^

Zdraví

Léčba hoření olazolem

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 30.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Droga se používá v lékařské praxi při komplexní terapii povrchových popálenin, povrchů ran, vředových a erozních lézí.

Je vícesložkový přípravek s anestetika, antibakteriální (aktivní vůči gram-pozitivním a gram bakterií Haemophilus influenzae bakterie, chlamydie, spirochety) a protizánětlivým účinkem. Snižuje uvolňování exsudátu, podporuje regeneraci a obnovu postižených oblastí pokožky.

Indikace Olyazolu z popálenin

Přípravek se používá v terapii:

 • rany různého původu a stavu (tepelné, chemické, infikované nebo aseptické);
 • trofické vředy (pomalu hojivé kožní defekty);
 • svědění a / nebo infikovaný ekzém;
 • dermatózy.

V gynekologii a proktologii se používají k komplexní terapii bakteriální vaginózy (akutní a chronické), eroze děložního čípku, proktitidy, anální trhliny.

trusted-source[1], [2], [3]

Formulář vydání

Aerosol z popálenin Olazol. Aktivní účinné složky:

 • řepkový olej - přírodní protizánětlivý a hojivý prostředek s mírným antibakteriálním účinkem;
 • chloramfenikol (levomycetin) - je širokospektrální antibiotikum;
 • benzokain (anestezin) - lokální anestetikum, které pomáhá blokovat tvorbu a vedení nervových impulzů;
 • kyselina boritá (kyselina orthoborná) - má dezinfekční vlastnosti.

Pomocné látky: dehydrované vlněné vlny, triethylamin, kyselina stearová, destilovaná propan-1,2,3-triol, purifikovaná voda, hladon. Vyrobeno v aerosolových plechovkách z hliníku 60 nebo 80 g (s kontinuálním provozem s plastovým stříkacím víčkem). Původní krabice z kartonu je balena balónem v množství 1 ks, návodem k použití drogy, náhradním pracovním uzávěrem.

Farmakodynamika

To má lokální anestetický účinek v důsledku přítomnosti aktivní prvky benzokain, způsobuje porušení syntézy proteinu v mikroorganismech než inhibuje jejich růst a množení (benzokain, kyselina boritá), urychluje regeneraci (rakytník řešetlákový olej).

Farmakokinetika

Při lokální aplikaci je lehce vstřebáván a nemá výrazný systémový účinek na tělo.

trusted-source[4], [5]

Dávkování a aplikace

Používá se externě, lokálně. Povrch rány předem (čistý od hnisu, kůry). Aplikujte rovnoměrně v tloušťce 10-15 mm. Používejte každý den nebo h / z den.

Při léčbě ran a popálenin: dospělí jsou předepisováni 1 až 4 krát denně; doporučují se děti starší než dva roky - jedno-, dvakrát denně užívané, které závisí na stupni zánětu, poškození tkání, epitelizaci ran. Průběh léčby se pohybuje od 7 do 14 dnů.

Před aplikací potřeme dobře (10-15 krát). Před výměnou ochranného krytu na pracovní víčko. Rozšiřte otvor pro stříkání směrem k ošetřované ploše. Tloušťka pěny se nastavuje stisknutím krytu. Pro rychlé a úplné pokrytí povrchu rány se doporučuje rozstřikovat sprej ve vzdálenosti 1 až 5 cm od poškození. Přitlačí k rozprašovací trysky k pocitu opěry a lisu na okamžik zastaví, vyčnívají z válce 7 ml pěny (asi 1,4 g. Léčiva), která je dostatečně ke krytí rány nebo spálit plochu 100 cm 2.

Používejte Olyazolu z popálenin během těhotenství

Olazol se nedoporučuje užívat během těhotenství.

Kontraindikace

 • Děti do 2 let. Léčba pediatrických pacientů by měla být prováděna pod dohledem lékaře.
 • Přecitlivělost na složky přípravku.
 • Olazole není předepisován ženám během gestačních a laktačních období.

trusted-source[6], [7], [8], [9]

Vedlejší efekty Olyazolu z popálenin

Ve vzácných případech je výskyt alergických reakcí způsobených citlivostí na složky léčiva.

trusted-source[10], [11], [12]

Předávkovat

Případy předávkování nejsou popsány.

Interakce s jinými léky

Klinické studie nebyly provedeny. Nepoužívejte současně s jinými léky, které mají antimikrobiální účinek.

trusted-source[13], [14], [15]

Podmínky skladování

Prostředky Olazole je nutno skladovat podle pokynů na místě, které není přístupné slunečnímu světlu, vychladnout při teplotě vzduchu nepřesahující 15 ° C. Nezamrzujte ani nevystavujte vysokým teplotám. Uchovávejte mimo dosah dětí. Použití spreje se nedoporučuje vedle otevřeného ohně. Válec je pod tlakem. Válec nelze demontovat. Vydává se v lékárnách bez předpisu.

Skladovatelnost

Doba použitelnosti - 2 roky. Nepoužívejte po uplynutí doby použitelnosti. Datum výroby a vypršení doby skladování je uvedeno na válci, stejně jako na originální kartonové krabici.

Recenze

Zde je několik recenzí z World Wide Web o Olazole:

 • Xenia

Výborný výrobek. Při velkých lézích je pěnová látka velmi vhodná. Díky rakovině řepky olejné se léčí rychleji. Anestetikum v počáteční fázi léčby dokonale odstraňuje bolest. Na rozdíl od drahých importovaných analogů funguje dávkovač dobře. V současné době je pěna Olazol skvělou drogu v kombinaci s cenou.

 • Irina

Byl s dětmi na venkově, dal do zahrady stůl a připravil se na čajovou párty. Děti nosily desky, šálky, pechenyushki. Ale potom, starší, je mu 6 let, chtěl přinést čajovou konvici s vroucí vodou, ale nevšiml si oblázku na cestě, chytil ji, padl. Je dobré, že kanvica letěla daleko a voda z ní dopadala pouze na rameno. Bylo těžké hořet s puchýři. Sami sebe není nic vhodného pro tuto situaci. Šli k sousedům. Je dobré, že teta Masha měla aerosol Olazol. Použila ji k léčbě vředů na kůži. Rychle vzal bolest. Pak se obrátili na doktora a řekl, že by měl být aplikován do 3 dnů. Nyní je vše v pořádku, aby ještě zbývalo jizvení.

 • Valerie

Chladný sprej Olazol. Pomáhá při spalování oleje, testováno samo. Smažil jsem kotouče a když jsem se otočil, jeden se vklouzl a spadl do vroucího tuku, který mi na prst střílel, bolest byla strašidelná. Vzal jsem si sprej. Postřikované. Krása! Neublíží to! Následně byl ještě čtvrtý den. Olazola z popálenin je skvělý prostředek.

Častým společníkem v našem životě jsou různé bolestivé zranění (popáleniny, škrty). Zde se přípravek Olazol se svým širokým spektrem účinku stává nepostradatelným. Zpráva o jeho použití je většinou pozitivní. Nástroj je velmi oblíbený.

V hodnoceních je třeba poznamenat, že použití spreje po několik dní umožňuje, aby léčba skončila mnohem rychleji a úspěšněji. Koneckonců, je známo, že není možné aplikovat olej na otevřené popáleniny, mastné masti. Olazol z popálenin v těchto případech se stane nepostradatelným asistentem. Na základě zpětné vazby je jedním z nejlepších nástrojů v této oblasti.

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Léčba hoření olazolem" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.