzultovat gynekologa.

Duchování s bylinkami pro drozd

Často ženy v léčbě drozd upřednostňují léčivé byliny: jsou připravovány velmi účinné odvarky a infuze. Pozitivní účinek je pozorován po aplikaci heřmánku, žlutého vejce, třezalky, měsíčku, řebříčku. Tyto byliny mohou být připraveny samostatně nebo jako směs bylin, což zvyšuje účinnost léčby.

Dusení žloutky s drozdem se používá poměrně často a velmi úspěšně. Měsíček má silný baktericidní vlastnost škodlivý vliv na plísňové infekce, a také pomáhá obnovit tkáně poškozené zánětem. Za účelem přípravy infúze, 2 lžíce sušené květy měsíčku zařazeny do nádoby, přidejte šálek horké vody, krycí víko a držet ve vodní lázni po dobu 15 minut za stálého míchání často. Nechte vychladnout po dobu 45 minut, zfiltrujte. Připravený přípravek připravte vroucí vodou na původní objem (jedno sklo). Infuzní roztok může být uchováván v chladničce po dobu až 2 dnů. Dusí se 1-2 krát denně, nejlépe v noci, dokud příznaky úplně nezmizí.

Stříkací knedlík s drozdem se provádí s protizánětlivým a hojivým účinkem. Ve skutečnosti plísňová infekce daisy nefunguje, takže je vhodné kombinovat s měsíčku a řebříčku pro výraznější a přetrvávající antiseptickým účinkem. Heřmánek dobře odstraňuje příznaky zánětu, zklidňuje a hojí poškozené sliznice, odstraňuje svědění a otoky a bolesti způsobené zánětlivou reakci. Za účelem přípravy řešení pro zavlažování, 4 lžíce suší heřmánku vloží do nádoby, přidejte vroucí vody sklo, krycí víčko a držet ve vodní lázni na půl hodiny, načež se 10 minut v chladu a zmáčknout. Přidejte vařenou vodu na 200 ml a proveďte procedury sprchování. Kromě suchého heřmánek si můžete koupit hotové speciální řešení z této rostliny - romazulan. Pro injekční stříkačku zředte 1 ½ polévkové lžíce tohoto roztoku v 1 litru vařené vody a použijte jako obvykle. Romazulan kromě extrakty z heřmánku, obsahuje nezbytné heřmánek olej, který zajišťuje účinné odstranění zánětlivého procesu a hlavní úlevu symptomů podráždění vaginální sliznice.

Dusení s dubovou kůrou, když je drozd způsobena stykajícími se, protizánětlivými a antipyretickými vlastnostmi phytopreparace. Po kontaktu s roztokem dubové kůry na slizniční látky taninu interakci s proteiny, což vede k vytvoření ochranné fólie, která chrání poševní stěny z dalšího podráždění. Tato vlastnost umožňuje zpomalit průběh zánětlivého procesu a zmírnit pocity nepohodlí v pochvě. Přítomnost taninů v přípravku podporuje denaturaci protoplazmatický proteinů patogenních bakterií, které vyvolává zpoždění jejich rozvoj a smrt. Produkovat dost vývar 2 lžíce dubové kůry, který vložil do nádoby, přidejte šálek horké vody a přípravu vodní lázně po dobu asi půl hodiny, pak se nechá zchladnout na teplém stavu, filtr, plemeno malým množstvím vody a vaří sprchy použití.

Duchování s droždou je velmi efektivní postup. Vlaštovičník má široké spektrum antibakteriální aktivity: ničí gram-pozitivní a gram-negativní organismy podobné kvasinkám houbové infekce a Trichomonas. Tato rostlina by neměla být používána pro osoby trpící bronchiálním astmatem, epilepsií nebo srdečními poruchami. Pro přípravu kapaliny pro zavlažování, spí 1 polévková lžíce sušeného mletého rostliny v nádobě s 200 ml vody se zahřívá na parní lázni po dobu 15 minut, ochladí se a použití. Je žádoucí, aby každý postup stříkání připravil čerstvý roztok, ačkoli vařený může být skladován v chladničce po dobu až 2 dnů.

Duchování s miramistinem pro drozd

Miramistin je antiseptické léky, které

To má destruktivní účinek na všechny zástupce gram-pozitivních a gram-negativních aerobních a anaerobních bakterií, včetně mikrobiálních skupin, které jsou rezistentní na léčbu antibiotiky. Kromě toho, miramistin zabíjí bakterie, které způsobují pohlavně přenosné rozvoje onemocnění (trichomonas, gonokok, chlamydie, Treponema, atd), plísňových infekcí (kvasinky, jako houba, dermatofytní, Ascomycetes) a viry.

