Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Hymen

Lékařský expert článku

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 25.06.2018

Panenská blána (hymen, panenská blána) - poloměsíčitý nebo pojivové perforovaná deska, která pokrývá otvor u dívek pochvy a slouží jako bariéra mezi vnějším a vnitřním orgánům ženský reprodukční systém. Hmyz je bohatý na kapiláry a nervové zakončení.

Čtěte také:

Hmyz se vyskytuje u takových savců, jako jsou šimpanzi, lidé, koně, sloni a velryby.

Při prvním pohlavním styku se obvykle vyskytují rupmy a jejich zbytky získají formu chvostových chvostů (carunculae hymenales). Proces deprivace panenství je nazýván deflorací. Tam je také traumatické defloration, ve kterém deprivation panenství je kvůli nějakému druhu zranění, nesouvisí s pohlavním stykem.

Někdy může dojít k vrozenému nepřítomnosti hymenu. Po rozbití hymenu je možné, aby se nakazila - sekundární atrezie.

Hmen je považován za jediný orgán ženy, která se nemění od okamžiku narození. Na základě tvaru a počtu jeho otvorů je hymen: prstencový (s jednou dírou uprostřed); také izolované jako semilunární, tubulární, labial, keelike, válcovité. Během prvního pohlavního styku během deflorace dochází nejčastěji k prasknutí hymenu a z něj zůstávají pouze hymenální papily. Při silném plivání se může objevit falešný vaginismus.

Hymen

Panenská panenství obvykle předpokládá anatomickou integritu hymenu. Ale je možné například takové varianty: v důsledku anatomických charakteristických rysů a elasticity může zůstat hymen celý, včetně po několika sexuálních činnostech, ve spojení s tím může být poškozen, například, zvláštní. Zařízení v průběhu gynekologického vyšetření nebo v důsledku traumatu, aktivní zaměstnání určitých sportů. Panenská panenství nemá žádné anatomické rysy a panna je považována za zástupce silnějšího pohlaví, který neměl heterosexuální nebo homosexuální sexuální styk.

Hymen (fotografie)

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5], [6], [7]

Fyziologické jmenování hymenu

Hymen splňuje spíše utilitární funkci v ženském - nebo spíše v panenském těle. Hraje stejnou roli jako ústa úst: slouží jako překážka mezi vnějším a vnitřním prostředím (v tomto případě - vagínou). Naneštěstí tenký film v těle dívky, který byl vytvořen k ochraně tvořivého tvora před infekcemi, ve skutečnosti začal hrát zásadní roli v životě žen.

Morální hodnota hymenu

V různých historických epochách byl morální význam panenství odlišný. U některých národů, které se nacházely v primitivní fázi formace, byl dlouhý stav panenství odhadován jako sexuální neotraktivnost mladé ženy. Například ve starověkém Řecku to bylo běžné, když se dívka 4-5 let účastnila sexuálních zábavy mladých lidí nebo dokonce dospělých. Koncept panenství existoval výhradně pro Vestals - kněžky bohyně rodinného krbu Vesta. Vestalku, která ztratila panenství, byla pohřbena živá. Pro všechny ostatní dívky byla sexuální emancipace naprosto rutinní koncepcí a nikdo nebyl v rozpacích s velmi raným počátkem sexuální aktivity. Během panování císaře Tiberia (1. Století nl) zákon neumožnil potrestat pannu. Před popravou musel popravit ji zbavit její nevinnosti. V předkřesťanském období, kdy byla prostituce velmi častá, byla předmět oběti považována za pannu a často byla panna obětována Všemohoucím. V tradicích iniciace byla tragédie nevinnosti prováděna tradičně ne-sexuální metodou pomocí umělého penisu.

Podle etnických pověrů téměř ve všech evropských státech panenství ztělesňuje nevyztužený růžový kůň, který je žena nebo se pyšně drží nebo uzavírá, je chráněna jím. V Holandsku manželka, která si před svatbou udržovala panenství, nosila zástěru s růžovým tkanivem tkaný nebo vyšívaný na oblečení. Orthodoxní muslim, Korán slibuje 10 000 panen v ráji, které se po každé noci nádherně znovu stávají nevinnými. Na počátku 19. Století. Cena za pannu v Londýně činila 100 liber. V zemi stoupajícího slunce se provádí každoročně od 3 do 4 tisíc operací na obnovu hymnu. 80% japonských lidí stále požaduje, aby jeho žena byla nepoškozená.

Ale hymna již dlouho nebyla považována za metodu na podporu zdraví žen. Jak je známo, v téměř všech národech byla zachování panenství nepostradatelnou podmínkou, aby se mladá žena mohla oženit. Do té míry je povinné, aby se po svatební noci ukázala krvavá pleť všem lidem s pýchou a dívky, které předčasně ztratily panenství, byly potrestány jejich sourozenci, strýci nebo otcové


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.