^

Zdraví

Krémy na křečové žíly

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Varikóza je onemocnění charakterizované strukturálními a funkčními změnami v žilách, které se projevují rozšířením, ztenčením stěny a tvorbou lokálních rozšíření ve formě křečových žil. Pravidelně postihuje osoby s nízkou pohyblivostí.

trusted-source[1]

Indikace Krémy z křečových žil

Obrovská popularita mezi moderními nástroji, které pomáhají bojovat proti křečové žíly, získala přesně krémy. Ačkoli mnozí odborníci se domnívají, že takové léky nejsou vhodné pro léčbu této nemoci, ale jsou pouze prostředky k prevenci křečových žil. Používají se, jestliže pacient vykazuje následující příznaky z důvodu oslabení žilní stěny a tvorby trombů:

 1. Objeví se otok nohou, zvláště na konci dne.
 2. Nohy začínají bolet.
 3. Na nohou je nepříjemný pocit těžkosti.

trusted-source[2]

Formulář vydání

Doposud lékárny naleznou obrovské množství různých krémů, které pomáhají oslabit první známky křečových žil a zlepšit stav nohou.

Mezi nejoblíbenější patří:

 1. Varicobus.
 2. Čisté nohy.
 3. Křečové žíly.
 4. Krém je zdravý.
 5. Varicrem.
 6. Voskový krém.
 7. Krémový žraločí tuk.
 8. Sophie.
 9. Královský krok se šungitem.
 10. Varifort.
 11. Venorex krém.
 12. Lifestream Nano.
 13. Oblíbené.

Všechny se liší ve svých farmakologických charakteristikách. Chcete-li najít účinný krém pro křečové žíly, je nutné nicméně kontaktovat profesionálního flebologa, který předepíše vhodný lék. Zde uvážíme pouze základní charakteristiky každé drogy.

Varicobus

Účinné moderní prostředky k boji proti rozšiřování žil a křečových žil prevence. Hlavní rozdíl mezi touto drogou je její přírodní složení: med, kofein, sběr léčivých bylin, Troxerutin, esenciální a kokosového oleje, jírovce, ginkgo biloba. Všechny tyto komponenty v kombinaci s sebou, přispět ke zlepšení cévního tonu, posilují kapiláry, odstranění pocitu těžkosti, zvýšit žilní odtok krve z dolních končetin, obnovit, odstranit křeče, nasycení pleti důležitých vitamínů a minerálních látek, odstranění otoků a dělat krevní cévy pružnější ,

Hlavní výhodou krému Varicobuster je jeho bezpečnost. Díky přirozenému složení nemá žádné kontraindikace k použití.

Pro léčbu je nutné vytlačit tenkou vrstvu krému z tuby na kůži postižených nohou a protáhnout ji po celé ploše. Používejte jeden až dvakrát denně. Délka léčby je určena lékařem, závisí na stupni patologie. Nedoporučuje se však používat nápravu delší než třicet dní. První účinek léčby lze zaznamenat po uplynutí čtrnácti dnů od začátku aplikace.

Je třeba koordinovat použití krému s lékařem v případě trofických vředů nebo akutní trombózy.

trusted-source[3], [4]

Čisté nohy

Cream Clean Legs je moderní lék, který se používá k prevenci křečových žil, stejně jako k léčbě časné fáze této patologie. Tento nástroj pomůže rychle odstranit únavu nohou po pracovním dni, zlepšit stav dolních končetin v důsledku zrychlení průtoku krve.

Tento léčivý přípravek obsahuje následující účinné složky:

 1. Sůl z mrtvého moře. Vzhledem k tomu, že je nasycený jodem, sírou, bromem, křemíkem a hořčíkem, účastní se regeneračních procesů, odstranění zánětu a syntézy kolagenu.
 2. Antikoagulant. Neumožňuje koagulaci krve, má rozpouštěcí účinek a pomáhá zlepšit tok krve.
 3. Výtažek z kaštanu (koně). Pomáhá zmírnit gravitace a únavu.

Pokud používáte tento nástroj s výskytem prvních příznaků křečových žil, bude léčba dostatečně rychlá a účinná.

Před nanesením na pokožku dolních končetin musí být důkladně omyta a usušena. Rozdělte tenký proužek krému na celý povrch a dobře se rozemlejte. Aplikace opakujte třikrát až čtyřikrát za 24 hodin. Léčba může trvat celý měsíc nebo dokud symptomy nezmizí. Pro prevenci použijte večer před spaním.

