Očkování

Inokulace z rakoviny děložního čípku

Očkování proti rakovině děložního čípku je vakcína, která zabraňuje infekci nebezpečným lidským papilomavirem. V naší době si medicína uvědomuje velké množství typů HPV (asi 100), což způsobuje vývoj různých onemocnění.

ARI a "bakteriální vakcíny" pro jejich kontrolu

Akutní respirační onemocnění jsou nejčastější patologií dětského věku: každý rok děti trpí 2-3 až 10-12 ARI, které jsou způsobeny více než 150 patogeny a jejich variantami.

Proč se vyskytují komplikace po očkování?

Všechny vakcíny mají vlastnosti reaktogenity, tj. Schopnost vyvolávat lokální a obecné symptomy, ale v moderních vakcích je minimální. Mezi reakcemi a komplikacemi je těžké nakreslit linii, mezi něž patří i závažné poruchy. Akutní epizoda může buď mít příčinnou souvislost s vakcínou, nebo být náhodou; měla by být považována za "nežádoucí příhodu" před koncem šetření.

Očkování proti lidskému papilomaviru (HPV)

Více než 120 druhů lidského papilomaviru infikuje genitální trakt více než 30 druhů. Infekce žen s HPV je důležitým faktorem ve vývoji rakoviny děložního čípku, HPV byl detekován u 99,7% biopsií u plochých epiteliálních karcinomů a adenokarcinomů. Očkování proti lidskému papilomaviru (HPV) významně snížilo výskyt rakoviny děložního čípku.

Twilight lízátko

Černému kašli je obzvláště závažné u dětí v prvních měsících života - se záchvaty apnoe, zápal plic, atelektáza (25%), záchvaty (3%), encefalopatie (1%). Očkování proti černému kašli, dětské konala v pokrytím více než 95% v Rusku vedla ke snížení nemocnosti s 19,06 na 100 000 obyvatel a 91.46 na 100 000 dětí mladších než 14 let v roce 1998 na 3,24 v roce 2005 a 18,86 a 5,66 na 34,86 v roce 2007.

Očkování proti rotavirové infekci

Obtíže při vytvoření vakcíny proti rotavirové infekce patogeny, které mají mnoho sérotypů, byla překonána pozorováním, že dva převedené rotavirové nemoc dítěte - obvykle v raném věku - aby bylo imunní rotavirovou infekcí jakéhokoliv sérotypu.

Očkování proti kuřicímu kukuřici

Onemocnění varicella je způsobeno virem ze skupiny herpetických virů. Infekce je extrémně nákazlivá. Snižování síť jeslí a mateřské školky vedlo ke zvýšení není imunní vrstvě (v Anglii a ve Spojených státech - 4-20% osob ve věku 20-25 let), takže varicella (plané neštovice) u dětí, dospívajících a dospělých se stala normální a výnosy z nich těžší. Očkování z ovčího kukuřice významně snížilo výskyt kuřicích neštovic.

Očkování úplavic Sonne

Očkování z úplavice Sonne se podává dětem od 3 let a dospělým. Prioritní očkování proti úplavicím Sonne se doporučuje: pracovníkům infekčních nemocnic a bakteriologickým laboratořím

Očkování proti pneumokokové infekci

Pneumokoky způsobují nejčastější bakteriální infekce člověka, podle WHO odhaduje, že způsobí, že 1,2 milionu úmrtí ročně, více než 40% úmrtí dětí 0-5 let - .. Komunitní pneumonií v Rusku 1,5 milionů ročně, pneumokoky způsobují 76% u dospělých a až 90% u dětí mladších pěti let, včetně těch, které jsou komplikované pleurisy a ničením. Očkování z pneumokokové infekce významně snižuje výskyt pneumokokové infekce.

Očkování proti hemofilní infekci

Očkování proti hemofilii se doporučuje ve všech národních kalendářích. WHO poznamenává, že "nedostatek údajů o chorobnosti by neměl být důvodem k odložení zavedení vakcín Hib."

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.