^

Zdraví

Obnova zubní skloviny

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Obnova zubní skloviny je postup, který se nejčastěji vztahuje na kliniku, která se zabývá kosmetickou stomatologií. Zvažme, jaká je rekonstrukce, vlastnosti tohoto postupu, jaká je cena sněhobílých zubů a mohu obnovit zubní sklovinu doma?

Zubní sklovina (ZE) je nejtěžší tkáň, přestože je velmi tenká a průhledná. Provádí ochrannou funkci a zakrývá zuby. Často se nazývá minerální čepička, která bude mít zuby bílé a zdravé. Hlavní část tvoří 97% minerálních látek, 35% vápníku a 17% fosforu. Všimněte si, že v závislosti na věku osoby se procento minerálů může lišit a vyčerpat.

Poškozená zubní sklovina vede k zubnímu kazu a zubnímu kazu. Nevýhodou je nedostatek schopnosti regenerovat se. Obnova zubní skloviny je tedy zubní postup, který provádí profesionální zubní lékaři a kosmetologové s použitím různých prostředků a postupů.

Důvody zničení zubní skloviny jsou různé, některé závisí na životním stylu a místě pobytu, jiné na dědičnosti. Existuje však několik důvodů, které často způsobují, že pacienti žádají o postup obnovy.

 • Škodlivé návyky: kouření, alkohol, sladkosti. To má nejen devastující vliv na EE, ale také ohrožuje celý organismus. A zbytky cukru na zubech, které zůstanou po cukroví nebo čokoládě na noc, se přímo dotýkají zubů a okamžitě zničí zubní sklovinu.
 • Nesprávná, nevyvážená strava je problémem nejen s poruchou trávicího ústrojí a gastrointestinálního traktu, ale také s příčinou poškození a opotřebení EE. Kvůli nesprávné výživě dochází k porušení rovnováhy mezi kyselinou a bází a žaludeční kyselina se může dostat na zuby a ničí smalt.
 • Sójové nápoje a citrón jsou další příčinou poškození a další obnovy zubní skloviny. Dokonce i nejnebezpečnější čaj s citronem vede k poškození a zožení ZE. Pro smalt zubů jsou citrusové plody také škodlivé, které zničí ochranu zubů kyselinou.
 • Ostré teplotní rozdíly - příčina rychlého poškození zubní skloviny. Za to stačí, abyste si popíjeli horký čaj a okamžitě je vypijte sklenicí ledové vody nebo jíte zmrzlinu. Pravděpodobně jste si věnoval pozornost, neboť takováto změna teploty výrobků "zvraty" zuby.
 • GE může být mechanicky poškozen. Příčiny mechanického poškození: nesprávný skus, zubní broušení, nesprávné zubní ošetření a samozřejmě i všechny druhy zranění.

Důvody, proč je třeba obnovit zubní sklovinu, je mnoho. Pokud nechcete ztratit váš krásný úsměv a zdravé bílé zuby, pak musíte obnovit smalt zubů. Nezapomeňte, že GE není obnovena sama o sobě a ignorování tohoto problému vede k nezvratným důsledkům, jako je ztráta zubů.

Kdo kontaktovat?

Prostředky pro obnovu smaltu zubů

Náprava na obnovu zubní skloviny vám umožňuje zpevnit zuby a obnovit jejich ochranné vlastnosti doma. To znamená, že díky prostředkům pro zubní sklovinu můžete samostatně provést rekonstrukční postup. Prostředky jsou gely a zubní pasty, roztoky pro oplachování. Existují také alternativní prostředky pro obnovu zubní skloviny.

Malé poškození GE může narušit funkce zubu a dodat mu vedle bolesti, mnoho nepříjemností. Obnovit zubní sklovinu je možné pomocí zvláštních prostředků, aniž bychom se uchýlili k pomoci zubních lékařů. Vezměte prosím na vědomí, že cena takové obnovy bude mnohem nižší než stejný postup na křesle lékaře.

Zvažme, jaké prostředky se používají k obnově zubů a jak postupovat.

 • Zvláštní zubní pasty - tyto prostředky na obnovu zubní skloviny mají ve svém složení velké množství vápníku a fluoridu. To znamená, že s jistotou můžeme říci, že pravidelné užívání takových past je přínosem pro obnovu zubní skloviny, ačkoli tato metoda vyžaduje čas.
 • Dalším prostředkem je nejběžnější zubní pasta s užitečnými minerály. Stačí, abyste na ZE vložili takovou pastu a nechte ji na pár minut. To umožní minerálním látkám proniknout hluboko do tkání zubů.
 • Kromě využití prostředků na obnovu smaltu je péče o dásně velmi důležitá. Pravidelná masáž gumy může zlepšit krevní oběh.
 • Při obnově smaltu zubů je velmi důležité, kromě použití speciálních lékařských prostředků, vést zdravý životní styl a obsahovat užitečné potraviny ve stravě. Jako produkty, zvolte si potraviny, které obsahují hodně vápníku a pomáhá posilovat zuby, například tvaroh, mléko.