Cream Clean Legs je přírodní produkt, ale nemůže být použit, pokud je alespoň jedna aktivní složka netolerantní. Chcete-li zkontrolovat možnou alergickou reakci, před použitím použijte nějakou přípravu na koleno. Pokud není podráždění přítomno, může být použito na velkých plochách pokožky.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Křečové žíly

V srdci krému pro léčbu varikózních příznaků jsou křečové žíly včelařskými výrobky, takže tento nástroj je vhodný pro léčení patologie všech, protože nezpůsobuje nežádoucí účinky.

Jaké látky jsou v přípravku?

 1. Cedar žít.
 2. Výtažek z propolisu.
 3. Podmore, vosk, oheň a včelí jed.
 4.  Olivový olej.
 5. Přídavek ve formě vitaminů.

Díky tomuto nástroji pomáhá posílit žilní ventily, poškozené cévy a také zastavit progresi patologie. Také krém čistí nádoby, ničí již vytvořené tromby, posiluje stěny, zlepšuje průtok krve a zmírňuje otoky.

Abyste dosáhli efektivního výsledku, doporučuje se použít krém dvakrát denně (nejlépe ráno a večer). Je velmi důležité, aby byl přípravek dobře protlačen do pokožky. Při prevenci křečových žil se používejte pouze v těch oblastech nohou, kde se objevují první symptomy patologie.

Krém zdravý

Efektivní lék, který pomáhá zbavit se hlavních příznaků křečových žil. Doporučuje se užívat v počáteční fázi patologie nebo prevence. Hlavní složkou krému je včelí vosk, který pomáhá výrazně zvýšit průtok krve v dolních končetinách, pro snížení tlaku v žilách, rychle obnovit poškozené stěny cév, zvyšují tonus žil, snižují kapilární křehkost, pro odstranění otoků.

Dále včelí vosk v medicíně tyto přírodní aktivní složky jsou: výtažek z borovice, olivový olej, propolis, včelí Podmore, včelí můra, včelí jed.

Krém je poměrně účinný přípravek, který navíc nemá žádné kontraindikace a vedlejší účinky vzhledem k jeho přirozenému složení. Ale před použitím drogy je lepší se poradit s lékařem a zkontrolovat, zda jste alergičtí na složky léku.

Varicrem

Lékaři doporučují používat Varicrem pravidelně s výskytem prvních příznaků křečových žil. Tento lék rychle odstraňuje otoky, snižuje zánět, eliminuje bolestivé pocity. Tento léčivý přípravek obsahuje následující účinné látky:

 1. Výtažek z kaštanu koně - zmírňuje bolest, otok, rozpouští krevní sraženiny.
 2. Extrakt ginkgo biloba pomáhá stimulovat krevní oběh v končetinách.
 3. Vytvoří se heparinem vzniklé krevní sraženiny, zlepšuje se krevní oběh.
 4. Výtažek z kopřivy a neplodu - je charakterizován hemostatickým účinkem a zlepšuje regenerační vlastnosti těla.
 5. Výtěžek přesličky a lískových oříšků - žilní stěny jsou pružnější a pružnější.
 6. Extrakt z kůry dubu - odstraňuje zánět.
 7. Troxerutin - pomáhá posilovat nádoby.

Také ve složení léku najdete komplexy vitamínů. Aplikujte jednou za 24 hodin. Aplikujte tenký proužek krému na dolní končetiny a jemně protřete. Absorpce je rychlá. Krém nezanechává na oblečení mastné značky.

Zlepšení stavu s počátečními stadii varikózy se objevuje velmi rychle. Neexistují žádné kontraindikace k použití, ale nedoporučuje se užívat přípravek na alergii na její složky.

Kaštanový krém

Hlavní lék pro léčbu této patologie, založený na extraktu z kaštanu (koně), je dnes považován za "domácí doktora". Je vhodný pro každodenní užívání a pomáhá po krátkou dobu, aby pocítil lehkost nohou.

Extrakt účinné látky působí uklidňujícím způsobem, pomáhá zvyšovat tón žil, posiluje stěny žil a kapilár. Do kompozice je také zařazen výpis přesličky z pole. Neumožňuje, aby kapalina stagnovala v tkáních, a tak zabránila otokům dolních končetin.

Použijte pouze na čistou a suchou pokožku. Použijte dvakrát nebo třikrát za 24 hodin před vymizením nepříjemných příznaků.

