Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Levomekol s popáleninami

Lékařský expert článku

Plastický chirurg
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Zeptejte se kteréhokoli lékaře, zda může být přípravek Levomecol mast použit pro popáleniny, a dostanete jednoznačně pozitivní odpověď.

trusted-source[1], [2]

Klasifikace ATC

D02 Препараты со смягчающим и протекторным действием

Indikace Levomekol pro popáleniny

V chirurgické praxi v spálenin jednotek a v dermatologii široce používá, je efektivní kombinace činidlo, indikace ze které zahrnují léčbu nejen popáleniny prvního a druhého stupně, ale svezheinfitsirovannyh a hnisat rány, omrzliny, zánětlivá onemocnění kůže a podkožního vaziva ( vaří, carbuncles), bércové vředy a proleženiny závažné.

trusted-source[3], [4], [5]

Farmakodynamika

Farmakodynamika Levomekol masti na základě kombinace mechanismu, které ji tvoří bakteriostatické antibiotikum chloramfenikol (chloramfenikolu) a nesteroidní anabolický methyluracil (2,4-dihydroxy-6-methylpyrimidin).

Aktivní proti mnoha mikrobiálních kmenů chloramfenikol (v 1 g masti jeho obsah je 0,0075 g) navázání na ribozomy bakterií ve svých buňkách inhibuje tvorbu nukleových kyselin a dává je k ribozomu překladu. To znamená, že proteinová syntéza je potlačena, což vede k zastavení růstu bakterií a jejich agrese na poškozených a zanícených oblastech pokožky.

Methyluracil (0,04 g v 1 g masti) činí z přípravku Levomecol spolu s popáleninami regenerační činidlo, protože tato látka:

  • zlepšuje metabolické procesy a trofismus v tkáních,
  • podporuje tvorbu nových buněčných struktur namísto poškozených nebo nekrotických (stimulováním proliferace epidermálních buněk v oblasti poškození);
  • stimuluje hojení aktivací buněčných a molekulárních faktorů imunity (T-lymfocyty, pomocné látky, fagocyty, gamma-interferon).

Methylluracil navíc snižuje intenzitu zánětu při popáleninách kvůli poklesu účinku enzymových katalyzátorů proteolýzy (intracelulární rozklad proteinů).

Použití Levomekol mast na popáleniny má pozitivní terapeutický efekt, ale proto, že základem tohoto nástroje není tuk, a polyethylenglykol (hydrofilní polyethylen). Za prvé, umožňuje účinné látky pronikají hlouběji do spálené tkáně, aniž by došlo k poškození intracelulární membrány, a za druhé, vypálit rána není pokryta vzduchotěsným filmem a odtoku tekutiny a hnisu odstranění nic nebrání.

Používejte Levomekol pro popáleniny během těhotenství

Je-li to nutné, je povoleno krátkodobé užívání mastí Levomecol pro popáleniny během těhotenství.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání tohoto léku jsou omezeny na individuální hypersenzitivitu.

trusted-source[6], [7], [8]

Vedlejší efekty Levomekol pro popáleniny

V oficiálních pokynech k masti je třeba poznamenat, že v některých případech jsou nežádoucí účinky možné v podobě alergické reakce na kůži (zarudnutí, vyrážky, svědění).

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Dávkování a aplikace

Dávkování Levomekol mast na popáleniny vnější: doporučeno použít prostředky na poškozenou kůži nebo uložit na vypalování site sterilní mast impregnované tkaniny (nebo volně bandáž).

trusted-source[13]

Předávkovat

Předávkování této masti, jak je uvedeno v pokynech, je téměř nemožné.

Interakce s jinými léky

Její interakce s jinými léky nejsou popsány.

trusted-source[14], [15], [16], [17]

Podmínky skladování

Léčivo by mělo být uchováváno při pokojové teplotě.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti je 24 měsíců.

Také čtěte - mast z popálenin

trusted-source[18]

Farmakologická skupina

Антисептики и дезинфицирующие средства в комбинациях
Средства, стимулирующие процессы регенерации и эпителизации кожи

Farmakologický účinek

Регенерирующие и репаративные препараты
Антисептические (дезинфицирующие) препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Levomekol s popáleninami" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.