Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Léčba hoření olazolem

Lékařský expert článku

Plastický chirurg
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Droga se používá v lékařské praxi při komplexní terapii povrchových popálenin, povrchů ran, vředových a erozních lézí.

Je vícesložkový přípravek s anestetika, antibakteriální (aktivní vůči gram-pozitivním a gram bakterií Haemophilus influenzae bakterie, chlamydie, spirochety) a protizánětlivým účinkem. Snižuje uvolňování exsudátu, podporuje regeneraci a obnovu postižených oblastí pokožky.

Klasifikace ATC

D02AX Дерматопротекторы прочие

Indikace Olyazolu z popálenin

Přípravek se používá v terapii:

 • rany různého původu a stavu (tepelné, chemické, infikované nebo aseptické);
 • trofické vředy (pomalu hojivé kožní defekty);
 • svědění a / nebo infikovaný ekzém;
 • dermatózy.

V gynekologii a proktologii se používají k komplexní terapii bakteriální vaginózy (akutní a chronické), eroze děložního čípku, proktitidy, anální trhliny.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Aerosol z popálenin Olazol. Aktivní účinné složky:

 • řepkový olej - přírodní protizánětlivý a hojivý prostředek s mírným antibakteriálním účinkem;
 • chloramfenikol (levomycetin) - je širokospektrální antibiotikum;
 • benzokain (anestezin) - lokální anestetikum, které pomáhá blokovat tvorbu a vedení nervových impulzů;
 • kyselina boritá (kyselina orthoborná) - má dezinfekční vlastnosti.

Pomocné látky: dehydrované vlněné vlny, triethylamin, kyselina stearová, destilovaná propan-1,2,3-triol, purifikovaná voda, hladon. Vyrobeno v aerosolových plechovkách z hliníku 60 nebo 80 g (s kontinuálním provozem s plastovým stříkacím víčkem). Původní krabice z kartonu je balena balónem v množství 1 ks, návodem k použití drogy, náhradním pracovním uzávěrem.

Farmakodynamika

To má lokální anestetický účinek v důsledku přítomnosti aktivní prvky benzokain, způsobuje porušení syntézy proteinu v mikroorganismech než inhibuje jejich růst a množení (benzokain, kyselina boritá), urychluje regeneraci (rakytník řešetlákový olej).

Farmakokinetika

Při lokální aplikaci je lehce vstřebáván a nemá výrazný systémový účinek na tělo.

trusted-source[4], [5]

Používejte Olyazolu z popálenin během těhotenství

Olazol se nedoporučuje užívat během těhotenství.

Kontraindikace

 • Děti do 2 let. Léčba pediatrických pacientů by měla být prováděna pod dohledem lékaře.
 • Přecitlivělost na složky přípravku.
 • Olazole není předepisován ženám během gestačních a laktačních období.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Vedlejší efekty Olyazolu z popálenin

Ve vzácných případech je výskyt alergických reakcí způsobených citlivostí na složky léčiva.

trusted-source[10], [11], [12]

Dávkování a aplikace

Používá se externě, lokálně. Povrch rány předem (čistý od hnisu, kůry). Aplikujte rovnoměrně v tloušťce 10-15 mm. Používejte každý den nebo h / z den.

Při léčbě ran a popálenin: dospělí jsou předepisováni 1 až 4 krát denně; doporučují se děti starší než dva roky - jedno-, dvakrát denně užívané, které závisí na stupni zánětu, poškození tkání, epitelizaci ran. Průběh léčby se pohybuje od 7 do 14 dnů.

Před aplikací potřeme dobře (10-15 krát). Před výměnou ochranného krytu na pracovní víčko. Rozšiřte otvor pro stříkání směrem k ošetřované ploše. Tloušťka pěny se nastavuje stisknutím krytu. Pro rychlé a úplné pokrytí povrchu rány se doporučuje rozstřikovat sprej ve vzdálenosti 1 až 5 cm od poškození. Přitlačí k rozprašovací trysky k pocitu opěry a lisu na okamžik zastaví, vyčnívají z válce 7 ml pěny (asi 1,4 g. Léčiva), která je dostatečně ke krytí rány nebo spálit plochu 100 cm 2.

Předávkovat

Případy předávkování nejsou popsány.

Interakce s jinými léky

Klinické studie nebyly provedeny. Nepoužívejte současně s jinými léky, které mají antimikrobiální účinek.

trusted-source[13], [14], [15]

Podmínky skladování

Prostředky Olazole je nutno skladovat podle pokynů na místě, které není přístupné slunečnímu světlu, vychladnout při teplotě vzduchu nepřesahující 15 ° C. Nezamrzujte ani nevystavujte vysokým teplotám. Uchovávejte mimo dosah dětí. Použití spreje se nedoporučuje vedle otevřeného ohně. Válec je pod tlakem. Válec nelze demontovat. Vydává se v lékárnách bez předpisu.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti - 2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Datum výroby a vypršení doby skladování je uvedeno na válci, stejně jako na originální kartonové krabici.

Recenze

Zde je několik recenzí z World Wide Web o Olazole:

 • Xenia

Výborný výrobek. Při velkých lézích je pěnová látka velmi vhodná. Díky rakovině řepky olejné se léčí rychleji. Anestetikum v počáteční fázi léčby dokonale odstraňuje bolest. Na rozdíl od drahých importovaných analogů funguje dávkovač dobře. V současné době je pěna Olazol skvělou drogu v kombinaci s cenou.

 • Irina

Byl s dětmi na venkově, dal do zahrady stůl a připravil se na čajovou párty. Děti nosily desky, šálky, pechenyushki. Ale potom, starší, je mu 6 let, chtěl přinést čajovou konvici s vroucí vodou, ale nevšiml si oblázku na cestě, chytil ji, padl. Je dobré, že kanvica letěla daleko a voda z ní dopadala pouze na rameno. Bylo těžké hořet s puchýři. Sami sebe není nic vhodného pro tuto situaci. Šli k sousedům. Je dobré, že teta Masha měla aerosol Olazol. Použila ji k léčbě vředů na kůži. Rychle vzal bolest. Pak se obrátili na doktora a řekl, že by měl být aplikován do 3 dnů. Nyní je vše v pořádku, aby ještě zbývalo jizvení.

 • Valerie

Chladný sprej Olazol. Pomáhá při spalování oleje, testováno samo. Smažil jsem kotouče a když jsem se otočil, jeden se vklouzl a spadl do vroucího tuku, který mi na prst střílel, bolest byla strašidelná. Vzal jsem si sprej. Postřikované. Krása! Neublíží to! Následně byl ještě čtvrtý den. Olazola z popálenin je skvělý prostředek.

Častým společníkem v našem životě jsou různé bolestivé zranění (popáleniny, škrty). Zde se přípravek Olazol se svým širokým spektrem účinku stává nepostradatelným. Zpráva o jeho použití je většinou pozitivní. Nástroj je velmi oblíbený.

V hodnoceních je třeba poznamenat, že použití spreje po několik dní umožňuje, aby léčba skončila mnohem rychleji a úspěšněji. Koneckonců, je známo, že není možné aplikovat olej na otevřené popáleniny, mastné masti. Olazol z popálenin v těchto případech se stane nepostradatelným asistentem. Na základě zpětné vazby je jedním z nejlepších nástrojů v této oblasti.

Farmakologická skupina

Регенеранты и репаранты

Farmakologický účinek

Регенерирующие и репаративные препараты

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Léčba hoření olazolem" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.