Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Mořská rajčatová masť

Lékařský expert článku

Internista, pulmonolog
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 11.04.2020

Mořská rajčatová masť je výborný lék založený na rostlině s léčivými vlastnostmi. Uvažujme, komu a proč je nutné použít masti z řešetláku, jak správně používat léčivý přípravek. A také nejaktuálnější informace o masti rajčat.

trusted-source[1], [2], [3]

Klasifikace ATC

D03AX Прочие препараты, способствующие нормальному рубцеванию

Účinné látky

Облепихи крушиновидной листьев экстракт

Indikace Mořská rajčatová masť

Indikace pro použití masti z rakytníka je hypovitaminóza, zánětlivé procesy, gynekologické problémy a onemocnění související s proktologií. Uvažujme o hlavních náznaky použití masti rajčat.

Ale nezapomeňte, že lék jmenuje lékaře po úplném vyšetření pacienta a sérii testů na toleranci rakoviny rajčatové.

trusted-source[4]

Formulář vydání

Forma uvolňování rakoviny mastných rajčat 20 g, 40 g a 100 g. Vzhledem k tomu, že masť je určena hlavně pro vnější použití, trubice má praktický aplikátor a víčko, které zabraňují poškození mastí a ztrátě léčivých vlastností léčiva.

trusted-source[5], [6]

Farmakodynamika

Farmakodinamika oblepihovoy mast, umožňuje zjistit, jaké biochemické účinky a fyziologické účinky masti mají na hojivý proces. Masta z řešetlákového řas obsahuje mnoho biotakalistů rozpustných v tuku, které snižují intenzitu zánětlivých procesů a chrání buněčné membrány před dalšími zraněními a zánětlivými procesy. Masť působí jako stimulant pro regenerační procesy, urychluje hojení ran, řezů, škrábanců a má antibakteriální účinek.

Farmakokinetika

Farmakokinetika masti z řepky mořského vám umožní zjistit, jak rychle masť absorbuje tělo. To znamená, jak dobře probíhají distribuční procesy užitečných látek, vstřebatelnost a vstřebatelnost masti.

Po nanesení masti na kůži pacient okamžitě pociťuje práci terapeutického přípravku. Existuje pocit slabého páření, ale snižuje zánět. Terapeutický účinek masti se projevuje pár minut po aplikaci a působí až do úplného vstřebání léčiva nebo odmažecí masti z postižené oblasti.

trusted-source[7], [8], [9]

Používejte Mořská rajčatová masť během těhotenství

Je povoleno použití masti rajčete v těhotenství. Pokud však máte alergii na jednu složku masti, je lepší užívat tento lék. Vzhledem k tomu, že rajčatová masť je přírodní bylinný prostředek, tělo těhotné ženy nemá škodlivé účinky.

Použití masti během těhotenství umožňuje rychlé uzdravení ran a řezů, které brání zánětu.

Kontraindikace

Hlavní kontraindikace užívání rakytníku řešetlákového mast je jeho silný choleretic účinek, tedy lidé s akutní zánět žlučníku, osobní nesnášenlivosti složek masti, žlučové kameny nebo onemocnění slinivky břišní.

Může se také objevit alergická reakce na karoten, který se ve velkém množství vyskytuje v rakytníku. Mořská rakytníková masť není vhodná pro osoby, které mají taková chronická onemocnění, jako je gastritida, hyperacidita, duodenální onemocnění nebo peptický vřed.

trusted-source[10]

Vedlejší efekty Mořská rajčatová masť

Nežádoucí účinky masti rajčat se mohou projevit v podobě alergické reakce. Na pokožce, kde byla aplikována masť a kolem ní, se může objevit zarudnutí, mírná vyrážka, otok, svědění a dokonce i podráždění.

K nežádoucím účinkům mastky z rajčatového moštu nedošlo ke zhoršení zdravotního stavu, před použitím by měl být proveden test tolerance léků. Vezměte trochu masti a aplikujte na jakoukoliv kůži. Pokud po 30 minutách nedošlo k žádné alergické reakci, znamená to, že masť může být bezpečně používána a nemáte žádné vedlejší účinky.

trusted-source[11]

Dávkování a aplikace

Způsob aplikace a dávka užívání rakytníku je předepsán lékařem. Obecná doporučení pro použití a dávkování jsou uvedeny v návodu k použití. Mořská rakytníková masť má vnější aplikaci, používá se k léčbě kožních problémů, onemocnění sliznice a zmírnění zánětu.

