^

Zdraví

Masáž prsních žláz

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 17.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Krásná prsa je pýchou ženy. Ale ne všichni představitelé krásné oblasti myslí na své zdraví až do okamžiku, kdy sama nebo jedna z jejích blízkých lidí nebude čelit patologickému problému postihujícího poprsí. Masáž mléčných žláz je jedním z prvků prevence zdraví a mládeže tohoto těla. Mnoho lidí pozitivně reaguje na masáž páteře, dolních a horních končetin, ale podceňuje podobné techniky s odkazem na mléčnou žlázu. A marně.

trusted-source[1], [2]

Indikace pro mamární masáž

Masáž je silná "zbraní" v boji proti mnoha problémům. Ovšem právě tato síla svého dopadu na organismus představuje určitá omezení jeho použití. Proto je nutné znát náznaky jeho chování a diagnóz, jejichž formulace je nepřijatelná. Je třeba si uvědomit, že tato omezení mohou být jak trvalá, tak i dočasná (po odstranění původu patologie, lze tento postup vyřešit).

Patologie, při kterých je přípustná masáž prsu, zahrnují:

 • Mastopatie.
 • Mastitida.
 • Vláknitá - cystická mastopatie.
 • Prevence mnoha nemocí. U některých patologií jsou tato opatření jednou z metod terapie.
 • Korekce tvaru prsou. Zvýšení jeho velikosti.

Další výhodou masáže, kterou lze udělat, je skutečnost, že může být určitým způsobem považována za diagnostickou cvičení. Koneckonců během postupu dochází k palpaci, což umožňuje odhalit nově vznikající novotvary ve formě samostatných uzlů - těsnění.

Kdo kontaktovat?

Můžu masírovat prsa?

Ukazuje se to velmi mnoho, otázka, zda je možné udělat masáž mléčných žláz? Ani nehádat sílu jeho dopadu a výsledky, které lze dosáhnout s řádným profesionálním uplatněním těchto technik.

A on se ukázal, že může udělat hodně:

 • Razirayuschie a hnětací pohyby vedou ke zlepšení průtoku krve a odtud se zlepšuje přívod krve do studované oblasti.
 • Zvyšuje celkový tón.
 • Podobné zlepšení je pozorováno u lymfatické drenáže.
 • Čistí se póry pokožky.
 • Umožňuje odstranit dermu z mrtvé pokožky.
 • Umožňuje zlepšit funkci tajemství mazových a potních žláz.
 • Zlepšuje vzhled poprsí.

Proto je masáž poprsí nejen možné, ale je také nutné, a je žádoucí, aby byl tento postup pravidelný.

trusted-source[3]

Jak udělat masáž prsu?

Ale každý obchod vyžaduje dovednosti. Když je nemáte, nemůžete nejen získat očekávanou účinnost, ale také negativní výsledek. Proto je vhodné vyhledat pomoc od profesionálního maséra nebo, pokud to dovolí stav prsu, proveďte tento postup sami. Ale než začnete realizovat plán sami, musíte se ptát sami sebe, jak udělat masáž prsu?

Chcete-li najít odpověď, můžete požádat o radu od stejného maséra nebo se podrobně seznámit s technikou a posloupností pohybů článků a videí v sociálních sítích. Ale i zde je třeba poznamenat, že jakákoliv lékařská událost doma by měla být schválena a schválena ošetřujícím lékařem.

Masáž mléčných žláz zahrnuje několik stupňů. Primární zdvihání pak začne hnětení místa, po kterém se plynule pohybuje na přerušované vibrace, přiměřené propíchnutí. Všechny rozdíly mezi těmito postupy na hrudi a jiných částech těla spočívají v tom, že kůže busty je velmi tenká a jemná, což vyžaduje přesný a měkký kontakt.

Zároveň volba určitých technik a technik závisí na úkolu, kterému čelí masér:

 • Zvětšete velikost poprsí.
 • Stagnující jevy v mléčné žláze.
 • Nedostatečná sekreční aktivita prsu.
 • Prevence nemocí.
 • Podpora tvaru hrudníku v tónu.
 • Řešení dalších cílů.

Abyste mohli postupovat správně, musíte mít představu o struktuře ženského prsu, umístění jeho svalů, krevních cév, prsu a dalších součástech.

