^

Zdraví

Obnova nepřítomného zubu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 01.06.2018
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obnova chybějícího zubu může být provedena metodou, jako je implantace. Implantát není potřeba:

  • Zdobte sousední zuby.
  • Zajistěte opěrné zuby a pravidelně je zkontrolujte kvůli výraznému zatížení.
  • Vytvořte mosty z kostní tkáně.

Implantace zubů umožňuje rychle a bezpečně obnovit chybějící zuby bez poškození sousedních a bez poškození. V horní části implantátu, zubař dává na zubní korunu, který dokončí proces obnovení chybějícího zubu. Díky koruně je implantát bezpečně chráněn a zub nebude kazit.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Kdo kontaktovat?

Kompletní restaurování zubů

Úplné zotavení zubů v pojetí mnoha lidí je složitý postup, který vyžaduje spoustu času a vyžaduje spoustu peněz. Před několika lety bylo vše v pořádku, ale k dnešnímu dni je k dispozici úplné znovuzískání zubů a trvá jen málo času. Moderní technologie učinily proces obnovy téměř bezbolestný, bezpečný a s dlouhou životností.

Při úplné ztrátě zubů je zubař protézným pacientem. Budoucí protéza je vytvořena pomocí počítačové technologie a zubu pacienta. Protézy jsou vyrobeny z vysoce kvalitních materiálů, které se navzájem liší od přirozených zubů.

trusted-source[6], [7], [8]

Obnovení zlomeného zubu

Mnoho lidí se bojí chodit na zubního lékaře, ale co když se zub zničil, což výrazně zkazí úsměv a vytváří potíže během rozhovoru? V takovém případě je třeba kontaktovat zubaře a opravit poškozený zub. Existuje několik způsobů obnovy, které se liší jejich efektivitou použitých materiálů, trvanlivostí a samozřejmě náklady.

Obnova zlomeného zubu může být provedena pomocí kompozitních materiálů. K restaurování patří také korunky, zubní vložky, implantáty a protézy. Tento počet metod a technologií umožňuje zvolit nejvhodnější možnost obnovy. Pokud se potýkáte s tímto typem problému, nečekejte, ale kontaktujte zubaře. Čím dříve je zub obnoven, tím méně je pravděpodobné, že do ní vstoupí infekce, což způsobí různé nemoci a záněty.

Obnova pahýlu zubu

Obnova pahýlu zubu může být provedena několika způsoby. Nejčastější metodou je obnovení pomocí kolíků. Piny umožňují nejen úplné obnovení odstraněných a zničených zubů, ale také pomohou změnit polohu zubů. To platí zejména u pacientů s abnormalitami růstu a vývoje zubů.

Kolíky jsou vybrány jednotlivě, to znamená, že nejsou žádné univerzální kolíky. Tato metoda obnovy je bezpečná a trvanlivá. Zpravidla se po proceduře pro obnovu pahýlu zubu pacientovi nedaří komplikace a rehabilitační proces trvá déle než jeden týden.

Obnova odstraněného zubu

Obnova odstraněného zubu je komplikovaný zubní postup, který se skládá z několika etap. Před restaurováním vyšetří zubní lékař zuby pacienta. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, které mohou ztěžovat zotavení, rozhodne se zubař. To znamená, že je uzavřeno a léčí sousední zuby, předepisuje průběh léčby dásní a dalších.

Existuje několik způsobů, jak obnovit smazaný zub. Každá z metod zahrnuje použití speciálních technologií a materiálů. Úplně odstraněný zub může být obnoven protézou, tj. Zubním implantátem. Také pro regeneraci zubů se používají kolíky a zubní korunky. Před zahájením postupu zubní lékař uvede pacienta ke zvláštnostem každého typu obnovy.

Obnovení poškozeného zubu

Během traumatu nebo mechanického poškození může dojít k deformaci a rozštěpení zubů. V tomto případě je třeba požádat o zubní péči a provést obnovu štěpeného zubu. Chcete-li obnovit zub použitý různé materiály, které vám umožní plně obnovit ztracenou část zubu.

Během regenerace štěpené části se zpravidla používají výplňové materiály. Tyto materiály zahrnují kompomery a kompozitní materiály. Používají se k obnově zubní skloviny, která byla poškozena v důsledku štěpení nebo kazu. Pro obnovení složitých čipů se používá materiál, který se skládá z křemene nebo částeček oxidu křemičitého. Tyto materiály umožňují úplné obnovení anatomického tvaru zubu, obnovení barvy a dokonce i jednotlivých vlastností.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.