Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Maltofer

Lékařský expert článku

Internistické infekční onemocnění
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Maltofer je železný lék, který se používá k požití.

trusted-source[1], [2], [3]

Klasifikace ATC

B03AB05 Железа полиизомальтозат

Účinné látky

Железа (III) гидроксид полимальтозат

Indikace Maltofer

Lék je používán k léčbě lidí s anémií s nedostatkem železa, a kromě toho se skrytým nedostatkem železa v těle.

Kromě toho mohou být zobrazeny jako prevence nedostatku železa lidí v rizikové kategorie (z těch starších lidí, a ti, kteří dodržují přísné diety, těhotenství, a kromě dospívajících dětí, které jsou v období intenzivního růstu).

trusted-source[4], [5], [6]

Formulář vydání

Produkovány ve formě orálních kapek nebo roztoku a navíc jako sirup a tablety.

Kapky jsou obsaženy v lahvičkách o objemu 10 nebo 30 ml. V jednom balení obsahuje 1 lahvičku, uzavřenou speciální kapátkovou kapátkou.

Perorální roztok je obsažen uvnitř skleněných lahviček (objem 5 ml); V samostatném balení obsahuje 10 injekčních lahviček.

Sirup je dostupný ve skleněných lahvích o objemu 75 nebo 150 ml. Uvnitř samostatného balení obsahuje 1 láhev sirupu a měřicí čepičku.

Žvýkací tablety jsou baleny v blistrech v množství 10 kusů uvnitř každého. Balení obsahuje 3 blistrové destičky.

trusted-source[7], [8], [9]

Farmakodynamika

Léčivo obsahuje hydroxid železitý (III) polymaltosát, který zabraňuje procesům prooxidačního účinku železa.

Po vstřebání léku do oběhového systému se syntetizují železné ionty s feritovým prvkem. Dále se začne hromadit železo uvnitř těla (především v játrech). Tato složka je obsažena uvnitř myoglobinu hemoglobinem, stejně jako dalšími enzymy.

trusted-source[10], [11], [12], [13]

Farmakokinetika

Úroveň absorpce železa závisí na použité dávce, stejně jako na množství železa, které se již v těle nachází. Takže v případě nedostatku železa se rychlost absorpce této látky z trávicího traktu stane vyšší. Absorpce léku se provádí hlavně přes tenké střevo a 12-tlusté střevo.

Určité množství léčiva, které není absorbováno do oběhového systému, se vylučuje výkaly. Proces vylučování železa je spíše pomalý, vylučování se provádí hlavně společně s močí a navíc s žlučí. Při exfoliaci gastrointestinálního traktu a kožního epitelu dochází také k vylučování. Malá část železa jde ženám během menstruace.

trusted-source[14], [15]

Používejte Maltofer během těhotenství

Neexistují žádné informace o bezpečnosti užívání drog během prvního trimestru.

V 2. A 3. Trimestru léčivého přípravku může lékař předepisovat ošetřující lékař, ale pouze v případech, kdy pravděpodobný přínos pro ženu přesahuje pravděpodobnost výskytu nežádoucích účinků na plod.

Pokud se má přípravek Maltofer užívat během laktace, měl by být lékař konzultován s ohledem na nutnost zrušit kojení během léčebné doby.

Kontraindikace

Kontraindikace k užívání léků je netolerance pacienta k jednotlivým prvkům léku.

Kromě toho by neměl být podáván v přítomnosti osoby nebo pigmentu cirhózy hemosideróza, a s těmi, v případě pacienta s problémy vylučování železa (jako porušení mezi talasemie, anémie sideroahrestical formě, stejně jako anémie, intoxikace, vyvolal vedení).

Je zakázáno používat přípravek Maltofer a při léčení megaloblastických nebo hemolytických forem anémie.

Při užívání léku u lidí s diabetem je třeba mít na paměti, že v 1 ml perorálních kapek obsahuje 0,01 zrna ED; uvnitř první tablety a 1 ml sirupu obsahuje 0,04 pekařských jednotek; a v 5 ml perorálního roztoku - obsahuje 0,11 kukuřičného kukuřice ED.

trusted-source[16], [17], [18], [19]

Vedlejší efekty Maltofer

V podstatě se droga přenáší bez problémů, ale u některých lidí může její příjem způsobit nežádoucí účinky jako zvracení s nevolností, epigastrickou bolestí a poruchami stolice.

V období užívání drog u pacientů se pozoruje ztmavnutí fekální barvy, ale tento účinek nemá žádnou léčivou hodnotu.

trusted-source[20]

Dávkování a aplikace

Perorální roztok a kapky. Je zapotřebí rozpustit indikovanou dávku léků v malém množství šťávy nebo jiného nealkoholického nápoje.

Sirup by měl být užíván také perorálně. Požadovaná dávka se měří měřicí čepičkou. Je také povoleno rozpustit sirup v džusu nebo jiném nealkoholickém nápoji.

Žvýkací tablety jsou podávány perorálně - mohou být žvýkány nebo spolknuty celé. Je třeba je vypít vodou nebo jinou kapalinou.

Délka léčby, stejně jako velikosti dávek (bez ohledu na formu použitých léků) jsou pro každou osobu vybrány zvlášť; k tomu by měl být lékař odpovědný.

K odstranění anemie nedostatku železa u předčasně narozených dětí obvykle podává 2,5-5 mg / kg jednou denně.

U kojenců do 1 roku (léčba anémie s nedostatkem železa) je lék obvykle předepsán ve výši 25-50 mg jednou denně. V případě nedostatku latentního železa nebo jako profylaxe vývoje deficitu železa byste měli užívat léky 15-25 mg jednou denně.

Pro děti 1-12 let (eliminace anémie z nedostatku železa formě), je dávka s výhodou 50 až 100 mg účinné látky denně, jednorázové, a při léčbě latentní nedostatku železa, nebo v prevenci deficitu vyžaduje 1 krát za den pít 25-50 mg účinné látky.

U dospívajících mladších 12 let a dospělých (a kojících žen) během léčby anémie s nedostatkem železa je předepsáno jedno použití 100-300 mg léků. Při vyloučení nedostatku latentního železa a navíc při profylaxi užívejte 50-100 mg léku jednou denně.

Těhotné ženy trpící anémií s nedostatkem železa často předepisují použití 200-300 mg LS jednou denně. Aby se eliminoval nedostatek latentního železa nebo aby se zabránilo rozvoji onemocnění, je nutné vypít 100 mg léku jednou denně.

Trvání terapeutického kurzu, kdy je eliminována anémie s nedostatkem železa, je často 5-7 měsíců.

V případě anémie s nedostatkem železa u těhotných žen se doporučuje pít lék do doby dodání, aby se obnovila hladina železa v těle.

Při eliminaci latentního nedostatku železa trvá léčba obvykle 1-2 měsíce.

trusted-source[21]

Podmínky skladování

Bez ohledu na formu léku je nutné ho uložit na místo, které je uzavřeno od slunce a proniknout vlhkostí. Měřená teplota - 15-25 o C.

trusted-source[22], [23]

Skladovatelnost

Maltofer ve formě perorálních kapek nebo roztoku, stejně jako tablety mohou být použity po dobu 5 let od data výroby léků. V tomto případě je sirup vhodný pro použití v období 3 let od okamžiku jeho uvolnění.

Farmakologická skupina

Макро- и микроэлементы
Стимуляторы гемопоэза

Farmakologický účinek

Восполняющее дефицит железа препараты

Oblíbení výrobci

Вифор (Интернешнл) Инк., Швейцария

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Maltofer" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.