Něco o struktuře zvažovaného orgánu. Kůže na tomto místě je dost tenká, snadno posunutá a vybavená dostatečně velkým množstvím mazových žláz. Horní oblast je reprezentována velkými prsními svaly a hlubší pod nimi jsou malé. Boční část je pokryta předními zubatými svaly. Zespoda - začíná pod prsou šikmý sval. Mléčná žláza chrání tukové tkáně. Tam jsou také lymfatické a krevní cévy, mléčné dutiny.

Technika mléčné masáže

Chcete-li dosáhnout maximálního účinku z procedury, potřebujete správnou techniku mléčné masáže se všemi jejími nuancemi.

V závislosti na účelu tohoto cvičení může být držen v sedící pozici, ležící na boku nebo na zádech. Je žádoucí použít speciální krém. Pokud ji nemáte, můžete se s dětským krémem dostat.

 • Je třeba připravit prostor pro aktivnější masáž. Povrch je nejprve pohlcen plochou dlaní nebo kruhovým pohybem obou rukou. Pohyby se provádějí od dolní části směrem vzhůru, od bradavky po velký hrudní a zobáček-brachiální sval. Současně je třeba dbát na to, aby se dlaň sklouzla podél dermis, aniž by se výrazně posunula.
 • Během procedury je nutné se vyvarovat dotyku s bradavkou, s výjimkou zvláštních účelů (pokud je diagnostikováno její potopení a tak dále).
 • Pak jeden po druhém selektivně produkují masáže oddělených svalových skupin: membrána, přední zuby, vnější intercostální svaly a velké prsní svaly.

Samotný postup je rozdělen na pět metod: hladení, tření, hnětení, výtok a vibrace. Jeden bez ostatních dává pozitivní výsledek, ale největší efekt lze dosáhnout pouze jejich kombinací do kombinovaného postupu. Nyní zůstává stručně seznámit se s každou technikou zvlášť.

Stroke - hladké, bez lisování, posuvné pohyby, které fungují ve všech zónách. Obvykle se dlaně pohybují v kruhovém pohybu ve směru hodinových ručiček.

Tření se provádí pomocí phalanxových podložek (nebo palmů) s dostatečně aktivním kruhovým a cikcakovým pohybem.

Hnětení se provádí pomalu a hladce se posunují podložky prstů nad povrchem. V tomto případě dochází ke stlačení a lisování tkání. Pouze je nutné si uvědomit, že při provádění tohoto postupu je nutno věnovat pozornost pohybu a vynaložené úsilí je přísně podloženo. Prsty by se měly hladce sklouznout po povrchu, aby nedošlo k poškození povrchu. Beating - tato technika je série lehkých, měkkých a trhavých úderů. Tato technika může být provedena jak s opěrkami na dlaně, tak s podložkami na falanx. Většinou se často používají rány, ale postupně: pak prsty jeden, pak prsty druhé ruky. Vibrace jsou vytvářeny pružnými, častými, náhlými fecalizací. Současně je povoleno používat jako žebra dlaně, dlaně a podložky prstů. Přesuňte se od areola ke spodní části hrudníku.

Na konci tohoto postupu by mělo být na palec a ukazováček jedné ruky se chopí hrudníku na jeho základně, a druhý pro kompresi bradavku (peripapillary kruh), a pak se z druhé ruky učinit krouživými pohyby hladit.

Konečným bodem postupu bude hladkost.

Pohyby rukou by měly směřovat k uspořádání svalových vláken.

Moderní lékařské kliniky nabízejí svým pacientům nejen klasickou masáž. Chcete-li aktivovat práci prsu, můžete procvičovat i techniku bodového masírování. Hlavním úkolem je správné určení potřebných akupunkturních bodů, které se nacházejí v oblasti ramenního opasku, meziprostorové zóny a v oblasti štítné žlázy.

Masáž prsních žláz během krmení

Radost z mateřství. Narození malého muže a prvního uvedení do hrudníku. Je to zázrak přírody, který nikdy nepřestanete divit. V tomto okamžiku může být prsa kojící matky zvýšena o dvě nebo tři velikosti, protože dítě potřebuje hodně mléka.

