^

Zdraví

Masti z papilomů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 20.10.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Papillom je benigní kožní formace, která se vyvíjí jako bradavice. Někdy tyto růsty způsobují nepohodlí, brání a dokonce zranit to, co pacienta uvažuje o jejich odstranění. Nejčastěji se papilomy odstraňují chirurgicky pomocí tekutého dusíku, laseru nebo elektrického proudu. Nicméně existují jemnější metody - například mast z papilomů, které mohou pomoci v rané fázi onemocnění.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Indikace Mastí z papilomů

Indikace, na základě kterých jsou masti předepisovány z papillomů, jsou určeny lékařem, protože externí léky nefungují ve všech fázích virového procesu.

Masti jsou používány pro nezávislé nebo složité léčení papilomů (bradavic) a také jako lokální lék na jiné virové onemocnění:

Některé typy masti lze také použít k prevenci virových lézí.

trusted-source[5], [6], [7], [8]

Formulář vydání

Masti jsou jednou z nejvhodnějších forem uvolňování léků z papilomů, protože to je jediný způsob, jak přímo ovlivnit tvorbu. Kromě toho mastná lék obvykle nemá systémový účinek, což významně snižuje pravděpodobnost nežádoucích účinků. Tento bod je zvláště důležitý při léčbě papilomů u dětí a těhotných žen.

Nejvhodnější forma léku je obvykle zvolena lékařem, přičemž se bere v úvahu konkrétní pacient a virologická patologie. Kromě masti, tabletky často používají pilulky, injekce, čípky a čípky. Nedoporučuje se volit lék nezávisle, protože účinnost léčby přímo závisí na této volbě.

Názvy mastí z papilomů

Antivirové masti z papilomů:

 • Oksolinovaya masť - antimikrobiální a antivirové činidlo, které se často používá pro preventivní účely při epidemii chřipky. Masť je tělem snadno vnímána, může být použita i pro léčbu dětí. Papilomy mohou být mazány mastí až 3krát denně. Pokud je předepsána neúčinnost, je to silnější lék;

 • mast Viferon je léčivo založené na interferonu, které vysvětluje antivirové a imunomodulační schopnosti léčiva. Viferon je aplikován na papilomy až 4krát denně po dobu jednoho týdne. Někdy se během léčby může objevit svědění a podráždění kůže.

 • mast Panavir je biologicky aktivní látka s virostatickým účinkem. Doporučené použití přípravku Panavir 5x denně, po dobu 5-10 dnů. Pozor: alergie na léčivo je možná.

Masti na bázi kyselin a mikroelementů:

 • Salicylová masť z papilomů není předepsána tak často, protože má relativně slabý baktericidní účinek a vůbec neovlivňuje viry. Nicméně v počátečních fázích vývoje může být účel masti odůvodněn: používá se pro aplikaci třikrát denně, je možné obvazy. U papilomů se obvykle používá 10% přípravek;

 • Zinek-salicylová masť může být použita pro léčbu papilomů v souvislosti s změkčujícími vlastnostmi léčiva. Tkáně papilomu jsou změkčené a vysušené, což vede k poklesu místních projevů onemocnění. Droga se aplikuje až dvakrát denně, asi týden;

 • Zinkovou masti z papilomu vám umožní změkčit a vysušit formace, což vám umožní zbavit se v počátečních fázích vzhledu. Frekvence aplikace masti je třikrát denně. Nežádoucí účinky jsou omezeny na alergie a známky podráždění pokožky.

Masti založené na přírodních složkách (včetně zeleniny):

 • Masť Višnevský z papilomu pomáhá při zánětu a nadrážení takovýchto formací. Masť se aplikuje na malé oblasti pokožky postižené papilomem, dvakrát denně - ráno a večer. Léčba masti by neměla být prodloužena, protože se mohou objevit nežádoucí vyrážky a otoky tkání;

 • mast Stefalin je oblíbeným prostředkem pro odstranění nežádoucích mateřských znamének, bradavic a papilomů. Výrobce zaručuje pouze rostlinné složení přípravku, současně není specifikováno přesné číslo a seznam složek. Účinek masti je založen na nekrotizování tkání, kvůli kterému se nedoporučuje aplikovat přípravek na zdravou kožní zónu. Obvykle se provádí jediná aplikace přípravku, po níž se na místě nežádoucího formování vytváří spálená kůra, která nakonec zmizí. Je-li to nutné, produkt znovu použít.
 • Čínská masť z papilomů San Fen Zhong má baktericidně-kauterizační účinek, po kterém se v místě papilomu vytváří chemické poleptání. Upozornění: je nepřijatelné použít masti na rozsáhlé povrchy pokožky, na zdravou pokožku, na sliznici, na otevřené rány av očích. Použití drogy by mělo být velmi, velmi přesné. Kurz terapie se může skládat z 2-5 aplikací.