Vosková krémová včela

Unikátní lék, který účinně eliminuje hlavní příznaky křečových žil. V jeho složení se vyskytují pouze přírodní účinné látky: propolis, mošt z cedru, včelí a jed, včelí vosk, včelí vosk.

Krém je protizánětlivý, protiedémový a také pomáhá zmírnit bolest, která se objeví u pacientů s křečovými žilkami na konci dne. Zpevňují se stěny žil, zlepšuje se krevní oběh, troufní vředy se vyléčí a vylučují křečové "uzliny".

Vtírejte do kůže křečových končetin postižených jednou denně (nejlépe večer). Krém nezanechává na kůži a oblečení mastné značky. Doporučuje se aplikovat na každého, kdo má první příznaky křečových žil. Nepoužívejte u pacientů s nesnášenlivostí k hlavním složkám.

Krémový žraločí tuk

Antivaricidní činidlo, které je založeno na přírodních složkách. Pomáhá zmírnit napětí, eliminuje pocit těžkosti a bolesti v dolních končetinách. Díky zlepšení krevního oběhu pomáhá eliminovat žilní síť, což je jeden z hlavních příznaků křečových žil.

V medicíně existují přírodní účinné látky: žraločí tuk, extrakt z kůry vrbové a extrakt z konopí. Žraločí tuk, který je hlavní složkou krému, snadno proniká do horních vrstev kůže a posiluje kapiláry a cévy. Díky extraktu z gaštanu se zlepšuje průtok krve a mikrocirkulace. A extrakt z vrbové kůry odstraňuje otoky a bolesti.

Aplikujte tenký proužek smetany a masážní pohyby třepat drogu z chodidla směrem k kyčle. Lék není považován za drogu a nemá žádné kontraindikace.

trusted-source[9], [10], [11]

Sophie

Účinné léčivo, které se používá k prevenci a léčbě počátečních fázích křečových žil. Pouze přírodní aktivní složky nacházejí v krému: včelí vosk, voda s ionty stříbra, lékařské pijavice extrakt, olej z pšeničných klíčků, Rakytníkový olej, kaštanový extrakt, lopuch, kopřiva, Ficus sobě, lískových oříšků, přeslička, aloe vera. Také v tomto produktu patří vitamin komplex.

Aplikujte tenkou vrstvu krému dva nebo třikrát za 24 hodin podél žil postižených křečovými žilkami. Masírujte a protřepte tři minuty. Léčba trvá tři až pět týdnů, ale první úleva přichází po několika dnech užívání.

Pacienti s nesnášenlivostí k složkám, které tvoří drogu, používají ji k léčbě a prevenci. Nebyly nalezeny žádné vedlejší účinky.

Královský krok se šungitem

Sosudoukreplyayuschee antivarikoznye nástroj, který pomáhá odstranit bolesti a tíhy v nohou po dni, aby se zabránilo vzniku krevních sraženin, zlepšují cévní tonus a dát nohy zdravé.

Přírodní účinné látky jsou v medicíně: šungit voda, olej z hroznových, emulgující vosk, voda, chlorofyl, hloh, lopuch, řasy, jírovce, včelí vosk, esenciální olej grapefruit, fenoxyethanol.

Shungite je černý kámen, který vypadá jako uhlí. Pomáhá obnovit mládí a krásu na kůži. Rozlišuje se v antimikrobiálních, protizánětlivých a dezinfekčních činnostech. Také s jeho pomocí bolest prochází rychleji, krevní tok v tkáních poškozených kloubů se zlepšuje. Voda, nasycená šungitem, má antioxidační vlastnosti.

Díky oleji z hroznových semen se krém dokonale vyrovná s venózní nedostatečností, a to i tehdy, když se již vyvinul na chronickou. Olej pomáhá stimulovat metabolické procesy v horní vrstvě pokožky, čímž posiluje kapiláry, které tam jsou.

Chlorofyl pomáhá zlepšit mikrocirkulaci krve v cévách, stimuluje syntézu proteinů, potlačuje růst patogenních organismů v postižených tkáních. Hloh má antispazmodální účinek a také pomáhá zvýšit tok krve.

Doporučuje se používat krém každý den k prevenci a léčbě křečových žil. Aplikujte tenký proužek na pokožku nohou jednou nebo dvakrát za 24 hodin a jemně protřete. Je zakázáno používat pacienty s nesnášenlivostí na složky léku.