Současně ale dochází ke změnám, které nejsou pro pokožku příliš příjemné. Na epidermis se objevují tahy. Koneckonců, kvůli skutečnosti, že objem poprsí se zvyšuje, má pokožka pokrýt. Jak se kojenec zastaví, prsa se začíná snižovat ve velikosti, ale na jeho povrchu zůstávají stahy (striae). Odcházejí od bradavky až k okraji s růžovými pruhy zředěné kůže. A pokud s tím nic neuděláte, strij, změna odstínu na bílou, zůstane po celý život.

Proto masáž mléčných žláz během krmení je nutností, která ženě umožní vyhnout se mnoha problémům spojeným se zdravím a estetickým vzhledem ženské hrdosti. Ve skutečnosti, kromě prevence strií, je aktivována laktace. Stejně jako stagnující jevy, které mohou následně vyvolat vývoj laktostázy (nízký průtok mléka v mléčných cestách a jejich stagnaci) a jiné patologické změny v prsu. Například, mastopatie.

Na tomto pozadí dochází ke zlepšení krevního oběhu a následně k výživě tkání. Masáž je jako nabíjení svalů. Jeho pravidelné cvičení posiluje vazky a svaly, vytvářejí tvar prsou a dělají to napjaté, spíše než saggy.

Jak správně masírovat mléčné žlázy během laktace a jaké doporučení je třeba dodržovat?

 • Postup začínáme z obvodu horní části hrudníku. Nejdřív to je hlad.
 • Následně elastickým stisknutím prstů podél spirály se masáž začne postupně a postupně se přesune na bradavku.
 • Doba trvání každé sekce je několik sekund.
 • Opět přejděte ke strokování.
 • Pak musíte pracovat s bradavky a bradavky, držet je palcem a ukazováčkem.
 • Po lehkém naklonění trupu protřepete hrudník. Tento jednoduchý proces umožní, aby mléko prošlo potrubím snadněji vystupovat z bradavky.
 • Postup dokončete, nejlépe teplou sprchu, střídavě směřující rozptýlený proud vody na jednu hruď a potom druhou.

Masáž prsních žláz s laktostázou

Lactostasis - je to snad není nemoc jako takovou, ale odchylka od normálního toku mateřského mléka v prsních kanálků, při níž zablokování jednoho nebo více kanálů, což vyvolává vznik stagnujících procesů. Je třeba poznamenat, že tato odchylka může nastat pouze během laktace.

V procesu zablokování mléko spadne do pasti a nemůže vyjít, což vede k vzhledu těsnění. Začíná cítit a bolest. Pokud v této situaci nepřijmete dostatečná opatření, mohou se objevit komplikace.

Často je na pozadí vývoje laktostázy dostatečné, aby se zvýšily ukazatele teploty těla, žena začne pociťovat nepohodlí v hrudi, je zde celková slabost a rychlá únava těla.

Tento stav děsí mladou matku. Problém je však vyřešen. A to může pomoci masáž mléčné žlázy s laktosázou, která je považována za hlavní metodu řešení problému.

Je však třeba poznamenat, že tyto manipulace by se měly provádět s dodržováním všech pravidel a doporučení. Měli byste také pamatovat na bezpečnost.

 • Masáž by měla směřovat k uvolnění místa zhutnění, což pomůže bezpečně odstranit stojatou tekutinu z jejich kanálku. Ve skutečnosti je to dekantace. To znamená, že masážní pohyby jsou nutně od okraje po bradavku. To je jediný způsob, jak získat stojaté mléko.
 • Manipulace s rukama by měla tvořit pouze tření a hladení. Těžší manipulace je zakázána. Před zahájením procedury je nutné se pokusit posadit, uklidnit a relaxovat emocionálně, což se uvolní a svalové tkáně.
 • Pokud dotek přináší mladé matce nesnesitelnou bolest, je přípustné přenést postup na ducha. Vodní trysky by měly být teplé (ne více než 37 stupňů) a rozptýlené.

Stojí za to upozornit, kojící matky, že pokud bolest je cítit lokálně na jednom místě, a těsnění pohmatem nepohybuje, a tento vzor je sledován po dobu delší než dva dny, že je naléhavě nutné usilovat o radu svého lékaře. To je způsobeno tím, že prodloužená stagnace mléka - to je přímá cesta k rozvoji mastitidy.