Pokud se masť používá pro patologické léze, použijte stěrku, tampon nebo speciální lopatku k použití přípravku. Masť rajčat se používá 3krát denně před výskytem granulace. Aby mast fungovala účinněji, je nutné aplikovat lékařské obvazy do postižené oblasti. Pokud se mast se používá pro vnitřní použití, použije se na speciální tampon. Tato metoda se používá při léčbě endocervikitidy vaginálních stěn, kolpitidy nebo eroze děložního čípku.

trusted-source[12], [13]

Předávkovat

Předávkování masti rajčat se projevuje jako alergická reakce. Může být vyrážka, svědění, podráždění, pálení, otoky. To, že se neobjevilo, je nutné provést zkušební nátěr přípravku. To vám umožní zjistit, jak tělo reaguje na masti. Pokud máte příznaky předávkování, přestat používat masti a vyhledat lékařskou pomoc.

trusted-source[14], [15]

Interakce s jinými léky

Interakce masti rajčatové s jinými léky je možná. Ale je velmi důležité zvolit léky tak, aby se jejich současné užívání nestalo příčinou komplikací této nemoci. Mořská rajčatová masť obsahuje ve svém složení hodně vitaminu E a látek, které snižují krevní tlak, zlepšují krevní oběh a tón. To znamená, že masť má nejen rána na ránu, ale i celé tělo.

trusted-source[16], [17], [18]

Podmínky skladování

Podmínky skladování masti rajčat se nijak neliší od způsobu a podmínek skladování těchto přípravků. Masti by měly být uchovávány mimo dosah dětí, na chladném, suchém místě a vyvarujte se přímého slunečního záření. Takže například masti okurky mohou být uchovávány v chladničce, neumožní lék, aby ztratil své léčivé vlastnosti a zcela splnil požadavky a podmínky skladování.

trusted-source[19], [20]

Speciální instrukce

Rostlina mořského, její plody, šťáva, semena a olej, který se získává z rostliny, se používá v mnoha lékařských oborech. Masta rajčatá se používá v gynekologii, proktologii, pro hojení ran, poškrábání, popáleniny, léčbu zánětu.

Terapeutické využití rakytníka je různorodé, protože rostlina má ve svém složení mnoho vitamínů, minerálů, mikroorganismů, které jsou pro lidské tělo nezbytné a nezbytné. Tyto léčivé živiny pomáhají tělu bojovat s infekcemi a předcházet vzniku onemocnění.

Řepa z mořského řepku označuje kategorii léčiv, která léčí zánětlivé nemoci, nemoci močového měchýře a také se používá k prevenci infekcí v těle se zeslabeným imunitním systémem.

trusted-source[21]

Skladovatelnost

Doba použitelnosti rakoviny mořského je uvedena na obalu přípravku a nepřesahuje dva roky. Pokud nejsou dodrženy podmínky skladování masti, je doba skladovatelnosti mnohem nižší. Proto, pokud zjistíte, že masť změnila barvu, konzistenci nebo nepříjemný zápach, je lepší ji odhodit. Protože taková droga nebude užitečná.

trusted-source[22]

Farmakologická skupina

Ранозаживляющие мази

Farmakologický účinek

Ускоряющие заживление ран препараты

Oblíbení výrobci

Фитолик, ООО, г.Ивано-Франковск, Украина

Pozor!

Pro zjednodušení vnímání informací byl tento návod k použití drogy "Mořská rajčatová masť" přeložen a předložen ve zvláštním formuláři na základě oficiálních pokynů pro lékařské použití drogy. Před použitím si přečtěte anotaci, která přichází přímo k léčbě.

Popis je poskytován pro informační účely a není vodítkem pro samoléčení. Potřeba tohoto léčiva, účel léčebného režimu, způsobů a dávky léčiva určuje pouze ošetřující lékař. Samodržení je nebezpečné pro vaše zdraví.

Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.