Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obnova nepřítomného zubu

Lékařský expert článku

Orální chirurg, zubař
, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018

Obnova chybějícího zubu může být provedena metodou, jako je implantace. Implantát není potřeba:

  • Zdobte sousední zuby.
  • Zajistěte opěrné zuby a pravidelně je zkontrolujte kvůli výraznému zatížení.
  • Vytvořte mosty z kostní tkáně.

Implantace zubů umožňuje rychle a bezpečně obnovit chybějící zuby bez poškození sousedních a bez poškození. V horní části implantátu, zubař dává na zubní korunu, který dokončí proces obnovení chybějícího zubu. Díky koruně je implantát bezpečně chráněn a zub nebude kazit.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Kdo kontaktovat?

Kompletní restaurování zubů

Úplné zotavení zubů v pojetí mnoha lidí je složitý postup, který vyžaduje spoustu času a vyžaduje spoustu peněz. Před několika lety bylo vše v pořádku, ale k dnešnímu dni je k dispozici úplné znovuzískání zubů a trvá jen málo času. Moderní technologie učinily proces obnovy téměř bezbolestný, bezpečný a s dlouhou životností.

Při úplné ztrátě zubů je zubař protézným pacientem. Budoucí protéza je vytvořena pomocí počítačové technologie a zubu pacienta. Protézy jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které se navzájem liší od přirozených zubů.

trusted-source[6], [7], [8]

Obnovení zlomeného zubu

Mnoho lidí se bojí chodit na zubního lékaře, ale co když se zub zničil, což výrazně zkazí úsměv a vytváří potíže během rozhovoru? V takovém případě je třeba kontaktovat zubaře a opravit poškozený zub. Existuje několik způsobů obnovy, které se liší jejich efektivitou použitých materiálů, trvanlivostí a samozřejmě náklady.

Obnova zlomeného zubu může být provedena pomocí kompozitních materiálů. K restaurování patří také korunky, zubní vložky, implantáty a protézy. Tento počet metod a technologií umožňuje zvolit nejvhodnější možnost obnovy. Pokud se potýkáte s tímto typem problému, nečekejte, ale kontaktujte zubaře. Čím dříve je zub obnoven, tím méně je pravděpodobné, že do ní vstoupí infekce, což způsobí různé nemoci a záněty.

Obnova pahýlu zubu

Obnova pahýlu zubu může být provedena několika způsoby. Nejčastější metodou je obnovení pomocí kolíků. Piny umožňují nejen úplné obnovení odstraněných a zničených zubů, ale také pomohou změnit polohu zubů. To platí zejména u pacientů s abnormalitami růstu a vývoje zubů.

Kolíky jsou vybrány jednotlivě, to znamená, že nejsou žádné univerzální kolíky. Tato metoda obnovy je bezpečná a trvanlivá. Zpravidla se po proceduře pro obnovu pahýlu zubu pacientovi nedaří komplikace a rehabilitační proces trvá déle než jeden týden.

Obnova odstraněného zubu

Obnova odstraněného zubu je komplikovaný zubní postup, který se skládá z několika etap. Před restaurováním vyšetří zubní lékař zuby pacienta. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, které mohou ztěžovat zotavení, rozhodne se zubař. To znamená, že je uzavřeno a léčí sousední zuby, předepisuje průběh léčby dásní a dalších.

Existuje několik způsobů, jak obnovit smazaný zub. Každá z metod zahrnuje použití speciálních technologií a materiálů. Úplně odstraněný zub může být obnoven protézou, tj. Zubním implantátem. Také pro regeneraci zubů se používají kolíky a zubní korunky. Před zahájením postupu zubní lékař uvede pacienta ke zvláštnostem každého typu obnovy.

Obnovení poškozeného zubu

Během traumatu nebo mechanického poškození může dojít k deformaci a rozštěpení zubů. V tomto případě je třeba požádat o zubní péči a provést obnovu štěpeného zubu. Chcete-li obnovit zub použitý různé materiály, které vám umožní plně obnovit ztracenou část zubu.

Během regenerace štěpené části se zpravidla používají výplňové materiály. Tyto materiály zahrnují kompomery a kompozitní materiály. Používají se k obnově zubní skloviny, která byla poškozena v důsledku štěpení nebo kazu. Pro obnovení složitých čipů se používá materiál, který se skládá z křemene nebo částeček oxidu křemičitého. Tyto materiály umožňují úplné obnovení anatomického tvaru zubu, obnovení barvy a dokonce i jednotlivých vlastností.


Portál iLive neposkytuje lékařskou pomoc, diagnostiku nebo léčbu.
Informace zveřejněné na portálu jsou pouze orientační a neměly by být používány bez konzultace specialisty.
Pečlivě si přečtěte pravidla a zásady webu. Můžete také kontaktovat.

Copyright © 2011 - 2020 iLive. Všechna práva vyhrazena.