^

Zdraví

Obnova zubů

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obnova zubů - postup není nejvíce příjemný. Ale ona pomáhá obnovit krásný úsměv. Uvažujme o funkcích obnovy zubů, metodách a nákladech na tuto práci. Takže o všechno v pořádku.

Dříve nebo později se každý člověk potýká s problémem obnovy zubů. Zub se může rozpadat, prasknout, vypadnout a tak dále. Může se zotavit jeden nebo několik zubů. V závislosti na složitosti práce závisí na způsobu restaurování. Zvažme, v jakých případech je nutné povinné obnovení zubů.

 • Při úplném zničení zubu.
 • Při částečném zničení zubu.
 • S onemocněním zubů, které způsobilo zničení zubu.
 • Při zranění zubů a dásní.

Proces obnovy zubů vyžaduje úplné ošetření zubů a odříznutí postižených tkání. Porážka může být způsobena kazem a jinými nemocemi nebo záněty. Jakákoliv obnova zubů začíná návštěvou zubaře. Někdy může zubař opravit poškozený zub sám, ale častěji než ne, musíte kontaktovat zubaře a zubního lékaře.

trusted-source[1], [2], [3], [4], [5]

Obnova zubní skloviny

Obnova zubní skloviny je komplex opatření, která umožňují obnovení postižené oblasti zubu pomocí umělých materiálů. Existuje několik způsobů, jak obnovit zuby. Stačí stačit na zubního lékaře a lékař vám pomůže zvolit nejvhodnější metodu obnovy zubní skloviny.

Obnova korunky zubu

Obnova koruny zubu je postup, který se zabývá estetickou stomatologií. Koruna zubu se může zhroutit v důsledku mechanického poškození, tj. Zranění nebo při instalaci zubních protéz, jiných korun na sousedních zubech. Někdy vyžadují zuby obnovu a kvůli jistým chorobám, které vedou ke zničení koruny. V každém případě, pokud korunka praskla, pak to vyžaduje okamžité obnovení. Vzhledem k tomu, že při každém jídle padají potraviny a mikrobi do zubu, což může způsobit zánět.

Existuje několik způsobů, jak pomoci obnovit korunu zubu. Nejběžnější metodou je plnění s použitím kompozitních a výplňových materiálů. Také se používá zubní obložení pomocí dýh. Metoda je zvolena zubním lékařem. Existují určitá kritéria, která umožňují pochopit, jaká metoda bude vhodná.

Obnova koruny zubů závisí na:

 • Přítomnost paradentózy a její stav.
 • Hloubka a stupeň zničení korunové části zubu.
 • Stav tkání kolem zubu a v blízkosti apikálních tkání.

K obnovení koruny zubu lze použít živou buničinu. Materiál je volná tkáň, která se skládá z buněk a vláknitých struktur, které vyplňují dutinu zubu. Zubní lékař určuje stupeň zlomeniny koruny a umožňuje zvolit si nejvhodnější metodu.

Obnova alternativními prostředky

Obnova zubů alternativními prostředky je velmi populární. Vzhledem k tomu, že jsou prokázány a přirozené metody umožňující obnovu zubů po onemocnění nebo poškození. Pro ošetření používejte různé bylinné a rostlinné tinktury, masti a komprese. Podívejme se na nejúčinnější a nejúčinnější recepty na obnovu zubů alternativními prostředky.

 • Alkoholová tinktura z kořene ayr. Pro přípravu tinktury potřebujete 0,5 litru alkoholu nebo vodky. Naplňte kořen kapalinou a trvejte alespoň po dobu jednoho týdne na tmavém místě. Kořen ayr má analgetický účinek a ovlivňuje obnovu skloviny.
 • Tinktura propolisu. Vezměte 20-50 gramů propolisu, nakrájejte ho a naplňte ho vodkou nebo lihovinami. Řešení musí trvat týden v temném místě. Propolis má posilující účinek. Dokonale se hodí na mikrotrhlinky na zubech.

Doporučuje se smíchat dvě výše popsané tinktury. Vzhledem k tomu, že společně mají krátkodobý efekt obnovy.

Přirozená obnova zubů

Přirozená obnova zubů je možná pouze tehdy, jsou-li dodrženy určité metody a postupy, které umožňují návrat ztracených vlastností zubům. Podívejme se na několik metod a postupů, které pomohou obnovit zuby přirozeným způsobem.

