^

Zdraví

Obnovení tvaru zubu

, Lékařský editor
Naposledy posuzováno: 19.11.2021
Fact-checked
х

Veškerý obsah iLive je lékařsky zkontrolován nebo zkontrolován, aby byla zajištěna co největší věcná přesnost.

Máme přísné pokyny pro získávání zdrojů a pouze odkaz na seriózní mediální stránky, akademické výzkumné instituce a, kdykoli je to možné, i klinicky ověřené studie. Všimněte si, že čísla v závorkách ([1], [2] atd.) Jsou odkazy na tyto studie, na které lze kliknout.

Pokud máte pocit, že některý z našich obsahů je nepřesný, neaktuální nebo jinak sporný, vyberte jej a stiskněte klávesu Ctrl + Enter.

Dosavadní služby zubního lékařství umožňují zcela obnovit ztracené zuby. Jedním z oblíbených postupů je obnovení tvaru zubů. Restaurování provádí zubař a vybírá vhodný materiál pro nadcházející práce.

Pokud je zub zcela zničen, pak je restaurování prováděno s pomocí rekonstrukce počítače a odlitků zubů. Obnovit zub může být pomocí umělé zuby, to je, implantát nebo zubní korunka. Tyto metody se liší jejich cenou, délkou práce a výsledkem. Umělý zub vypadá velmi přirozeně, stejně jako kvalitativní koruna. Před výběrem konkrétní metody zotavení zubní lékař uvádí pacienta ke všem vlastnostem každého z použitých metod a materiálů.

trusted-source[1], [2], [3], [4]

Kdo kontaktovat?

Obnovení anatomického tvaru zubu

Obnova anatomického tvaru zubu je přímo spojena s funkčními vlastnostmi zažívacího traktu. Protože zuby spadnou na zátěž ve formě žvýkacích jídel, kvůli tomu, co se po čase vymazávají. Při provádění obnovy anatomického tvaru zubu musí zubař vzít v úvahu všechny tyto nuance.

Matematické poměry umožňují určit polohu zubů v dolní a horní čelisti. Obnovte zuby s rekonstrukcí počítače a odlitky. Protézy zubů jsou vyrobeny z vysoce kvalitních, trvanlivých materiálů, které snadno odolávají zátěži. Obnovené zuby mohou být připevněny k čepu nebo mohou být odstranitelné zubní destičky, tj. Zubní náhrady.

Obnovení rozštěpeného zubu

Obnova špetky je postup, který se používá v případě poškození zubu po traumatu nebo mechanickém poškození. Existují různé metody, které umožňují získat kvalitní a spolehlivý odštěpený kus zubu.

Pokud se pacient rozbije na žvýkacím zubu nebo předním řezáku, zubní lékař používá zuby. Účinně obnovují dělení a vypadají docela přirozeně. Fotopolymery, kompozitní materiály a plnící materiály se používají jako materiály pro redukci. Zubní lékař zvolí vhodnou barvu materiálu a zahájí postup obnovy.

Obnova zubu na kořeně

Obnova zubu v kořenech může být provedena technologií upínání. Typicky je tato metoda využití velmi vhodná pro pacienty, jejichž zuby nejsou zcela zničeny. Pinová vložka je vyráběna v zubní laboratoři a je namontována na místě ztraceného zubu.

Dalším způsobem obnovy zubu u kořene je instalace kolíku a korunky zubu. Zubní lékař vytvoří zubní korunku, která může být vyrobena z kvalitního porcelánu nebo levnějších materiálů, jako je kov se zlacením. Místo ztraceného zubu je umístěn kolík, který drží korunu. Koruna je umístěna pod denticí, takže pacient nemá žádné nepohodlí. Tato metoda umožňuje spolehlivě, a co je nejdůležitější, rychle obnovit všechny zuby na kořeně.

Obnova zničeného zubu

V praxi zubaře existují různé postupy pro léčbu a rekonstrukci zubů, ale nejnaléhavější pro pacienty v jakémkoli věku je obnovení zničeného zubu. Existuje několik způsobů, jak obnovit.

  • Pin a těsnění.
  • Záložka (pin zub).
  • Zubová koruna.

Před zahájením procesu rekonstrukce zničeného zubu provádí lékařka vyloučení všech zubů. Způsob oživení zvolí lékař a záleží na stupni zubního kazu, stavu ostatních zubů na životním stylu a věku pacienta.

Proto mnozí odborníci se domnívají, že obnova poškozených zubů kolíkem s těsněním se nejlépe provádí v případě, že destrukce nepřesahuje 1/3 z celkového objemu zubní korunky. Pokud je zub zničen na polovinu, doporučuje se použít zubní kartáček. Když je zub zlomený více než polovinu, koruna zubu se používá k restaurování.

Translation Disclaimer: The original language of this article is Russian. For the convenience of users of the iLive portal who do not speak Russian, this article has been translated into the current language, but has not yet been verified by a native speaker who has the necessary qualifications for this. In this regard, we warn you that the translation of this article may be incorrect, may contain lexical, syntactic and grammatical errors.

You are reporting a typo in the following text:
Simply click the "Send typo report" button to complete the report. You can also include a comment.