Roztok Miramistin se používá k mytí vnějších pohlavních orgánů a vaginy, k navlhčení tamponů pro intravaginální podání. Někdy ženy praktikují vaginální doučování pomocí 5-10 ml myramistinu. Doba léčby - 5-10 procedur. Douching se používá k vaginální kandidóze, k obnově poškozené mikroflóry v pochvě, stejně jako k prevenci pohlavních chorob. V druhém případě by měl být postup proveden nejpozději 2 hodiny po pohlavním styku.

Někdy, ihned po použití drogy, může být pocit brnění, který zmizí sám o sobě na minutu. To je považováno za normální a nevyžaduje zrušení procedur.

Přípravek Miramistin lze užívat k léčbě drozd těhotnými a kojícími ženami, neboť řada studií nezjistila negativní účinek jak na průběh těhotenství, tak na budoucí dítě.

Douching citeal během drozd

Použití léčivého antiseptického citelu při léčbě drozdů je způsobeno třemi aktivními složkami léčiva: chlorhexidin, hexamidin a chlorokrezol. Tyto látky jsou známé pro jejich výrazné fungicidní, bakteriostatické a antitrichomonické vlastnosti. Komplexní účinek léku může zničit všechny typy gram-pozitivních a gramnegativních mikroorganismů, jakož i viru herbicidů a herpes simplex.

Po jednorázovém stříkání se baktericidní účinek léčiva udržuje po dobu 18 hodin bez podráždění sliznic a narušení přírodního PH vaginálního prostředí.

Cytologie před injekční stříkačkou se zředí čistou vařenou vodou v poměru 1:10. Poslední injekce injekční stříkačky by měla být provedena čistou vodou, aby se zbytky citu odstranily. Délka trvání terapeutického kurzu a množství procedur stanoví lékař v každém konkrétním případě.

Použijte lék pouze tehdy, pokud jste si jisti, že nemáte alergie na složky antiseptiku. Těhotným a kojícím ženám není zakázáno užívat drogu.

Duchování s malavit s drozdem

Malawit je populární a účinný bylinný prostředek, který lze koupit v lékárnách. Lék odstraňuje svědění a nepříjemný zápach, zmírňuje bolest a otoky, ničí aerobní a anaerobní mikroorganismy. U droždí se doporučuje použití malavitu v kombinaci s jinými antifungálními látkami: v takových případech bude účinek léčiva maximálně pozitivní.

Pro přípravu roztoku pro injekční stříkačku by měl být malavit zředěn v následujícím poměru: 15 ml malavity a 300 ml vařené vody. Doba trvání léčby může být od 5 do 10 dnů.

Jako další profylaxe drozd a dalších zánětlivých onemocnění vulvy se doporučuje přidání léku během lázně. V takových případech se použije 10 ml malavitu pro 180-200 litrů vody.

Droga je schválena pro použití v těhotenství v případě, že k těmto látkám nedošlo k žádné alergické reakci. Formulaci uvedené bylinné výtažky (heřmánek, měsíček, Oman, echinacea, šalvěj, řebříček, pelyněk, Calamusu, atd.), Kámen olej, cedr a jedle pryskyřice, extrakty z borovic a pupenů břízy. Malavit má také mumii, léčivou horskou rosu, glycerin a strukturovanou pramenitou vodu. Ani barviva, ani konzervační látky, ani alkohol, droga neobsahuje, proto kontraindikace a vedlejší účinky malavitu prakticky ne.

Duchování jódu v drozd

Jód je dobrý prostředek proti zánětlivým a jiným kožním chorobám. K léčbě drozd nelze použít nezředěný jód, protože má velmi negativní účinek na sliznici.

Jod v malých množstvích lze přidat do vodného roztoku pro sprchování, například podle následujících receptů:

 • vezměte jednu čajovou lžičku sójového a jódového roztoku, zředěte v 1 litru vařené vody. Vezměme sedací lázeň nebo injekční stříkačku jednou denně, dokud symptomy drozd nezmizí;
 • vezměte 1 litr vroucí vody a přidejte 2 lžíce moře nebo soli, vařte po dobu tří minut. Ochlaďte na tělesnou teplotu, přidejte 1 lžíci sody a 10 kapek jodové tinktury. Jsme pokropeni získanou kompozicí dvakrát denně po dobu 5 dnů.

Vyčistit drozd doma, samozřejmě, můžete, ale pro svou vlastní bezpečnost a pozitivní účinek léčby, je vhodné konzultovat s dobrým lékařem. Na základě vyšetření a zavedené diagnózy Vám odborník přesně poradí, že doučování s drozdem, které bude účinné ve vašem konkrétním případě.

trusted-source[7], [8]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.