 • Po každém kartáčování zubů opláchněte ústa tinktou měsíčku měsíčku, šalvěje nebo propolisu. Tyto tinktury ulehčují zánět a mají posilující vlastnosti.
 • Po každém jídle vypláchněte ústa vodou. Tím ochráníte zuby před ničivým účinkem jídla, posílíte smalt a zabráníte vzniku kazu.
 • Přirozená regenerace zubů závisí na jídle. Přidejte do své stravy další potraviny, které jsou bohaté na vápník a fluorid.
 • Dávejte pozor na ústní hygienu a pravidelně používejte nit.

Obnova zubů myšlením

Pokud se bojíte chodit na zubaře, pravděpodobně se vám bude líbit způsob obnovy zubů myšlením. Každý ví, že lidské tělo má schopnost léčit. To znamená, že se řezy, modřiny a škrábance regenerují kožní buňky. Existuje názor, že proces regenerace, tj. Obnovení, lze provést myšlenkou.

Chcete-li zkusit tuto metodu, musíte zcela uvolnit a soustředit se na vaši touhu, tedy na obnovu zubu. Takové postoje jsou obnovení bez drog, s pomocí myšlenky, že nedávají hmatatelné výsledky v krátkém časovém období. Ale pokud chcete zkusit novou metodu léčby, zkuste ji nasadit tak, aby byl proces meditace zaměřen na obnovu.

Nastavte Snyinu

Nastro Sytin pro obnovu zubů jsou způsoby léčby bez léků. Celý postup je meditací a výslovností určitého spiknutí. Nastro Sytin pomáhá obnovit zdraví zubů, obnovit starou mládí a krásu. Podívejme se na nejoblíbenější nálady společnosti Sytin pro obnovu zubů.

 • Neustále neustále obnovuji práci všech systémů těla - všech vnitřních orgánů. Celé mé tělo automaticky a stále silněji - čím dál silněji - stále více odmítá onemocnění. Moje tělo se obnovuje stále více a více energeticky - všechny energičtěji obnovují normální činnost všech tělesných systémů, všech vnitřních orgánů.
 • Na příkaz samotného Pána Boha se do mne přivádí ohromný životodárný božský novorozený život v nepřetržitém kontinuálním toku.
 • Čas od mého narození skrze mě se rychle mění do budoucnosti. Rychle se vracím do minulých fází fyzického vývoje. Den a noc - po celý den jsem se narodil stále zdravější - ještě mladší. Narodil jsem se stále více energičtější - stále energičtější - stále silnější.
 • Organismus automaticky s kolosální energií neustále obnovuje normální fungování všech tělesných systémů - všech vnitřních orgánů.

Estetická restaurování zubů

Estetická restaurování zubů je komplex moderních metod zubního lékařství, které umožňují navrátit ztracenou krásu zubů a šťastný úsměv. Technologie, kterými se provádí restaurování zubů, jsou rozděleny do několika kategorií. Existuje tedy obnovení korunové části zubů a úplné odstranění zubů s náhradními protézy a implantáty.

Pokud jsou v zubech drobné trhliny, pak estetická restaurování využívá metody mikroprotézy. Jako materiály pro znovuzískání zubů pomocí chlopní, dýh nebo korun, které jsou vyrobeny ze silných a bezpečných pro lidské materiály. Estetická regenerace zubů je vynikající příležitostí rychle a kvalitativně obnovit poškozené nebo chybějící zuby.

trusted-source[6], [7], [8], [9], [10], [11]

Restaurování umění

Obnova zubů umění se týká nových technologií obnovy. Podstata umělecké restaurování při používání zubních korun a dýh. Tento postup eliminuje závady, které by mohly vzniknout v důsledku poškození, štěpení nebo zubního kazu. Zvláštní pozornost, umělecká restaurování platí pro výběr vhodné barvy zubní skloviny.

Obnova umění netrvá dlouho a může se stát návštěvou zubního lékaře. Hlavní výhodou této metody v estetické podobě obnoveného zubu, který se neliší od zbytku zubů.

trusted-source[12], [13], [14]

Zotavení po extrakci zubu

Obnova po extrakci zubů by měla provádět profesionální zubař. Celý proces obnovy tak začíná podrobným vyšetřením zubů pacienta a odstraněním odlitků. Pokud zubař najde nějaké problémy se zuby, pak před zotavením musí být vyléčen. To je velmi důležité, protože během operace během instalace zubu může dostat infekci.