Aby nebylo nutné hledat finanční prostředky na obnovu zubní skloviny, je velmi důležité pravidelně předcházet zničení GE. Jak chránit zuby před demineralizací a jak udržet zdravé zuby? Podívejme se na několik preventivních metod, které prodlouží život zubů a zpevní je. 

 • Vypláchněte ústa vodou a pokud je to možné, ihned po jídle zmačkněte zuby. Tento postup se doporučuje nejen chránit GE, ale také ochránit samotný zub. 
 • Zvedněte správnou zubní kartáček. Neotřižujte dásně do krve, protože to nepomůže, vyčistěte smalt, ale naopak ji poškodíte a dásně. Pravidelně měňte zubní kartáček a zubní pastu. 
 • "Vlak" ZE, jíst pevné potraviny a potraviny, které jsou bohaté na minerály a vitamíny: kyselé mléčné výrobky, zeleniny, ryby, zeleninu a vejce. Oddávejte sladkosti nebo snižte jejich spotřebu a odstraňte ze stravy produkty založené na cukru. 
 • Nepoužívejte zubní pasty s bělícím účinkem, protože výrazně a velmi rychle zničí zubní sklovinu. To platí zejména pro osoby s citlivými zuby. Pokud stále chcete bělit zuby a udržovat smalt, použijte bělící zubní pasty nejvýše dvakrát ročně. 
 • Pravidelně navštěvujte zubaře. Protože je to lékař, který vám pomůže identifikovat problémy a předepisovat včasnou léčbu. Pamatujte, že zničení GE v počátečním stádiu je mnohem snazší obnovit než zanedbaný a zničený email. 
 • Snižte používání žvýkacích gum. Navzdory tomu, že osvěžují dech a chrání zuby před kazem, obsahují cukr, který pomalu zničí zubní sklovinu. Žvýkačka je navíc hlavním problémem padlých tuleňů.

Efektivní prostředky pro obnovu zubní skloviny vám pomohou vybrat zubaře. Nezapomeňte, že některé léky mohou způsobit alergie, takže konzultace s lékařem je nevyhnutelná.

Obnova alternativními prostředky

Obnova zubní skloviny alternativními prostředky je velmi populární a efektivní. A to není překvapující, protože sněhobílý úsměv a zdravé zuby jsou důstojností každého člověka. Při obnově zubní skloviny alternativními prostředky nezapomeňte, že smalt je snadno poškozen a nemůže být obnoven bez Vaší nebo profesionální péče o zuby. Používám metody alternativní medicíny, věnujte si čas, protože spěch a touha vidět výsledek rychleji jen poškodí postup restaurování.

Podívejme se na způsoby a recepty, které umožňují obnovu zubní skloviny alternativními metodami.

 • Nejradikálnějším způsobem je postup s použitím bílé buničiny z citrónové slupky. Cesta je účinná, ale neměla by se zneužívat. Sbírejte měkkou bílou kůru a nakrájejte ji nebo otřete zuby. Doporučuje se provést postup až na 7 dní, vše závisí na stupni poškození skloviny.
 • Pro obnovu a bělení se často používá soda na pečení. Tento nástroj však doporučujeme nejvýše 1 krát týdně, protože látka má vysokou abrazivitu.
 • Alternativní léky doporučují obnovu zubní skloviny a pomocí aktivního uhlí. Chcete-li připravit léčivou směs, promíchejte dva tablety z drceného uhlí s vodou. Měli byste dostat tekutou kaši, kterou je třeba každé tři dny zubat.
 • Rychlou alternativou je peroxid vodíku. Existuje však nebezpečí použití této metody, protože po peroxidu je hustota GE silně ovlivněna.
 • Ovoce a zelenina se dobře vyrovnají s úkolem restaurování, například jahod a jahod. Dobře umyjte bobule, rozetřete je a aplikujte je na zuby, držte je několik minut. Po tomto postupu je třeba zuby jemně očistit zubní pastou.
 • Dalším alternativním prostředkem k posílení smaltu zubů je mléko. Také pro tyto účely, olej čajovníků dokonale vyhovuje, mimochodem, prostředky na jeho základě jsou považovány za nejúčinnější. Vezměte sklenici vody a přidejte několik kapek oleje, opláchněte tuto směs s ústy. To posílí, zničí škodlivé bakterie a zbaví se špatného dechu. Pravidelné používání této metody, chrání zuby před parodontálním onemocněním a kazem, zabraňuje zánětu dásní.

Pamatujte, že prevence zubních onemocnění a udržení čistoty úst je mnohem účinnější než léčba. Dávejte pozor na zdraví vašich zubů, opouštějte sýtené nápoje, kávu a sladkou vodu s barvivy. Pravidelně opláchněte ústa po jídle a nepijte příliš studené nebo teplé nápoje. Nezapomeňte navštívit zubaře.