Veterinární masti:

 • kravská masť z papilomů - je určena k odstranění papilomů u skotu a malých domácích zvířat. Obsahuje kyselinu salicylovou a resorcinol. Masť se používá dvakrát denně po dobu 1-2 týdnů. Nevzdejte tento výrobek dovnitř a nepoužívejte ani na příliš velké plochy pokožky.

Jiné typy masti:

 • Bonofont je masť z papilomů na očních víčkách s aktivní složkou bromonaftochinonu. Masť se aplikuje na dolní víčko až 3krát denně. Obvykle praktikují tři pětidenní kurzy s intervalem mezi těmito dvěma dny. Někdy může dojít k alergickým reakcím na léčivo;

 • Malavit je biologicky aktivní mast z plochých papilomů a kondylomů. Snižuje závažnost nepohodlí, eliminuje zánět. Obvykle se lék aplikuje dvakrát denně, dokud problém úplně nezmizí.

Masť po odstranění papilomů

Po odstranění papilomu řekne lékař podrobně pacientovi, jak se starat o poškozenou pokožku. Obvykle se doporučuje používat antiseptické roztoky a masti, které by měly být aplikovány přibližně třikrát denně.

Dobrým účinkem pro obnovu tkání je poskytnutí olejových roztoků vitamínů A nebo E a masti na bázi kyseliny hyaluronové, která na poškozené pokožce vytvářejí určitou ochrannou vrstvu, která neumožňuje uschnutí tkání.

Méně často používané hormonální masti - například hydrokortizonová masť, která dokonale odstraňuje příznaky zánětlivého procesu a podporuje rychlé hojení rány.

Při vytváření suché kůry na místě rány je možné použít Solcoserylovou mast, která podporuje brzkou regeneraci. Solkoseryl se aplikuje jednou denně, po dobu jednoho týdne.

trusted-source[9], [10], [11], [12]

Farmakodynamika

Farmakologické vlastnosti vnějších prostředků - mastí z papilomů - závisí na složení drogy 100%, proto není možné mezi těmito prostředky použít jednu dynamickou linii. Takže, hlavní dopad protivirových mastí považovány zničení virů, který sám o sobě vede k inhibici papilomu, a někdy i k regresi nádorů.

Kromě toho existuje řada léků, které při místním použití způsobují tkáňovou nekrózu. Obvykle takové přípravky obsahují masti a kapaliny na bázi silných kyselin a zásad. Podobné přípravky "vyvozují" papilom chemickým způsobem, současně zahrnují zdravou kůži a její okolí. Tato metoda je poměrně nebezpečná a obzvláště pokud ji používáte doma.

trusted-source[13], [14], [15], [16], [17], [18]

Farmakokinetika

Drtivá většina antivirových mastí z papilomů proniká dobře do hlubokých vrstev kůže, což jim umožňuje používat k léčbě hlubokých neoplazmat. Současně množství mastí, které spadá do systémového oběhu, je obvykle nedostatečné, takže lék nemůže vyvolají celkové antivirové účinky. Pokud chcete zničit virus v těle, doporučujeme lékařské ošetření ve formě tablet nebo injekcí.

Místní přípravky s kauterizujícími a jinými podobnými vlastnostmi nepronikují do krevního oběhu, takže jejich kinetické schopnosti nejsou vůbec zvažovány.

trusted-source[19], [20], [21]

Dávkování a aplikace

Masti z papillomů se používají pouze externě, lokálně, způsobují patologickou formu a snaží se neovlivňovat nejbližší zdravá tkáň. Frekvence aplikace těchto léků je od 2 (od rána do noci) až pětkrát denně, v závislosti na doporučení lékaře.

Pokud pokyny neřeknou jinak, trvání léčby mastí z papilomů je od 10 do 14 dnů. Ne všechny masti se používají denně: některé z nich se používají pouze 1-2 krát týdně.

Nedoporučuje se provádět vlastní úpravy léčebného plánu předepsaného lékařem, protože to může přímo ovlivnit kvalitu léčby. Často, kromě vnější aplikace masti, lékař také předepisuje další léčbu, včetně použití tablet nebo jiných léků - obvykle antivirový účinek.

trusted-source[34], [35], [36], [37], [38], [39], [40], [41]

Používejte Mastí z papilomů během těhotenství

Přes skutečnost, že systémové účinky masti z papilomů nebyly prokázány, je přípustné používat tyto léčivé přípravky u těhotných a kojících pacientů pouze se souhlasem lékaře. Faktem je, že během fyziologických období života ženy je léčba jakoukoliv medikací (jak vnější, tak i interní) vysoce nežádoucí, protože je možné negativně ovlivnit plod a dítě. Tedy spěchat s výběrem léku by neměla být: nejprve je nutné vyhledat lékařskou pomoc, která je těhotenství nebo poskytování poradenství v období kojení.

Někdy může lékař doporučit, abyste prodloužili léčbu papilomu před koncem kojení dítěte nebo až do narození dítěte. Vše závisí na konkrétním případu a konkrétní ženě: toto je individuální. Pro správné rozhodnutí může lékař předepsat testy s cílem posoudit stupeň infekce virem a stanovit nutnost a naléhavost další léčby.