Při obnově po extrakci zubu, nejčastěji zubní lékaři nabízejí pacientům, aby vložili protézu na čep. Takový umělý zub vypadá jako skutečný a zcela opakuje anatomické rysy zubu, který byl odstraněn.

Obnova po moudrosti extrakce zubů

Obnova po odstranění zubu moudrosti je spíše nepříjemný a zdlouhavý proces. V průměru trvá rehabilitace od pěti do devíti dnů. Dásně se začnou léčit zhruba za měsíc, ale to podléhá doporučením zubaře ohledně léčby. Ale kompletní obnovení trvá nejméně čtyři až šest měsíců.

Po chirurgickém odstranění zubu moudrosti může dojít k krvácení, takže zubař položí láhev z vatové bavlny s dezinfekčním roztokem do zásuvky zubu. Vatka musí být pevně uchycena zuby a udržovat minimálně 20 minut. Průběh oživení je založen na opláchnutí postižené oblasti. V některých případech může zubař předepsat průběh antibiotik tak, aby rána v ústech nezačala hnilobit ani se zapálit, ale léčí rychleji. Kromě léčby je nutno revidovat stravu. Chvilku věnujte tvrdou, horkou nebo studenou výživu, abyste zhoršili stav již nemocné gumy.

Obnova dásní po extrakci zubů

Obnova dásní po odstranění zubu závisí na komplikacích. Pokud zub nebyl úplně odstraněn, to znamená, že v dásně je kousek zubu, může to způsobit zánět a hnojení gumy. V tomto případě bude pacient muset přenést další zubní operaci, aby se odstranily fragmenty zubu.

Pro rychlé obnovení dásní je nutné dodržovat řadu jednoduchých, ale účinných pravidel. Nejdříve snížit zatížení gumy a zásuvky odstraněného zubu. Jezte měkké potraviny, které nezpůsobí poranění rány. Také na chvíli budete muset opustit pevné potraviny a výrobky s malými zrny, protože se mohou dostat do zranění zubu a způsobit zánět. V ráně nemůže vystoupit po jazyku, může způsobit zánět dásní. Aby bylo zajištěno, že žvýkačka neublíží, je třeba pravidelně opláchnout. Při čištění zubů se nedotýkejte postižené oblasti.

Recenze

Četné recenze týkající se obnovy zubů naznačují, že stomatologie dosáhla nové kvalitativní úrovně. Postup restaurování netrvá dlouho, je téměř bezbolestný. A co je nejdůležitější, pouze kvalitní materiály se používají k restaurování, které slouží po mnoho let a nepředstavují ohrožení lidského zdraví.

Obnova zubů může být provedena v jakémkoli stupni zničení. S odštěpenými zuby a vzhledu trhliny se používají výplňové a kompozitní materiály. Obnova může být provedena pomocí dýh a zubních knoflíků. U pacientů s úplným zubním kazem je vhodná rekonstrukce pomocí kolíku, protetiky nebo zubních korun.

Obnova zubů je moderní postup, který vám umožňuje opravit jakoukoli vadu. Máte-li praskliny, štěpky nebo jste ztratili zub a cítili se plachtí, aby se usmáli, nezlob se. Jedna návštěva estetické stomatologie navždy opraví váš problém. Moderní technologie a materiály umožňují kvalitní, spolehlivě a bezpečně obnovit zuby.

Cena:

Cena restaurování zubů je zcela závislá na složitosti nadcházejících děl. Kromě toho cena závisí na způsobu využití. Nejvíce minimální náklady na obnovu zubů je v rámci 200 hřiven. V tomto případě jde o obnovu poškozeného povrchu nebo ztracených částic. Konečné náklady na obnovu lze nalézt až po návštěvě zubaře.

Lékař musí provést úplné vyšetření, zvolit metodu a materiály pro tento postup. Tyto tři složky a dát konečnou cenu práce. Vezměte prosím na vědomí, že po rekonstrukci budete muset absolvovat rehabilitační kurz, díky němuž bude nový zub trvat mnoho let.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.