Recenze zubní náhrady

Názory pacientů a recenze ohledně obnovy smaltových zubů vám umožňují orientovat účinnost postupu. Díky recenzím zjistíte, který nástroj je nejúčinnější, jaká metoda pomůže rychle obnovit zubní sklovinu a co je nejdůležitější, v jaké nemocnici a který odborník je nejlepší provést tento postup.

Doporučujeme, abyste se seznámili s recenzemi o obnově zubní skloviny.

Irina, 49 let

Pokusil se obnovit smalt doma, ale přehnal ji a zhoršil to. Z tohoto důvodu začaly zuby bolet a reagovat bolestně na všechny nápoje, včetně vody při pokojové teplotě. Musel jsem vyhledat lékařskou pomoc. Opravoval jsem zubní sklovinu minerálním obohacením. Samozřejmě to trvalo hodně času, ale výsledek to stálo za to. Zubki se stal silným a zdravým, jako v mládí! Teď se nestyď za úsměv!

Jeanne, 27 let

Zabila zubní sklovinu s kouřením a kávou. Rozhodla se, že nebude zapojena do samostatné obnovy smaltu zubů, proto se zabývala v klinice na kosmetické stomatologii. Dostal jsem postup pro implantaci GE. Výsledek je velmi spokojen, přestože je tento postup poměrně drahý. K zachování a zachování výsledku jsem musel znovu zvážit svůj životní styl, přestat kouřit a snížit kávu.

Olga, 22 let

Mé zuby celé rodiny jsou hrozné ... Možná naše bláznivá láska k sladkosti ovlivňuje. Před svatbou jsem se rozhodl udělat své zdraví a hlavně zuby, protože bylo bolestivé pít i vodu kvůli smaltu zničené cukrem a zuby se prostě zkroucily. Nejprve jsem obnovil zubní sklovinu alternativními metodami, po nějaké době jsem šel u zubaře ke zkoušce.

Bylo to jen šokováno, protože metody samoobsluhy byly velmi účinné. Použila se buničina z kůry citronu a opláchla se ústa roztokem čajového oleje. Zubní lékař doporučil některé zubní pasty s obnovujícím účinkem a leštidlem. Teď jsou zuby v pořádku, moje budoucí děti nebudou moci zkazit zuby, jak se to stalo mně.

Stepan, 42 let

Strašně se bojím zubařů, ale bolest s jídlem a pitím se stala nesnesitelnou, takže jsem se musel překonat a jít na zkoušku. Lékař řekl, že mám poškozený GE, takže musí být okamžitě obnoven. Ze všech navržených možností léčby jsem zvolil metodu fluorizace, protože se mi nejvíce hodil náklady a podle recenzí, které jsem četl, se mi zdálo nejspolehlivější a nejúčinnější. Samozřejmě jsem si myslel, že jeden postup stačí k úplnému obnovení smaltu zubů, ale mýlil jsem se, protože léčba je komplexní procedurou. Obecně platí, že obnovení zubní skloviny mě netrvalo víc než měsíc, ale výsledek je velmi potěšen. Nyní někdy mohu být hýčkáni láhev studeného piva a nebojte se, že zuby budou bolet.

Na první pohled nejsou zuby tak důležité, kromě žvýkání potravin, které nevykonávají žádné funkce. Ale zdraví zubů určuje zdraví mnoha orgánů, zejména trávicího systému. Pamatujte si, že včasný přístup k lékařské péči a pravidelná preventivní vyšetření u zubaře pomůže udržet vaše zuby zdravé a netrpí trvalými zubními bolestmi.

Náklady na obnovu zubní skloviny

Cena restaurování zubního skloviny je odlišná a závisí výhradně na klinice, kde se uskuteční postup a složitost restaurování, tj. Stav záležitostí zubů. Je velmi obtížné říci přesné náklady na obnovu smaltu, zejména bez předběžné kontroly.

Než znáte konečnou cenu restaurování zubů, provede se úplné preventivní vyšetření ústní dutiny. Pokud lékař zjistí problémy se zuby, pak určit řadu opatření a léčbu, která pomůže vyléčit zuby a začít postup obnovy zubní skloviny. Průměrná cena je od 700 hřiven a výše. Vše závisí na zvolené metodě.

Při obnově smaltu zubů v zubním křesle se používají metody hluboké fluorizace zubů, což zajišťuje nasycení zubní skloviny fluoridem. V důsledku tohoto postupu obnoví fluor poškozený GE.

Podívejme se na metody, které používají zubní lékaři při provádění postupu obnovy skloviny.

 • způsob obohacování minerálními látkami. 
 • pomocí plnicího materiálu. 
 • Postup implantace GE.

Ze složitosti postupu a vybraných způsobů práce závisí cena obnovy zubního skloviny. Abyste zjistili všechny nuance postupu, obraťte se na svého zubaře.

Obnova zubní skloviny je nejčastějším postupem, který nevyžaduje mnoho času a peněz. Ale je to obnovení zubní skloviny, která dovoluje člověku zapomenout na bolest v zubech, když pije a jíst.

trusted-source[1], [2], [3]

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.