Masáž s fibroadenomem prsní žlázy

Když diagnostikujete tuto chorobu, musíte přehodnotit řadu vašich návyků a možná dokonce lehce napravit každodenní rutinu. V tomto případě je přípustná masáž s fibroadenomem prsu, doporučuje se však předem konzultovat s odborníkem a zkrátit se na zvládnutí principů a technik masáže.

Pouze s povolením lékaře a po zvládnutí techniky nárazu na hrudi můžete pokračovat v lékařském a preventivním postupu.

Masáž pro rakovinu prsu

Vše závisí na stavu nádoru a na období, ve kterém je pacient. A těch činností, které jsou přípustné v tomto období, rozhoduje pouze ošetřující lékař onkolog - mamolog.

V tomto případě je masáž s rakovinou prsu v zásadě přípustná, ale pouze v případě remisí choroby a za předpokladu, že je prováděna odborníkem.

Můžete masírovat prsa a sami (s povolením ošetřujícího lékaře), ale pouze správně, s ohledem na všechna doporučení.

Masáž po odstranění prsu

Po chirurgickém zákroku pacient čeká na období zotavení, které představuje komplex rehabilitačních opatření.

Po mastektomii je pacient ztuhlý v pohybech ramene a ramena na straně operace, odtok lymfy se zhoršuje. Současně má bolesti hlavy a bolesti páteře, začíná se sklánět. Pro urychlení zotavení lékař předepisuje speciální cvičení pacienta a masíruje. Právě tato opatření umožňují urychlit okamžik úplného zotavení.

Lymfatická drenážní masáž mléčných žláz

Masáž prsou je komplexem opatření zaměřených na posilování a obnovu těla, stejně jako další systémy a struktury prsu. Podstatou těchto technik je stimulovat krevní oběh, mikrocirkulaci a normální lymfatický oběh, výživu buněk a vývoj vazivové - podpůrný systém, který nevyhnutelně vede k normálnímu fungování všech tělesných systémů (a určité oblasti zvláště), zdravou kůži a krásu struktuře a tvaru prsu.

Lymfatická drenážní masáž mléčných žláz umožňuje lymfům procházet neomezenou cestou lymfy, což jim neumožňuje stagnovat, což je velmi důležité pro zdraví ženy.

Protože lymfa chrání a čistí tělo. Umožňuje odstranit veškeré "odpadky" (toxiny, výsledek rozkladu, zpracování léků a potravin) při provádění dezinfekce těla. Je to díky lymfu, že naše prsa jsou chráněny před invazivní flórou a jinými negativními vnitřními a vnějšími vlivy.

Lymfatické tkáně v prsu a obklopující glandulární buňky s otoky umožňuje čištění nádob a lymfatických kanály, což umožňuje, že proces normalizovat transportu škodlivých látek do místa jejich využití. Takové manipulace umožňují vyvážit práci všech systémů a orgánů, čímž jsou harmonické.

Takové masírování by při absenci jakýchkoli kontraindikací mělo být prováděno denně (pokud není možné tento režim vydržet, nejméně jednou - dvakrát týdně). Pouze v tomto případě je možné mluvit o zdraví, preventivních opatřeních, zabránit vzniku mnoha nemocí. To je jediný způsob, jak počítat s pokračujícím zachováním tvarů vašich krásných prsů.

Krásná busta je pýchou jakékoliv ženy, ale to neznamená, že to bude vždycky. Pokud nechcete starat o prsa v čase (s věkem nebo v důsledku patologických změn v těle), ztrácí svou elasticitu, objevují strie, povislá, a snad i nádory benigní i maligní charakter. V řadě případů může být jediným způsobem, jak se zbavit tohoto problému, chirurgická intervence. Aby se zabránilo takovému vývoji, je třeba se naučit masírovat prsa řádně vedena zařízení, která zlepší krevní oběh a normální tok lymfy, který umožňuje plně vyživovat buňky nezbytné pro normální život látek, odstranění na místo likvidace škodlivých látek, toxiny a rozkladné produkty. Nicméně, je to skvělý trenér svalová - vazivo, jejich udržování v dobrém stavu, který umožňuje, aby si krásný tvar prsů a pleť vláčnou a zdravé dělat. Nejdůležitější věcí není se zabývat se samoléčbou, poslouchat radu odborníka.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.