Varifort

Varifort je novinka v léčbě křečových žil. Jeho vzhled je jako "legíny", které jsou oblečené na nohou a noseny podle pokynů. Hojivý účinek varifortu pochází z výplňových mikroskopických koulí, na jejichž povrchu je aplikována speciální křemíková organická látka. Silikon má mnoho léčebných vlastností, které nezmizí ani po dlouhodobém užívání drogy.

Proč Varifort pomáhá zbavit se žilní sítě? Křemík je charakterizován záporným nábojem, takže je schopen rozpustit tromby, které se tvoří na nohách, velikost obzvláště velkých krevní sraženiny klesá, stěny cév se stanou pružnějšími. Pomáhá také odstranit toxiny z těla.

Nalézt nohy doporučujeme každý den. Účinnost Varifortu zaznamenáte již týden po začátku užívání. Neexistují žádné vedlejší účinky a kontraindikace tohoto léku. Může být bezpečně použita i během těhotenství.

Krém s pijavicemi z křečových žil

Krémy s pijavice jsou často používány k léčbě a prevenci křečových žil. Dnes je účinným prostředkem „New Life pro žilách.“ Tyto aktivní složky jsou v medicíně: hořčičné semínko olej, glycerol, lněný olej, liposentol F, pijavice, bioflavonoidový, cyklomethikon, vrba-bylina, vilínu, vrba bílá, arnika, Ginkgo biloba, petržel, břečťan, kaštan, šalvěj, kopřiva, jitrocel , heřmánek, vlaštovičník, lopuch, řebříček, hřebíček, sezamový, zázvor olej, kurkuma olej, silice, mentol.

Jak můžete vidět, většina složek, které tvoří tento výrobek, je přirozená, takže krém nemá nežádoucí účinky a nemá žádné konkrétní doporučení. Hlavní látkou je extrakt z pijavice, který zlepšuje mikrocirkulaci krve, eliminuje krevní sraženiny, stimuluje výměnu bílkovin.

Aplikujte zespodu podél žíly s tenkou vrstvou, jemně protřepte do pokožky. Použijte dvakrát až třikrát za 24 hodin. Pacienti s nesnášenlivostí proti složkám léku nesmí užívat léčbu.

trusted-source[12], [13]

Venorex krém

Hypoalergenní a přírodní lék na prevenci a léčbu křečových žil. Krém pomáhá obnovit průtok krve, léčit trofické vředy, posílit krevní cévy a stěny, snižovat bolest, snižovat krevní sraženiny a snižovat pravděpodobnost jejich výskytu, odstranit otoky.

Tento léčivý přípravek obsahuje následující složky: gaštan konský, kyselinu hyaluronovou, mikrokapsice a mentol. Díky této kompozici posilujete krevní cévy, uklidňuje a omlazuje pokožku.

Zesílený přípravek Venorex krém se rychle vstřebává do pokožky a okamžitě začne působit, což zmírňuje zánět. Kontraindikace nejsou přítomny, ale není nutné používat přípravek při intoleranci jeho složek. V některých případech může způsobit alergické reakce, ke kterým dochází po opuštění krému.

Lifestream Nano

Nový krémový gel Lifestream Nano se skládá z přírodních složek: mentolu, kyseliny hyaluronové, extraktu z kaštanu, mikročástice. Je to populární nástroj pro terapii a prevenci křečových žil dolních končetin.

Díky kyselině hyaluronové lék snižuje křehkost a propustnost kapilár, eliminuje zánět tkání a cév. Extrakt z kaštanu činí zdi nádoby silnými a elastickými, pomáhá snižovat bolest. Mentol dělá nohy zdravé a mladé a mikronosič urychluje metabolické procesy v buňkách.

Aplikujte na postižené křečové noze dvakrát až třikrát za 24 hodin. Pro úplné zotavení musíte pokračovat v kurzu po dobu jednoho měsíce, i když první efektivní výsledky budou viditelné po dvou týdnech. Neexistují žádné kontraindikace užívání drogy.

Oblíbené

Účinný lék, který pomáhá léčit křečové žíly počáteční fázi. Díky přirozenému složení (arniky, kaštanu koňského, olej z černého rybízu semínka, vlašské ořechy, piniové oříšky, Spirulina, Robin, měsíčku, třezalky, kopřiva dvoudomá, sladký jetel, éterické oleje), nástroj pomáhá posilovat žilní stěny, zlepšení stavu žilního systému ventilu, normalizovat viskozitu krve, snižuje otok, anestezii.