Kontraindikace

Kontraindikace užívání masti z papilomů se mohou významně lišit, proto je velmi důležité pečlivě přečíst anotaci k léku před aplikací tohoto nebo toho vnějšího činidla. Často se takové léky nedoporučují těhotným a kojícím pacientům, stejně jako dětem.

S velkou péčí užívejte lék těch jedinců, kteří mají tendenci k alergickým reakcím na kteroukoli složku obsaženou v složení masti. Abyste se ujistili, že nedošlo k žádné alergii, rozmazávejte malé množství léčiva na rameno a pozorujte reakci. Pokud během dne nedošlo k podezření, může být masť použita ve vztahu k papilomům. Takový experiment však nelze provést s nekrotickými léky založenými na kyselinách a zásadách, protože tyto látky při aplikaci na zdravou kůži mohou způsobit těžké popáleniny. Před použitím těchto mastek byste měli konzultovat zkušeného lékaře.

trusted-source[22], [23], [24], [25], [26], [27]

Vedlejší efekty Mastí z papilomů

Nežádoucí účinky se někdy vyskytují při zneužití externího léku nebo při alergii. Zpravidla se vedlejší účinky projevují formou místních změn, jako jsou:

 • hyperémie pokožky;
 • pocit pálení a bolesti;
 • svědění;
 • příznaky lokálního podráždění;
 • malé otoky tkání;
 • omezená dermatitida;
 • vzhledu vředů a eroze podle druhu hoření v místě použití masti.

Pokud existují podobné známky, pak je používání masti z papilomu zastaveno a obráceno k lékaři.

trusted-source[28], [29], [30], [31], [32], [33]

Předávkovat

Pokud lék nemá systémový účinek na tělo, pak je předávkování považováno za téměř nemožné. Někdy se příznaky otravy vyskytují, když náhodně nebo záměrně používáte masku uvnitř. V takové situaci se doporučuje umyt žaludek, užít sorbentu a vypít velké množství tekutiny během dne.

Vnější předávkování masti není v principu možné, avšak při dlouhodobé aplikaci masti je možné mírné zvýšení nežádoucích účinků.

trusted-source[42], [43], [44], [45], [46], [47]

Interakce s jinými léky

Současné užívání několika externích léčiv na jednom místě pokožky se nedoporučuje, protože může dojít k nepředvídatelné interakci aktivních složek přípravků. Z tohoto důvodu by masti a krémy neměly být aplikovány na jednu oblast, nemohou vydržet minimální časový interval 2 hodiny mezi aplikacemi.

Vedle nežádoucích projevů interakce mohou některé kombinace léků vést k rozvoji alergické reakce. Lékař, který předepisuje léčebný režim, nutně toto bere v úvahu.

Při nezávislém použití mastí z papilomů je chaotické nebo nesystematické, kombinace nebo kombinace mezi sebou, je nepřijatelná.

trusted-source[48], [49], [50], [51], [52], [53], [54], [55]

Podmínky skladování

Existují nějaké zvláštní podmínky pro uchovávání mastí z papilomů?

Stejně jako u jiných léků jsou masti uloženy v souladu s určitými požadavky specifikovanými v pokynech pro konkrétní léky. Některé léky mohou být skladovány bez omezení v teplotním režimu a jiné - jen v chladných podmínkách (například v chladničce). Ta druhá často odkazuje na antivirové léky, které mohou v teplé místnosti ztratit svou antivirovou aktivitu. Například je žádoucí udržovat gel Panavir při teplotě + 4 ° C až + 25 ° C a oxolinovou masti na + 10 ° C. Současně je přísně zakázáno zmrazovat léčivé masti, jinak ztratí své léčebné schopnosti.

trusted-source[56], [57], [58], [59], [60]

Skladovatelnost

Správný přístup k ukládání masti z papilomů zaručuje zachování jeho léčivých vlastností po dobu expirace, která musí být nutně uvedena na obalu léku. Pokud je masť uložena nesprávně, nedojde k očekávanému účinku: kromě toho se může změnit konzistence, vůně a sudá barva přípravku. Všechny tyto příznaky mohou nepřímo naznačovat, že lék není vhodný pro použití.

Období, během kterého je toto nebo toto lék vhodné, by mělo být napsáno na viditelné části obalu. Tato skutečnost by měla být věnována zvláštní pozornost, neboť na tom může záviset kvalita léčby.

trusted-source[61], [62], [63], [64], [65], [66], [67]

A přesto existují účinné mastí z papilomů? Většina lékařů v dermatologii ujišťuje, že léčba papilomu může být účinná pouze v případě integrovaného přístupu, který zahrnuje:

 • antivirová léčba (lokální i systémová);
 • stimulace imunity;
 • chirurgické odstranění formací.

Léčba je často poměrně dlouhá, což vyžaduje značnou trpělivost a vytrvalost. Nicméně onemocnění může být vyléčeno a mast z papilomu to pomůže rychle a efektivně.

trusted-source[68], [69], [70]

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Masti z papilomů" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.