Lehce aplikujte na povrch kůže dolních končetin tenký proužek krému a protřete. Nepoužívejte více než dvakrát za 24 hodin. Masírujte nohu z nohy do bedra. Léčba počátečního stadia varikózní léčby trvá jeden měsíc, v ostatních případech tři měsíce.

Pacienti s nesnášenlivostí proti složkám léku k jeho užívání jsou zakázáni.

trusted-source[14]

Krémy pro křečové onemocnění doma

Mnoho pacientů se dnes snaží léčit křečové žíly pomocí alternativní medicíny. Stojí za to pochopit, že domácí krémy lze použít pouze po vyšetření ošetřujícího lékaře, který vás z takových léků nezakáže. Zde jsou některé oblíbené krémy z křečových žil, které můžete vytvořit bez problémů doma:

 1. Vezměte stopky a listy bílého pelyně, pečlivě je brouste. Směs s domácím kefírem. Nechte na tmavém místě pět dní. Aplikujte krém na obvaz a nataďte nohy.
 2. Vezměte šťávu aloe vera, tekutý med, džus z cibule, višněvskou masti a ghee. Všechny přísady se odebírají v množství jedné polévkové lžíce. Smíchejte a zahřejte na středním ohni (ale nevarujte). Položte do ledničky k vychladnutí krému. Aplikujte na nohy a bandáž nahoře jednou za 24 hodin.
 3. Vezměte drcený česnek a máslo (poměr 1: 2) a promíchejte. Před ulehnutím do krku naneste krém na dolní končetiny, zabalený do pergamenového papíru a bandáže. Nechte to přes noc. Ráno to musíte vypláchnout.

Používejte Krémy z křečových žil během těhotenství

Během těhotenství, zvláště s nástupem čtvrtého měsíce, se začne zvyšovat žilní tlak dolních končetin u ženy. Večer se nohy zvětšují, žena cítí únavu a těžkost. Samozřejmě se to stará o budoucí matky, zvláště pokud před těhotenstvím již projevily první příznaky křečových žil.

Používání různých krémů z křečových žil není během těhotenství zakázáno, protože tyto léky mají ve většině případů přirozené složení. Nejdříve se používají k úlevě od pocitu únavy, který vyvstává večer. Stojí za zmínku, že některé krémy mohou být použity pouze v druhém trimestru, takže před podáním žádosti se poraďte se svým lékařem.

Kontraindikace

Vzhledem k tomu, že křečové krémy jsou vyrobeny z přírodních složek, mohou je bez výjimky používat téměř každý. Je však důležité, abyste před zahájením léčby zkontrolovali, zda převedete všechny látky, které jsou součástí vybraného přípravku. Za tímto účelem se na ohyb kolena aplikuje malé množství krému.

V některých případech mohou pacienti po přerušení léčby vykázat alergické reakce (svědění, vyrážky, zarudnutí, pálení, kopřivka).

trusted-source[15], [16]

Podmínky skladování

Je velmi důležité správně uchovat krém z křečových žil. Některé léky by měly být po otevření lahve ponechány v chladničce. Nedovolte, aby léky ležely na místech přístupných malým dětem. Před použitím si pozorně přečtěte pokyny.

trusted-source[17], [18], [19]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti krému z křečových, asi tři až pět let.

Nejlepší a účinný krém pro křečové žíly

Počítače pro lékárny jsou nyní naplněny širokou škálou lokálních léků pro prevenci a léčbu křečových žil, které jsou charakterizovány protikřečkovitými a protizánětlivými účinky. Okamžitě stojí za to upozornit na skutečnost, že krém není všelékem této patologie, ale její použití pomůže zlepšit stav cév a zabránit manifestaci komplikací.

Chcete-li vybrat ten správný lék, který vám pomůže dosáhnout v krátké době pozitivních výsledků, je třeba věnovat pozornost účinným látkám před nákupem, které mohou být součástí těchto produktů:

 1. Konský kaštan - lze nalézt téměř v jakémkoliv prostředku proti křečímu záření. Má účinný venotonický účinek.
 2. Heparin je látka, která pomáhá zlepšit krevní oběh a průtok krve obecně, odstraňuje otoky a ničí krevní sraženiny.
 3. Lískové ořechy - protikřečový efekt.
 4. Přeslička - pomáhá posílit nádoby, aby byly pružnější.
 5. Dubová kůra - protizánětlivý účinek, zlepšující krevní oběh.
 6. Kalendula a kopřivka mají regenerační účinek.
 7. Troxerutin je analgetický účinek.

trusted-source[20]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Krémy na křečové žíly" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.